Editörler : oto-danisman-expert
«9101112131415161718192021

Noyan26
Aday Memur
05 Haziran 2019 01:30

Yaziklar olsun su insanlara cektirdiklerine bakin..imkani olan icin biran once defolup gitmek lazim..yaziklar olsun..

Savior90
Aday Memur
07 Haziran 2019 11:48

Güncel

D.BAKIRLI
Memur
09 Haziran 2019 10:57

TBMM yasa teklifi sunan sn milletvekillerine ve en son olarak hükümet kanadından caba gösteren bazı milletvekillerine teşekkür ederiz

bu konuda magduriyetin farkında olan ve bir haksizlik olarak görülen sözleşmeli subayların muvazzafliga geçirilmesi için çaba gösteren kim var ise devletimizin kademelerinde hepsine teşekkür ederiz.

Savior90
Aday Memur
10 Haziran 2019 15:40

Savunma komisyonunda bekleyen yasa teklifinden haber varmı TBMM ile irtibatı yakını olan biri sorsa akıbeti öğrensek enazından

Savior90
Aday Memur
16 Haziran 2019 20:10

Gnclll

remixindir
Aday Memur
16 Haziran 2019 23:33

Sayın MSB nının Meclisdeki Bir milletvekilinin kadro ile ilgili sorunusuna cevabı " Sözleşmelilerin kadroya alınması gibi bir durum söz konusu değil 4678 Sayılı Kanun ne diyorsa o ilgili sınav emrini verdim. MSB yetkisini Kuvvet Komutanlıklarına devredecek Kuvvet Komutanlıkları gerekeni yapacaktır."

Geçmiş olsun arkadaşlar kimse boşuna heveslenmesin bu güne ne olduysa aynılarını devam düzelme olmamıştır. Hayırlısı olsun

D.BAKIRLI
Memur
19 Haziran 2019 16:38

Sözleşmeli subaylar muvazzaf olmak için bekliyor derken çok umutluydum fakat bizim konu meclisimizde hiç ele alınmadı bu kadar personel ihtiyacı varken! en azından zaman ayrılmasını beklerdim.Bu konuda muvazzaf olamayacaksak yüzbaşılığa kadar olan rütbe kısıtlaması kalksın istiyoruz bu motivasyona ihtiyaç olduğunu düşünüyorum .lütfen yetkili olarak gördüğümüz kişilerin bu konuyu meclisten geçirmelerini bekliyoruz.

Malatyam444
Kapalı
25 Haziran 2019 23:03

Yeter ki kazanayım ben sözleşmeliye de razıyım:))

99 Doctor Utgm 99
Aday Memur
30 Haziran 2019 17:19

2003 ile bugune dek suan calisan gorevde olan dis kaynakli sb 800 küsür kalmis sayi az ve ihtiyac cok nicin hala sinav oluyor enteresan insallah komisyon bir gun gorur ve muv olur herkes komutanlarm arkadaslar peki msb deki duyum nedir sicak bakiliyordu per bsk bile teklif etmisti sinavsiz gecisi kim engelliyor bunu ki,diger meslek gruplari geciyor bizdede belli bir yil dolduktan sonra gecis olsun herkese tabiki safahati temiz olan gibi ve suan kitalarfa cok az sb kalmasina ragmen yeni alinanlar ortada eskiden daha kaliteli secim ve kisiler geliyordu herkesin gorusu bu ama tecrubeli personele neden ayni hak verilmiyor garip,kontenjanlara gore bu sinavda basvuran devrelere gore her ucunden biri muv olucak sanirim ne dusunuyosunuz?

Savior90
Aday Memur
01 Temmuz 2019 15:21

Ben milli savunma bakanının sözleşmeli sb/asb on muvazzaflığa geçirilmesine sıcak bakmadığını duydum ama kesin bilgi değil zaten mhp ve chp birden çok msb komisyonuna teklif verdi ama akp den böyle bir hamle yok buna bu duyumudestekliyor Benim kıtada gördüğüm sözleşmeli subay/asb ların çoğu kaliteli zaten bu işi yapamayacapını anlayan çoğu arkadaşımız ayrıdlı kalanlar severek isteyerek işini yapıyor mevcut sistemdeki tüm personel muvazaaf yapılmalı 10 yıl süresine bakmaya bile gerek yok

99 Doctor Utgm 99
Aday Memur
01 Temmuz 2019 16:06

Bakmayabilir kisiler degisir makamlar sabit kalir ins bi gun muv da olacak

D.BAKIRLI
Memur
01 Temmuz 2019 18:14

Sözleşmeli subaylar ilgili komisyon başkanı

ve MSB bakanımıza konuyu hatırlatma I'm zamanı gelmedi mi devletimizin bizeihtiyacı var. Bu iş olacak ama bazı kimseler hiç çaba göstermiyor...

çivonügzö
Memur
02 Temmuz 2019 00:22

Yenı alınanlar ortada derken ? Sen ilk mesleğe girdiğinde çok mu iyidin ? İş tecrübe kazanılarak öğrenılir . . Kaldı ki devlet , şu an görev yapan eski bütün Subay astsubaylara şüpheli gözüyle bakıyo . . Yanı herkes araştırılıyor . . Zaten çoğu sözleşmelilerin ilişiği kesildi . . Artık devir değişti . .
99 Doctor Utgm 99, 5 yıl önce

2003 ile bugune dek suan calisan gorevde olan dis kaynakli sb 800 küsür kalmis sayi az ve ihtiyac cok nicin hala sinav oluyor enteresan insallah komisyon bir gun gorur ve muv olur herkes komutanlarm arkadaslar peki msb deki duyum nedir sicak bakiliyordu per bsk bile teklif etmisti sinavsiz gecisi kim engelliyor bunu ki,diger meslek gruplari geciyor bizdede belli bir yil dolduktan sonra gecis olsun herkese tabiki safahati temiz olan gibi ve suan kitalarfa cok az sb kalmasina ragmen yeni alinanlar ortada eskiden daha kaliteli secim ve kisiler geliyordu herkesin gorusu bu ama tecrubeli personele neden ayni hak verilmiyor garip,kontenjanlara gore bu sinavda basvuran devrelere gore her ucunden biri muv olucak sanirim ne dusunuyosunuz?

99 Doctor Utgm 99
Aday Memur
02 Temmuz 2019 07:23

Yenl alinanlar eskisi kadar seciliyor mu kpssden altmis almak yedek bin de sira gelmek ortada tabiki bizim zamanimizda yedek elliyi gecmedi neyini tartisiyosun bunun ayrica devlet soyle ilisigini kesti diyosun soz lerinde arkadas bunun artik sivili okulu mu kaldi, kac bin tane kurmay subayMuv sb atildi harp okulunda yer yer bi kisimda otuz kisiden yirmibesi atildi ilisigi kesilen heryerdebunun soz muv yok bunu artik herkes gordu disaridan gelen adam guvenilmez icerdeki guveniliri egosu kirildi artik bunu gormemek sacmalik devrenin yarisi atildi bununda yarisi okul mezunu yarisi dis kaynaktan gelenler kimse bunu inkar etmiyo sen neyin kafasini yasiyosun civonozgu???

99 Doctor Utgm 99
Aday Memur
02 Temmuz 2019 13:26

Dedigin gibi artik devir degisti..... vatana ihanet edenler atildida bizde onumuzu gorduk gelecege komutanlarimiza daha cok guveniyoruz artik..

D.BAKIRLI
Memur
05 Temmuz 2019 22:34

.

99 Doctor Utgm 99
Aday Memur
06 Temmuz 2019 20:50

Suan devam eden ve sinava girecek olan uygun statude olanlardan bizm siniftan baktigimda zaten alinan sayinin tas catlasin iki kati girecek velasil zaten iki kisiden biri muv olacak herkes icin hayirlisi arkadaslar..

Savior90
Aday Memur
06 Temmuz 2019 21:35

Sınava biz giremiyoruz inşallah sizleri muvazzaf yaparlar kontenjanlar gerçekten iyi ama belirtilen kontenjana herkesi alacaklarmı ve sınav baraj puanı kaçtır nedir belli değil umarsın yüksek bir baraj puanı koymazlar

a.BEKAR YÜZBAŞI
Aday Memur
07 Temmuz 2019 18:00

Arkadaşlar açıkçası derdinizi anlıyorum. Lakin şöyle bir durum var. Hiçbir zaman sınavsız geçiş diye bir şey gündemde olmadı. Hatta yapılanlar her sözleşme yenileme döneminde mevcut sözleşmeli personeli peyder pey azaltmaktır. Bence hayatınızı buna göre şekillendirirseniz faydanıza olacaktır.

Savior90
Aday Memur
08 Temmuz 2019 01:59

Dediğiniz gibi sistemden yavaş yavaş bizleri gönderecekler 2007 üstünün sınava alınmayışından zaten belli ediyor kendini bukadar emek verdik ailemizden kendimizden birçok şeyden fedakarlık yaptık çok üzülüyorum çok 😔

a.BEKAR YÜZBAŞI, 5 yıl önce

Arkadaşlar açıkçası derdinizi anlıyorum. Lakin şöyle bir durum var. Hiçbir zaman sınavsız geçiş diye bir şey gündemde olmadı. Hatta yapılanlar her sözleşme yenileme döneminde mevcut sözleşmeli personeli peyder pey azaltmaktır. Bence hayatınızı buna göre şekillendirirseniz faydanıza olacaktır.

Toplam 412 mesaj
«9101112131415161718192021

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi