Editörler : E.Kayı Han
22 Kasım 2022 15:49

Karakolda dolandırmadan solayı savcılığa suç duyursunda bulunmak

merhaba internet ortaamında dolandırma vakası yaşadım ve hemen polise gittim. ifademi aldılar gerekli belgeleri aldılar sonrasaında 1 ay sonra savcı sizi arar dediler. ama 3 ay oldu kimsenin aradığı yok. e devlettten takipte yok. ne yapmama lazım ? karakola gidip sorsam olur mu? veya nereye gitmem gerek veya aramam gerek? şimdiden teşekürler...

r.diyojen
Genel Müdür
22 Kasım 2022 15:56

Savcı kimseyi aramaz, emniyet tahkikat dosyasını tamamlayınca dosyayı savcılığa gönderir, fail belliyse savcı duruma göre iddianame düzenler/KYOK kararı verir. Sonra size ifade için çağrı kağıdı gönderilir, fail bulunmadıysa faili ararlar.

Süreç genel olarak böyle işler. 3 ay uzun bir süre değil, genel de bu kadar çoğu zaman daha fazla sürer, yine de emniyete sorabilirsiniz.

kutsiyet
Aday Memur
22 Kasım 2022 16:47

çok teşekkür ederim.ben emniyete bir sorayım o zaman.zaten savcı dosya oluştursa bile parayı alamazsın dediler polisler ama avukatla konuştum alabilirsin belki dedi. zaten dosya açılsa belki 3 veya 4 yıl sürer. para gitti boş yere bakalım hayırlısı olsun.

r.diyojen, 1 yıl önce

Savcı kimseyi aramaz, emniyet tahkikat dosyasını tamamlayınca dosyayı savcılığa gönderir, fail belliyse savcı duruma göre iddianame düzenler/KYOK kararı verir. Sonra size ifade için çağrı kağıdı gönderilir, fail bulunmadıysa faili ararlar.

Süreç genel olarak böyle işler. 3 ay uzun bir süre değil, genel de bu kadar çoğu zaman daha fazla sürer, yine de emniyete sorabilirsiniz.

tadik
Aday Memur
23 Kasım 2022 11:40

Olayın nasıl olduğunu bilmiyorum. Bazı yargı kararları bankadan alabilirsin şeklinde.

kutsiyet
Aday Memur
24 Kasım 2022 15:21

nasıl yani banka derken neyi kastettiniz?

tadik, 1 yıl önce

Olayın nasıl olduğunu bilmiyorum. Bazı yargı kararları bankadan alabilirsin şeklinde.

anilozcelkk
Aday Memur
29 Kasım 2022 23:03

Uyap vatandaştan takip edebilirsiniz dosya açıldı ise

MEKFON
Şube Müdürü
29 Kasım 2022 23:12

Evet emniyete sorun. Ben Emniyetteki bir dosyamın savcılığa intikali için yedi sekiz kez polis merkezine uğradım. Nedense dosyayı savcılığa geç teslim etmek istiyorlardı bunu hissettim. Israrla dosyayı savcılığa gönderin demem üzerine geç de olsa gönderdiler.

kutsiyet
Aday Memur
09 Mart 2023 14:40

arkadaşlar dosya savcılığı gideli 5 ay oldu hala ses seda yok.kimse aramadı :(((

rdemir126.rd
Genel Müdür
01 Nisan 2023 17:55

Bunlar bilişim dosyası 1 senee de sürebilir. Savcı arar derken, savcı somut delil bulduğunda dava açar ve sana mahkeme den celp kağıdı gelir. Telefon ile aramazlar. Eğer konu uzlaştırma kapsamında kaldığı kanısına vaarılırsa, seni uzlaştırmacı arar.

kutsiyet
Aday Memur
03 Nisan 2023 16:08

cevap için teşekkürler. vallah bende beklemekten başka şansım yok malasef. ama adamlar zaten parayı yediler onları kimse bulmaz artık:(( telefon numaraları ve web sitesi felen kaç defa değiştirdiler . neyse artık paranın gideceği varmış :(

rdemir126.rd, 1 yıl önce

Bunlar bilişim dosyası 1 senee de sürebilir. Savcı arar derken, savcı somut delil bulduğunda dava açar ve sana mahkeme den celp kağıdı gelir. Telefon ile aramazlar. Eğer konu uzlaştırma kapsamında kaldığı kanısına vaarılırsa, seni uzlaştırmacı arar.

kutsiyet
Aday Memur
01 Eylül 2023 14:51

arkadaşlar güncel olarak hala uyap da dosyam yok 1 sene oldu arayan soran yok ben direk savcıya mı gitsem karakolda şikayetimi aldı savcı haber vercekti kimse yok ortada ben anlamdım

mrhope
Aday Memur
02 Eylül 2023 20:02

karakoldakiler muhtemelen uğraşmamak için ne savcıya bildirdiler nede dosyayı savcılığa gönderdiler. muhtelen ifadeni alıp bi çekmeceye atıp kaderine terk ettiler.

kutsiyet
Aday Memur
07 Eylül 2023 15:18

ne yapmam gerekir?

mrhope, 8 ay önce
karakoldakiler muhtemelen uğraşmamak için ne savcıya bildirdiler nede dosyayı savcılığa gönderdiler. muhtelen ifadeni alıp bi çekmeceye atıp kaderine terk ettiler.

mrhope
Aday Memur
07 Eylül 2023 15:20

karakola git sor yok derlerse savcıya git
kutsiyet, 7 ay önce

ne yapmam gerekir?

kutsiyet
Aday Memur
11 Eylül 2023 16:49

gidicem bir daha da artık 1 yıl geçti soğuk su içmem gerekir

kutsiyet
Aday Memur