Editörler : Pangaea
«567891011121314151617

ÖmerFaruk41
Kapalı
15 Ocak 2021 17:14

Ben de merak ediyordum niye 87 ile kapatmış diye :)

frtgny, 3 yıl önce

Hocam hani ilk tercih bandırma tmo idi. 87 ile kapatmış orası...

frtgny
Şef
15 Ocak 2021 17:24

Bu bir örnek. Başka tespit ettiklerim de vardı. Sonra çıkartırım. Gerçekten insanlara tavsiyem tercih yaparken burada veya bir yerlerde yazılmış tercih listelerine asla itibar etmemeleri. Burada öyle yüksekten uçuyordu ki listeler. KİT lerin hiçbiri 90 ın altına inmemeliydi. Sonuçlar açıklandı. Tam aksi 90 ı geçenler sınırlı kalmış

15 Ocak 2021 17:47

Aynen öyle buradaki kimseye inanıpta karar vermeyin.Böyle hiç beklemediğimiz sürpriz gelişmeler olabiliyor.Benim puanım 90+ olduğu halde tercih vermedim ki benim gibi yapan çok kişi var sanırım hakkımızda hayırlısı
frtgny, 3 yıl önce

Bu bir örnek. Başka tespit ettiklerim de vardı. Sonra çıkartırım. Gerçekten insanlara tavsiyem tercih yaparken burada veya bir yerlerde yazılmış tercih listelerine asla itibar etmemeleri. Burada öyle yüksekten uçuyordu ki listeler. KİT lerin hiçbiri 90 ın altına inmemeliydi. Sonuçlar açıklandı. Tam aksi 90 ı geçenler sınırlı kalmış

KpssAdayı0
Aday Memur
15 Ocak 2021 17:47

Ölü tercih :)

MMTDURUU
Aday Memur
15 Ocak 2021 22:46

Selam,,, Atandın mıı ;))
bsracakıcı, 3 yıl önce
Karayolları- Ankara DDY-Ankara Ulaştırma-Ankara İşkur-Ankara Eüaş eskişehir Ulaştırma-Sakarya Sağlık- Kocaeli Sağlık-Afyon Ulaştırma-Samsun Ulaştırma-Trabzon Ulaştırma -Adana Ulaştırma -Sivas Ulaştırma -Erzurum Kamu yönetimi 89.31

Ustumevazife
Aday Memur
15 Ocak 2021 23:33

hocam ben cıft dıplomayım branşım matematık .. uzay ajansımatematıkcı kadrosu acılmıstı onun ardına hemen tmo yazmıstım .. burda kımseyı bolum olarak ılgılendırmedıgı ve oranın bana gelmıcegını dusundugum ıcın solemedım.. ikinci tercihim TMO balıkesirdi neyseki uzay ajansı matematık kadrosu geldı baska bı hocam atanmıs onun ıcın sevındım

frtgny, 3 yıl önce

Hocam hani ilk tercih bandırma tmo idi. 87 ile kapatmış orası...

atanmaümidi
Aday Memur
15 Ocak 2021 23:53

kendinizi açıklamak zorunda kalmanız ne üzücü..

Ustumevazife, 3 yıl önce

hocam ben cıft dıplomayım branşım matematık .. uzay ajansımatematıkcı kadrosu acılmıstı onun ardına hemen tmo yazmıstım .. burda kımseyı bolum olarak ılgılendırmedıgı ve oranın bana gelmıcegını dusundugum ıcın solemedım.. ikinci tercihim TMO balıkesirdi neyseki uzay ajansı matematık kadrosu geldı baska bı hocam atanmıs onun ıcın sevındım

Ustumevazife
Aday Memur
15 Ocak 2021 23:56

üzücü olan br sey yok ..hakkına gırdıgım bırı varsa eger ozur dılerım gerckten kotu nıyetle yaptıgım bır sey degıldı. ılk tercıhım ölü tercıh olarak dusundum sadece 2 kişi alınıodu o bolumden benım puana gelmıceını dusunudm hepsı bu .. burda bu olayı kasıtlı yapan ınsanlar var onlara bu cumlelerı kurun hocam bence.

atanmaümidi, 3 yıl önce

kendinizi açıklamak zorunda kalmanız ne üzücü..

couslai
Şef
16 Ocak 2021 00:12

ikinci diploma hangisi hocam
Ustumevazife, 3 yıl önce

üzücü olan br sey yok ..hakkına gırdıgım bırı varsa eger ozur dılerım gerckten kotu nıyetle yaptıgım bır sey degıldı. ılk tercıhım ölü tercıh olarak dusundum sadece 2 kişi alınıodu o bolumden benım puana gelmıceını dusunudm hepsı bu .. burda bu olayı kasıtlı yapan ınsanlar var onlara bu cumlelerı kurun hocam bence.

frtgny
Şef
16 Ocak 2021 00:17

Açıklamak zorunda kalmak diye birşey yok. Arkadaş 1.,tercihim demiş mesajında ve 90 puanım var demiş. Ben de aynı yere tercihlerimde yer verdiğim için dikkatimi çekti nasıl 87 ile kapatmış diye. İsterse açıklamazdı. Ayrıca kötü niyetle veya değil, doğruyu söylememiş ve yanlış yönlendirme yapmış olmuş. Belki birileri 89 puanlıydı ve 90 puanlı adam gitti oraya diyerek tercihlerinde çıkardı. Basit bir durum değil bu. Açıklamak zorunda kalmanız fln gibi laflarla ucuzlaştırmanın gereği yok. Ha arkadaş açıklamasını güzelce yapmış. Durumu değerlendirmek insanlara kalıyor. Burda ne gibi bir sıkıntı var? Ayrıca dediğim gibi sadece örnek verdim. Başka örnekler de var. Listemdeki başka tercihleri de 90 92 lerle yazdım diyenlerin olduğu ve 87 lerle kapayan yerler var. Onların örneklerini de çok istenirse çıkarırım. Birilerinin kaderini etkileyebilecek şeyler bunlar. Ucuzlaştırmayın lütfen

dreadmare
Aday Memur
16 Ocak 2021 00:31

@frtgny başlık tercih dönemi bittikten sonra açılmış. tercih manipülasyonu yok. aynı yeri yazanları 1 hafta gereksiz strese sokmuş sadece.

frtgny, 3 yıl önce

Açıklamak zorunda kalmak diye birşey yok. Arkadaş 1.,tercihim demiş mesajında ve 90 puanım var demiş. Ben de aynı yere tercihlerimde yer verdiğim için dikkatimi çekti nasıl 87 ile kapatmış diye. İsterse açıklamazdı. Ayrıca kötü niyetle veya değil, doğruyu söylememiş ve yanlış yönlendirme yapmış olmuş. Belki birileri 89 puanlıydı ve 90 puanlı adam gitti oraya diyerek tercihlerinde çıkardı. Basit bir durum değil bu. Açıklamak zorunda kalmanız fln gibi laflarla ucuzlaştırmanın gereği yok. Ha arkadaş açıklamasını güzelce yapmış. Durumu değerlendirmek insanlara kalıyor. Burda ne gibi bir sıkıntı var? Ayrıca dediğim gibi sadece örnek verdim. Başka örnekler de var. Listemdeki başka tercihleri de 90 92 lerle yazdım diyenlerin olduğu ve 87 lerle kapayan yerler var. Onların örneklerini de çok istenirse çıkarırım. Birilerinin kaderini etkileyebilecek şeyler bunlar. Ucuzlaştırmayın lütfen

Bitikmaliyeci
Aday Memur
16 Ocak 2021 00:32

90 üstü herkesin tek düşüncesi dhmi galiba. Ya da çift diplomalılar mı çok fazla? 90 üstünde olup da bu kadar az tercih yapılması gerçekten çok ilginç.

frtgny
Şef
16 Ocak 2021 00:39

Her ikisi de hocam. 90 üstü çift diplomalı çok var. Bekleyen de var tabii

Bitikmaliyeci, 3 yıl önce
90 üstü herkesin tek düşüncesi dhmi galiba. Ya da çift diplomalılar mı çok fazla? 90 üstünde olup da bu kadar az tercih yapılması gerçekten çok ilginç.

Bitikmaliyeci
Aday Memur
16 Ocak 2021 00:42

2. Alımda da dhmi açmazsa herkes yüklenicek kitlere. Kitler 2. Alımda daha yüksek kapatır tahminimce. Mesela Dmo satın alma uzman yardımcılığına niye başvurmazlar aklım almıyor :) (yds'si olanlar)
frtgny, 3 yıl önce

Her ikisi de hocam. 90 üstü çift diplomalı çok var. Bekleyen de var tabii

Ustumevazife
Aday Memur
16 Ocak 2021 01:03

matematik+iktisat. dediğim gibi birinin hakkına gırdıysem ozur dılerım yenıden bu benım ıcın hassas bır konu hatırlamıorum ama herkes tercıhlerını yaptıktan sonra yazmıstım 1 hafta once.. bırı benım yuzumden tercıhını sıldıyse bana ozelden yazsın ozellıkle ozrumu dılerım tabiki.. fazla da soleyebileceğim bir şey yok yaptıgım sey dogru bı sonuc dogurmadı ama asla bu sonucu dogursun dıye yapmadım bunu acıklamak ıstedım sadece hepsı bu .. +87 alan benım yuzumden yazmayan kişi eminim zaten 2. 3. atamalrda cok guzel kurumlara yerlesecektir. hayırlı aksamlar herkese.

couslai, 3 yıl önce
ikinci diploma hangisi hocam

thecaptain
Kapalı
16 Ocak 2021 01:06

Dhmi bekleyen arkadaşlara gözlemlerimi paylaşmak istiyorum. 3 sınavdır alımlarını takip ediyorum ancak kadrolar için istedikleri bölümlerde değişkenlikler var. 2016 sınavında iktisat,işletme ve havacılık bölümlerinden alım yaptılar, puanlar düşmüştü.

2018 sınavında kadroların çoğunluğu 4001'e açıldı, kalan kısmı da tüm İİBF bölümlerine. Hal böyle olunca 4001 kadroları çok yüksek kapattı, doğu limanlarının puanları bile dudak uçuklatıyordu. İİBF kadroları da 4001'e göre nispeten daha düşük olmasına karşın 90 puanın altına düşmemişti yanlış hatırlamıyorsam.

2020 sınavında ise bambaşka bir işe imza attılar. Memur kadrolarını sadece havacılık bölümlerine açmışlar. Diğer atamalarda da benzer durum olursa Dhmi puanları rekor düzeyde düşecektir. Önceki yılların atamalarına baktığımızda ilk alımda nasıl başlıyorlarsa öyle devam ediyorlar gibi bir görüntü var.

Bu bölüm tutarsızlıklarını rahatsız edici buluyorum. 2018de kadrolar 4001 peşkeş çekilip en yüksek puanlıların atanmaları sağlanmıştı. Bakalım bu sefer de tek bölüme bırakarak puanların düşmesine seyirci mi kalacaklar?

e.cartman
Aday Memur
16 Ocak 2021 11:02

Burada yazılanlara göre tercih yapan varsa zaten geçmiş olsun. İnsanlar son anda bile fikir değiştirebilir yani. Buraya yazdığı ilk tercihi son dakikada değiştirme ihtimali var herkesin. Bunu göz önüne almadan burada yazılanları dikkate almak sizin hatanız. İnsanlar manipülasyon da yapabilir, iyi niyetli olarak son anda fikir değiştirmiş de olabilir bunu bilemezsiniz. Dolayısıyla kendi aklınızla hareket edin.

Ucharflibiri
Aday Memur
16 Ocak 2021 20:06

Puanların bu kadar düşeceğini tahmin etmiyordum. Sizce bu sonraki alımlar için iyi bir şey mi ?

Ucharflibiri
Aday Memur
16 Ocak 2021 20:08

82.3 puan iktisat gelir mi yoksa açıktan alımlara mi başvurmaliyim ? Ya da 2022 sınavına mi çalışmal

frtgny
Şef
16 Ocak 2021 20:39

Son atamaya kadar gelebilir. Şehir-kurum tercihiniz de önemli. Ayrım yapmam diyorsanız beklenir. Daha üst bir beklentimiz varsa sınava çalışmaya başlayın. Açıktan alımlarda da deneyebilirsiniz ama merkezi ve kadrolu her zaman daha iyidir.

Ucharflibiri, 3 yıl önce

82.3 puan iktisat gelir mi yoksa açıktan alımlara mi başvurmaliyim ? Ya da 2022 sınavına mi çalışmal

Toplam 327 mesaj
«567891011121314151617

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi