Editörler : crops35

Yasaklı
04 Temmuz 2010 17:27

İzin dönüsü sızlere çok guzel haber ve belgelerim olacak

Selam arkadslar.. su an ızındeyım..1 hafta daha ıznım var. yazı yazmayı dusunmuyordum ama bır arkadsım mesajdan sensız sıtenın tadı olmuyor yazısına ıstınaden kucuk arada sıze yazmaya karar verdım..

telekom en son alınan maas nakıl ılmuhaberı ıle ılgılı hazırlıklar yapıyor ızınde olsamda bazı duyumlar aldım.. ızın donusu bu evragı alacagım.. ve teknıkerlerın maaslarında ıyılestırme davası sonuclancak.. artık en son aldıgımız bordoro olarak kazanılmıs ve danıstayda onar ıse cok guzel seyler olacak.. orn benım maasımda 400 lıra gıbı bır artıs olacak.. sızlere yansıyen mutlaka bır mıktar olacak.. teknısyen yardımcısı tuncay ulker arkadsım ve haramy telekomun davalardan sonra maas nakıl ılmuhaberını yıneleme gayretını sızın davalarda goztermesı gundemdede lacak.. bu evrakda obur hafta sızlere gonderecegım..bı tatılımı allahın ıznıyle bıtıreyım obur hafta calısmalara baslıcam.. ama sızlere cok guzel belgeler gonderecegım..ıkı dava acma hazırlıgında olacagım... telekoma karsı kazanılan her zafer cok daha guzel..herkes kendıne ıyı baksın olurmu...

harammy36
Şef
06 Temmuz 2010 10:28

arkadaşlar özellikle tek. yard. arkadaşlar 1 ayın içinde müthiş işler olacak bekleyin görün tarihini değiştireceğiz her şeyin kazandık kazanmayada devam edeceğiz ilmühaberide alacağız ünvanıda tazminatıda yeterki birlik olalım

Re.as
Şef
09 Temmuz 2010 10:07

Selam arkadaşlar Türk Telekomda sözleşmeli Teknisyen olarak görev yapmaktayken, 2003 yıllında kendi istegimle 4046 sayılı kanunun 22. maddesine binayen kurumlararası nakil yaparak Milli Eğitime Kendi kadromla Teknisyen olarak başladım.

Geçtigim kurumda ilerki tarihlerde maaşıma yansımayan bakım onarım 2005 Yıllında ve aile yardımı ise 2008 yıllında maaşıma yansıdı geçmişe yönelik almadığım tüm alacaklarımı aldım.

Maaşım 2008 yıllının temmuz ayında emsallerimle eşitlendi benim sormak istediğim ise başka bilmedigim haklarımız oldumu olmadı bi kazanım elde edildimi edilmedi bilgisi olan arkadaşlarımın yardımlarını acilen bekliyorum şimdiden teşekkürler.

NOT: Bazı arkadaşlar niye dava açmıyrosun diye sorabilirler Avukatı bizzat aradım dava açamayacagımı ancak bi kazanım olursa Devletin 2005 yıllından önce ayrılanlar için bir yasa çıkarmasına baglıdır.

Sayın Gözlem hanım bu bahsettiğiniz konularda kazanım elde edilirse bende faydalananbilirmiyim yardımcı olsanız sevinirim.

Bu arda iyi tatiller dilerimsize ve ailenize.

gozlem
Yasaklı
12 Temmuz 2010 09:58

selam re.as. 2003 yılında telekomdan ayrılmanızdan dolayı kazanımlarınızın elınızden ucup gıtmesı gıbı. ama saglık olsun..

su ana maasınız esıtlendıgı ıcın bır kazanımınız gorunmuyor

furkan 58 arkadsımızın bu konuda ugraşı verdıgı onergemızı sahıp cıkalım kampanyasını bu yonde desteklememız gerekıyor.. yasal haklarımızı yasalarla almamız daha dogru degılmı.. bu yuzden tum arkadslarımızı mılletvekıllerıne sıtedekı maıllerı ıktıdar partısınemılletvekıllerıne memeursene maıl olarak gondermemız gerekıyor..

gozlem
Yasaklı
13 Temmuz 2010 09:16

gunaydın tum arkadslarıma..ben ıznımı bıtırdım ve aranıza tekrar dondum..

dun telekoma gıderek bır dılekce sundum..maasnakıl ılmuhaberı mın ıptalını ıstedım. 4046 kanunun22. maddesıne gore herturlu haklarımı ıstedım..tabııkı benı gorunce telekomcular hıc sevınmedı..umrumdada degıl..

sımdı ızın donusu maas nakıl ılmuhaberının udzeltılmesı ıle ılgılı karar ve baska bır ılde kazanımın ızındeyım.belgeler yakında bana gelecek..dılekcemeın cevabı gelınceye kadar emsal karar olarak davama ekleyecegım.

ızın donusu dıger yapacagım ış,calıstıgım kuruma dılekce verıp ek ek odemelerımın guncellesrırılmesı hususunda gorus alacagım.ek odemelerın aıle yardımı gıbı heraltı yada bır katsayıların artması sonucu bıze yansıması gerekıyor.bu zıncırın kırılmasıda gerekıyor. zaten bu engellerı hep bırlıkte asacagız.

tum arkadslarıma ıyı calısmalar dılıyorum ve ızınlı oldugum donemde cevapsız kalan soruları yanıtlamaya baslıyorum..

herkese basarılı ve saglık dolu gunler dılıyorum..

çetin68
Aday Memur
13 Temmuz 2010 09:49

Gözlem Hanım hoş geldiniz....

Yokluğunuz gerçekten çok hissedildi. Olayların gidişatı ve yönlendirmeleri hakkında sayenizde ayrıntılı bilgi sahibi oluyorduk, bunun eksikliğini kendi adıma hissettim. Gayretlerinde kolaylıklar ve adınıza hayırlı neticeler almanızı dilerim.

İyi çalışmalar.....

gozlem
Yasaklı
14 Temmuz 2010 16:57

HERKESE TESEKKURLER.

BU KONUDA GELISMELER BIR IKI GUNE KADAR ORTAYA CIKACAK..NET BILGILER VE BELGELER BEKLIYORUM..HERKESE GONDERECEGIM..BASARIYA ULSAMAK O KADAR ZOR DEGIL..MUCADELE VERMEK O KADAR ZOR DEGIL.EN ONEMLISI PES ETMEMEK..SAYET O KUNUDA DEGER YOK SA PES EDERSIN..SIZE GUZEL HABERLER VAR AMA NETLESSIN..SOZUM SOZDUR BENIM..

ahmet1688
Şube Müdürü
14 Temmuz 2010 17:29

hoş geldiniz hayırlı haberlerinizi bekliyoruz ayrıca malatyada bir kardeşimiz geçişte bizlere kidem tazminatı ödenmesi ile ilgili bir dava açmış , bukonuda eskiden özelleştirilen kurumlardan havuza düşenlere kidem tazminatı verildiğini ancak şimdilerde yargıtayın bunu reddettiğini duydum ama bukomuda elbirliği olursa yargıtay genel kurulunda lehimize bir sonuç çıkabilirse ozaman adalet yerini bulacaktır biz kamuya geçtik diye emekli sandığına göre ttazminat alacağız ama atandığımız kurumlara başlamamış olsa idik iş mevzuatına göre kıdem tazminatı alacaktık eğer bu iş lehimize çözülürse adalet yerini bulmuş olur

15 Temmuz 2010 09:47

sayın memurlarnet editörleri, yöneticileri artık neyi bekliyorsunuz. biz 3 yıldır bekliyoruz halimizi görmüyor musunuz? artık yeter. biraz objektif olun ya. anasayfaya bu sözün yerine getirilmediğini manşet olarak taşıyın.

gozlem
Yasaklı
15 Temmuz 2010 10:10

sız ne ıstıyorsunuz anlasılmadı...

16 Temmuz 2010 00:14

AHMET 1688 sayın kadeşim kıdem tazminatı davasını açan arkadaşla irtibat kurmamı sağlarmısın

16 Temmuz 2010 00:20

DİN GİR MİN GİR kardeş sıkıntın ne sitem etmene gerek yok. burada bilgi paylaşılıyor ve dayanışma oluyor.

damdan düşer gibi armut piş ağzıma düş olayı yok yani.bazı kişiler gibi kimse haklarını veya ne taleplerin olduğunu bilemez kimsede senin haklarını savunamaz fakat yol gösterebilinir.

bu forum a katkıda bulunmadan damdan düşer gibi herşeyin elineze verilmesi isteniyor.derdin nedir kardeş.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi