Editörler : oto-danisman-expert
17 Mayıs 2019 11:50

Jandarma Uzman Sağlık sonucum hk yardım ?

Merhaba,

jandarma uzman spor ve mülakatlarını geçtim İstanbul eğitim araştırmada rapor almaya başladım.

Tüm herşeyim olumlu giderken sol dizden menisküs olduğum için 58a4 yazıldı fakat ortopediye elverişlidir dendi.

Göz için ise sağ göz 1.75 astigmat 0.25 miyop sol 2.50 astigmat 0.75 miyop çıktı.

Doktor rapora 7a2 yazdı ve kağıdın arkasına uzman erbaş olmaz yazdı.

Doktor mu karar veriyor heyet mi ? 3+3 göze kadar izin verilmiyormuydu benmi yanlış biliyorum ?

ozantnk
Aday Memur
17 Mayıs 2019 12:07

Astigmatta tek göz 1 geçmeyecek, doktorun verdiği kara doğru

bysagi
Aday Memur
17 Mayıs 2019 21:05

Anladım peki gözü şuan çizdirip itiraz etmem sıkıntı yaratır mı denemelimiyim ?

ozantnk
Aday Memur
18 Mayıs 2019 00:27

Yaratmaz çizdirirsen geçersin uzman erbaş olur raporu alırsın
bysagi, 5 yıl önce

Kbrnurse
Kapalı
19 Mayıs 2019 01:34

Çizdirmekten kastınız nedir hocam benim çok yakın bir akrabamında durumu şu şekil
ozantnk, 5 yıl önce
Yaratmaz çizdirirsen geçersin uzman erbaş olur raporu alırsın

Kbrnurse
Kapalı
19 Mayıs 2019 01:47

Hocam çizdirmek dediğiniz lazer tedavisi mi beni de bilgilendirir misiniz eğer oysa araştırdığınız hastane var mı benim akrabamda istanbulda yaşıyor onunda sizinki gibi gözünde astigmat çıktı. 45 güne kadar raporu teslim edebiliriz dedi bu süre zarfında tedavi olunsa düzelir mi
bysagi, 5 yıl önce

bysagi
Aday Memur
20 Mayıs 2019 00:52

Merhaba,

Evet, çizdirmekten kastım lazer ameliyat bir çok kişi ile görüştüm ve lazer ameliyat olup itiraz edip 45 gün içerisinde rapor alacağımız için heyetin olumlu sonuçlanmasını umuyorum yarın muayene olacağım ameliyat için okey alırsam ameliyat süreç ve rapor ile ilgili bilgilendirmeyi burada sağlarım

Kbrnurse, 5 yıl önce
Hocam çizdirmek dediğiniz lazer tedavisi mi beni de bilgilendirir misiniz eğer oysa araştırdığınız hastane var mı benim akrabamda istanbulda yaşıyor onunda sizinki gibi gözünde astigmat çıktı. 45 güne kadar raporu teslim edebiliriz dedi bu süre zarfında tedavi olunsa düzelir mi

Kbrnurse
Kapalı
20 Mayıs 2019 03:37

Hocam çok çok iyi olur bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim benim yakınımında aynı durum söz konusu
bysagi, 5 yıl önce

Merhaba,

Evet, çizdirmekten kastım lazer ameliyat bir çok kişi ile görüştüm ve lazer ameliyat olup itiraz edip 45 gün içerisinde rapor alacağımız için heyetin olumlu sonuçlanmasını umuyorum yarın muayene olacağım ameliyat için okey alırsam ameliyat süreç ve rapor ile ilgili bilgilendirmeyi burada sağlarım

Kbrnurse
Kapalı
20 Mayıs 2019 03:39

Hocam hangi hastanede muayene olacaksınız?
bysagi, 5 yıl önce

Merhaba,

bysagi
Aday Memur
20 Mayıs 2019 09:03

Dünyagöz de olacağım

Kbrnurse, 5 yıl önce
Hocam hangi hastanede muayene olacaksınız?

Kbrnurse
Kapalı
20 Mayıs 2019 11:04

Anladım hocam
bysagi, 5 yıl önce

Dünyagöz de olacağım

Kbrnurse
Kapalı
20 Mayıs 2019 14:53

Hocam lazer için hem gün veriyorlar mı?
bysagi, 5 yıl önce

Dünyagöz de olacağım

bysagi
Aday Memur
21 Mayıs 2019 00:12

Bugün muayene oldum hemen ertesi güne verdiler korneam ince 485 çıktığı için flap siz lasek yöntemi ile Perşembe olacağım olduktan sonra aktarmaya devam edicem

Kbrnurse, 5 yıl önce
Hocam lazer için hem gün veriyorlar mı?

Kbrnurse
Kapalı
21 Mayıs 2019 01:09

Hocam peki kesin düzelir mi yani 1 in altına düşer mi astigmat değeriniz bir de Hocam fiyatının 5 bine yakın olduğunu duydum burda yazmam ne kadar doğru bilmiyorum ama size de bu civarda mı para istenildi? Çok teşekkür ederim bu arada Çok geçmiş olsun
bysagi, 5 yıl önce

Bugün muayene oldum hemen ertesi güne verdiler korneam ince 485 çıktığı için flap siz lasek yöntemi ile Perşembe olacağım olduktan sonra aktarmaya devam edicem

bysagi
Aday Memur
25 Mayıs 2019 11:04

Merhaba tekrardan 22.05 tarihinde ameliyat oldum hiç bir ağrı sızı yok ameliyat esnasında ilk 2 gün ışığa karşı hassasiyet vardı fakat ağrı olmadı 3. Gün ve 4 gün günlük hayattaki işlerimi görebiliyorum fakat gözlerim bulanık şuan epitel dokunun tamamen oluşması ve Pazartesi koruyucu olarak koyulan şeffaf kontakt lens çıkarıldıktan sonra deneyimlerimi aktarmaya devam edeceğim bu arada 2 göz için 4K verdim fiyat doğrudur

Kbrnurse, 5 yıl önce
Hocam peki kesin düzelir mi yani 1 in altına düşer mi astigmat değeriniz bir de Hocam fiyatının 5 bine yakın olduğunu duydum burda yazmam ne kadar doğru bilmiyorum ama size de bu civarda mı para istenildi? Çok teşekkür ederim bu arada Çok geçmiş olsun

Kbrnurse
Kapalı
25 Mayıs 2019 17:15

Çok sağolun hocam Çok geçmiş olsun peki net düzelme ne zaman olacak
bysagi, 5 yıl önce

Merhaba tekrardan 22.05 tarihinde ameliyat oldum hiç bir ağrı sızı yok ameliyat esnasında ilk 2 gün ışığa karşı hassasiyet vardı fakat ağrı olmadı 3. Gün ve 4 gün günlük hayattaki işlerimi görebiliyorum fakat gözlerim bulanık şuan epitel dokunun tamamen oluşması ve Pazartesi koruyucu olarak koyulan şeffaf kontakt lens çıkarıldıktan sonra deneyimlerimi aktarmaya devam edeceğim bu arada 2 göz için 4K verdim fiyat doğrudur

laborant4601
Kapalı
25 Mayıs 2019 17:46

Hocam arkadaşın yerine cevap vermem doğru değil ama bilgili olduğum ve çevremdede örnekleri olduğu için sizi bilgilendireyim . Lazer tedavisi sonrası gözdeki iyileşme tedavinin yöntemine ve kişidenkişiye değişir. Benim 1 haftada gözleri 1 er derece düşen arkadaşımda vardı 2 haftada 0,50 derece düşende tabi bunda tedaviden önceki göz dereceleride önemli. Astigmat derecesi kişinin çok yüksek değilse tedavi süreci daha olumlu geçiyor genelde gözlemlediğim bu
Kbrnurse, 5 yıl önce
Çok sağolun hocam Çok geçmiş olsun peki net düzelme ne zaman olacak

Kbrnurse
Kapalı
25 Mayıs 2019 17:52

Çok sağolun hocam benimde yakınım bugün oldu tek gözünden derecesi 3 e yakındı. Inşallah en kısa zamanda 1 in altına düşer
laborant4601, 5 yıl önce
Hocam arkadaşın yerine cevap vermem doğru değil ama bilgili olduğum ve çevremdede örnekleri olduğu için sizi bilgilendireyim . Lazer tedavisi sonrası gözdeki iyileşme tedavinin yöntemine ve kişidenkişiye değişir. Benim 1 haftada gözleri 1 er derece düşen arkadaşımda vardı 2 haftada 0,50 derece düşende tabi bunda tedaviden önceki göz dereceleride önemli. Astigmat derecesi kişinin çok yüksek değilse tedavi süreci daha olumlu geçiyor genelde gözlemlediğim bu

laborant4601
Kapalı
25 Mayıs 2019 18:00

İnşallah hocam. Normalde 1 yılın sonunda astigmat ve miyop dereceleri sıfıra iniyor. Tabi rapor süreleri genelde 45 gün olduğu için bizim böyle bir şansımız yok. Yinede belirteyim ki bu konuyu okuyan ilerde alımlara başvuracak arkadaşlar şimdiden gözünde sıkıntu varsa tedavisini olsun. Çünkü Son ana bırakmak insanı geriyor ve yoruyor.
Kbrnurse, 5 yıl önce
Çok sağolun hocam benimde yakınım bugün oldu tek gözünden derecesi 3 e yakındı. Inşallah en kısa zamanda 1 in altına düşer

Kbrnurse
Kapalı
25 Mayıs 2019 18:03

Çok doğru öyleymiş gerçekten sürede sıkıntı var inşallah düzelir doktoru kesin düzelir demiş de ne kadar ama süremiz az :(
laborant4601, 5 yıl önce
İnşallah hocam. Normalde 1 yılın sonunda astigmat ve miyop dereceleri sıfıra iniyor. Tabi rapor süreleri genelde 45 gün olduğu için bizim böyle bir şansımız yok. Yinede belirteyim ki bu konuyu okuyan ilerde alımlara başvuracak arkadaşlar şimdiden gözünde sıkıntu varsa tedavisini olsun. Çünkü Son ana bırakmak insanı geriyor ve yoruyor.

laborant4601
Kapalı
25 Mayıs 2019 18:06

Bir arkadaşımda lazer tedavisinden sonra doktora gitti 1,25 mi 1,50 mi ne çıkmıştı iki göZüde . Durumu belirtti ki zaten anlıyor doktor kontrolde çizdirdiğini , bu göz zaten seneye sıfıra düşer deyip sağlam yazdı doktor. Tabi bazı arkadaşlarada sağlam yazmıştı ama uçuş ekibinde yer alamaz diyede belirtmişti rapora. Bu son örnek çok nadir bin doktorda biri böyle bişey yazar bukadar derin yönetmelik bilir. Tabi bunu yazsada arkadaşınız uzmanlığa başvurduğu için sıkıntı olmaz uçuş ekibi içinde olumlu rapor almak hava kuvvetlerni tercih eden adaylar için önem arzeder
Kbrnurse, 5 yıl önce
Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi