Editörler : E.Kayı Han
22 Eylül 2022 23:06

Görevden uzaklaştırılan engelli memurun tayin isteği yok mudur?

Devlet Mem. Yer Değ. Suret. Atan. İlişkin Yönetmelik Ek Madde 3 ? (Ek: 30/6/2014-2014/6578 K.)

".....Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın kurumların kadro imkânları ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır....."

İl Milli Eğitim görevden uzaklaştırılan memurun kadrosu ile başka bir yere atanamayacağını söylüyor.

zk17ts
Şef
23 Eylül 2022 08:33

Arkadaşım senin için internetten araştırdım, özellikle engelli için değil genel olarak tüm memurlar, açığa alınmaları halinde tayin isteyebilirmiş. Henüz tamamlanan bir idari soruşturman yok sonuçta..

erkek.memur
Aday Memur
23 Eylül 2022 22:46

Araştırdığınız sayfaları söyler misiniz, ben "görevden uzaklaştırma tayin" yazıp arattığımda bir hiçbir şey bulamıyorum. zaten dmk da görevden uzaklaştırma ile 7-8 kanun var ve hiç biri detaya inmemiş.

zk17ts, 2 yıl önce

Arkadaşım senin için internetten araştırdım, özellikle engelli için değil genel olarak tüm memurlar, açığa alınmaları halinde tayin isteyebilirmiş. Henüz tamamlanan bir idari soruşturman yok sonuçta..

Yol Gösteren
Daire Başkanı
25 Eylül 2022 06:50

Görevden uzaklaştırma bir disiplin cezası değil memurun hakkında açılmış olan disiplin soruşturması ve/veya ceza soruşturmasının daha etkin yürütülebilmesi için alınan geçici bir tedbir kararıdır. DMK 141. Maddesine göre Görevden uzaklaştırılan ve görevi ile ilgili olsun veya olmasın herhangi bir suçtan tutuklanan veya gözaltına alınan memurlara bu süre içinde aylıklarının üçte ikisi ödenir. Bu gibiler bu Kanunun öngördüğü sosyal hak ve yardımlardan faydalanmaya devam ederler.

Mevzuatta görevden uzaklaştırma ile ilgili kısıtlayıcı hüküm bulunmamaktadır.

Mezkur hükümlerden de anlaşılacağı üzere sosyal haklardan yararlanmaya devam edeceği açıkça belirtilmiştir. Bu sebeplerle hakkınızda verilen uzaklaştırma kararı tayin istemenize engel değildir. (BENİM YORUMUM BÖYLE)

KALIN SAĞLICAKLA

zk17ts
Şef
26 Eylül 2022 09:32

Açığa alınan memur tayin olabilir mi? diye araştırıp bulabilirsiniz..

erkek.memur, 2 yıl önce

Araştırdığınız sayfaları söyler misiniz, ben "görevden uzaklaştırma tayin" yazıp arattığımda bir hiçbir şey bulamıyorum. zaten dmk da görevden uzaklaştırma ile 7-8 kanun var ve hiç biri detaya inmemiş.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi