Editörler : crops35
«350351352353354355356357358359360361»

muhemre
Kapalı
12 Ekim 2019 00:14

Öncelikle hakaret ederek zaten karakterini belli ediyorsun.

Madde biiir. Şaka şaka la oturup da madde mi yazacağım sen gibi :)) Komik seni. Maddeler halinde yazmış ama gene boş laf. Maddeli yazınca laf mı gömdün çen aman da aman!

Ben sana o klavyenin nasıl çalıştığını lojiği, devresi, yazılımı ile anlatayım bi boşluğumda. Bonus olarak mouse çalışmasını da anlatırım. Mouse biraz zordur ama baştan diyim. Öyle sağa çekiyon sağa gidiyor, sola çekiyon sola gidiyor değil. İşin matematiği, matrisi aldısı verdisi var. 5 liraya satıldığına bakma taam mı?

Hele hele Madde 5 :) yıllardır söylenilegelen basmakalıp laflar. Yok pilot emrimde, mangalcılar hangarında. Adamlar ayrılmak isteyince kızılca kıyameti kopar, sonra da gel göm burada. Vay KPSS'sizler, vay yetersizler vay şunlar vay bunlar de.

juterme, 5 yıl önce

Sevgili angutyo! Angut bir kuştur sende parabolik bir aynada yansımasısın. Uzun uçar ama yere iner. Senide indirmek lazım.

1. Onlar tanıdığımız olup bekçi olamayan kişiler. Tanımadıklarımızdan istatiksel olarak bahsedelim istersen. Son iki alımda 232 Atc alındı. Bunların Kpss 90 üstü olanları 17+10 =27 Boşver boşver bunu. Son 100 kişilik alımda 70-80 arası kişi sayısı 67. Bak benim iki bekçi olamayan tanıdıklarım 80-90 arasında. Bu 67 kişi sizin aşırı zor feast testini geçti. Azcık skytest kurcalamasıyla. Sanırım Odtülü Boğaziçili oldukları için galiba.

2. Odtünün hangi kapısını biliyorsun? Buyur içeri gel.

3. İki numune mi Angutyo? Lisans ALTI 15 Başkontrolörünüz var. Lisans ALTI 52 Atc var kurumda. Ayrıca Lisans ve üstü 1428 Atc nin kaç tanesi sadece 13 yaşında okuduğu Hazırlık sınıfı sayesinde Atc oldu. Kurum 30 YDS şartı getirse mevcut personelinize kaçı meslekten olur? Hoş biz Türkçe YDS'ye de fitiz.

4. Müdendis demişsin, çaktırmadan gömmüşsün. Sahibi olduğun hadsizliğin verdiği ego formülünden esinlenerek en basitinden önündeki klavyeyi sen böyle sallayasın diye tasarlamaları, yapmaları büyük ayıp. Keşke başka fonksiyonlarda yükleselerdi senin için.

5. Pilot için adam uçuyor diyeceğim ''ben izin veriyorum yoksa uçamaz'' diyeceksin. E doktorda steteskop var diyeceğim ''bizde de arada sırada biten istediğimizde vermedikleri kalem ve iq var'' diyeceksin. 4 günde paslaşarak 12 saat çalışıyorsun o da uçak varsa diyeceğim ''E Arff de mangal yapıyor'' diyeceksin.

6. İşine bak kardeş haddini bil yeter.

(Gerçekten mesleğinde başarılı olan had bilen kurumdaşlarımı kim olursa olsun tenzih ederim.)

Zenerdiyott
Memur
12 Ekim 2019 09:50

1.Beyler ilk olarak şu kpss puanıyla insanlara nitelik yüklemeyin. Aöf bitiren veya boğaziçi bitiren şunu olur şunu olamaz diye bir kaide yok işini kim iyi yapıyorsa saygı duyulmalı ve de atc ve aim 4001 kodundan alınıyor yani çok vasıf gerektirmeyen bir iş olduğunu ösym nitelik kodu açarak söylüyor yani herhangi bir meslek grubu bu işi yapabilir deniyor. Aöf de olur odtülü de başka bir üniversite de kısaca işini düzgün yapsın yeter.

2.si arkadaşar, bu muhemre denilen belirtisiz nesne ve boş kümeye takılmayın. Bu adam ankarada devlette yazlımım uzmanıyımm diye geziyor 8 senedir de kpss ye giriyor bu sene de Dhmi de memur olmaya hak kazandı. Bu adam her sayfada var. Kpss den almış 95 puan herkese salça oluyor ve de bu adamın kendi elektronikçi olmasına rağmen atsepçi elektronikçilere de salça oluyor. Yok haketmiyor v.s. Problem şu kendi dhmi de atsepçi elektronikçi olmak için 8 senedir kpss çalışıyor ve b..k atmasının sebebi de bu kadronun kendisine verilmemesi. Kedi ciğer hesabı. Madem uzmansın lojik,yazılım bildiğini iddia ediyorsun ki sen boş adamsın bunları da bildiğini sanmıyorum neden dhmi de memurluk kovalıyorsun sayın belirtisiz nesne. mouse un nasıl çalıştığını anlatacakmış ya sen hakkatten ne kadar boş adamsın. Kpss puanıyla insanları niteleyen kendisi ama şimdi de aim ci atc ci oldu bu arkadaş ve ilk 1000 e giremeyen dhmi ye girmesin diyen de kendisi. Velhasıl kendisi çok boş adam.

3.sü aim ve atc bu adamlar bu şartları bilerek geldi ve kabul etti ve zaten görev tanımındaki olan işleri yapıyorlar neyin tartışması onu alamadım. İyileştirme yapılacaksa yapılsın maaşlarda ama terminale verilmezse bu sizi mutlu edecekse zaten bir şey konuşmaya gerek yok. Siz bu şartları bilerek bu işi kabul ettiniz , hepiniz ordaydınız :) ve terminalciler de bu tazminattan dolayı bu tercihleri yaptı. Görev aşkı felan onları geçin.

muhemre
Kapalı
12 Ekim 2019 11:24

Ooo bedavacı mekatronikçi de gelmiş. Şunu şuraya bırakalım da arkadaşın KPSS'yi sallamayın ile ne dediğini anlayalım.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Mühendis Ankara 1 96.943 96.943

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Mühendis Erzurum 1 96.706 96.706

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Mühendis Ankara 1 95.717 95.717

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Mühendis Ankara 1 95.350 95.350

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Mühendis Trabzon 1 95.112 95.112

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Mühendis Antalya 1 89.392 89.392

Evet ne diyorduk puanı bekçiliğe yetmeyen 80 - 90 arası puanlılar ?!? Böyle değildi dur :)

Belirtisiz nesne sen gibi olur şenerdyot. Mekatroniğin uzmanlık alanı nedir?

Hah şöyle itirafa gelin. Haksız yere aldığınız havacılık tazminatlarından vazgeçin artık.

Zenerdiyott
Memur
12 Ekim 2019 11:44

1.si bekçiliği küçümseme boş herif ben bekçi olamadım ama sen ne olmuşssun görüyoruz

2.si bana lisanstan 90 üstü alan bekçi bir arkadaş göster.

3.sü mekatroniğin görevi senin gibi motorlara yol vermek.

Bana atsepçi dedin biyomedikalci dedin elektrikçi dedin şimdi de mekatronikçi dedin. Hepsi için gurur duyarım ama ben aslında senin kafanda yaratmış olduğun biriyim ve ben aslında yokum. Sana kötü haberim var terminal tazminat almaya devam edecek. Belirtisiz nesne lütfen bu kadar haset olma içine sırayet eden bu kıskançlık, bu boş adamlıktan kurtul. Hayatta kpss puanından daha güzel şeyler de var ve sen onu bunu bırak da bu sene kpss ye hazırlanmaya başlandın mı boş küme :) :)

muhemre
Kapalı
12 Ekim 2019 12:03

Evet okuduğunu anlamamak, önceki iletiler ile bağlantıyı kuramamak, göndermeleri anlayamamak ve anlamadığını anlamayarak karşılık verdiğini sanmak ne demek canlı canlı gördüm :)

Daha sözüm yok kardeş sen haklısın.

juterme
Memur
12 Ekim 2019 13:08

Ne olduğuda belli değil desene. Nato kafa nato mermer. Bizim arkadaşların puanlarınıda koymuş bide. Kendininkide yetmemiş galiba. Daha çok tırmalar atsepe bu kafayla. 3 günlük memurdaki özgüvene bayılıyorum. Yds side yok belliki. Bi haltı yok fizyolojik dili çok.

Zenerdiyott, 5 yıl önce

1.Beyler ilk olarak şu kpss puanıyla insanlara nitelik yüklemeyin. Aöf bitiren veya boğaziçi bitiren şunu olur şunu olamaz diye bir kaide yok işini kim iyi yapıyorsa saygı duyulmalı ve de atc ve aim 4001 kodundan alınıyor yani çok vasıf gerektirmeyen bir iş olduğunu ösym nitelik kodu açarak söylüyor yani herhangi bir meslek grubu bu işi yapabilir deniyor. Aöf de olur odtülü de başka bir üniversite de kısaca işini düzgün yapsın yeter.

2.si arkadaşar, bu muhemre denilen belirtisiz nesne ve boş kümeye takılmayın. Bu adam ankarada devlette yazlımım uzmanıyımm diye geziyor 8 senedir de kpss ye giriyor bu sene de Dhmi de memur olmaya hak kazandı. Bu adam her sayfada var. Kpss den almış 95 puan herkese salça oluyor ve de bu adamın kendi elektronikçi olmasına rağmen atsepçi elektronikçilere de salça oluyor. Yok haketmiyor v.s. Problem şu kendi dhmi de atsepçi elektronikçi olmak için 8 senedir kpss çalışıyor ve b..k atmasının sebebi de bu kadronun kendisine verilmemesi. Kedi ciğer hesabı. Madem uzmansın lojik,yazılım bildiğini iddia ediyorsun ki sen boş adamsın bunları da bildiğini sanmıyorum neden dhmi de memurluk kovalıyorsun sayın belirtisiz nesne. mouse un nasıl çalıştığını anlatacakmış ya sen hakkatten ne kadar boş adamsın. Kpss puanıyla insanları niteleyen kendisi ama şimdi de aim ci atc ci oldu bu arkadaş ve ilk 1000 e giremeyen dhmi ye girmesin diyen de kendisi. Velhasıl kendisi çok boş adam.

3.sü aim ve atc bu adamlar bu şartları bilerek geldi ve kabul etti ve zaten görev tanımındaki olan işleri yapıyorlar neyin tartışması onu alamadım. İyileştirme yapılacaksa yapılsın maaşlarda ama terminale verilmezse bu sizi mutlu edecekse zaten bir şey konuşmaya gerek yok. Siz bu şartları bilerek bu işi kabul ettiniz , hepiniz ordaydınız :) ve terminalciler de bu tazminattan dolayı bu tercihleri yaptı. Görev aşkı felan onları geçin.

KmlKyncu
Şef
12 Ekim 2019 13:41

@juterme sen beni tanıyorsun ben seni... Mesleğimi küçük görmeye göstermeye başlamışsın abi.

Feast'te arkadaşların feast teste girmeye başladığında "100 kişiden 10 20 kişi ancak geçecek 60'ı" diyordun bunlar 2 ay skytest çalışmış dil puanı olan mühendis kardeşlerdi ne çabuk azıcık skytest kurcalaması yeter oldu?

Senle konuşuyorduk hatırlarsan kolay değilmiş feast diyordun?

YDS 70'i de nedense 13 yaşında hazırlık okuma yetere bağladın. Kendi kendine hakaret etmiş olmuyor musun böyle? YDS 70 puan almak kolay mı ?

30 yds şartı gelirse demişsin, 70 yds şartı geldi.

1600 çalışandan ortalama 100 kişilik, 30-40 yıl tecrübeli abi ablalarımız ülkenin hava trafik yükünü yıllarca çekmiş emektarlardır. Hepsi de emekleri için el üstünde tutulması gereken kişilerdir.

Sidik yarıştırmak için ciğere mundar deme.

juterme
Memur
12 Ekim 2019 14:29

Kemalcim biliyorsun buralarda pek takılmam. Na yalan söyleyeyim gelir iki kelam edersin diye buradaki natolulara yazma gereği duydum.

Ekmek kazanılan her meslek kutsaldır. Dolaysıyla kurumumuzdaki her meslek önemlidir. Zaten devletin gerekli gördüğü olguları tartışmamız bir noktada anlamsız.

Feast konusuna girmeyeceğim çünkü ben girmedim. Giren arkadaşlarımızda öyle yada böyle yaptılar yönlendirmelerimizle dayanarak.

Yds zor bir sınav. Çalışmadan yapılacak bir sınav değil. Hazırlık 2009'da kaldırıldı. Çokta abilerimiz ablalarımız değil ama konu bu da değil. Zaten belirttim tenzih ettim.

Buradaki nato kafalılarla sidik yarıştırmak evet gereksiz oluyor ama bilirsin Atc Aim veya Atsep benim için bir ciğer değil. Bir Aim veya Atsep olunca Ooooo çok harika oldu, çok tatmin oldum demeyeceğimiz açık. Olursak ekonomik olarak iyi olur. Sadece geliri yüksek meslekler. Burada da idealler girer devreye. Her yüksek kpssli veya ydsli kişi bizim kuruma gelmiyor. Bkz Ösym taban puanlar.

Boş verelim bunları, 3 aylık bilgisiz egolu memurların zaten buraya kurumumuzla ilgili yersiz şeyler yazması ayıp.

Baban için üzüldüm:( Kendine iyi bak.

muhemre
Kapalı
12 Ekim 2019 20:28

Seyrüseferin seyrüseferden başka dostu yoktur.

Acı ama gerçek bunu zamanla bütün seyrüsefer öğrenecek.

Sizin arkadaşların puanlarını koymadım. Mühendis olmuşun da nereden olmuşun merak ettim.

Hepsi 95-96 puan bandında iken bir tanesi 89 puan. Mesajda yazanı algılayamamak fena bir şey. Hem algılayama hem de gel millete nato kafa bilmem ne. Şimdi burada kim nato? Tazminatsız kalacağız diye yazılanı da anlayamıyorlar.

Kendi 10 yıl kurumda çalışınca kurumun sahibi oldu sanki.

Bu kurumda önemli pozisyonlarda çalışan, sorumluluk alan kişilere gerçekten çok yazık.

elektrik06elektrik
Aday Memur
13 Ekim 2019 19:41

Yeni Genel Müdürümüz Hüseyin Keskin Bey Elektrik Personelini hak ettiği yere çıkaracaktır inşallah. Hem Milli Maliyetler açısından hem kurumun işleyişi açısından faydalı olacaktır.

okkesterbasan
Genel Müdür
14 Ekim 2019 23:51

Arkadaşlar selamlar affınıza sığınarak AIM lerin dil tazminatlarını öğrenebilir miyim ?

dinar12
Memur
15 Ekim 2019 19:35

A b c seviyelerde sırasıyla sözleşme ücretinin yüzde 10 5 2 si olarak ödenir
okkesterbasan, 5 yıl önce

Arkadaşlar selamlar affınıza sığınarak AIM lerin dil tazminatlarını öğrenebilir miyim ?

okkesterbasan
Genel Müdür
15 Ekim 2019 19:45

Sözleşme ücreti dediğiniz net ücret mi ?

dinar12, 5 yıl önce
A b c seviyelerde sırasıyla sözleşme ücretinin yüzde 10 5 2 si olarak ödenir

juterme
Memur
15 Ekim 2019 22:11

Temel ücretin yüzdesini alırsın. Yüzde 10 450 civarı eder.

cognis2
Aday Memur
17 Ekim 2019 14:48

Maliye Bakanlığı vhki 1/4 kadroda çalışmaktayım. Kurumlar arası geçiş ile DHMİ ne geçilebilir mi? Prosedür nasıl işler? Maaş ne olur?

mehmetkurnaz
Şube Müdürü
17 Ekim 2019 15:32

Kpssye girip geçebilirsiniz.
cognis2, 5 yıl önce

Maliye Bakanlığı vhki 1/4 kadroda çalışmaktayım. Kurumlar arası geçiş ile DHMİ ne geçilebilir mi? Prosedür nasıl işler? Maaş ne olur?

ForumMaster
Memur
18 Ekim 2019 09:50

Oh ne güzel la millet KPSS girsin sen kurumlar arası geçişi düşün. Valla iyiymiş ha

cognis2, 5 yıl önce

ahrari
Aday Memur
18 Ekim 2019 10:23

merhaba arkadaşlar. size bir konuda danışmak istiyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim:

ben 3 yıl 4bli olarak çaliştktan sonra Kpss ile dhmi ye geçtim. 4b'li olarak çalıştığım önceki kurumumda 2019a AİT YILLIK İZNİMİ KULLANMADAN DHMİ YE GELDİM. bu durumda dhmi de 2019 yılının yıllık iznini kullanma hakım var mı? resmi görüş falan var mı? ya da bilgisi tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi?

teşekkür ederim.

Busaattensonra
Yasaklı
18 Ekim 2019 10:32

kamu hizmetinde çalıştığın için kullanırsın kardeşim.

eski çalıştığın kurumdan izin belgesi al ik ya ver.

ahrari, 4 yıl önce

merhaba arkadaşlar. size bir konuda danışmak istiyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim:

ben 3 yıl 4bli olarak çaliştktan sonra Kpss ile dhmi ye geçtim. 4b'li olarak çalıştığım önceki kurumumda 2019a AİT YILLIK İZNİMİ KULLANMADAN DHMİ YE GELDİM. bu durumda dhmi de 2019 yılının yıllık iznini kullanma hakım var mı? resmi görüş falan var mı? ya da bilgisi tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi?

teşekkür ederim.

aim95plus
Kapalı
18 Ekim 2019 12:03

maaşını bile bilmediğin bir kuruma neden geçmek istiyorsunuz?
cognis2, 5 yıl önce

Toplam 8384 mesaj
«350351352353354355356357358359360361»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi