Editörler : crops35
10 Ocak 2018 22:39

Kurum avukatlarının maaşlarında iyileştirme yapılacak mı

Arkadaşlar kurum avukatlarının maaşları malum aynı fakülteden mezun olmamıza rağmen hakim savcı arkadaşlarımıza göre çok uçurum farkı var bu duruma dair fikirleriniz nelerdir.not:hakim savcılar ile eşit olsun demiyorum tabi ama arada makul bir fark olmalı diye düşünüyorum

10 Ocak 2018 22:48

Hakim savcılarla neden eşit olmasın ki

yıkılmadım ayaktayım
Genel Müdür
10 Ocak 2018 22:53

Bu konuda bayagi serzeniste bulunan kurum avukatlari gordum bir arkadasim da kurum avukati olmasina ragmen diyordu ki bizim isimiz rahat matbu dilekce kafamiza gore mesai saatlerimiz bizim ustune para vermmemiz gerekiyor kuruma gercekten mi bunu diyordu yoksa kinaye mi anlamadim

10 Ocak 2018 23:43

Kurum avukatlarının maaşı aynı derecedeki muhendise göre daha az bu konu bile maaş konusunda düzenleme gerektiğini gösterir

10 Ocak 2018 23:45

Ayrı bir mesele ise kurum avukatı olmak son zmanlarda biraz değişse bile hakim ve savcılara göre gerçek bir emek verilerek gelinmesidir.

gAkhan465
Aday Memur
11 Ocak 2018 19:14

Hakim ve savcılar malum yer değiştirme problemi var ve iş yükleri kurum avukatlarına göre yoğun . Ve ayrıca kurum avukatlarınin iş yoğunluğu baya fazla ve sorumluluğu ağır çalışan bi kurum avukatı olarak fikrim budur

Gerçek Atatürkçü, 6 yıl önce

Hakim savcılarla neden eşit olmasın ki

11 Ocak 2018 19:19

Kamu avukatları çalışma şartları cok mu yoğun diyorsunuz

gAkhan465, 6 yıl önce

Hakim ve savcılar malum yer değiştirme problemi var ve iş yükleri kurum avukatlarına göre yoğun . Ve ayrıca kurum avukatlarınin iş yoğunluğu baya fazla ve sorumluluğu ağır çalışan bi kurum avukatı olarak fikrim budur

gAkhan465
Aday Memur
11 Ocak 2018 19:20

En azından benim çalıştığım kurum ankara da merkez teşkilatında çalışıyorum iş yükü ağır dosya sayısı çok avukat sayısı az

Kamu avukatları çalışma şartları cok mu yoğun diyorsunuz

11 Ocak 2018 19:25

Ben özelden daha ıyi olur diye amacım oydu peki maaş durumu nasil tatmin edici midir

gAkhan465, 6 yıl önce

En azından benim çalıştığım kurum ankara da merkez teşkilatında çalışıyorum iş yükü ağır dosya sayısı çok avukat sayısı az

gAkhan465
Aday Memur
11 Ocak 2018 19:32

Özelden iyi yanları da var kötü yanları da var . Maaş ise 4 bin tl civarı net maaş bide bu yıl yıllık olarak verilen vekalet ücreti 21 bin tl verilecek yoğun olan kurumlarda bu rakam tam dolar ve vekaleti tam alırsınız yoğun olmayan kurumlar ise doldurmayabilirler bu miktarı yani eğer vekaleti tam doldursaniz aylık 5.700 tl civarı bişey elinize geçmiş oluyor

Ben özelden daha ıyi olur diye amacım oydu peki maaş durumu nasil tatmin edici midir

11 Ocak 2018 19:35

Ben bu atamada üniversiteye atandim küçük bi yer ondan dolayı vekalet dolmaz herhalde ama tek avukat olacakmış ım belki dolar

gAkhan465, 6 yıl önce

Özelden iyi yanları da var kötü yanları da var . Maaş ise 4 bin tl civarı net maaş bide bu yıl yıllık olarak verilen vekalet ücreti 21 bin tl verilecek yoğun olan kurumlarda bu rakam tam dolar ve vekaleti tam alırsınız yoğun olmayan kurumlar ise doldurmayabilirler bu miktarı yani eğer vekaleti tam doldursaniz aylık 5.700 tl civarı bişey elinize geçmiş oluyor

Yakup0646
Aday Memur
09 Eylül 2018 13:47

Gerçek Atatürkçü üstad , kaç puanla atandiniz? merkezi atama mi ve maaş ne kadar veriliyor . Kafam çok karışık yardımcı olursanız sevinirim

Ben bu atamada üniversiteye atandim küçük bi yer ondan dolayı vekalet dolmaz herhalde ama tek avukat olacakmış ım belki dolar

ankarahuku
Aday Memur
17 Ekim 2018 01:50

Kurum avukarligi tamamen kuruma bağlı imiş.

trust.111
Kapalı
17 Ekim 2018 09:12

Kurum avukatlığı tabii ki kuruma bağlı olacak; başka nereye bağlı olabilir ki?

ankarahuku, 6 yıl önce

Kurum avukarligi tamamen kuruma bağlı imiş.

17 Ekim 2018 14:03

maaşı çalısmakosulları vekalet ücretı ve iş yogunlugu kuruma baglı demek istemiş arkadas

trust.111, 6 yıl önce

Kurum avukatlığı tabii ki kuruma bağlı olacak; başka nereye bağlı olabilir ki?

trust.111
Kapalı
17 Ekim 2018 18:28

Teşekkürler (:

Çılgın bediş25, 6 yıl önce

maaşı çalısmakosulları vekalet ücretı ve iş yogunlugu kuruma baglı demek istemiş arkadas

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi