Editörler : Pangaea
01 Eylül 2009 00:06

çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği mezunu okul öncesi öğretmenliğine başvurabilirmi??

çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği mezunu okul öncesi öğretmenliğine başvurabilirmi?? bilgisi olan varsa şimdiden teşekkürler...

mavvi
Memur
01 Eylül 2009 00:10

gncll<

BESTMAN26
Daire Başkanı
01 Eylül 2009 00:12

siz fizik öğretmenliğine bile tercih yapabiliyorsunuz duymadınız mı

yasemin3458
Kapalı
01 Eylül 2009 00:13

basvurabilio

alibabbay
Şef
01 Eylül 2009 00:19

hayır;

gecen yıl

yapılan degısıklık ıle

kendı bransında calısan o.ö ve c.g mezunlarına tercıhte bulunması ıstendı.ıkı branstan bırısının secılmesı ıstendı.

yanı cocuk gelısımı mezunu ama o.ö öğretmenı olan bırı ben kalmak ıstıyorum dedıyse yerınde kaldı,hayır kendı bransımı secmek ıstıyorum dedıyse lıselere atandı.

bızzat cevremde 2-3 kısının basına geldı bu.arastırarak ogrenebılrsın.

ve bu kararla bırlıkte ıkı brans bırbırınden tamamen ayrıldı.

zaten ayrı kontenjan verıldıgını de gomussundur.

artık herkes kendı yoluna yani..

iyi aksamlar..

zate

alibabbay
Şef
01 Eylül 2009 00:21

bazıları dıyor ya ıkısınden brını tercıh edıp,sadece tercıhlerını ona gore yapıyor dıye,bu tamamen yanlıs anlasılma.dedıgım tercıh olayı anlattıgım gıbı yenı atanacak ogretmenlere degıl,gecen yıl bu karar cıktıgında kendı bransı dısında calısan ogretmenlere sunulan bır tercıh hakkıydı.

boyle bır sey yok kesınlıkle arkadaslar..

01 Eylül 2009 00:29

ikisininde tercih bölümü ayrı ama mesela söle bişey olabilir bir anaokulunda çocuk gelişimi bölümüne ihtiyaç duyulduysa kendi bölümden tercih yapıp gidiyosun

şeker_87
Şef
01 Eylül 2009 00:38

saçmalamayı kesin yok bölümler ayrıldı yok bilmem ne..ben çocuk gelişim olarak kaynak oldugum ve kapsadıgım, benim bir alt kadememde bulunan bölümü isticem de beni almıyacaklar öyle mi yok yaa valla çok cahilsiniz hepiniz kafadan uydurmayın

01 Eylül 2009 00:42

ok tercih yap o zaman :-)

esracnkl
Memur
01 Eylül 2009 00:44

bize bi alt kademe dedi :):) tövbe ya:)

şeker_87
Şef
01 Eylül 2009 00:48

bir üst kadememisin yoksa da bizim haberimiz yok

nilüfer79
Aday Memur
01 Eylül 2009 00:50

rütben ne üst kademe

esracnkl
Memur
01 Eylül 2009 00:58

kademelere mi ayırdılar hocam valla ben henüz terfi etmedim ...

naz09
Memur
01 Eylül 2009 01:00

hayır atanamazsın..ali arkadasın dedikleri kelimesine kadar doğruu..seker kız sen basvur ve atan da görelim bakalım..üst kademe olarak:))senin dünyadan haberin yok be yaa:))sayın üst kademe biraz da gelişmeleri takip et:))aksam aksam yaa...

esracnkl
Memur
01 Eylül 2009 01:05

naz09 hocam senin kaç yıldızın var kademene bakıcam da:D:D

cocuk gelişimi
Aday Memur
10 Eylül 2009 12:45

evet arkadaşlar atanabiliyor

cocuk gelişimi
Aday Memur
10 Eylül 2009 12:58

http://personel.meb.gov.tr/upload/Kimler_ogretmen_olur.pdf

adresinden bakabilirsiniz

beyazzzz
Aday Memur
10 Eylül 2009 15:02

başvurabiliyor . tercih yaparken okulunu bölümünü seçtiğin zaman birinci öncelikli lisans programı die açıklama geliyor . Bunun anlamını açıklamak gerekmez heralde yazamazsınız diyen arkadaşlara.

barisatalay-müh.-41-
Şube Müdürü
08 Aralık 2009 15:47

))) MATEMATİK :)kpss(: KULÜBÜ (((

KPSS SINAVINA KADAR HER KONUDAN DEVAMLI YENİ SORU ÇÖZÜMÜ BURADA YAYINDA.....!

KPSS MATEMATİK'TE TEKNOLOJİ İLE BİR ADIM ÖNDE OLUN..!

+ TOPLAM KALİTE

+ 7/24 TEKNİK DESTEK

+ KPSS'de ÇIKMIŞ-ÇIKMASI MUHTEMEL SORULARIN AÇIKLAMALI ÇÖZÜMLERİ

+ HIZLI UPLOAD VE DOWNLOAD ALT YAPISI

7 Aralık 2009 itibariyle YAYINDAYIZ.....................!

100 adet soru şimdiden çözümleri ile birlikte yayında...!

Renkli ve Orijinal..! 3000 in üzerinde farklı matematik sorusunu 10 Temmuz'dan aylar önce çözmüş olacaksınız..! Siz KPSS' den değil KPSS sizden korksun...!

Kulübümüze 1 yıllık özel üyelik ile katılabilirsiniz.

Üyelik bilgisi için : facebook mail aracılığıyla yada [email protected] adresinden yazabilirsiniz.

http://www.facebook.com/group.php?v=info&ref=mf&gid=213919463133

barisatalay-müh.-41-

dumansızz
Memur
22 Mayıs 2010 17:09

Okul öncesi ve çocuk gelişimi 0cak 2008 itibarıyla tamamen ayrılmıştır. Okul öncesi öğretmenleri kız meslek liselerine atanıp çocuk gelişimi bölümünde branş öğretmeni olamazlar. Çünkü çocuk gelişimi ve eğitimi alan; okul öncesi eğitimi (güncel adıyla erken çocukluk eğitimi) ise daldır. Dolayısıyla çocuk gelişimi ve eğitimi okul öncesini kapsamaktadır. 2008 ocak tarihinden önce atanmış olan çocuk gelişimi / okul öncesi öğretmenlerine (eskiden iki branş birlikte idi) konuyla ilgili gerekli yazı gitmiş olup okul öncesinde göreve devam etmek isteyenler ile çocuk gelişimi eğitimi branşına geçmek isteyenlerle ilgili gerekli talepler işleme alınmış ve çeşitli yer değişiklikleri yapılmıştır. 2008 den sonra atananlarda ise okul öncesi öğretmenliği mezunu olanlar sadece ve sadece okul öncesi öğretmenliklerine atanablirler. Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenleri ise açık olduğu takdirde yani kadro verildiği takdirde çocuk gelişimi öğretmenliğine yok kadro verilmediyse okul öncesi öğretmenliğine başvurabilirler ( ya da okul öncesinde çalışmak isterlerse de sadece okul öncesi öğretmenliğini tercih edebilirler.) Misal ben 2008 ağustos atamasında çocuk gelişimine kadro verilmediği için mezun olduğum branş çocuk gelişimi ve eğitimi olduğu halde sözleşmeli olarak okul öncesine atandım. Daha sonra kasım 2008 de sözleşmeli olarak çocuk gelişimine 116 tane kadro verildi. 2009 Şubatta da kadroya 50 çocuk gelişimi branşı açıldı ve ben kadrolu olarak lise çocuk gelişimi bölümüne atandım . durum budur :) mezun olduğunuz branş çocuk gelişimi öğretmenliği ise okul öncesini de tercih edebilirsiniz fakat okul öncesi öğretmenliği mezunu iseniz çocuk gelişimi öğretmenliğini tercih edemzsiniz.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi