Editörler : supporters.

cnkmo
Şef
09 Eylül 2020 01:16

hangi kurumda calısıyorsunuz

Portuga34, 4 yıl önce

Sadece Botaş alım yapmıştı. Onlar da 80+ yds istedi. P3 puanıyla uzman yardımcısı alan başka bir kurum olmadı hocam.

Aeliana
Aday Memur
16 Eylül 2020 12:38

Arkadaşlar merhaba ben de kamu yönetimi mezunuyum ve 27 yaşındayım. Bu yıl kpssye çok hazırlanamadım ama P3'trn iyi puan alabilirim diye umuyorum. Ama bazen çok fazla geriliyorum işsizlik psikolojisi beni mahvediyor. Bu yıl tekrar hazırlanacağım ayrıca gelecek yıl 2 yıllık ataması iyi olan bir bölüm de okumayı düşünüyorum aynı zamanda . Tavsiye verebilirseniz bana tecrübelerinizi aktarabilirseniz çok mutlu olurum.

elfinckra
Kapalı
04 Ekim 2020 21:31

Lütfen ataması iyi olan bir bölüm bana da tavsiye edin

Aeliana, 4 yıl önce

Arkadaşlar merhaba ben de kamu yönetimi mezunuyum ve 27 yaşındayım. Bu yıl kpssye çok hazırlanamadım ama P3'trn iyi puan alabilirim diye umuyorum. Ama bazen çok fazla geriliyorum işsizlik psikolojisi beni mahvediyor. Bu yıl tekrar hazırlanacağım ayrıca gelecek yıl 2 yıllık ataması iyi olan bir bölüm de okumayı düşünüyorum aynı zamanda . Tavsiye verebilirseniz bana tecrübelerinizi aktarabilirseniz çok mutlu olurum.

Metehan A.
Şube Müdürü
04 Ekim 2020 21:33

Arkadaşlar size kimse lisans mezununun iki yıllık bir bölümden atanamayacağını söylemedi mi? :(

08 Ekim 2020 08:45

Hocam tam olarak bilgiye sahibim yazayım: Öncelikle BOTAŞ aslında ilan açıyor fakat yanılmıyorsam 3 yıl önce büyük bir ilan açmıştı orada uzun süreli ihtiyacı karşıladı..........................................11. Kalkınma planında diyor ki KİTlere gerekmedikçe eleman almayın.....Peki TPAO ne yapıyor nasıl yürütüyor işleri.....TPAO sondaj vs işlerini BOTAŞ altında kurulan TPİC firmasına devretti....Yani sermayesi BOTAŞa ait fakat KPSS puanı olmadan binlerce kişiyi TPİC firmasına aldılar......Yine TPAO OTC adında bir firma kurdu oraya da artık hangi koşullarda kimi alıyorsalar ( biliyorum da yazmayayım),,,,Hatta işler o kadar ileri boyuta gitmiş ki TPAO gidip TPİC üzerinden personel alıp o personeli kadrolu personel gibi çalıştırıyor tabi işe giren personeli KPSS puanıyla vs seçmiyor, liyakat, sadakat vss :D bunlara bakıyordur umarım...

idealbirhayal, 4 yıl önce

Esasında TPAO (Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı) ve TSE'de GK GY puanıyla Uzman Yardımcısı alımı yapıyor. Özellikle TPAO ilan açarsa kesinlikle başvuracağım kurum. Stajlarımı bu kurumda gerçekleştirmiştim. Maalesef son yıllarda bu iki kurumun da ilanlarına bende rastlayamıyorum. Yakın zamanda buna istinaden başlık açtım. Lâkin sanırım kimse neden ilan açılmadığı hakkında bir bilgiye sahip değil. Fakat aklınızda bulunsun yine de.

08 Ekim 2020 08:46

Dönem dönem B puan isteyen kurumlar SHGM, TPAO, BOTAŞ vs oluyor onlar da sadece merkez birim kadrolarına B istiyor.

Godofwar02468
Kapalı
25 Ekim 2020 09:50

İnternette buldum, şu videoyu izleyin ve daha hiçbir şey için geç kalınmadığını anlayın.

https://www.youtube.com/watch?v=ba1hJv15aDk&t=4s

Faruksssssss
Aday Memur
27 Ekim 2020 16:02

Bankada çalışmak zulümdür
hntekonomist, 4 yıl önce

Yaş 29 devlet bankasındayım bende A grubundan yeniden başlamayı düşünüyorum. Fakat iş yoğunluğundan dolayı çalışmaya ne vaktim var ne de gücüm, işi bırakmak doğru bir karar mı bende bilmiyorum yıllar boyu bankacı olarak kalamayacağım kanısındayım, şimdi yapmazsam sonrasında hiç yapamam diye düşünmekteyim hakkımızda hayırlısı olsun..

kadıbey06
Aday Memur
31 Ekim 2020 14:50

Sorduğun sorunun aynısını sormak için foruma girmiştim açtığın başlığı görünce tekrar açmaya gerek duymadım. Benim de yaş 28 Ankara'da bir kurumda teknisyen olarak çalışıyorum ve aslında işimi de seviyorum ama nereye kadar böyle devam eder bilmiyorum. Çalıştığım kurum da Uzman ağırlıklı bir kurum olduğu için var gücümle bu yıl Alan sınavına hazırlanmak istiyorum, Daha önce hiç hazırlanmadığım içinde nasıl bir yol izleyeceğimi pek bilmiyorum. Aranızda deneyimli olup bir öneride bulunacak arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ediyorum:)

Başdenetci
Aday Memur
02 Kasım 2020 16:29

Geçmiş yorumları okumadım belki aynı cümleleri kurabilirim.

Başaracağınıza inancınız varsa, sabırlıysanız ve azimliyseniz hiçbir şey için geç değil. Bu sitede 34-35 yaşa aralığında hakimlik kaymakamlık kazanan çok kişi vardır. Çok çalışmadan fedakarlık göstermeden olmaz. Yeter ki isteyin

sssez
Aday Memur
03 Kasım 2020 10:59

Elimde hiç kullanılmamış, 2010 yılında alınmış kpss a kitapları mevcut. İçerikleri hala gecerlidir. Cüzi fiyata vereceğim. Ankara'da olup ilgilenen mesaj atsın.

1.Genel Muhasebe...Orhan Sevilengul, 2. Genel Muh. Problemleri...Ercan Beyazıtlı

3.Tamamı Çözümlü Genel Muhasebe Problemleri...İlhan Kılıç,

4.Mali Tablolar analizi..Öztin Akgüç,

5.Uluslararası İkt...Halil Seyitoğlu, 6.Çözümlü Mikroiktisat Problemleri..İsmail Bulmuş,

7. İşletme İktisadı...Tamer Müftüoğlu ,

8. Ceteris Paribus İkt.Soruları..Yüksek Bilgili,

9. Kpss iktisat çıkmış soru çözümleri..Zeynel Dinler(Bir miktar altı çizilip çalışılmış),

10.Para..Nur Keyder, 11.Bütçe Hukuku...M.Kamil Mutluer,

12.Maliye Politikası..Beyhan Ataç,

13. Devlet Borçları ve Türkiye...Macit İnce

sssez
Aday Memur
03 Kasım 2020 11:03

Elimde hiç kullanılmamış, 2010 yılında alınmış kpss a kitapları mevcut. İçerikleri hala gecerlidir. Cüzi fiyata vereceğim. Ankara'da olup ilgilenen mesaj atsın.

1.Genel Muhasebe...Orhan Sevilengul, 2. Genel Muh. Problemleri...Ercan Beyazıtlı

3.Tamamı Çözümlü Genel Muhasebe Problemleri...İlhan Kılıç,

4.Mali Tablolar analizi..Öztin Akgüç,

5.Uluslararası İkt...Halil Seyitoğlu, 6.Çözümlü Mikroiktisat Problemleri..İsmail Bulmuş,

7. İşletme İktisadı...Tamer Müftüoğlu ,

8. Ceteris Paribus İkt.Soruları..Yüksek Bilgili,

9. Kpss iktisat çıkmış soru çözümleri..Zeynel Dinler(Bir miktar altı çizilip çalışılmış),

10.Para..Nur Keyder, 11.Bütçe Hukuku...M.Kamil Mutluer,

12.Maliye Politikası..Beyhan Ataç,

13. Devlet Borçları ve Türkiye...Macit İnce

civicakan
Kapalı
03 Kasım 2020 16:42

Neden hocam, ne yapardınız 28 yaşında olsanz
Sefas2f2, 4 yıl önce
keşke şu an 28 yaşında olsam
Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük