Editörler : "eskiyara"Pangaea
16 Ocak 2014 14:57

Müdür Yardımcılığı artı ve eksileri neler?

idarecilik artı ve eksileriyle yorumlar mısınız büyük şehirlerde ek ders sorunumuz oluyor ve paraya da ihtiyacım var ayrıca müfettişlik için de basamak olur diye düşünüyorum

7. yılımdayım yöneticileğe geçmek için erken midir

mozgulnar
Aday Memur
16 Ocak 2014 16:33

olup görmen lazım

Weierstrass
Genel Müdür
16 Ocak 2014 16:49

2 senedir müdür yardımcısıyım

+ 'ları

1.800-900 tl civarı ekders

2.bazen hafta sonu sınavlarında bina sınav sorumluluğu 5 saat ekders

3.derslere 6-12 saat girersin

4.kimse sana fazla hesap sormaz.

- leri

1.okulun demirbaşı olursun herşeyi bilmen gerek

2.davranışlarına dikkat etmen gerek yanlış yapamazsın

3.yaz kış okuldasın evden kaçmak istiyorsan ideal

4.aklın hep okulda olur iş asla bitmez.

5.sadece öğrenci ile uğraşırken öğretmen hizmetli ,öğrenci veli müdür ile uğraşırsın

6.angaryalar bitmez.( mikrofondan kütüphane işlerine e okuldan komisyon başkanlıklarına vs)

7.her an soruşturma yiyebilirsiniz

ekdersiniz azsa yada yoksa evden kaçmak istiyorsanız olun.ama huzurum olsun sorumluluğum fazla olmasın derseniz öğretmenlikte kalın.kafan hep doludur idarecilikte dalarsın bazen.öğretmenlikte ise cin gibisindir.kafan rahat.umarım yardımcı olmuşumdur

ozcnklksz
Aday Memur
16 Ocak 2014 17:04

Hocam maddi problemin yoksa hiç başlama.Ben kredi yüzünden oldum müdür yard.Ama şimdi öğretmenliğe dönmek istiyorum ama borç ta var bir taraftan.Müdürle öğretmenler arasında her işi yapacak olan bir elaman konumundasın.Borcum olmasa inan bir dakika durmam bu makamda.

zaferbasaran
Aday Memur
16 Ocak 2014 17:37

DERSE GİRMEK İSTEMİYORSAN-BÜTÜN YIL OKUL BEKLERİM DİYORSAN HİÇ DURMA İDARECİ OL...

capella
Şef
17 Ocak 2014 16:57

sen diyorsun ki sayın hocam ; okuluma idari anlamda değer katmak,yön vermek,örnek olmak,olumlu katkılar sağlamak gram umrumda değil.Ben paraya bakarım arkadaş..

geç hocam geç,bekleme yapma devam et,hemen idareciliğe geç. Böyle idealist idarecilere(!) ihtiyacı var MEB'in..

aykutak.80
Şef
18 Ocak 2014 12:13

Hocam idarecilik ve öğretmenlik kişinin tabiatına göre değişir.Şöyleki kimisi vardır,sakin tabiatlıdır,mücadeleden ve sorumluluktan kaçar,kimisi vardır,iş başında ben olayım,der,bazıları vardır, hasbelkader öğretmen olmuş sınıf ortamı onu boğar dersten kaçmak ister.bazıları da kimseyle yüz göz olmak istemez dersine girer çıkar.ama bence idareci olun 2 yılın yapın derim idarecilikte de çok şey öğreniyorsunuz.bir de masanın iki tarafını da görürseniz olaylara daha geniş açıdan bakarsınız.idarecilik hoşunuza gitmezse 2 yıl sonra bırakırsınız.bence idarecilik Türkçe-matematik vs.gibi öğretmenliklerinden daha rahat.Türkçe öğretmeni iken akşam evin yolunu zor buluyordum.

aykutak.80
Şef
18 Ocak 2014 12:22

Eğer idareciliğe müdür yardımcısı olarak başlarsanız ilk başta bazı şeyler size garip gelir.Örneğin bazı müdürler hiçbir iş yapmaz,tüm işleri sana yıkar.Hocam sonuna kadar arkandayım der,ilk fırsatta satar.Müdür iyi polis olur,seni öğretmenle öyle sinsice karşı karşıya getirirki şaşarsın.O yüzden müdüre karşı çok uyanık olmalısın.Yazın okula gelmez sen bir gün doktora gittin mi caz yapar.ama müdür olabilmek için de en az 1 yıl müdür yardımcılığı yapmak gerekiyor.(ben bu tip insanlara kızdığım için şuan okul müdürüyüm.)

neşeli hayat
Daire Başkanı
18 Ocak 2014 21:26

Cevap yazan arkadaslara tesekkurler yorumlariniz elestirileriniz benim icin degerli

mirmiga61
Şef
18 Ocak 2014 21:45

Hiç durma ol ben çok memnunum 45 yaşından sonra tükenirsin öğretmenlikte idarecilik iyi bir okulda tadından yenmez.

tugbak35
Aday Memur
19 Ocak 2014 00:13

doğru öğretmenlikte idarecilikte kötü bir okulda yapılıyorsa ızdıraptan başka birşey değil

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
19 Ocak 2014 00:17

+1

aykutak.80, 10 yıl önce

Eğer idareciliğe müdür yardımcısı olarak başlarsanız ilk başta bazı şeyler size garip gelir.Örneğin bazı müdürler hiçbir iş yapmaz,tüm işleri sana yıkar.Hocam sonuna kadar arkandayım der,ilk fırsatta satar.Müdür iyi polis olur,seni öğretmenle öyle sinsice karşı karşıya getirirki şaşarsın.O yüzden müdüre karşı çok uyanık olmalısın.Yazın okula gelmez sen bir gün doktora gittin mi caz yapar.ama müdür olabilmek için de en az 1 yıl müdür yardımcılığı yapmak gerekiyor.(ben bu tip insanlara kızdığım için şuan okul müdürüyüm.)

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
19 Ocak 2014 00:17

+1

Weierstrass, 10 yıl önce

2 senedir müdür yardımcısıyım

+ 'ları

1.800-900 tl civarı ekders

2.bazen hafta sonu sınavlarında bina sınav sorumluluğu 5 saat ekders

3.derslere 6-12 saat girersin

4.kimse sana fazla hesap sormaz.

- leri

1.okulun demirbaşı olursun herşeyi bilmen gerek

2.davranışlarına dikkat etmen gerek yanlış yapamazsın

3.yaz kış okuldasın evden kaçmak istiyorsan ideal

4.aklın hep okulda olur iş asla bitmez.

5.sadece öğrenci ile uğraşırken öğretmen hizmetli ,öğrenci veli müdür ile uğraşırsın

6.angaryalar bitmez.( mikrofondan kütüphane işlerine e okuldan komisyon başkanlıklarına vs)

7.her an soruşturma yiyebilirsiniz

ekdersiniz azsa yada yoksa evden kaçmak istiyorsanız olun.ama huzurum olsun sorumluluğum fazla olmasın derseniz öğretmenlikte kalın.kafan hep doludur idarecilikte dalarsın bazen.öğretmenlikte ise cin gibisindir.kafan rahat.umarım yardımcı olmuşumdur

hakaaan34
Şube Müdürü
19 Ocak 2014 11:06

kesinlikle yapılacak bişey değil 1 yıl zor dayandım istifa ettim bıraktım bu sınav sınav dıye bekleyen arkadaşlar heves edıyo zamanında bizde heves ettik 90 aldıkta ne oldu hava civa müdürün askeri olursun aşa yukarı angarya hapis.... iş değil maaşı 4000 bın tl olsa belkı katlanılır ama ek ders dahil 3000 tl ye bu iş çekilmez hatta 5000 tl maaş olsa olur... çekilir... yoksa öğretmen 7 de gelır 12 de gıder kurs açar senden daha fazla kazanır sende .... bitersin

kaders
Aday Memur
19 Ocak 2014 12:02

Müdür yardımcısı olmak isteyen arkadaşlar geleceğinde hep yönetici olmak istiyorlarsa çalışacağı idari ekiple,öğretmenleriyle karşılacağı sıkınıntılara,güçlüklere,kaprislere,çok bilmişliklere,günümüz eğitim-öğretim sistemi merkezine oturtulan öğrenci ve velilerin her türlü kabul görülmeyen tutum ve davranışlarına razı olmalı daha doğrusu olmak zorundadır.İyi gördüğünüz ve bol keseden atan en ufak bir durumda arkanızda olmayan müdürünüz varsa işiniz çok yaş...En iyisi "Azıcık aşım kaygısız başım" deyip kafanın rahat olması,yıpranmamak,aileye,çocuklara vakit ayırmak daha güzel bence.

17Kasım
Kapalı
19 Ocak 2014 15:46

+2...

Bunlara ek olarak,öğretmenim zerre huzurum yok okul ve meslekten dolayı. Çok iyi biliyorum ki,müdür yardımcılığı kesinlikle bizden daha zor bir görev değil.

aykutak.80, 10 yıl önce

neşeli hayat
Daire Başkanı
19 Ocak 2014 16:23

kafam karıştı en iyisi şöyle bir soru sorayım küçük bir okulda mümkünse köy belde veya normal bir ilçenin normal bir okulunda da gitmez mi müdür yardımcılğı

OGRETMEN7955
Memur
19 Ocak 2014 17:13

Arkadaşım idareci olayım mı olmayayım mı diye artı eksilerini soruyorsun haklı olarak arkadaşlarda sana yaşadıkları olayları kendi eksenlerinde anlatıyorlar umarım bir fikir sahibi olmuşsundur ama sana bazı önerilerim olacak müdür yardımcısı olarak naçizane.Benim puanım iyi olduğundan normal eğitim yapan ve öğrenci sayısı az olan merkezdeki bir okula müdür yardımcısı oldum.Ama benimle birlikte tercih yapan arkadaşlardan çoğu istifa etti bunların çoğu ikili eğitim yapan okullardı. öğretmenliğe geri döndü 1 ay bile geçmeden.Ben öğretmenken sabahçıydım saat 12 den sonra ve cuma günü tam gün okulum yoktu.Egzersizle beraber aynı ek dersi alıyordum.Sana tavsiyem bunları düşün ve rahatlığını arayacaksan kesin bulaşma.Ama ben evde durmayı sevmiyorum çalışmak istiyorum uğraşmak istiyorum yaz kış dersen idarecilik tam sana göre.Diğer koşullar hemen hemen aynı.Allah herkesin gönlüne göre versin.

amasyada05
Memur
19 Ocak 2014 17:15

En iyisi sınıf

OGRETMEN7955
Memur
19 Ocak 2014 17:27

Arkadaşım şunu da ekleyeyim.Derse girdiğim için plan yaptım ,yazılı yaptım,performans ölçeği hazırladım,laboratuvarda deney yaptım ordan çıkınca da öğretmenlerin ek dersi maaşını ders programını vs. yönetmelikte yazan tüm görevleri yapıyorum.idarecilik isteyen arkadaşlar bunu da göz önüne alsınlar.Şikayetçimiyim asla isteyerek seçtim ve hakkını vermeye çalışıyorum.Benim de isteğim gerçekten şartları bilerek seçsinler çünkü gerçekten istemeyerek bir işi yapmak zulüm.

neşeli hayat
Daire Başkanı
20 Ocak 2014 09:27

teşekkürler hocam amacım bu işlere bir yerlerden başlamak zorluklarını görüyorum ben doğup büyüdüğüm ilçenin orta düzey bir okuluna mümkünse tam gün eğitim veren kalabalık olmayan okullarına düşünüyorum müdür yardımcılığı müdürlük vs. bir yerden başlamak lazım diye düşünüyorum

OGRETMEN7955, 10 yıl önce

Arkadaşım şunu da ekleyeyim.Derse girdiğim için plan yaptım ,yazılı yaptım,performans ölçeği hazırladım,laboratuvarda deney yaptım ordan çıkınca da öğretmenlerin ek dersi maaşını ders programını vs. yönetmelikte yazan tüm görevleri yapıyorum.idarecilik isteyen arkadaşlar bunu da göz önüne alsınlar.Şikayetçimiyim asla isteyerek seçtim ve hakkını vermeye çalışıyorum.Benim de isteğim gerçekten şartları bilerek seçsinler çünkü gerçekten istemeyerek bir işi yapmak zulüm.

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi