Editörler : F16 Gökçen
08 Temmuz 2011 20:01

Türk Ekonomi Bankasında işe başlıyorum

Önümüzdeki hafta TEB'de eğitimlere katılacağım ve İstanbulda ikamet ediyorum.Eğitimlerin verileceği yerde otellerde mi kalınacak yoksa burada ikamet edenler evlerine mi dönüyor akşamları. bu konu hakkında çeşitli sözler duydum,burada bilgisi olan varsa beni ayydınlatırsa seviniirim. Konuyu doğru yere mi yazdım bilmiyorum..

Şimdiden Teşekkürler

incili01
Kapalı
08 Temmuz 2011 20:40

hangi pozisyon hayırlı olsun ..bizde teb mt sınavına girdik henüz açıklanmadı da

Cadbury
Memur
08 Temmuz 2011 20:52

Arkadaşım hayırlı olsun pozisyon ney MT/ST deme :D

incili01
Kapalı
08 Temmuz 2011 20:54

yok ya ne sanmıorum gişe dir bence:)

greenspan
Şef
08 Temmuz 2011 21:00

Hayırlı olsun...

çaça_25
Daire Başkanı
08 Temmuz 2011 21:17

niko25 aramıza hoş geldın :) anladıgım kadarıyla gişeye başlıyorsun arkadasımmmm... bu arada egıtım otelde felen verılmez.. tebın cumhurıyetkoy egıtım merkezı var orda olurdu bırde altıyolda var kadıkoyde bı bına dersane gbı orda olurdu. şimdı nasıl olur bılmıom fortısden sonra. istanbuldan katılanlar için yer felen olmaz.... onlar kendı gıdıp kendı gelır.. egıtım yaklaşık 12 14 gun surer sonra subede rotasyona başlarsın bır hafta izlersın sonrada bakmısın gişede olmusun. eleman lazım çokkkkkkkk... acayıp istifa var .. bızededüşen görev sen gıbı gelen yenı gelen arkadasları egıtmek...

niko25
Aday Memur
09 Temmuz 2011 01:05

Merhaba arkadaşlar,ben 26 yaşındayım,iki yıllık bankacılık ve sigortacılık, 4 yıllık açıköğretim işletme mezunuyum..

2008 de askere gittim aynı yıl eylülde askerden dönüp çok yoğun arayışlarım olmasına rağmen görüşmelerimden olumlu sonuç çıkmadı.

yaklaşık 9 ay sonra real hhipermarkete başvurdum 1 hafta içinde işe alındım ve market daha yeni yapılma aşamasında olduğundan işi çok çabuk öğrendim gerçekten büyük bi sektör ve 25 ayda bi çok insan tanıdım ve gerçekten protföyüm çok geniş oldu.daha şimdiden bi çok kişi kredi kartı istemeye başladı bile..

Başlayacak olduğum pozisyon tabii ki gişe ilk banka tecrübem olacak bi basamak olmasını istiyorum benim için..

Eğitimler hakkında herkes bilip bilmeden bişeyler söylediği için ben buradan bilen insanlardan yardım almak istedim aklımda olan sorulara cevap bulursam eğitime daha rahat ve bilinçli giderim diye düşünüyorum..

Şartları tam olarak bilmiyorum ama sanırım 3 ayda bi ikramiye yok ama dediğim gibi bi basamak olsun bi tecrübe olur en azından burası ..

Satıştan primler nasıl oluyo o konuda da bilgim yok ama en azından portföyüme güveniyorum..

Okmeydanında ikamet ediyorum sanırım ulaşım cumhuriyetköye mecidiyeköy üzerinden olacak..Cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum bu arada.

çaça_25
Daire Başkanı
09 Temmuz 2011 18:32

evet niko arkadasım servıs vardır. okmeydanından gecıyor hemde o yazaneler varya seyahat fırmalarının onun ordan gecer buyuk ıhıtımalle bız egıtıme gıderken hep çunku ordan gecıyordu. sen ordan bınersın degısme olmadıysa.. hayırlısı olsunnn. ama şunu bılmenı ısterımkı bu bankada terfıler çok agır işler... yanı şube mudurune baglı.. yoksa sınav mınav yok terfı için .. anladıgım kadarıyla pazarlamaya gecmek hedefın. umarım olur.. temmetu mesaı, yok. prım var ama hedeflerını tutursan satı + bırde operasyonel rıskten olumlu puan alırsannn yoksa satısın tavan yapsada operasyonel rıskten zayıfsan nafile prım alamazsınnn... maaşlar herkes için standart sekılde artsar. xxx subesı çok yoğundur ordakı gişecı kan ter içinde çalışırrr yyy subesı bıreyseldır rahat rahat çalışır fatura işlemı kredı ödeme vs vs işlemı alır hiççççç farketmez gırdıgın senedekı arkadaslarınla aynı maaşı aynı oranda zamı alırsın. performans maaş artısını etkılemez..... genel olarak böyleee. kafana takılan başka bır sey varsa sor arkadasımmm.... bu arada hangı sbde başlayacaksın arkadasım. okmeydanında sube yoktr?

niko25
Aday Memur
10 Temmuz 2011 21:41

Teşekkürler çaça25.

Aklıma geldikçe sorular soruyorum,sonuçta benim için bu ilk olacak ve dediğim gibi TEB gişe benim için bi basamak olacak..Satışlarımın iyi olacağını düşünüyorum çevremden dolayı.Operasyonel Risk konusuna gelince fazla bilgim yok ancak sanırım Personel Riski bu kapsama giriyo,yani personel hatalarından kaynaklanan riskler anladığım kadarıyla.Yanlışım varsa düzeltin.

Yarın sabah iş yerimle ilişkimi kesip belgelerimi teslim edicem sanırım ayrıntılı bilgi alırım.

Eğitimler için servis olduğunu bilmiyordum bu iyi haber oldu yoksa çok uzak benim için.Eğitimler hangi saatler arasında gerçekleşiyor?

Şubem ''FINDIKZADE ŞUBESİ'' ilk izlenim olarak gördüğüm güzel bi ortam küçük bi şube benim gittiğim saatlerde çok aşırı yoğunluk yoktu

swapcı
Aday Memur
10 Temmuz 2011 22:02

cumhurıyetkoye her sabah servıs verdır.ama her sabah gıtmek ıstemezsen cumhurıyetkoyde konaklama yapabılırsın.yaklasık 20 gunluk bır egıtımın olacakk.sabah 9 aksam 5-6 gıbı bıter.hıc sıkılmazsın cok rahat olur egıtımler.Egıtımın bellı bır bolumu kadıkoy altıyoldakı bılgısayar basında olacak.orada sımulasyon yapacaksın gısede kullanacagın ekranları ogreneceksın vs.

Cumhurıyetkoydek tesıs de guzeldır bol agaclı havuz falan vardır konaklarsan yanında mayo falan gotur

niko25
Aday Memur
10 Temmuz 2011 22:09

swapcı teşekkürler..cumhuriyetköyde şuan çalıştığım yerin pikniği vardı perşembe günü gördüm nasıl bi yer olduğunu gayet güzel evet.umarım dediğiniz gibi herşey güzel olur ilk defa böyle bi ortamda çalışacak olduğum için biraz heyecan ve tedirginlik var

nscylla
Kapalı
11 Temmuz 2011 22:40

Tebrikler niko25 :) umarım dilediğin gibi iş olur. Bende cevap bekliyorum TEB den bakalım artık... Ama heyecanı ve tedirginliği bir kenara bırakmanı tavsiye ederim, seni seçtilerse zaten işleri yapabileceğine, üstünden gelebileceğine inandıkları içindir:) Tekrar tebrik ediyorum.

niko25
Aday Memur
12 Temmuz 2011 00:43

nscylla çok sağolasın,bugün imzayı attık bakalım eğitim sınıfı açılacakmış.sanırım bu hafta içi olur haber bekliyorum. kendime güveniyorum eğitim sürecini en iyi şekilde atlatıp iştede 2-3 hafta geçirince herşey yoluna girer diye düşünüyorum

niko25
Aday Memur
12 Temmuz 2011 20:26

ve eğitim başlıyor... 14 temmuz-6 ağustos arası TEB Cumhuriyetköy ve Altıyol'daki merkezlerde

çaça_25
Daire Başkanı
12 Temmuz 2011 20:38

hayırlı olsun niko.. dedıgım gbı demek hala cumhurıyet koy ve altıyol kullanılıyor. ilk olarak cumhurıyet koyde hukuk dersıyle başlarrsınız egıtıme. genelı altıyolda oluyor program egıtımı orda olur:)ama altıyola servıs yoktur:( malesef. cumhurıyet koye var ama dedıgım gbı okmeydanından bınersın:) sana maılle atmıslardır zaten guzergahları..altıyolda sanal egıtım sınıfı var ekrana gırp işlem yapıyorsunuz fiş kesıyorsunuzz... eyyyy gıdı gunler eyyy 3 sene once bende sen gbıydım arkadasım.. zaman nasıl gecıyorsa gecıyor işte ben dahıl benım donemımde gırnelerden tabı sağ kalanlar:D hala gişede... bız bır adım yol alamadık.dedıgım gıbı terfıı çok agırr işler burda.. bakalım bundan sonra neolur. sen deneyım kazanmaya bak arkadasımmm.. sonra sıcra onune çıkan fırsatlara.. bu dönem çok alım olur dıye dusunuyorum.buyuk ıhtımalle başvuranların çoğu girer. acayıp eleman eksıklıgı var. gişeler 2 ye dustu.. eskıden 3 du coğu suıbede.. hep ıstıfalardan dolayı kaydırmaca oldu.. acayıp istifa furyası var. özellıklede fortıs kanalı dokuldu... bu aarda fındıkzade sube eskı fortıs subesıdır..takıldıgın bişey olursa sorarkadasım yardımcı olmaya çalışırım:)

niko25
Aday Memur
12 Temmuz 2011 21:36

çok sağolun.evet eğitim programı gönderildi.servis yine okmeydanından sanırım ulusoy vs..oradan kalkacak. altıyola da artık kendi imkanlarımla giderim.Fındıkzade şubesi gayet güzel bi yer gördüğüm kadarıyla şube müdürüyle görüşmem güzel geçti..çaça_25 sormak istediklerim var..

Fındıkzade bana yakın ama direkt araç yok 2 vasıta kullanmam gerekiyor.yol ücreti nasıl karşılanıyor.

Banka 17,30da kapanıyo bu saatten sonra hergün mesai oluyor mu?

Cumartesi günleri çalışma var mı?

çaça_25
Daire Başkanı
12 Temmuz 2011 22:45

niko arkadasım bazı buyuk subeler servısler oluyor mesela eger o tarafa gıden varsa onları kullanabılrsın. ama açıkcası otarafa gıden oldugunu sanmıyorum. malesef yol ucretı yok mesaı de yok arkadasım..:( kapı 17,30da kapanır musterıye senın kasanı sk ya devır edersın.. kasa kalmadıktan sonra kımse çıkamaz zaten. bu operasyon için gecerlı pazarlama için degıl ayrıca...kasanın toplanık kaldırılması zaten 18,30a bıle bulur.. genelde 7 --7,30 arası çıkılır... genelde subeler boledır. ama ıstısna bıreysel subeler erken çıkabılır.. arkadasım senı kaç brutten başlattılar sorması ayıp olmasın ama bunun cvbını ozeldende yazabılrsın..ctesı çalışma yoktur ama bazen ıvır zıvır evrak toplama işte mufettıs geldıgı zamanlar dosya bulma için c.tesı gelme oluyor.. bazen ama...başka sorun varsa işle ılgılı felen yardımcı olayımm...

incili01
Kapalı
12 Temmuz 2011 23:23

buradan yazsa bizde öğrensekk bnde merak ediorum gişe maaşlarınıııı ve yan olanaklarını:)

niko25
Aday Memur
12 Temmuz 2011 23:38

1100 brüt ile başladım ben işte prim vs olanaklarını tam bilmiyorum bi de sodexo var günlük 8 tl. yol parası yoksa kötü ya

niko25
Aday Memur
12 Temmuz 2011 23:42

başka da yan geliri var mı bilmiyorum..mesai olmaması da ilginç yani buradan artık kendimizi iyi bi yere atmaya bakmak lazım sanırım

niko25
Aday Memur
14 Temmuz 2011 20:09

ilk eğitim günü bitti..eğitim yeri çok uzak olmasına rağmen oldukça güzel bir yerde ve ilk gün güzeldi.yarın altıyoldayım

Toplam 72 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi