Editörler : "eskiyara"Pangaea
«484950515253545556575859»

zynppgr
Aday Memur
30 Aralık 2021 17:19

Bu çalışma saatini öüdür mü belirliyor acaba öğrenip dönüş sağlar mısınız
urukhaie, 2 yıl önce

benim kardeşim başladı(aşçı yardımcısı). çalışma sistemleri biraz değişik.

yaklaşık 80 kişinin kaldığı pansiyonda görev yapıyor. sabah 6.30 da gidiyor. kahvaltı için hazırlık.

öğlen ve akşam yemeğin yapıyorlar. öğleni kendileri dağıtıyor. akşamı hizmetli personel ve nöbetçi öğrenci hallediyormuş.15-15,30 arası çıkıyor

tabak bulaşıkları için ayrı personel varmış.

anlayamadığım konu ; sözleşmesinde haftalık 40 saat çalışır yazıyor. fazla mesaisi de her 8 saatlik fazla çalışmaya karşılık 1 gün izin deniyor. ancak görünen o ki sanki 40 saatten fazla çalışma olacak gibi .(ilerleyen günler de daha netleşir). ve fazla mesaiden kaynaklı izini verecek kadar personelleri yok. hafta sonu 1 gün kendisi diğer gün aşçı nöbete kalıyor.

ilerleyen günler işleri daha da netleştirir. buradan yazarım. hepinize kolay gelsin.

urukhaie
Şef
31 Aralık 2021 14:57

müdür veya pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı. ancak her türlü fazla çalışma oluyor. bakalım onları nasıl karşılığını verecekler.

Teachersss46
Aday Memur
31 Aralık 2021 15:07

Birçok il açıklamış arkadaşlar başlamış bile bizim ilde insallah ilerleyen haftalarda açıklarız demesi

cesxa
Memur
31 Aralık 2021 19:16

özelden yazarsanız il ve ilçeyi ne zaman doğalgaz geleceğini söyleyebilirim. kömürü devlet vermiyor mu? ne gerek var kömür parasına eskiden öğrenciden isterlerdi şimdi memurdan istiyorlar...

ysmnarthis, 2 yıl önce

Söylemek bile istemiyorum sonuçta bı ben atandım kesin ifşa olurum işsiz kalmaktan iyidir diye yazdım ama hala kömür yakıyorlar bı de benden 5 bin kömür parası istediler alt tarafı sozlesmeli memur olarak atandik sanki 20 bin maaş alicax yani alicagimiz maaş en fazla 4 biri belki geçer hiçbir hayalim kalmadı artık ev için karın tokluğuna caliscam artık benim atandigim ilçe hiç gelişmemiş bol bol çalışırim artık. Izin alsanda napcan orada sıfır sosyallik.

zynppgr
Aday Memur
01 Ocak 2022 00:29

Çok sağolun
urukhaie, 2 yıl önce

müdür veya pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı. ancak her türlü fazla çalışma oluyor. bakalım onları nasıl karşılığını verecekler.

halilibrahim3434
Aday Memur
01 Ocak 2022 13:45

Yazılı aciklama var yeni alınan sozlesmeli 6000 atama yapıldı die hafta sonu isci ve geçici çalışanlar hafta sonu kesinlikle çalıştırılmayacak sadece resmi tatillerde bayramlarda yeni alınan memurlar çalıştırılacak karşılığında hafta ici izin verilecek bir gün

zynppgr, 2 yıl önce
Çok sağolun

Piagett
Aday Memur
01 Ocak 2022 16:28

neredeymiş bu açıklama acaba ? paylaşır mısınız?

halilibrahim3434, 2 yıl önce

Yazılı aciklama var yeni alınan sozlesmeli 6000 atama yapıldı die hafta sonu isci ve geçici çalışanlar hafta sonu kesinlikle çalıştırılmayacak sadece resmi tatillerde bayramlarda yeni alınan memurlar çalıştırılacak karşılığında hafta ici izin verilecek bir gün

ysmnarthis
Şef
01 Ocak 2022 17:28

Ev sahibi istedi devletle alakası yok doğal gaz gelmiş ama ev sahipleri bağlamamış çünkü pahalı diye yüksek ihtimal neyse ki hallettim bir şekilde işe başlayip önce iş önemli şahsen işe başlayanlar is güzel demiş bana da rahattır gibi geliyor özel sektörden daha rahattır kesin diye düşünüyorum

cesxa, 2 yıl önce

özelden yazarsanız il ve ilçeyi ne zaman doğalgaz geleceğini söyleyebilirim. kömürü devlet vermiyor mu? ne gerek var kömür parasına eskiden öğrenciden isterlerdi şimdi memurdan istiyorlar...

cesxa
Memur
01 Ocak 2022 17:37

anladım çalışma hayatınızda başarılar..

ysmnarthis, 2 yıl önce

Ev sahibi istedi devletle alakası yok doğal gaz gelmiş ama ev sahipleri bağlamamış çünkü pahalı diye yüksek ihtimal neyse ki hallettim bir şekilde işe başlayip önce iş önemli şahsen işe başlayanlar is güzel demiş bana da rahattır gibi geliyor özel sektörden daha rahattır kesin diye düşünüyorum

01 Ocak 2022 19:53

işe başlayan arkadaşlar, haftasonu izin ve çalışma saatleri nedir? herkes farklı şey söylüyor

ysmnarthis
Şef
01 Ocak 2022 20:47

Haftasonu kesin çalışma var diye anladım ben çünkü çocuklar yatılı kalıyor onlara kim yemek yapacak şahsen ben çalışırım çünkü haftasonu çalışan kişiler daha çok maaş alıyor diye biliyorum benim için sıkıntı olmaz ama evliler için zor olur belki haftasonu çalışmak

ayşe4all
Şef
01 Ocak 2022 21:08

Arkadaşlar ben evrakları maille yolladım ama sözleşme imzalamadım 1 yıl ceza alırmı yım

ysmnarthis
Şef
01 Ocak 2022 21:22

Nasıl yani atandin ama çalışmayacak misin hiç

ayşe4all, 2 yıl önce

Arkadaşlar ben evrakları maille yolladım ama sözleşme imzalamadım 1 yıl ceza alırmı yım

urukhaie
Şef
03 Ocak 2022 09:07

yine kardeşimden örnek vererek söylüyorum ;

haftada 6 gün çalışıyor.

hafta içi 8 saat, hafta sonu 5 veya 6 saat gibi bir çalışma yapıyor. bir hafta cumartesi diğer hafta pazar günü tatili.

fazla çalışma karşılığı olarak mesai ücreti YOK. sözleşmesinde şu yazıyor ; her 8 saatlik fazla çalışmaya karşılık 1 gün izin verilir.

ysmnarthis, 2 yıl önce

Haftasonu kesin çalışma var diye anladım ben çünkü çocuklar yatılı kalıyor onlara kim yemek yapacak şahsen ben çalışırım çünkü haftasonu çalışan kişiler daha çok maaş alıyor diye biliyorum benim için sıkıntı olmaz ama evliler için zor olur belki haftasonu çalışmak

haruncicek23
Aday Memur
04 Ocak 2022 21:24

Bizim maaşlar ne oldu
04 Ocak 2022 21:35

5800 civari ama bu ay yüksek alacaksınız banka promosyonu felan 10000 i bulur ocak 1 gibi baslayanlarda

haruncicek23
Aday Memur
05 Ocak 2022 15:28

Herkes birşey söylüyo maaşa

Fakir Da Vinci
Daire Başkanı
05 Ocak 2022 16:55

Is çok zor ben aşçı olark atandım bulsaiklari da ben yikiyorum bulasikcimiz yok siz yikiyor musunuz bulaşık hem yemek hem bulasik nasıl dayanılır

Koray azman
Aday Memur
05 Ocak 2022 18:22

Haftasonu sende çalışma yok aslında senin haftalık çalışma saatin 40saat haftasonu çalıştığın taktirde haftaiçi 1 gün izin vermek zorunda fazla mesai parası alma olasılığın yok Her fazla saat mesain 8 saate ulaştığında 1 gün izin hakkın var
ysmnarthis, 2 yıl önce

05 Ocak 2022 18:37

Dönüşümlü yapın bir gün biri bir gün biri ve biraz zaman geçince okul yönetimine söyleyin şimdi yapamazsalar bile seneye ona göre bulaşıkci alsınlar...

Toplam 2710 mesaj
«484950515253545556575859»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi