Editörler : supporters.
«222324252627282930313233»

dent45
Aday Memur
15 Mayıs 2019 09:35

Etik inceleme sürerken diğer hocaların yorumlarını yada kararlarını öğrenemiyorsunuz maalesef.

drnaz, 5 yıl önce

ÜAK'tan bana savunma yazısını gönderdi. Etiğe veren hocaların ismini görmeyeceğiz denilmişti bu forumda, fakat bana gelen yazıda isim var. Asillerden bir üye SCI'de taranmayan bir dergiyi SCI'deymiş gibi göstermişsin diye etiğe vermiş. Hatta dergi isimlerinde de bir karışıklık olduğunu iddia etmiş. Cevap hazırlıyorum. Lakin ben diğer üyelerin değerlendirmelerini göremiyorum. Sonra mı görebileceğim acaba?

15 Mayıs 2019 10:47

tekrar yayınım olmadığı halde tekrar yayın etiğine takılmışım nasıl bir itirazda bulunabilirim

dr.atak
Memur
15 Mayıs 2019 23:29

Hocam geçmiş olsun, siz de muhtemelen benim gibi özet ile makalenin tekrar yayına sayılması ile etik incelemeye verilmişsinizdir. Bana daha savunma gelmedi ama memurdan öğrendiğim kadarıyla iki makalemi tekrar yayından verdiğini söyledi. Ben de özetlere yordum. Savunma gelmesini beklemekten başka şansımız yok.

sonat33, 5 yıl önce

tekrar yayınım olmadığı halde tekrar yayın etiğine takılmışım nasıl bir itirazda bulunabilirim

hakan.kn
Şube Müdürü
16 Mayıs 2019 10:34

Size sabırlar diliyorum. Sürecinizi sükunetle takip edin.

Birşey sormak istiyorum: Tekrar yayın dedikleri yayınların her ikisi de beyannamenizde var mıydı acaba? Yoksa internetten falan adınızı yazıp arayarak mı böyle bir tespit iddiasında bulunmuşlar?

Söyleyebilirseniz çok yardımcı olur.

sonat33, 5 yıl önce

akademlik
Aday Memur
16 Mayıs 2019 15:18

Merhaba arkadaşlar,

Etik Komisyon savunmayı her zaman 3 bilirkişiye mi gönderiyor... Bir bilirkişiye gittiği oluyor mu? Bilgisi tecrübesi olan?

Fen-Müh Etik Komisyon tarihi belli oldu mu? En son 3 Mayısta toplandı... 8 haftada bir toplanmak zorunda 20 Haziran haftasına denk geliyor ancak kesin tarih bilen var mı?

Teşekkürler...

16 Mayıs 2019 17:06

valla bilgim yok derleme çalışmam vardı ona yazmışlardır diye düşünüyorum

16 Mayıs 2019 17:07

nasıl bir savunma yazacaz

dr.atak, 5 yıl önce

Hocam geçmiş olsun, siz de muhtemelen benim gibi özet ile makalenin tekrar yayına sayılması ile etik incelemeye verilmişsinizdir. Bana daha savunma gelmedi ama memurdan öğrendiğim kadarıyla iki makalemi tekrar yayından verdiğini söyledi. Ben de özetlere yordum. Savunma gelmesini beklemekten başka şansımız yok.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
16 Mayıs 2019 19:35

hocam sunumu özet olarak yayınlattınız, tam metin bildiri kitabına göndermek yerine makale olarak yayınlattınız değil mi anladığım?

daha sonra bildiri sunumunu ayrı olarak bir de makale olarak puanlayınca aynı çalışmayı iki yerde puanlamış diye etiğe verdiler?

dr.atak, 5 yıl önce

16 Mayıs 2019 21:55

hocam mart 2019 da mı başvurmuştunuz.. geçmiş olsun..

sonat33, 5 yıl önce

nasıl bir savunma yazacaz

dr.atak
Memur
17 Mayıs 2019 14:31

Evet hocam aynen öyle

nickbulmakzorazizim, 5 yıl önce

hocam sunumu özet olarak yayınlattınız, tam metin bildiri kitabına göndermek yerine makale olarak yayınlattınız değil mi anladığım?

daha sonra bildiri sunumunu ayrı olarak bir de makale olarak puanlayınca aynı çalışmayı iki yerde puanlamış diye etiğe verdiler?

17 Mayıs 2019 17:06

sonuş ne olur

nickbulmakzorazizim, 5 yıl önce

Yasin kaya01
Memur
17 Mayıs 2019 18:45

Olumlu bir netice almışsınız hocam gözünüz aydın
mk-oe, 5 yıl önce

Arkadaşlar merhaba,

Bugün DBS'den beni etiğe sevk eden jüri üyesinin çıkarılıp yerine ilk yedek üyenin "asıl" olarak atandığını gördüm. Ancak etik incelemenin neticesine dair elime resmi bir evrak ulaşmadı. Bu acaba ne anlama geliyor? Etik incelemenin lehime sonuçlandığı anlamını çıkarabilir miyim bundan?

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
17 Mayıs 2019 20:23

Hocam ÜAK'ın tüm jüri yorumları değişken. Bir karar ötekine emsal teşkil etmiyor. O yüzden şimdiden bir şey diyemeyiz fakat şöyle bir durum var: sosyal bilimler için konuşuyorum: bir çalışma yalnızca bir yerde puanlandırılabilir diyor. Yani bildirim konunu bildiri kısmında belirteceksin. Eğer bundan makale çıkarttıysan, makale olarak puanlayacaksın fakat bildiri olarak puanlamayacaksın. Maalesef iki ayrı emeği tek olarak değerlendiriyor. önemli olan çalışma değil, içerik diyor. İçeriği ya makale yap ya da bildiri diyor.

sonat33, 5 yıl önce

sonuş ne olur

mk-oe
Aday Memur
17 Mayıs 2019 22:09

Teşekkür ederim Yasin Bey, ben de öyle yorumladım. İnşallah öyledir...

Yasin kaya01, 5 yıl önce
Olumlu bir netice almışsınız hocam gözünüz aydın

Ahbudocentlik
Kapalı
20 Mayıs 2019 15:02

Hocam merhaba gozunuz aydin sizin adiniza etik kurul olumlu sonuclanmis gibi gorunuyor bu surec nekadar surdu ve hangi birimin komisyonuna girmistiniz

mk-oe, 5 yıl önce

Arkadaşlar merhaba,

Bugün DBS'den beni etiğe sevk eden jüri üyesinin çıkarılıp yerine ilk yedek üyenin "asıl" olarak atandığını gördüm. Ancak etik incelemenin neticesine dair elime resmi bir evrak ulaşmadı. Bu acaba ne anlama geliyor? Etik incelemenin lehime sonuçlandığı anlamını çıkarabilir miyim bundan?

mk-oe
Aday Memur
20 Mayıs 2019 16:47

Merhaba hocam,

Teşekkür ederim. Ama elime henüz resmi evrak ulaşmadığı için kesin bir şey söylemem zor. Ben filolojiden başvurmuştum. 21 aralıktaki etik kurul toplantısında savunmam istenmiş. Ocak'ın 15'inde savunmamı gönderdim. Şubattaki etik kurul toplantısında bilirkişilere gönderildi. Mart'ın sonundaki etik kurul toplantısına bilirkişi raporları yetişmedi. Bu yüzden Mayıs'ın 10'una kaldı. Muhtemelen bu toplantıda durumum görüşüldü. Etik kurula jüri üyesi tarafından sevk edilişim ise eylül ayının başı. Kafası kalın adamlar yüzünden bir sürü emek ve zaman israfı. Sonuç ise koca bir sıfır. Selamlar

Ahbudocentlik, 5 yıl önce

Hocam merhaba gozunuz aydin sizin adiniza etik kurul olumlu sonuclanmis gibi gorunuyor bu surec nekadar surdu ve hangi birimin komisyonuna girmistiniz

sernev2014
Aday Memur
22 Mayıs 2019 15:03

Sağlık etik kurul ne zaman toplanıyor acaba, bilen varmı

22 Mayıs 2019 15:21

telefonda öğrendim tekrar yayın olarak gözüküyor olumlu sonuç alabilirmiyim itirazda

hakan.kn, 5 yıl önce

Size sabırlar diliyorum. Sürecinizi sükunetle takip edin.

Birşey sormak istiyorum: Tekrar yayın dedikleri yayınların her ikisi de beyannamenizde var mıydı acaba? Yoksa internetten falan adınızı yazıp arayarak mı böyle bir tespit iddiasında bulunmuşlar?

Söyleyebilirseniz çok yardımcı olur.

dent45
Aday Memur
22 Mayıs 2019 16:12

Genellikle 7 haftada bir yapılıyor ve en son 26 nisanda yapılmıştı. Tahminim 13-14 nisan gibi yapılması yönünde.

sernev2014, 5 yıl önce

Sağlık etik kurul ne zaman toplanıyor acaba, bilen varmı

dent45
Aday Memur
22 Mayıs 2019 16:13

13-14 haziran demek istemiştim.

dent45, 5 yıl önce

Genellikle 7 haftada bir yapılıyor ve en son 26 nisanda yapılmıştı. Tahminim 13-14 nisan gibi yapılması yönünde.

Toplam 8087 mesaj
«222324252627282930313233»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi