Editörler : E.Kayı Han

misalen
Daire Başkanı
05 Nisan 2021 20:52

Allah Tealâ, Kur?an-ı Kerim?i doğrudan vahyetmeyip yirmi üç yılda Resûlü?nün örnek şahsiyeti ile uygulamalı bir şekilde peyderpey göndermiştir. Bu zaman zarfında onun ahlakı, temizliği, ibadet hayatı, ailesi ile olan münasebetleri kısaca her hâli Müslümanlar için örneklik teşkil etmiştir.

Hz. Muhammed?in (s.a.s.) peygamberlik vazifesi sadece vahyi nakilden ibaret değildir. O, inanç, ibadet ve ahlaki değerler başta olmak üzere günlük hayatın tüm alanlarında İslam?ı anlatarak, açıklayarak ve yaşayarak Müslümanlara örnek bir hayat sergilemiştir.

misalen
Daire Başkanı
05 Nisan 2021 21:06

Himm demek ki sadece gercek mana da sunnetsiz oldugun konusunda yanildim,bir onu tekzip eder olmuşsun,o da benim kusurum olsun affet :)

HAGi 10
Daire Başkanı
05 Nisan 2021 22:43

dunkof ağzını topla öyle konuş benimle.Var git hangi pislik varsa ona gir

misalen, 3 yıl önce

Ya Baba janga sen anlama ozurlususun,daha benim sorumu anlamiyorsun da tefsir yapmaya kalkiyorsun,ben peygamber nasil kilmis diyorum sen konuyu saptiriyorsun 50 farkli sey anlatiyorsun:) secde ve rukuda ne anlatilmis hiyar,sapik seni

Kiyamda ne diyecegim: rabbim beni affet

Rukuda: sen ne buyuksun Allahim

Secdede: beni koru,

Tahiyyatta: Aman allahim beni unutma,

Diger rekatlarda da colugumu cocugumu koru filan mi diyecegim, sunnetsiz serefsizler,

Hagi denen aptal, o dedigin hadiste peygamberim kizina "eger kulluk gorevini yapmazsan" diyor, istedigin yerden kesip kopyalama bit yavrusu,sefaat bir duadir, duayi da Allah kabul eder.

Ne haliniz varsa gorun,

HAGi 10
Daire Başkanı
05 Nisan 2021 22:46

adam da zeka yok ki yorum kabileyeti yok ilkokulda öğretmeninden evdeki ebesinden gördüklerine inanı

misalen
Daire Başkanı
05 Nisan 2021 23:00

Hagi bende zeka yok sende var oyle mi? Sifir bilgiyle buraya gel,sana canak tutanlardan 3-5 bir sey zirvala ve git, bos beles bilgisiz insansin,sana deger veren de senin gibi bostur,

Kes yapistir yaptigin sefaat hadisi icin de sana aciklama yaptim, dön bir daha oku,akli olan dedigimi anlar, sefaat bir duadir ve onu da ancak Allah kabul eder,

HAGi 10
Daire Başkanı
06 Nisan 2021 00:10

sen ilokulda yada yaşlı ebelerinizin dedelerinizin yada geri kafalı şıhların şeyhlerin yada cübbeli gibi sahtekarların anlattıkları ile konuşuyorsunZeka yok ki anlayacak Allah şefaate niçin izin versin kaldı ki o kopyala yapıştır dediğin o ayetler kuran mealini yapabilecek kadar zeki ve ilim sahibi insanlar.kürt said gibi mahmut efendiniz vb. hiçbir eğitim almamış yani kuranın mealini yapacak kadar ilme sahip olmayan birkaç sahtekarın anlattıkları ile konuşuyorsunuz

misalen, 3 yıl önce

Hagi bende zeka yok sende var oyle mi? Sifir bilgiyle buraya gel,sana canak tutanlardan 3-5 bir sey zirvala ve git, bos beles bilgisiz insansin,sana deger veren de senin gibi bostur,

Kes yapistir yaptigin sefaat hadisi icin de sana aciklama yaptim, dön bir daha oku,akli olan dedigimi anlar, sefaat bir duadir ve onu da ancak Allah kabul eder,

HAGi 10
Daire Başkanı
06 Nisan 2021 00:11

Allah hak ettiğine hakkını verir torpil yapmaz

HAGi 10, 3 yıl önce

sen ilokulda yada yaşlı ebelerinizin dedelerinizin yada geri kafalı şıhların şeyhlerin yada cübbeli gibi sahtekarların anlattıkları ile konuşuyorsunZeka yok ki anlayacak Allah şefaate niçin izin versin kaldı ki o kopyala yapıştır dediğin o ayetler kuran mealini yapabilecek kadar zeki ve ilim sahibi insanlar.kürt said gibi mahmut efendiniz vb. hiçbir eğitim almamış yani kuranın mealini yapacak kadar ilme sahip olmayan birkaç sahtekarın anlattıkları ile konuşuyorsunuz

misalen
Daire Başkanı
06 Nisan 2021 00:59

"yahu ben ebu hanifenin yada diğer mezheblerin doğru olduğuna inanmıyorum ki zaten tamamen onada uymuyorum mantığım neyi doğru buluyorsa ona uyuyorum çünkü islamı saptırmışlar.sadece namaz da ona uyuyorum onu da mecbr kaldığım için ve tamamende uymuyorum çünkü sünnetleri kılmıyorum."

Su yukaridaki cumleler senin cumlelerin hatirlatayim, ona da mecbur kaldigim icin uyuyorum demissin ya en aptalca,cahilce cevabin bu idi,neye inanacagini,neye gore amel edecegini bile bilmiyorsun,

Ha birde son cevabini da es gecmeyelim "Allah torpil yapmaz" Allahin adalet anlayışını sorgulamak olmuyor mu? O kimseyi kayirmaz demek kulun haddine mi? O Cok cahilsin ya,aciyorum sana.

HAGi 10
Daire Başkanı
06 Nisan 2021 01:26

sen asıl şefaatle peygamber torpili umuyorsun ne ekersen onu biçersin sen ye iç yat zina yap günah işle eeee ben müslümanım ya şefaat hiristiyanlardan tek farkın müslümanım demek onların suçu ne yada gerçekten müslümanca yaşamış birinin yarım yamalak müslümanca yaşayan biri ile aradakindekşi fark ne zerre kadar günahın olsa o yazılacak amel defterine zerre kadar sevap işlesen o da yazılacak mahşerdeki terazi adil tam tartar sen bu teraziye 1 kilo şefaat koyuyorsun hadi be sende hak edenle hak etmeyen bir olur mu

misalen, 3 yıl önce

"yahu ben ebu hanifenin yada diğer mezheblerin doğru olduğuna inanmıyorum ki zaten tamamen onada uymuyorum mantığım neyi doğru buluyorsa ona uyuyorum çünkü islamı saptırmışlar.sadece namaz da ona uyuyorum onu da mecbr kaldığım için ve tamamende uymuyorum çünkü sünnetleri kılmıyorum."

Su yukaridaki cumleler senin cumlelerin hatirlatayim, ona da mecbur kaldigim icin uyuyorum demissin ya en aptalca,cahilce cevabin bu idi,neye inanacagini,neye gore amel edecegini bile bilmiyorsun,

Ha birde son cevabini da es gecmeyelim "Allah torpil yapmaz" Allahin adalet anlayışını sorgulamak olmuyor mu? O kimseyi kayirmaz demek kulun haddine mi? O Cok cahilsin ya,aciyorum sana.

HAGi 10
Daire Başkanı
06 Nisan 2021 01:27

dolar biriktirenle sevap biriktiren arasında fark olmalı

HAGi 10
Daire Başkanı
10 Nisan 2021 21:26

öğretmenin sevdiği bir öğrenciyi üniversiteye sokmak için cumhurbaşkanına nasıl yalvarması saçma ise bir peygamberinde Bir kulunu CENNET'e sokması daha saçma bir olay

HAGi 10, 3 yıl önce

sen asıl şefaatle peygamber torpili umuyorsun ne ekersen onu biçersin sen ye iç yat zina yap günah işle eeee ben müslümanım ya şefaat hiristiyanlardan tek farkın müslümanım demek onların suçu ne yada gerçekten müslümanca yaşamış birinin yarım yamalak müslümanca yaşayan biri ile aradakindekşi fark ne zerre kadar günahın olsa o yazılacak amel defterine zerre kadar sevap işlesen o da yazılacak mahşerdeki terazi adil tam tartar sen bu teraziye 1 kilo şefaat koyuyorsun hadi be sende hak edenle hak etmeyen bir olur mu

misalen
Daire Başkanı
10 Nisan 2021 22:39

Süper tespit(!)

HAGi 10, 3 yıl önce

öğretmenin sevdiği bir öğrenciyi üniversiteye sokmak için cumhurbaşkanına nasıl yalvarması saçma ise bir peygamberinde Bir kulunu CENNET'e sokması daha saçma bir olay

dede ali-
Daire Başkanı
10 Nisan 2021 23:50

tövbe bismillah :))
HAGi 10, 3 yıl önce

HAGi 10
Daire Başkanı
13 Nisan 2021 19:28

:)

misalen, 3 yıl önce

Süper tespit(!)

HAGi 10
Daire Başkanı
16 Nisan 2021 04:45

kuranda şefaatin olmadığına dair net ayetler var iken şefaat diye kendilerini kandırıyorlar

HAGi 10
Daire Başkanı
18 Nisan 2021 12:55

Hadislerde(sahih olmayan) işte peygamberimiz BURAK'a binerek göğe çıktı Allahla arasındaki tüm perdeler kalktı ve hatta Allah'la namaz konusunda pazarlık yaptı

1-Allah'ın mekanı gökler mi? gökleri de Allah yaratmadımı? tüm kainat Allahın eseri değil mi? Alla yeri havayı atmosferi uzayı kısaca tüm kainatı yönetmiyor mu? öyleyse siz Allah'ı nasıl gök yüzüne sığdırıp Allah için Gökyüzü'nü Allaha mekan yapıyorsunuz sizinkisi saçmalık

2-Madem Allah perdeyi kaldırdı kaldı ki bu çok önemli bir olay niye kuranda yazmıyor. Sadece isra yazıyor

3-Allah ile pazarlık yapılır mı?

4-Kuran'da kadir süresinde kadir gecesi, içinde kadir gecesi bulunmayan 1000 aydan daha hayırlıdır diyor miraç bu kadar mı önemsiz o 1000 ayın içine girmiyor

hadi bakalım hadislerinle bunları nasıl açıklayacaksın

HAGi 10
Daire Başkanı
19 Nisan 2021 04:45

yok mu bu sorularımı cevaplayabilecek biri

HAGi 10, 3 yıl önce

Hadislerde(sahih olmayan) işte peygamberimiz BURAK'a binerek göğe çıktı Allahla arasındaki tüm perdeler kalktı ve hatta Allah'la namaz konusunda pazarlık yaptı

1-Allah'ın mekanı gökler mi? gökleri de Allah yaratmadımı? tüm kainat Allahın eseri değil mi? Alla yeri havayı atmosferi uzayı kısaca tüm kainatı yönetmiyor mu? öyleyse siz Allah'ı nasıl gök yüzüne sığdırıp Allah için Gökyüzü'nü Allaha mekan yapıyorsunuz sizinkisi saçmalık

2-Madem Allah perdeyi kaldırdı kaldı ki bu çok önemli bir olay niye kuranda yazmıyor. Sadece isra yazıyor

3-Allah ile pazarlık yapılır mı?

4-Kuran'da kadir süresinde kadir gecesi, içinde kadir gecesi bulunmayan 1000 aydan daha hayırlıdır diyor miraç bu kadar mı önemsiz o 1000 ayın içine girmiyor

hadi bakalım hadislerinle bunları nasıl açıklayacaksın

HAGi 10
Daire Başkanı
09 Mayıs 2021 22:01

300 YIL ÖNCE TOPLANMIŞ HADİS DİYE MİLLETE YURTURULAN KÖHNEMİŞ YALANLARA AYETİ İTERCİH EDEN KESİNLİKLE KAFİRDİR.....

HAGi 10
Daire Başkanı
29 Mayıs 2021 14:59

:))))

HAGi 10, 3 yıl önce

300 YIL ÖNCE TOPLANMIŞ HADİS DİYE MİLLETE YURTURULAN KÖHNEMİŞ YALANLARA AYETİ İTERCİH EDEN KESİNLİKLE KAFİRDİR.....

dede ali-
Daire Başkanı
29 Mayıs 2021 15:34

yüzde 20 sine inanan sen, kafir olmuyorsun değil mi? ama hepsine inanan kafir oluyor.
HAGi 10, 3 yıl önce

:))))

Toplam 103 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi