Editörler : Lanet
23 Ocak 2023 16:40

Beni de belediyeye memur olarak alacak biri yok mu ?

valla öyle bi̇r yetki̇si̇ olan varsa hayir demem :d

beni̇m dayim yok maalesef :d

arkadaşlar si̇zler beledi̇yeye nasil gi̇rdi̇ni̇z? deni̇yorum deni̇yorum yok. ki̇mse geri̇ aramiyor beni̇.

istanbul4634
Aday Memur
23 Ocak 2023 18:19

sağlam torpilin olursa girersin hemşerim

pnr0335
Aday Memur
23 Ocak 2023 19:37

keşke olsa da öyle torpil girsem. dedeler sağlam dostluklar kurmamış ki

istanbul4634, 1 yıl önce

sağlam torpilin olursa girersin hemşerim

tokmakbey
Yasaklı
27 Ocak 2023 14:21

gözüne kestirdiğin partiye üye ol. seçime kadar deliler gibi çalış. ön planda ol. tabi partin kazanmalı bu arada seçimi. ondan sonra olur illaki bir şeyler:))

böke34
Aday Memur
27 Ocak 2023 15:46

Kpssye girdik, tercih yaptık, atandık.

pnr0335
Aday Memur
27 Ocak 2023 18:53

sjsjsj bakalım göreceğiz

tokmakbey, 1 yıl önce

gözüne kestirdiğin partiye üye ol. seçime kadar deliler gibi çalış. ön planda ol. tabi partin kazanmalı bu arada seçimi. ondan sonra olur illaki bir şeyler:))

pnr0335
Aday Memur
27 Ocak 2023 18:54

kpssye girdim, 90 alamadım, giremedim. büro personeli bölümü okumadığım için 90 almadan atanmam zor.

yoksa tabii ben de biliyorum sistemi. ama yine de sağol :d

böke34, 1 yıl önce
Kpssye girdik, tercih yaptık, atandık.

Kvothe1907
Aday Memur
27 Ocak 2023 20:19

Kpss'ye girdim yüksek aldım atandım. Dayım da yoktu teyzem de böyle yazarak tüm belediye çalışanlarını zan altında bırakıyorsun.

pnr0335
Aday Memur
28 Ocak 2023 14:13

zan altında bıraktığımı düşünmüyorum. belediyeye giren insanların %90ı torpille giren insanlar. bunu kimse inkar edemez. son çıkan haberlerden öncesine kadar doğru düzgün kpss puanı istenmiyordu bile. hoş istenecek mi orası da muamma da, bakacağız artık.

Kvothe1907, 1 yıl önce
Kpss'ye girdim yüksek aldım atandım. Dayım da yoktu teyzem de böyle yazarak tüm belediye çalışanlarını zan altında bırakıyorsun.

Kvothe1907
Aday Memur
28 Ocak 2023 14:24

Tamam torpil ara öyleyse
pnr0335, 1 yıl önce

zan altında bıraktığımı düşünmüyorum. belediyeye giren insanların %90ı torpille giren insanlar. bunu kimse inkar edemez. son çıkan haberlerden öncesine kadar doğru düzgün kpss puanı istenmiyordu bile. hoş istenecek mi orası da muamma da, bakacağız artık.

bravehard
Daire Başkanı
30 Ocak 2023 07:53

Bizim Belediye de boş, 2 Tane Başkan Yardımcılığı kadrosu var, düşünürseniz hemen başlatalım?

pnr0335, 1 yıl önce

pnr0335
Aday Memur
30 Ocak 2023 10:14

sizin belediye neresi? :d

bravehard, 1 yıl önce

Bizim Belediye de boş, 2 Tane Başkan Yardımcılığı kadrosu var, düşünürseniz hemen başlatalım?

Mfagk
Aday Memur
30 Ocak 2023 14:52

PEKİ NE MEZUNUSUNUZ?

pnr0335, 1 yıl önce

kpssye girdim, 90 alamadım, giremedim. büro personeli bölümü okumadığım için 90 almadan atanmam zor.

yoksa tabii ben de biliyorum sistemi. ama yine de sağol :d

bravehard
Daire Başkanı
31 Ocak 2023 08:17

İzmir deki Metropol İlçelerden birisi.

pnr0335, 1 yıl önce

sizin belediye neresi? :d

02 Şubat 2023 20:53

Belediyedeki memurların %90ı torpille girdiğine dair tespitiniz çok yerinde hatta %95 bile diyebilirsiniz. Belediye memurlarının çoğunluğu önce parti kanalıyla yani torpille taşeron girip sonra sözleşmeli olan( Belediye kanununda 49.maddeye göre uzmanlık gerektiren görevlerde çalışanlar yoksa büro personeli sözleşmeli dolayısıyla memur olamaz tabi ki ) sonra da hükümetler seçim zamanlarında sözleşmeliden memur kadrosuna geçenlerden oluşuyor yani hiç dershane etüt uğraşmadan ders çalışmadan sınava girmeden memur olanlar .Bu kesimde istifa edip torpille belediyeye gelen yüzbaşı , astsubay, uzman çavuş gibi bilumum ordu personeli ya da torpille başka kurumlardan geçiş yapanlar da var. . Böyle uzman çavuş şube müdürleri hatta daire başkanları çokça mevcut.

.Geri kalan %5 azınlık ya engelli memur kadrosundaki EKPSS ile giren memurlar burada parantez açıyorum hatta memur sayısının %4ü kadar engelli memur çalıştırması gerekse de bazı belediyeler -yaptırımı olmadığı için sanırım- engelli memur talep etmiyor çalıştırmıyor bile parantezi kapatıyorum. ya da 2000li yıllardan önce şimdiki gibi KPSS olmasa bile o yıllarda açılan sınavlarla eskiden girmiş memurlar ama bunların çoğu artık emekli oldu kalanların da emekliliğine kısa bir süre kaldı.

Sonuç olarak haziran 2023 seçim kıyakları kapsamında merkezi kurumlardaki sözleşmelilerle birlikte şimdiki 3 yıllık sözleşmelilerin de memurluk kadrosuna atanacakları resmi gazetede yayımlandığına göre bir kaç yıl içinde engelli kadrolar hariç sınavla girmiş memur kalmayacak diyebiliriz en azından benim çalıştığım belediyede

Her neyse .. kimin nasıl memur girdiği değil de torpilli taşeron maaşlarının geçen Ocak ayında memurlarla eşitlenmesi bu yılki zamlardan sonra da geçmesi asıl ilginç olan bence . Arkasında siyasi gücü ve parasal üstünlüğü olanlar da doğal olarak kafası çalışsın çalışmasın belediyenin sahibi oluyor ve doğal olarak sınavla giren azınlık üzerinde tahakküm kurabiliyor. O yüzden de işte Belediye değil Beladiye deniliyor :)

murat_326
Şube Müdürü
03 Şubat 2023 18:11

Boş ver memurluğu, memurluk bitti

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi