Editörler : supporters.

Pol-mat-tugay
Aday Memur
13 Temmuz 2021 02:21

Tefas sitesinden ya da mobil uygulamasijdan bakabilirsin fon performanslarina bende Akbank yeni teknolijiker yabancı hisse senedi fonu var aft

kerimsiperler, 3 yıl önce

üstad yatırım fonlarını ben de düşünüyorum ama nerden başlamak lazım çok karışık geliyor

özgürlük20
Aday Memur
13 Temmuz 2021 10:37

tarla veya altın

iras
Genel Müdür
13 Temmuz 2021 11:16

insana yatırımdır

memed72
Aday Memur
13 Temmuz 2021 13:34

Kendine yaptığın yatırımdır. Gerisi boştur

chemist06-06
Aday Memur
13 Temmuz 2021 13:45

at - avrat - silah

liebestraum
Şube Müdürü
13 Temmuz 2021 14:04

eğitim - sağlık - aile :D onun dışında dağıtarak yatırım yapmak lazım. toprağa ve ağaca yapılan yatırımların önemi de giderek artıyor.

filozofyavuz
Aday Memur
13 Temmuz 2021 14:15

Tabiki arsa

ozhenry
Aday Memur
13 Temmuz 2021 17:15

tefas sitesini inceleyin. bir de youtube da ekonomist yaşar erdinç in fonlar ile ilgili videolarını izleyin.

kerimsiperler, 3 yıl önce

üstad yatırım fonlarını ben de düşünüyorum ama nerden başlamak lazım çok karışık geliyor

akarakas78
Memur
13 Temmuz 2021 21:11

Altında bekle kardeşim... Aciliyeti yoksa
torpilsiztekniker, 3 yıl önce
Merhaba kardeş hayırlı sabahlar, Ben ufak bir miktar altına girdim ama altın da çöküşte bir iniyor bir çıkıyor uzun vade bekleyecekmisiz öyle diyorlar. Kırmızı kar yağınca kar ederim belki. Valla benim şahsi görüşüm en iyi yatırım para varsa ev alıp kiraya vermek . Yada 2.el araç alıp bekleyeceksin zaten değeri artıyor.( Bende bundan muzdaribim fiyatlarsan araç alamıyoruz ama ne yazikkii yatırım aracı oldu arabalar) Ben şahsen alamıyorum ama millet Maşallah 30 binlik arabaya 60 verip alıyor Yani alan var hala talep varmı fiyatlar yükseliyor.. Hayırlısı diyelim hayırlısı olsun..

nurettin4188
Aday Memur
13 Temmuz 2021 22:02

TL de tutma paranı yeter herseyin zaten fiyatı artıyor

eganisbey
Kapalı
14 Temmuz 2021 00:35

Her zaman kazanç sağlayan, "iyi" denilebilecek bir yatırım aracı yoktur. Daha düşük risk taşıyan yatırım araçları vardır.

Altın tek gerçek para olmasına rağmen, altın fiyatları da dalgalanabilmektedir. Misal; 2011 yılında 1900 doları bulan ons altın, 2014 yılında 1100 dolara kadar gerilemiştir.

Kısa günün kaarı peşinde iseniz, yatırım işlerine hiç bulaşmamanızı tavsiye ederim. Ekonomi ile haşır neşir olan, işin erbabı, uzmanı olan yatırımcılar bile kısa vadeli yatırımlarında zarar edebilmektedir. Yani, yatırımın makul olanı, uzaun vadeli yapılanıdır.

Spekülasyon denen bir olgu var ki, islami hassasiyeti olan insanların bundan uzak durmasını tavsiye ederim.

Devlet memurları için ticaret zaten yasaklı bir alan.

Kısa kesmek gerekirse "iyi" yatırım aracının özellikleri;

-Zamanla değerleniyor olması, en azından zamana karşı değerini koruyor olması,

-Bunun yanında düzenli gelir elde edilebiliyor olması.

Bu 2 temel özelliğe sahip olan yatırım aracı "iyi" yatırım aracıdır. Temettü(kar payı) ödemeli hisse senetleri. Kira geliri elde edebileceğiniz gayrimenkuller. Ekip, dikebileceğiniz arazi-arsa.

NOT: TL ile ilgili yorum yapmak istemiyorum.Bir işgüzarın şikayetiyle kodesi boylamak istemem.

NOT: Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir.

14 Temmuz 2021 02:11

İman

Pol-mat-tugay
Aday Memur
14 Temmuz 2021 02:22

Hepsi tamam da ev alıp kiraya vermek hiç mantıklı değil külliyen zarar ve stres

akarakas78, 3 yıl önce
Altında bekle kardeşim... Aciliyeti yoksa

Azami ücretli
Aday Memur
14 Temmuz 2021 09:15

Türk lirası hariç herşey yatırım aracıdır...demir ,çimento, peynir vs vs...geçen seneden 25-30 tlden peynir bile alıp stoklasaydınız şimdi 60 tlden köşeyi dönmüştünüz...ya da tonu 2bin tldendemir alıp bi kenara koysaydınız şimdi ihya olmuştunuz...ben şahsen türk lirasını sadece ekmek almak için kullanıyorum...

Edirnel
Şube Müdürü
14 Temmuz 2021 13:49

Birkaç sene önce olsaydı Altın derdim.

Ama iş öyle bir noktaya geldi ki ihtiyacınız olan eşyaları vakit geçirmeden almak bile bir yatırımdır bu saatten sonra..

Çünkü birkaç ay sonra ikiye katlanmış olduğunu göreceksiniz.

Beyaz eşya, mobilya, üst baş, neye ihtiyacınız varsa elinizde olan parayla vakit geçirmeden alın.

Son derece ciddiyim bu konuda..

kmygr-inşt-mhnds
Aday Memur
14 Temmuz 2021 16:01

Samimi tovbe ile ihlaslı amel sonunda cennet var kardeşim

selellimet
Aday Memur
26 Temmuz 2021 20:18

altın bu aralar yatırımcılarını baya üzdü hocam dolar daha iyi gitti ama ileride nasıl olur bilmiyorum

Edirnel, 3 yıl önce

Birkaç sene önce olsaydı Altın derdim.

Ama iş öyle bir noktaya geldi ki ihtiyacınız olan eşyaları vakit geçirmeden almak bile bir yatırımdır bu saatten sonra..

Çünkü birkaç ay sonra ikiye katlanmış olduğunu göreceksiniz.

Beyaz eşya, mobilya, üst baş, neye ihtiyacınız varsa elinizde olan parayla vakit geçirmeden alın.

Son derece ciddiyim bu konuda..

liebestraum
Şube Müdürü
27 Temmuz 2021 15:05

altını uzun vadeli yatırım aracı olarak düşünmek lazım. uzun vadede kazandırıyor hep. yeni yatırım araçlarının biraz etkisi olacak ama yine de altın her zaman kralların parası olarak kalmaya devam edecektir.

selellimet, 3 yıl önce

altın bu aralar yatırımcılarını baya üzdü hocam dolar daha iyi gitti ama ileride nasıl olur bilmiyorum

Iker Munian
Daire Başkanı
30 Temmuz 2021 12:00

bence en iyi yatırım aracı şu zamanda borsa

tabi o da her yıl kar yapan ve temettü veren şirketler

Piyasa değeri ve defter değiri düşük olanlardan seçerseniz 5-10 yıl sonra ihya olursunuz

arsa ev araç fiyatları uçtu çünkü maaşlı çalışanların alım gücü çok düştü

10 yıl önce 1000 dolar a gelen maaşlar bugün 600 700 dolara düştü

artık herşey çok pahalı geliyor

her ay düzenli hisse alırsanız 10 yıl sonra iyi bir birikiminiz olur

altının çıkış maliyeti 800-900 dolar bugün onsu 1800 dolarda ve kripto paralar altına ilgiyi de düşürdü

Galiprüya
Aday Memur
30 Temmuz 2021 16:23

Gücün yetiyorsa mülk, arsa, daire, al sat ama tecrübe önemli. Araba fiyatları ev fiyatlarına yaklaştı hemen hemen. Yok onlar olmazsa döviz ve altın en iyisi.
Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi