Editörler : crops35
01 Temmuz 2009 08:54

Teknisyenler Şef olamıyorlar mı?

Herkese merhabalar,

Adalet Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği'nde aşağıdaki şartında;

6) Taşrada şef kadrosuna atanabilmek için;

a) En az iki yıllık yüksek öğrenim mezunu olmak,

b) Bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni ile programcı yardımcısı kadrolarında çalışıyor olmak,

c) Toplam en az beş yıl hizmeti bulunmak,

Şimdi buna göre teknik hizmetler kadrosunda bulunan bir tekniker veya teknisyen taşrada bilgi işlemde şef olamayacak mı? Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım edin.

01 Temmuz 2009 09:16

kardeş benim bildiğim teknisyen yükselerek tekniker oluyor.

Ayrıca şef olması için kendi branşıyla ilgili atölyede çalışması gerekiyor. bizde tekniker vardı şeflik yapıyordu. biz teknisyendik. sonra gözümüz açıldı kovduk onu.

ahmetzeki
Şube Müdürü
01 Temmuz 2009 18:31

Teknikerlerin veya teknisyenlerin adalet bakanlığı görevde unvan değişikliği sınavıyla şef olamıyorlar bu yönetmeliği göre;

6) Taşrada şef kadrosuna atanabilmek için;

a) En az iki yıllık yüksek öğrenim mezunu olmak,

b) Bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni ile programcı yardımcısı kadrolarında çalışıyor olmak,

c) Toplam en az beş yıl hizmeti bulunmak,

editörler yanıtlayabilirler mi acaba?

feremek
Müsteşar
01 Temmuz 2009 18:58

Bu yönetmeliğe göre teknisyenler şef olamaz. Gayet açık.

huzyin
Şef
01 Temmuz 2009 22:44

düz lise mezunları oluyor mu peki? olmuyor demeyin. var.:)

ahmetzeki
Şube Müdürü
02 Temmuz 2009 12:33

bu nasıl bir şey anlamadım teknisyenler ve teknikerler teknik hizmetler kadrosunda görevliiken bilgisayar işletmeni ve veri VHKİ'ler gelip teknisyenlerin ve teknikerlerin başında şef mı olacaklar görevde yüskselme sınavına bakar mısınız?

Lise mezunu da olması önemli değil eğer bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni ve programcı yardımcısı kadrolarında çalışmıyor ise şef olamazlar

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
02 Temmuz 2009 15:36

Bahsettiğiniz ünvanlar GİH sınıfında, teknikerler ise Teknik hizmetler sınıfındadır. TH sınıfındaki biri neden GİH sınıfına geçmek ister ki?

ahmetzeki
Şube Müdürü
02 Temmuz 2009 17:26

Sanırım yönetici olmak ve makam tazminatı almak için.

Bakıyorum da Adalte Bakanlığı'nda çalışan hiç bir teknisyen ve tekniker yükselemiyor bu görevde yükselme yönetmeliğine göre fakat merkez teşkilatında çalışan bir teknisyen şef olabiliyor hatta bilgi işlem müdürü de oluyor.

Ama taşrada niçin böyle bir yükselme yok ilginç bir durum....

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
03 Temmuz 2009 14:28

Şeflere nasıl bir makam tazminatı veriliyormuş ki! Makam tazminatı ilçe müdürlerine bile verilmiyor. Makam tazminatı verilen en küçük ünvanlar il idare kurulu üyesi il müdürleri, müfettişler ve kaymakamlar. Şeflerin maaşının teknikerden yüksek olduğunu da sanmıyorum.

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
03 Temmuz 2009 15:30

Şimdi kontrol ettim. Adalet Bakanlığı'nda şeflerin yan ödeme puanı 1150'dir. TEknikerlerin ise 5 yıla kadar 1625, 5 yıl ve fazlası için 2050'dir.

Özel hizmet oranı ise 1, 2, 3 ve 4. derecelerden aylık alan şefler için %110 diğerleri için %56'dır. Teknikerlerin ise 1-4. dereceler için %100, 5 ve üstü dereceler için %93'tür.

Şefler teknikerlerin maaşına yaklaşmak veya geçmek için 4. dereceye düşmeyi beklemek zorundadırlar. Üstelik bu arada da düz memur gibi çok düşük özel hizmet tazminatı alıyorlar. TEknisyenlerin bile en dşük özel hizmet oranı %61 iken şefler 4'e düşünceye kadar %56 özel hizmet almak zorundalar.

ahmetzeki
Şube Müdürü
03 Temmuz 2009 15:37

hocam bilgilerinle bizi aydınlattın teşekürler...

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi