Editörler : cihan27E.Kayı Han
28 Ocak 2023 20:55

Banka sicil affı

Sicil affından faydalanan oldumu ? Ne yapmamız lazım bilgisi olan varmi

xyzs
Şef
28 Ocak 2023 21:14

Esasında sicil affı diye bir şey yok. Kredi siciliniz raporlamadan silinmiyor. Bankacı bunu görebiliyor. Kredi verip vermeme insiyatifi de bankada olduğu için elbette geçmişine bakarak kredini reddediyor. Denedim aynen böyle oldu. Kuru gürültüden başka bir şey değil bence sicil affı. Gerçek anlamda af olsaydı tüm olumsuz kayıtların merkez bankası kayıtlarından silinmesi gerekirdi. Ama böyle bir şey olmadı...

NoBrainer
Memur
29 Ocak 2023 21:11

Kesinlikle durum böyle. Sicil affı kanunu "banka geçmiş sicilini dikkate alamaz" diyor ama dikkate alıyorlar işte ve hiçbir açıklama da yapmıyorlar ret verirken. Neden vermiyorsunuz diyorum, detaylı açıklama yapamayız diyorlar. Klasik "banka politikalarımız gereği" muhabbeti yapıyorlar hep. En fazla kredi kartı verirler, ben daha af çıkmadan almıştım ama kredi kesinlikle vermiyorlar ki gelirim baya yüksek ve 0 borcum var. Koca bir zaman kaybı bu çıkan kanun.

xyzs, 1 yıl önce

Esasında sicil affı diye bir şey yok. Kredi siciliniz raporlamadan silinmiyor. Bankacı bunu görebiliyor. Kredi verip vermeme insiyatifi de bankada olduğu için elbette geçmişine bakarak kredini reddediyor. Denedim aynen böyle oldu. Kuru gürültüden başka bir şey değil bence sicil affı. Gerçek anlamda af olsaydı tüm olumsuz kayıtların merkez bankası kayıtlarından silinmesi gerekirdi. Ama böyle bir şey olmadı...

Aksak bey
Daire Başkanı
29 Ocak 2023 21:33

Ziraat Bankasına gidin. Başkası vermiyor. 50 bin veriyor ziraat ben aldım.

rdlsrld
Aday Memur
30 Ocak 2023 00:15

30 40 bin limitli kart verirlermi acaba borcu kapatır kapatmaz?

rdlsrld
Aday Memur
30 Ocak 2023 00:17

Ne zaman kapanmıştı borcunuz 50 bin verdi acaba?

fasfakir.adam
Kapalı
30 Ocak 2023 18:30

Banga sicil affı isdemezük

Aksak bey
Daire Başkanı
30 Ocak 2023 18:59

Borcu kapattıktan 2 gün sonra findeks sorgulayın puanınız çıkar. Ondan 1 gün sonra verdi krediyi 15 kredi kartı 5 bin ek hesap 50 kredi. Ayrıca icralari kapattığım günün sonrası yapikredi 20 bin kredi kartı 6350 ek hesap verdi kredi vermedi orası.

rdlsrld, 1 yıl önce

Ne zaman kapanmıştı borcunuz 50 bin verdi acaba?

Aksak bey
Daire Başkanı
30 Ocak 2023 19:01

KKB puanım ilk etapta 863 idi. Yani bu puanla bunları yaptım bilginiz olsun. Elbette bulaşmayın ama icrayi borçla kapattım ben. Tekrar kredi çekip borçlarımı ödedim. İcra bitmiyor bir türlü

Drej123
Kapalı
31 Ocak 2023 14:22

Bu konu hakkında daha, detaylı bilgisi olan var mı acaba? Şuan kredi çekemiyorum bu siccil affından nasıl faydalanabilirm acaba

Aksak bey
Daire Başkanı
01 Şubat 2023 00:14

Hocam sicil affı diye bişey yok. Bankanın insafına kaldınız. Maaş bankanız verir sadece. O da uygun görürse. Aksi takdirde diğer bankalar en az icralar kapandıktan 6 ay ile 1 yıl sonrasında vermeye başlıyorlar. Bu süreçte fatura vb. ödemelerinizi bankacılık işlemlerinden ödeyin. Puanınız oluşmuyor veya yükselmiyorsa Kuveyt veya ziraate gidip blokeli kredi kartı alın 2 3 ay onu kullanın puan oluşmaya başlar ve yükselir

Drej123, 1 yıl önce
Bu konu hakkında daha, detaylı bilgisi olan var mı acaba? Şuan kredi çekemiyorum bu siccil affından nasıl faydalanabilirm acaba
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi