Editörler : Pangaea
«5678910111213141516»

gkhnzcn7
Aday Memur
07 Ağustos 2019 23:16

Siz çalışıyor musunuz şuan hocam?
src4220, 5 yıl önce

Bizim eğitimimiz ilandan yaklaşık 6 ay sonra başlamıştı ki sayı 100 kişiydi sizinki biraz daha geç olabilir.

src4220
Aday Memur
08 Ağustos 2019 10:31

evet

gkhnzcn7, 5 yıl önce
Siz çalışıyor musunuz şuan hocam?

Ysl77
Şube Müdürü
08 Ağustos 2019 10:54

Hocam özele acil bakabilirmisiniz ?
inşaatmühendisi26, 5 yıl önce

Benim birçok arkadaşım 5 ay eğitimin zorunlu olması ve sonrasında hangi ilde görev yapılcağınının tamamen belirsiz olması nedeniyle başvurmayacak. Ancak ben başvurucam. 1500 kişi mülakata çağrılcağı için puan 70 ler bandına inecektir. Ancak 300. sırada çağırılan 80 üstünde olacaktır. Umarım konuşmasıyla üslubuyla bilgisiyle hak eden kazanır ve torpil işlemez. Not: puanım 84,39

Bir de eğitimin ne zaman başlayacağı ile ilgili tahmini olan var mı? Ben şubat ayı gibi tahmin ediyorum. Eğitimde görüşebilmek dileğiyle :)

betülavcı
Kapalı
08 Ağustos 2019 10:54

hocam merhabalar. bi watsapp grubumuz var oraya dahil olurmusunuz size linkini göndersem. Oradaki arkadaşların kafasında bir çok merak ettiği konu var. Girip sorulara bilgi verdikten sonra isterseniz tekrar çıkabilirsiniz.

src4220, 5 yıl önce

evet

src4220
Aday Memur
08 Ağustos 2019 11:57

bu platformdan vaktim oldukça yanıtlayayım. Özelden çok saçma soru soranlar oluyor birde telefonda görüp uğraşmak istemem ayrıca malum kapalı kurumların çoğunda cep telefonu yasak, akşamlarımı da aileme ayırmak istiyorum.

betülavcı, 5 yıl önce

hocam merhabalar. bi watsapp grubumuz var oraya dahil olurmusunuz size linkini göndersem. Oradaki arkadaşların kafasında bir çok merak ettiği konu var. Girip sorulara bilgi verdikten sonra isterseniz tekrar çıkabilirsiniz.

betülavcı
Kapalı
08 Ağustos 2019 12:23

Tamam hocam haklısınız siz de.

O zaman kafamıza takılan soruları buradan size maddeler halinde sorayım ben vakit bulduğunuzda cevaplarsınız

1) mülakatlar olduktan sonra eğitim ne kadar süre içerisinde başlar. Herkesin güvenlik soruşturması bitmeden eğitim başlamaz deniyor ama doğrumudur.

2) mülakatı kazanıp eğitim için hak kazanan kişiler belgeleri gönderdiği halde eğitime hiç başlamasa bu kişiler için tazminat uygulanır mı

3) Eğitimin sonunda ki sınav zormu oluyor. Yani eğitimden elenen sayısı çok fazla oluyormu. Ben özel sektörde çalışıyorum ve eğtime gitmek için çalıştığım yerden istifa edeceğim . Eğitimde elenip işsiz kalmaktan korkuyorum

4) Eğitim bittikten sonra iş başı ne zaman yapılıyor. Çünkü geçimi ile mükellef olduğum bir ailem var bu süre zarfında maaşsız olacağız o yüzden soruyorum.

5) Cezaevinde staj yapıldığı zamanda harçlık yine eğitimdeki gibi mi oluyor.

Şimdiden teşekkür ederim

src4220, 5 yıl önce

bu platformdan vaktim oldukça yanıtlayayım. Özelden çok saçma soru soranlar oluyor birde telefonda görüp uğraşmak istemem ayrıca malum kapalı kurumların çoğunda cep telefonu yasak, akşamlarımı da aileme ayırmak istiyorum.

src4220
Aday Memur
08 Ağustos 2019 12:50

1-Eğitime başladığımızda herkesin güvenlik soruşturması bitmiş miydi bilmem ancak neden sınavla eğitim arasında çok süre geçtiğini sorduğumuzda güvenlik soruşturması gerekçesini sunmuşlardı. eğitiminizin bu yıl başlamayacağı kesin, eğitim merkezleri 2019 yılı eğitim planında böyle bir eğitim yok. yıl sonunda yeni yıl planı ilan edildiğinde eğitim merkezi ve tarihini öğrenmiş olursunuz.

2-Daha öncede söylediğim gibi senedi verdiğiniz anda tazminat söz konusu ama ne kadar erken ayrılırsanız o kadar az meblağ ödüyorsunuz. çünkü sizin için harcanan miktar azalıyor.

3-Eğitimden eleneni ne duydum ne gördüm. Mezuniyet ortalaması 90 üzeri oluyor. Eğitimde önemli olan mümkün olduğu kadar yüksek ortalama tutturmaktır, çünkü bu puana göre tercih yapacaksınız.

4-Eğitimin başlaması ile bitişi yaklaşık 7 ay kadar sürüyor. eğitim süresince olan tatiller eğitim sonuna ekleniyor. 2 hafta kadar teorik eğitim ile staj arası boşluk oluyor. en son staj puanlarının gelmesi ortalamaların bulunup sıralamanın yapılması tercih falan derken 7 ayı gözden çıkarın.

5-Staj süresince aynı öğrenci harçlığını almaya devam ediyorsunuz...

betülavcı, 5 yıl önce

Tamam hocam haklısınız siz de.

O zaman kafamıza takılan soruları buradan size maddeler halinde sorayım ben vakit bulduğunuzda cevaplarsınız

1) mülakatlar olduktan sonra eğitim ne kadar süre içerisinde başlar. Herkesin güvenlik soruşturması bitmeden eğitim başlamaz deniyor ama doğrumudur.

2) mülakatı kazanıp eğitim için hak kazanan kişiler belgeleri gönderdiği halde eğitime hiç başlamasa bu kişiler için tazminat uygulanır mı

3) Eğitimin sonunda ki sınav zormu oluyor. Yani eğitimden elenen sayısı çok fazla oluyormu. Ben özel sektörde çalışıyorum ve eğtime gitmek için çalıştığım yerden istifa edeceğim . Eğitimde elenip işsiz kalmaktan korkuyorum

4) Eğitim bittikten sonra iş başı ne zaman yapılıyor. Çünkü geçimi ile mükellef olduğum bir ailem var bu süre zarfında maaşsız olacağız o yüzden soruyorum.

5) Cezaevinde staj yapıldığı zamanda harçlık yine eğitimdeki gibi mi oluyor.

Şimdiden teşekkür ederim

betülavcı
Kapalı
08 Ağustos 2019 13:37

bilgilendirme için teşekkür ederim

src4220, 5 yıl önce

1-Eğitime başladığımızda herkesin güvenlik soruşturması bitmiş miydi bilmem ancak neden sınavla eğitim arasında çok süre geçtiğini sorduğumuzda güvenlik soruşturması gerekçesini sunmuşlardı. eğitiminizin bu yıl başlamayacağı kesin, eğitim merkezleri 2019 yılı eğitim planında böyle bir eğitim yok. yıl sonunda yeni yıl planı ilan edildiğinde eğitim merkezi ve tarihini öğrenmiş olursunuz.

2-Daha öncede söylediğim gibi senedi verdiğiniz anda tazminat söz konusu ama ne kadar erken ayrılırsanız o kadar az meblağ ödüyorsunuz. çünkü sizin için harcanan miktar azalıyor.

3-Eğitimden eleneni ne duydum ne gördüm. Mezuniyet ortalaması 90 üzeri oluyor. Eğitimde önemli olan mümkün olduğu kadar yüksek ortalama tutturmaktır, çünkü bu puana göre tercih yapacaksınız.

4-Eğitimin başlaması ile bitişi yaklaşık 7 ay kadar sürüyor. eğitim süresince olan tatiller eğitim sonuna ekleniyor. 2 hafta kadar teorik eğitim ile staj arası boşluk oluyor. en son staj puanlarının gelmesi ortalamaların bulunup sıralamanın yapılması tercih falan derken 7 ayı gözden çıkarın.

5-Staj süresince aynı öğrenci harçlığını almaya devam ediyorsunuz...

mezuniibfli
Aday Memur
08 Ağustos 2019 15:22

Öngörüm şu yönde. Taban puan yüksek olacak nedeni de alımların azlığı. Bunu fırsat görüp bir çok kişi başvuracak. Daha sonra bu yüksek puanla mülakata kalanların bir çoğu mülakata dahi gitmeyecek. Mülakatı geçip eğitime başlayanların bir kısmı eğitim sırasında işi bırakacak eğer ki stajda ceza evinde çalışmayı benimseyebilirlerse onlar artık idareci olmuş diyebiliriz. İkm ve cezaevi katipliğinden gördüğüm kadarıyla aşamalar bu şekilde gerçekleşiyor. Bir çok kişi de burayı basamak olarak görüyor fakat Adalet Bakanlığında Kpss puanı ile atananların dışında 'ki bunlar da genelde sözleşmeli personeldi' başka bir kuruma geçeni görmedim hele ki bu bir idareci kadrosu böyle bir şeyin mümkün olduğunu sanmıyorum. Bu kadrolu bir alım eğer bu işi yapabilirim diyorsanız başvurunuzu yapın. Herkese başarılar

Zey006, 5 yıl önce
Arkadaşlar kazanıp eğitime gitmezsek tazminat ödeme durumu oluyor mu biri kesin bişey söylesin lütfen

brkklgs
Şef
08 Ağustos 2019 15:57

Kadrolu mu sözleşmeli mi bu alım

3otuzuc3
Aday Memur
08 Ağustos 2019 16:04

Kadrolu bir alım ama nihai listeye girersek5 ay eğitim göreceğiz sonrasında en az 2 yıl çalışmak zorundasıyız. Başka bir kuruma geçmek istersek yada istifa edersek tazminat ödemek zorundayız. Birde nereye atanacağınımız meçhull.

Biyomedikalci06
Aday Memur
09 Ağustos 2019 17:14

Hocam size mülakatta hangi soruları sordular? cevaplarsanız sevinirim.

src4220, 5 yıl önce

Hangi konulara çalışayım diyen arkadaş 5275 sayılı kanunu ve tüzüğe çalış cte sayfasında bulabilirsin. Eğitime başlamadan atanirsaniz tazminat odemezsiniz daha doğrusu kazandıktan sonra sizden evrak hazirlamaniz istenecek bu evrakların içinde tazminat için taahhütname olacak. Evrakların teslimi sonrası tazminat söz konusu ayrıca daha mulakatina dahi girmeden kaçma düşünceniz var ise lütfen basvurmayin.

MerveToprak
Aday Memur
09 Ağustos 2019 19:18

Bir sözlü sınav diyor bir de mülakat. ikisi ayrı şeyler mi ayrı zamanlarda mi ?

Mrfk34
Şef
09 Ağustos 2019 20:53

iyi akşamlar. size cezaevi idaresi ile ilgili soru sormak istiyorum. idare memuru ve müdürlerin nöbet tuttuğunu duymuştum. haftada/ayda kaç nöbet tutuyorsunuz? izinlerinizi hafta içi mi kullanıyorsunuz? bu konuda biraz bilgi verir misiniz? tesekkur ederim. Allah'a emanet olun.
src4220, 5 yıl önce

evet

serenad42
Aday Memur
10 Ağustos 2019 08:55

Arkadaşlar başvuruyu bulunduğumuz ilçenin adliyesine yapabiliyor muyuz?

src4220
Aday Memur
10 Ağustos 2019 12:32

bizim dönemimizde mülakatta numara çektirip numaraya karşılık gelen soruları soruyorlardı. bana açık görüş ile kapalı görüş arasındaki farkı sormuşlardı, ayrıca cumhurbaşkanlığı forsundaki yıldız sayısı ve anlamı ile erzurum kongresinde çıkan kararları soruldu.

Biyomedikalci06, 5 yıl önce

Hocam size mülakatta hangi soruları sordular? cevaplarsanız sevinirim.

src4220
Aday Memur
10 Ağustos 2019 12:35

daha öncede söylemiştim evet nöbet tutacaksınız ancak nöbet şekli, sayısı, süresi kuruma göre değişecek. Nöbet izni mi? o da ne :) nöbetler karşılığı genelde izin verilmez ama izin uygulayan kurumlarda var.

Mrfk34, 5 yıl önce
iyi akşamlar. size cezaevi idaresi ile ilgili soru sormak istiyorum. idare memuru ve müdürlerin nöbet tuttuğunu duymuştum. haftada/ayda kaç nöbet tutuyorsunuz? izinlerinizi hafta içi mi kullanıyorsunuz? bu konuda biraz bilgi verir misiniz? tesekkur ederim. Allah'a emanet olun.

Burçakzamanı
Aday Memur
10 Ağustos 2019 13:00

Peki genel olarak işinizden memnun musunuz?
src4220, 5 yıl önce

daha öncede söylemiştim evet nöbet tutacaksınız ancak nöbet şekli, sayısı, süresi kuruma göre değişecek. Nöbet izni mi? o da ne :) nöbetler karşılığı genelde izin verilmez ama izin uygulayan kurumlarda var.

Shu33
Aday Memur
10 Ağustos 2019 14:47

Bu gibi şartları belirsiz bir alımda puanların düşeceği kanaatindeyim. Bilgilendirme için teşekkürler..

3otuzuc3, 5 yıl önce

Kadrolu bir alım ama nihai listeye girersek5 ay eğitim göreceğiz sonrasında en az 2 yıl çalışmak zorundasıyız. Başka bir kuruma geçmek istersek yada istifa edersek tazminat ödemek zorundayız. Birde nereye atanacağınımız meçhull.

beklemedekimemur
Aday Memur
10 Ağustos 2019 22:36

taban puanının abartıldığı gibi bir puan olacağını düşünmüyorum.
Toplam 1761 mesaj
«5678910111213141516»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi