Editörler : "eskiyara"Pangaea

crabnet355
Müsteşar
18 Mart 2023 11:48

Kim sallıyor memura vatandaşlar saldırıyor diye güldürmeyin beni.. En siyasi kurum belediyede bile vatandaş, memur karşısında el pençe divan duruyor.. Geneli üst perdeden yüksek sesle konuşuyorlar vatandaşa karşı..Tipini beğenmezlerse ya da bunun farklı yolu yok mu niye olmuyor dersen işini yapmıyorlar zaten..Fakat Benim gibi uzlaşmacı bir ılımlı bir kişiliğe sahip öğretmen bile kaç defa veliden öğrenciden laf yedi hakaret yedi bilmiyorum..ben bile saymıyorum artık.. Üstperdeden konuşan kendini velinin patronu sanan tipleri saymıyorum bile..

4A4C5434Gecic
Aday Memur
18 Mart 2023 11:55

Algıya devam edin. Merak etmeyin okuyanlar yapmak istediğniz algıyı çok iyi anlıyor.

kümbet282
Kapalı
18 Mart 2023 23:17

Geçmiyor ki

Ogr.1
Şef
18 Mart 2023 23:58

Bu başöğretmenler, 30 bin alanlar nerde ya ? Şu 30bin maaşı bize de gösterin görelim. İşini sana öğretmeye kalkan, senin maaşını senden daha çok dert eden velilerle muhatap olmayı ne kadar hafif görüyorsunuz. Elinizden gelse öğretmenler hayrına çalışsın diyeceksiniz. Bu öğretmen düşmanlığını anlayabilmiş değilim.

tarafsızımki
Kapalı
19 Mart 2023 01:25

Geç geç

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
19 Mart 2023 13:33

emmi öğretmenlik zor kolay iş değil . lakin bir daha düşün. maddi anlamda daha az kazanacaksın ve sosyal anlamda daha az tatilin olacak ve memurluk işleride sıkıcı genelde.

KamudaMemur
Genel Müdür
19 Mart 2023 14:23

Memurluktan Öğretmenliğe geçmek isteyenlerin ve geçenlerin sayısı ciddi bir şekilde çok daha fazla

E.ozan6223
Kapalı
19 Mart 2023 15:41

Evet fazla kimse inkar etmiyor bu durumu. Lakin tam tersini yapmak isteyenler de azımsanmayacak derecede değil. Geçtikten sonra memnuniyet durumuna bakmak lazım.

KamudaMemur, 1 yıl önce

Memurluktan Öğretmenliğe geçmek isteyenlerin ve geçenlerin sayısı ciddi bir şekilde çok daha fazla

KamudaMemur
Genel Müdür
19 Mart 2023 16:31

Karşılıklı geçiş imkanı sağlayabilir devlet. Memura formasyon verip, memur ile yer değiştirmek isteyen öğretmenler ile yer değiştirme imkanı sağlayabilir.

E.ozan6223, 1 yıl önce

Evet fazla kimse inkar etmiyor bu durumu. Lakin tam tersini yapmak isteyenler de azımsanmayacak derecede değil. Geçtikten sonra memnuniyet durumuna bakmak lazım.

E.ozan6223
Kapalı
19 Mart 2023 16:36

Aynen güzel bir fikir çünkü öğretmenlikten memurluğa geçmek azımsanmayacak kadar az değil bence . Hatta öğretmenken memur olmak daha zor biraz torpil ister. Memurluktan öğretmenliğe geçmek bir sınava bakar sınavı geçtin mi öğretmensin daha kolay yani bundan daha fazla gözüküyor sana.

KamudaMemur, 1 yıl önce

Karşılıklı geçiş imkanı sağlayabilir devlet. Memura formasyon verip, memur ile yer değiştirmek isteyen öğretmenler ile yer değiştirme imkanı sağlayabilir.

tımuchın
Şube Müdürü
19 Mart 2023 19:16

öğretmenlikle ilgili bilgisi olmayan gelmiş burda ukelaca yorum yapmış. yok maaşı şukadar yüksekmiş de yok öğretmenlik güzelmiş rahatmış kebapmış da. haa bi de demişki memurluğa geçiş için kpss gerekiyor demiş. ben araştırdım bizzat hastalık raporumla dilekçemi ibraz edince geçiş süreci başlıyor.bişey bilmiyosan kapat çeneni defol git.trolleme burayı

RaSKaH
Daire Başkanı
19 Mart 2023 19:37

Üşenmedim mart bordrosuna baktım. Okulumda 1 baş öğretmen var; 1/4, sendika yok, aile yardımı yok, çocuk yardımı yok, bes yok, net ödenen 19,388,01 TL. 30 bin olması için 30 saat derse girip + 10 saat destekleme yetiştirme kursu lazım. Ha bir de nöbet. Egzersiz ve belletmenlik de cabası olur ;)

4A4C5434Gecic, 1 yıl önce

Bu konu hakkında bir cevap yazma kararı daha aldım. Hadi çalışma koşulları öğretmenlerimizin daha stresli iş yükü daha fazla olarak kabul edelim (Bir çok memur gerçekten daha fazla iş yükü ve stres altında çalışıyor). Memur 10.458 TL ile 11.750 TL civarı maaş alırken Baş Öğretmen ek dersler ile birlikte 30.000 TL ye yakın maaş alıyor. Memurun aldığı maaş ile nasıl geçinirim derdini, nasıl kira öderim, nasıl yakıt öderim derdini yaşamadığınız için stres nedir henüz bilmiyorsunuz 2.5 kat maaş kalsın diyen hocam. Bu cevabım size. Benzin parası mı ? Memur artık bisiklete biniyor bisiklete !

KamudaMemur
Genel Müdür
19 Mart 2023 20:03

Adam yaklaşık yazmış. Sonradan bir mesajında daha özellikle belirtmiş bu durumu. Buna rağmen bir kaç kişide niye 30 bin lafı takıntı oldu anlamadım. :)) İnanın herkes biliyor bir başöğretmenin ek derslerle birlikte aldığı maaşı.

RaSKaH, 1 yıl önce

Üşenmedim mart bordrosuna baktım. Okulumda 1 baş öğretmen var; 1/4, sendika yok, aile yardımı yok, çocuk yardımı yok, bes yok, net ödenen 19,388,01 TL. 30 bin olması için 30 saat derse girip + 10 saat destekleme yetiştirme kursu lazım. Ha bir de nöbet. Egzersiz ve belletmenlik de cabası olur ;)

KamudaMemur
Genel Müdür
19 Mart 2023 20:07

İyi görmüşsün üstad. Bazı kişiler algı peşinde.

4A4C5434Gecic, 1 yıl önce

Algıya devam edin. Merak etmeyin okuyanlar yapmak istediğniz algıyı çok iyi anlıyor.

RaSKaH
Daire Başkanı
19 Mart 2023 21:13

Yazılan rakamı bordroda göremediğimiz için takılı kaldık doğal olarak ;) Yapılan işi ve alınan ücreti mukayese edip burada yazmanın bir anlamı yok. Öğretmenin aldığı iddia edilen rakamı almak istiyorsanız eğitim fakülteleri sizi bekler :)

KamudaMemur, 1 yıl önce

Adam yaklaşık yazmış. Sonradan bir mesajında daha özellikle belirtmiş bu durumu. Buna rağmen bir kaç kişide niye 30 bin lafı takıntı oldu anlamadım. :)) İnanın herkes biliyor bir başöğretmenin ek derslerle birlikte aldığı maaşı.

balarest
Genel Müdür
19 Mart 2023 22:21

Muhtemelen GIHS aranacaksınız. Halka açık bir birimde çalışacaksınız. Psikolojik sorunlarınızın olduğunu söylüyorsunuz. Cicim ayları bitince öğretmenliği mumla ararsiniz

E.ozan6223
Kapalı
19 Mart 2023 22:39

Alışırsa hiç bir sıkıntı olmaz.

balarest, 1 yıl önce
Muhtemelen GIHS aranacaksınız. Halka açık bir birimde çalışacaksınız. Psikolojik sorunlarınızın olduğunu söylüyorsunuz. Cicim ayları bitince öğretmenliği mumla ararsiniz

userxman
Aday Memur
19 Mart 2023 23:10

Kardeş aşağıda yazacağım görevlerden birini seni bir verirlerse varya burada sana memurluğu tavsiye eden herkese her gün söğersin. İnan bana.

1) Arşiv Memurluğu. Bazı kurumlarda çok yoğun çalışıyorlar. Dosya indir kaldır. Kalın klasörün içine koy çıkar. Kas yaparsın valla.

2) İcra Memurluğu. İcraya gittiğin yerde dayak yemek var işin ucunda.

3) Vezne. Kafanı kaldırmadan gün boyu para alır verirsin. Açık verirsen maaşından kesilir.

4) İhale işlerinde çalıştırabilirler.

5) Daha bir çok görev daha var. Arkadaşlardan biri alışırsa bir şey olmaz demiş. Ama bu işlere alışmaya ömrün yetmez :)

6) Yani bilemiyorum. Haftada 40 saat yoğun tempoda çalışan memurlar var. 15 ders saati (40 dakikadan 10 saat yapar) haftada 4 gün yarım gün çalışmak varken niye be kardeş niye ?

userxman
Aday Memur
19 Mart 2023 23:50

Kardeş bir çok memura vatandaşlar tarafından velinin ve öğrencilerin sana yaptığından daha fazlası yapılıyor. Bunu bile bile utanmadan yalan söylüyorsun. Yalan bir yerde dursun kuru iftira atıyorsun. 3-5 şakşakcıda senin yorumunu beğeniyor. Öğretmenler örnek alınması gereken kişilerdir. Seni ve senin yalan yarnlış yorumunu beğenen öğretmenlerimizi dürüst olmaya davet ediyorum. Her zaman hakkı konuşmaya davet ediyorum. Her zaman doğruları konuşmaya davet ediyorum. Sizler konuları çarpıtırsanız yalan yanlış konuşursanız, örnek alınması gereken kişiler bunu yaparsa ne olacak bu milletin hali. Yazık yazık.

crabnet355, 1 yıl önce
Kim sallıyor memura vatandaşlar saldırıyor diye güldürmeyin beni.. En siyasi kurum belediyede bile vatandaş, memur karşısında el pençe divan duruyor.. Geneli üst perdeden yüksek sesle konuşuyorlar vatandaşa karşı..Tipini beğenmezlerse ya da bunun farklı yolu yok mu niye olmuyor dersen işini yapmıyorlar zaten..Fakat Benim gibi uzlaşmacı bir ılımlı bir kişiliğe sahip öğretmen bile kaç defa veliden öğrenciden laf yedi hakaret yedi bilmiyorum..ben bile saymıyorum artık.. Üstperdeden konuşan kendini velinin patronu sanan tipleri saymıyorum bile..

crabnet355
Müsteşar
20 Mart 2023 00:16

O senin yukarıda saydığın memurlukları mi konuşuyoruz biz? konuya yabancı olduğun cahil bir trol olduğun o kadar belli ki.. Başlığı açan arkadaş Meb bünyesinde memur olacak..Bunu bile okuyup anlayamıyorsun Meb memurluğu da oldukça rahattır.Çok fazla bir yoğunluğun yoktur..Hele okulda tek memursan el üstünde tutulursun müdürün tarafından.. Öğretmenlerden dağa fazla değer görürsün...
userxman, 1 yıl önce

Kardeş bir çok memura vatandaşlar tarafından velinin ve öğrencilerin sana yaptığından daha fazlası yapılıyor. Bunu bile bile utanmadan yalan söylüyorsun. Yalan bir yerde dursun kuru iftira atıyorsun. 3-5 şakşakcıda senin yorumunu beğeniyor. Öğretmenler örnek alınması gereken kişilerdir. Seni ve senin yalan yarnlış yorumunu beğenen öğretmenlerimizi dürüst olmaya davet ediyorum. Her zaman hakkı konuşmaya davet ediyorum. Her zaman doğruları konuşmaya davet ediyorum. Sizler konuları çarpıtırsanız yalan yanlış konuşursanız, örnek alınması gereken kişiler bunu yaparsa ne olacak bu milletin hali. Yazık yazık.

Toplam 71 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi