Editörler : crops35
04 Temmuz 2010 14:03

Tayin-İl Özel İdaresi'nde Çalışanlar

ARKADAŞLAR İL ÖZEL İDARESİNDE BİLGİSAYAR İŞL.OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM ASALETİM ONAYLANDI.MEMLEKETİME TAYİNİMİ İSTİYORUM.TAYİN DİLEKÇEMİ NEREYE VERECEĞİM HAKKINDA BİLGİM YOK YARDIMCI OLUR MUSUNUZ.

KENDİ KURUMUMA MI? GİDECEĞİM KURUMA MI? GİDECEĞİM İLİN VALİLİĞİNE Mİ?

BİRDE ÖRNEK DİLEKÇEDE NELERİ BEİRTMEM LAZIM KISACA BİR TAYİN DİLEKÇESİ YAZABİLİR MİSİNİZ TEŞEKKÜR EDERİM

orhansahun
Memur
04 Temmuz 2010 15:07

Tayin olmak istediğiniz ilin özel idaresine dilekçenizi göndermeniz yeterli olur diye düşünüyorum.

başkan_38
Aday Memur
04 Temmuz 2010 15:31

teşk.ederim arkadaşım başka yorumları olan var mı?

dragut
Genel Müdür
05 Temmuz 2010 11:34

İl Özel İdarelerinde Tayin olmaz,

Her İldeki İl Özel İdaresi birbirinden bağımsız ve ayrı birer kurumdur, bu nedenle TAYİN YOK. Bu durumu çalıştığınız kurumda size hiç söylemediler mi?

657 sayılı kanunun 74. maddesinde memurların bir kurumdan diğerine nakilleri düzenlenmiştir. Buna göre; Memurların 657'ye tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatıyla kazanılmış hak dereceleri ile üzerinden veya 68. maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür. Kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelere atanabilmeleri için ise atanacakları kadro derecesi ile kazanılmış hak dereceleri arasındaki farkın 3 dereceden çok olmaması ve memurların isteğide şarttır.

Yukarıdaki maddeye göre, İl Özel İdaresinden ancak Kurumlar arası nakille ayrılabilirsiniz,

Ben de İl Özel İdaresinde VHKİ olarak görev yapıyordum, Naklen başka şehire atandım.

kudret çabuk
Yasaklı
15 Temmuz 2010 11:39

ben işçiyim, evrak kayıtta çalışıyorum ...dün bir memur arkadaş geldi..özel idareye geçmek istiyor...adliyede çalışıyor...bize dilekçe verdi...özel idareler kendileri karar veriyor, valinin isteğine bağlı...siyasi bir kişi aracı olmazsa çok zor geçmeniz..bir kaç arkadaşın istekleri kabul edilmedi.

22 Temmuz 2010 10:47

Güncel

sacramentokings
Kapalı
23 Temmuz 2010 10:51

il özel idare maaşı ne kadar vhki?

zynp86
Aday Memur
23 Temmuz 2010 13:30

meraba arkadaşlar ben de il özel idare naklen geçiş yapmak istiyorum.bilgisi olan varsa bir dilekçe örneği gönderebilirmi.teşekkürler.

...-...
Aday Memur
29 Temmuz 2010 09:41

ben de il özel idareye başka bi şehirden tayinle geldim şöyle anlatıyım. gitmek istediğiniz yer özel idaresine dilekçenizi veriyosunuz sonra onlar bulunduğunuz kuruma olumlu veya olumsuz cevap yolluyo.

ama geçmeden önce şartlarını bi araştırın derim ben geçtim ama çok pişmanım

...-...
Aday Memur
29 Temmuz 2010 09:44

dilekçe örneği isteyen arkadaşa,

.....(il ismi) il özel idaresi genel sekreterliğine

......kurumunda ../.. kadro derecesiyle memur olarak görev yapmaktayım.Kurumunuzda münhal bulunan kadroya naklen atanmam hususunu arz ederim.

...-...
Aday Memur
29 Temmuz 2010 10:32

maaş soran arkadaşa;

vhki 9/3 ü son zamla birlikte 1.170 lira

anteplim
Aday Memur
25 Ekim 2010 15:52

slm arkadaşlar bende istanbul büyükşehir belediyesinde memur olarak çalıimaktayım benim de bir sorum olacaktı arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim. bende il özel idaresine tayin aldırmak istiyorum yanlız şöyle bir durum var ben bir ilin ilçesindeki il özel idaresine tayin yapmak istiyorum. bunun için dilekçemi nereye vereceğim bir kaç kişiye sordum il'deki il özel idareye vereceksin dediler bir kısmı da il özel idaresine degil valiliğe dilekçeni vereceksin dediler bana yardım edinnnn........ lütfennnnnn!

kudret çabuk
Yasaklı
26 Ekim 2010 08:58

anteplim

siz gitmek istediğiniz il özel idaresine vereceksiniz.. başlık şöyle olacak.

....... Valiliği

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine

sonuçta her ikisinede gitmiş oluyor zaten..:))BOLU da boş kadro var:)

anteplim
Aday Memur
26 Ekim 2010 10:22

öncelikle kudret bey vermiş oldugunuz bilgi için çok teşekkür ederim yani ben bu dilekçeyi direk olarak valiliğe mi vereceğim. birede ben şahsen vermek istiyorum olur degil mi? benm başka sorularımda olacaktı size. mesela milli eğitime tayin dilekçesi vereceğim bunun için tayin dilekçemi il milli eğitim müdürlüğüne mi vereceğim yoksa ben gene ilçeye başvuracağım yani ilçe milli eğtim müdürlüğüne verebilirmiyim aynı şekilde nufüs müdürlüğüne de başvuracağım bunda da gene ilçeye başvurmak istiyorum ne yapmama gerekiyor yardım ederseniz sevinirim benm kafam çok karışık bu konu da bana kimse net bir bilgi vermiyor...

anteplim
Aday Memur
26 Ekim 2010 10:28

kudret bey ben ilçedeki il özel idaresine tayin aldırmak istiyorum Adana valiliğe verdiğim dilekçem de nasıl belirtmem gerekiyor bu durumu tşk ederim.

kudret çabuk
Yasaklı
26 Ekim 2010 10:39

anteplim..

İlçeler İle bağlı olduğu için İl müd. ne başvuracaksınız..dilekçeyi şahsen siz verebilirsiniz hatta müdürle bile konuşabilirsiniz. size artı puan kazandırabilir.valiliğe verseniz bile valilik hangi kurumu ilgilendiriyorsa o kuruma havale yapıyor zaten.hepsinin adresi valilik oluyor.hepsi valiliğe bağlı..

ilçeye tayın istemek işinizi zorlaştırabilir, çünkü boş kadrosu olmıyabilir, önce ile gidinde ondan sonra tekrar dilekçeyle genel sekreterliği başvuru yaparsınız o zaman daha rahat bir şekilde gitme şansınız olur.zaten ilçeye pek gitmek istemiyor kimse...müdürünle birebir konuşursun.

anteplim
Aday Memur
26 Ekim 2010 13:13

teşekkürler

teşekkür ederim kudret bey ben şunu da ögrenmek istiyorum şimdi özetle şunu mu demek istiyorsunuz. milli eğitime, nufüs müdürlüğüne ve il özel idaresine vereceğim dileklerin hepsini valiliğe mi vereceğim.bir de şunu sorayım biliyorum sizi ugraşıtıryorum ama inanın ki kime sordumsa bana herkes değişik değişik seyler söylediler ve birinin dediği diğerini tutmadı ve benm de kafam karıştı açıkçası hatta şunu bile dediler ilçeye başvuracaksan ille dilekçeni verme ilçedeki kuruma ver onlar sana bir üs yazı verir sende bunu ildeki kuruma götürüsün oraya verirsin dediler yani durum özetle böyle...

ben şunu soracaktım size izninizle şimdi valiliğe bir tane dilekçe verip oradaki bir kuruma tayin istediğimi yazacağım yoksa milli eğitim adına ,nufüs müdürlüğü adına ve il özel idaresi adına ayrı ayrı dilekçe mi bıracagım valiliğe birde bana valiliğe dilekçeyi nasıl yazacagımı yazarmısınız...

eda-naz-panik
Aday Memur
09 Şubat 2011 19:23

arkadaşalr bende il afet cALİŞİYORUM ODA İL ÖZEL İDAREYE Baglı yani valililiği baglı şimdi biz afetve acil durum müdürlüğünden il özel idareye gece bilirizdegilmii birde eş durumunda tayinleri nasıl bu kurumun

kudret çabuk
Yasaklı
10 Şubat 2011 08:30

eda hanım müdürünle konuş yada il özel idaresi genel sekreteriyle görüş ve dilekçeni yazıp il öze idaresine ver(geçmek istediğine dair)

afet müdürün muvafakat verirse olur.

yareni
Aday Memur
11 Şubat 2011 19:32

herkese merhaba bende batman il özel idaresine atandım

eda-naz-panik
Aday Memur
12 Şubat 2011 16:15

TEŞEKÜR EDERİM BİLĞİLERİNİZ İÇİN AMA BU MUFAKATİYET İŞ BİRAZ ZOR ĞİBİ YANİ TORPİL OLMAZSA VERMEZLER ĞİBİ GELİYOR BU KONUDA DAVA AÇA BİLİRMİYİMİMİ

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi