Editörler : cihan27E.Kayı Han
18 Ocak 2022 23:23

asgari ücrete yüzde 50 zam verenler söz konusu memurlar olunca yüzde 2.5 zammı bile günlerce haftalarca tartışıyor.

Mitralyöz Etkisi
Şube Müdürü
18 Ocak 2022 23:29

100 tlyi bozdur bozdur harca

aynasızz55, 2 yıl önce

İstemiyorsan alma ulen hep verin zam diye agliyorsunuz hemde verdiklerinde laf yapıyorsunuz siz hiç memnun olmazmisiniz arkadaş

uye452
Daire Başkanı
19 Ocak 2022 09:00

memur 10 dk geç gelse tutanak, adamlar mecliste oturuma katılmıyor...

cekirdek13
Memur
19 Ocak 2022 09:55

kendilerine yapılacak zam ile alakalı bir şey olsaydı tam kadro mecliste olurlardı.

ben daha ölemedim, 2 yıl önce

asgari ücrete yüzde 50 zam verenler söz konusu memurlar olunca yüzde 2.5 zammı bile günlerce haftalarca tartışıyor.

Buluthakkı20
Yasaklı
19 Ocak 2022 10:25

Millet 128 milyar dolar götürüyor geleceğinizi çalıyor laf etmiyorsunuz adam 2.5 hakkını ve 14 günlük farkını istiyor soruyor küçük düşürmek oluyor he mi .

braveheartgs43, 2 yıl önce

Arkadaşlar cidden kendinizi %2.5'e takarak çok küçültüyorsunuz ya. İktidar da 2.5'in peşinde koştuğunuzu gördükçe "bunlar 2.5 zammı yeterli buldular" tribine giriyor. 8000 tl maaş alan için 200 TL farkedecek ve sadece 6 ay farkedecek. 6 ay sonra zaten alacaktınız bu farkı. Tüm memurlar için toplam getirisi 1000-1500 TL arası bişey. 50 tane konu açmaya değer mi

sarımen
Aday Memur
19 Ocak 2022 10:36

128 milyar dolar. Bu ülkenin 19 yıllık birikimi. Diyorsun ki çaldılar. O zaman kasada kalan para sıfır olurdu. Merkez bankası geçenlerde dolar bazında 4 kez piyasaya müdahale etti. Bu müdahale aracı para nereden geldi, madem kasa sıfırsa. İkincisi Merkez bankası rezervini 125 milyar dolar olarak açıkladı. Bu rezerv nereden geldi. Sanıyorum, cevabın şu olur senin : dolar basmislardir

Cahtko
Şef
19 Ocak 2022 10:39

MB rezerv miktari -39 Milyar Dolar . A haber izlemeyin. MB resmi sitesini, ekonomi sitelerini okuyun !

sarımen, 2 yıl önce

128 milyar dolar. Bu ülkenin 19 yıllık birikimi. Diyorsun ki çaldılar. O zaman kasada kalan para sıfır olurdu. Merkez bankası geçenlerde dolar bazında 4 kez piyasaya müdahale etti. Bu müdahale aracı para nereden geldi, madem kasa sıfırsa. İkincisi Merkez bankası rezervini 125 milyar dolar olarak açıkladı. Bu rezerv nereden geldi. Sanıyorum, cevabın şu olur senin : dolar basmislardir

sarımen
Aday Memur
19 Ocak 2022 10:52

Komiksin. Eminim merkez bankası sitesine giripte rezerve bakmadın. Sosyal medyadaki trollere bakıp da, baktığın trolleride merkez bankası sitesinden bakmış gibi algı yarattın, burada.

Merkez bankası sitesine girdim baktım, üşenmedim. Kirli bilgi bilmektense doğruyu öğrenmek için.

İfade soyle: Resmi rezerv varlıkları, bir önceki aya göre 1,3 artarak 125,6 milyar dolar düzeyinde gerçekleşmistir......

Arkadaş yazının devamını merak ediyorsan, Bi zahmet merkez bankası sitesine gir. Öyle trollukte yapma

Cahtko, 2 yıl önce

MB rezerv miktari -39 Milyar Dolar . A haber izlemeyin. MB resmi sitesini, ekonomi sitelerini okuyun !

19 Ocak 2022 10:54

enflasyon farkının aylık yatması lazım en azından bulunduğumuz dönemde, yoksa temmuz ayını zor görürüz

adayMe
Şube Müdürü
19 Ocak 2022 11:07

net rezevr şuan - de. swap paraları ile + görünüyor. şöyle düşün arkadaşından borç almışsın ve bu parayla harcama yapıyorsun ve diyorsun ki şu kadar cebimde param var bak harcıyorum sence bu gerçekçi mi? değil. swap rakamlarına bakarak mbnin net miktarını görebilirsiniz hem de "resmi" rakamlar ile. Net ve brütün ne olduğunu ayırt edebiliyorsanız mb rezervinin de eksi olduğunu görebilirsiniz. keşke söylediğiniz miktar para olsaydı kasada devlet hepimizin devleti. Asıl konuyu da saptırmayın malesef bul ülkenin memuru 100-200 lirayı yani aylık 5 litre yağ parasını bile hesap edecek kadar maddi açıdan sıkıntıya düştü...

sarımen, 2 yıl önce

Komiksin. Eminim merkez bankası sitesine giripte rezerve bakmadın. Sosyal medyadaki trollere bakıp da, baktığın trolleride merkez bankası sitesinden bakmış gibi algı yarattın, burada.

Merkez bankası sitesine girdim baktım, üşenmedim. Kirli bilgi bilmektense doğruyu öğrenmek için.

İfade soyle: Resmi rezerv varlıkları, bir önceki aya göre 1,3 artarak 125,6 milyar dolar düzeyinde gerçekleşmistir......

Arkadaş yazının devamını merak ediyorsan, Bi zahmet merkez bankası sitesine gir. Öyle trollukte yapma

dryddddddd
Aday Memur
19 Ocak 2022 11:12

Sarımen bre cahil herif adam net rezervden bahsediyor sen gidiyorsun brüt rezerve bu şuna benziyor benim maaşım vergisiz brüt 10bin lira ama vergi kesintisi olunca 7 bine düşüyor sen diyorsun ki maaşın 10bin tl şunu da ekliyorum mb swap hariç net rezervi - 55 milyar dolar az araştırma yap
sarımen, 2 yıl önce

xxlarge-
Şube Müdürü
19 Ocak 2022 11:23

Her şeyi bıraktık % 2,5 a kaldık.

sarımen
Aday Memur
19 Ocak 2022 11:23

Ekonomi bültenine çevirdiniz burayı.

Swap ile işlem yapabilmen için, önce takasa gidebileceğin bir varlığın olmalı. Bizim bu swap işlemlerinde dolarla takas edebileceğimiz varlık sunuyoruz ki adam sana dolar olarak geri döndürüyor. Bu dolara karşı takasta kullanılacak altında olabilir, başka ülke para birimide olabilir. Yeter ki nakti olsun.

dryddddddd, 2 yıl önce
Sarımen bre cahil herif adam net rezervden bahsediyor sen gidiyorsun brüt rezerve bu şuna benziyor benim maaşım vergisiz brüt 10bin lira ama vergi kesintisi olunca 7 bine düşüyor sen diyorsun ki maaşın 10bin tl şunu da ekliyorum mb swap hariç net rezervi - 55 milyar dolar az araştırma yap

luminin
Şube Müdürü
19 Ocak 2022 12:46

Sen bir lağım çukurusun bataklıksın çirkefsin

Baba Yagaa, 2 yıl önce

Edit : her mesajın hakaret idi. bu nedenle yasaklandın zaten.

sarımen
Aday Memur
19 Ocak 2022 13:14

Bel altı vurma lütfen. Ayıp.

Baba Yagaa, 2 yıl önce

Edit : her mesajın hakaret idi. bu nedenle yasaklandın zaten.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
19 Ocak 2022 13:22

İlgili üye hakaret ve küfür içerikli mesajlarından dolayı yasaklandı zaten. Daha sakin olalım.

luminin, 2 yıl önce

Sen bir lağım çukurusun bataklıksın çirkefsin

Buluthakkı20
Yasaklı
19 Ocak 2022 16:57

Sarımen merkez bankası bilançosu nedir ne değildir rezervler dış açık vb mahfi eğilmezin kitapları var müdahale edebiliyordu eşek gibi tavan yaparken neden müdahele edilmedi fiyatlar uçtu 7 8 den 13 de geldi sabitledi iyi mi 19 dan düşünce iyi gofret 2.5 tl ayıptır

Dış güç vb beka diye diye soydular.

Binalinin çocuğunun göbeğinin hesabını sormıyorlsr maaşınız asgari ücret kadar olmuş ses yok basın gidin az kaldı .

Açılımda resim çek 8 yıl sonra ortaya sür sezen bir şarkı yapsın 3 4 yıl sonra ortaya çıksın

Biz de yedik terör hırsız arıyorsa mexliste ampül sıralarına bak sümüklüyü yalayanlar helmiş zö zö yapıyor

sarımen
Aday Memur
19 Ocak 2022 17:46

Sence pkk mahvilleriyle, hdp arasında bir bağ var mı? yok mu?

Büyük resme bakıyorum ve sanki bana hdp ile pkk arasında bağ var gibi geliyor. Tabi senin gibi demogoji yapıp ufak resimlerin peşinde koşmakta var. Umarım CHP ve iyi parti koalisyonu iktidara gelir. Ama lütfen hdp den biri cikipta, bizim sayemizde o koltuklardasiniz ; dedirtmeyin.

Buluthakkı20, 2 yıl önce

Sarımen merkez bankası bilançosu nedir ne değildir rezervler dış açık vb mahfi eğilmezin kitapları var müdahale edebiliyordu eşek gibi tavan yaparken neden müdahele edilmedi fiyatlar uçtu 7 8 den 13 de geldi sabitledi iyi mi 19 dan düşünce iyi gofret 2.5 tl ayıptır

Dış güç vb beka diye diye soydular.

Binalinin çocuğunun göbeğinin hesabını sormıyorlsr maaşınız asgari ücret kadar olmuş ses yok basın gidin az kaldı .

Açılımda resim çek 8 yıl sonra ortaya sür sezen bir şarkı yapsın 3 4 yıl sonra ortaya çıksın

Biz de yedik terör hırsız arıyorsa mexliste ampül sıralarına bak sümüklüyü yalayanlar helmiş zö zö yapıyor

Buluthakkı20
Yasaklı
19 Ocak 2022 20:20

Önce açılım zamanında yapılanların yani olmuş olayların hesabını sor Ergenekon balyozdan içerde intihar eden komutanlarımızın hakkını hesabını sor sonra olmamış şeyler için lonuşmaya sıra gelir

Haa arada me istedin vermedik dedikleri ilkokul mezunu sümüklü ağlak fethöyü saymadım bile

Önceden Kürtler oy verirken kardeş şimdi terörist HDP barajı geçemezken iyiydi dimi .

Yahu yukardakileri sorgulamaz gelir hdp pkk bak pkk sever Parti'nin desteği alıyoruz

Türk oğlu türküm akepeye oy verecğime mhpye oy vereceğime hdp ye oy veririm daha iyi hiç olmazsa o.çocuğu olduklarını kabul ediyor bunlar her şeyi yapıyor hiç sorumlu olmuyorlar bak gidin

sarımen, 2 yıl önce

Sence pkk mahvilleriyle, hdp arasında bir bağ var mı? yok mu?

Büyük resme bakıyorum ve sanki bana hdp ile pkk arasında bağ var gibi geliyor. Tabi senin gibi demogoji yapıp ufak resimlerin peşinde koşmakta var. Umarım CHP ve iyi parti koalisyonu iktidara gelir. Ama lütfen hdp den biri cikipta, bizim sayemizde o koltuklardasiniz ; dedirtmeyin.

volkanv38
Genel Müdür
19 Ocak 2022 20:33

2,5 luk zammı içeren kanun meclisten şu an itibariyle geçti.

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi