Editörler : E.Kayı Han

Pol2173
Kapalı
23 Mayıs 2022 22:40

Devrem benim anlamadığım tekrar bakanlık ydk ya mahkeme kararı ile mi gitti aynı konudan daha ağır bir ceza verilemez diye biliyorum
şanslı-s2, 2 yıl önce

Ruhsatsız tabanca bulundurmaktan EGM ydk 24 ay bir alt ceza verdi bakan şerh düştü ihracına diye ihraç edildim, sonra mahkemeye tasidim, mahkeme uyuşmazlık var, uyuşmazlığın çözümü için bakanlık ydk ya gitmesi gerek dedi kararı bozdu, sonra dosya bakanlık ydkya gitti, bakan şerh düşmüş mantıken bakanlık ydk bakanın serhinin üzerine söz söyler mi direkt alt ceza uygulamadan bastı meslekten çıkarma cezasıni, sonra o kadarı da mahkemeye tasidim, mahkeme talebimi reddetti, cuma günü istinafa gittim, uzun lafın kısası EGM ve İçişleri sildigi personeli kolay kolay geri almak istemiyor.

Corking
Aday Memur
24 Mayıs 2022 11:39

Daha ağırını vermemiş ne ise onu vermişler. Alt ceza uygulanmamış. Daha ağırı verilemez!
Pol2173, 2 yıl önce
Devrem benim anlamadığım tekrar bakanlık ydk ya mahkeme kararı ile mi gitti aynı konudan daha ağır bir ceza verilemez diye biliyorum
24 Mayıs 2022 14:44

Mantıken ağırı olmuş oluyor doğru, çünkü bakan şerhinde EGM yüksek disiplin kurulu alt ceza veremez diyor, işin özüne EGM yüksek disiplin kurulunun alt ceza verme yetkisi olup olmadigi ile alakalı bir beyan sunup ona göre alt ceza konusunda değerlendirme yapması gerekirdi bakanlık yüksek disiplin kurulu tarafından ancak hali hazırda bakanın yazdığı şerh üzerine bir söz söyleyecek babayiğit tanımıyorum, biz onların gözünde kimiz ki, adaleti sağlayacak mahkemeler diyoruz ama mahkemelerde bu hususları gözardi edip topu bir üstüne atma derdindeler.

Pol2173, 2 yıl önce

Pol2173
Kapalı
24 Mayıs 2022 14:47

Kardeşim net olarak anlatmak istediğini anlıyorum eminim onlarda anliyor ama nerde öyle babayiğit işte alt cezayı dilediği gibi değerlendirir müfettişin cezasını olduğu gibi kabul ederek alt ceza uygulamak tamamen kurulun takdirinde şerh diye bir saçmalık olmaz eninde sonunda inanıyorum adalet tecelli eder kör topal yerine gelir geçte olsa Allah gönlüne göre versin benim olaydada elinden geldiği kadar herkesin her sorusunu cevaplıyorsun inşallah sende de bir gün güzel haberler alırız
şanslı-s2, 2 yıl önce

Mantıken ağırı olmuş oluyor doğru, çünkü bakan şerhinde EGM yüksek disiplin kurulu alt ceza veremez diyor, işin özüne EGM yüksek disiplin kurulunun alt ceza verme yetkisi olup olmadigi ile alakalı bir beyan sunup ona göre alt ceza konusunda değerlendirme yapması gerekirdi bakanlık yüksek disiplin kurulu tarafından ancak hali hazırda bakanın yazdığı şerh üzerine bir söz söyleyecek babayiğit tanımıyorum, biz onların gözünde kimiz ki, adaleti sağlayacak mahkemeler diyoruz ama mahkemelerde bu hususları gözardi edip topu bir üstüne atma derdindeler.

24 Mayıs 2022 14:55

Doğru diyosun devrem cezanın karşılığı meslekten çıkarmayı gerektiriyor ancak EGM yüksek disiplin kurulu bir alt ceza uyguluyor ve bakan alt ceza verme yetkiniz yok diyerek meslekten ihracına şerhi düşüyor burda mahkeme EGM yüksek disiplin kurulunun alt ceza verip vermeme konusunda bir degerlendirme yapması gerekirken suçun subuta erdiği beyan edilerek direkt ağır bir ceza olan meslekten çıkarma cezası vermesi orantililik ilkesine aykırı ama günümüz mahkemeleri malesef bu hususlara hiç deginmeden topu bir üst mahkemeye atıyor bu da hak kaybına neden oluyor, hayatından gidiyor, bir dosyanın Danıştay kararının çıkması tüm aşamalar dahil ortalama 4 sene o da en minimumu düşün sırf topu üst mahkemeye attı diye hayatından 4 sene gidiyor, hele birde Danıştay'dan hak ihlali gelince geç gelen adaletin anasına avradina diye sövüyor.

Corking, 2 yıl önce
Daha ağırını vermemiş ne ise onu vermişler. Alt ceza uygulanmamış. Daha ağırı verilemez!
Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi