Editörler : Pangaea

tıpa
Memur
01 Ekim 2020 14:55

İyi çaıştığından da olabilirmiş yalan dolan hep. Hayallerini gerçekmiş gibi anlatıyo bide akıl veriyo millete şizo :D

xwzer, 4 yıl önce
Benim şahsi fikrim ( iyi çalıştığımdan da olabilir) gk kısmı zor degildi. Mat da yapilabilecek düzeydeydi çalışan icin. dil bilgisi yapilirdi. mantikta normaldi. ama paragraflar beni cok zorladi. eger ilk turkceden baslasaydim afallar ve 90 neti goremezdim diye düşünüyorum.

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
01 Ekim 2020 14:57

Hangi konuya girsem hep kavga neyi paylaşamayıp yoluşuyonuz kızlar ha bire :D

xwzer
Yasaklı
01 Ekim 2020 15:03

işsiz cok işsiz. aile sevgisi gormemis, çevresinde adam yerine konulmayan,surekli azarlanan tipler buralarda kendini tatmin ediyor. Boş işler iste.
hanzel, 4 yıl önce

tıpa
Memur
01 Ekim 2020 15:05

Sana yaptığım tıpalar yetmedi mi hala gelip bana bulaşıyosun, git başkasına sataş

xwzer, 4 yıl önce
işsiz cok işsiz. aile sevgisi gormemis, çevresinde adam yerine konulmayan,surekli azarlanan tipler buralarda kendini tatmin ediyor. Boş işler iste.

eemsoru
Aday Memur
01 Ekim 2020 16:37

kendinden biliyo işte :). ayrıca şizo dedin diger isminle de demiştin yakalandınnnn :)
tıpa, 4 yıl önce

Dün kayıt olmuşmuş dün yeni bi fake hesap açtım senelerdir burdayım demiyo da :D

SVL-IRMAK
Kapalı
01 Ekim 2020 16:43

Arkadaşlar bu net sakin kafayla sınava giren kaybedecek birşeyi olmayan veya halihazırda devlette çalışan biri için yapılamayacak bir net değil.çünkü bizler bir soruyu işaretlerken birkaç saniye acaba yanlışmı diye düşünürken onlar aman canım ne olacakki yanlış olsa zaten kendimi denemek için girdim,zaten bir işim var deyip rahat yaklaşıldığı için sınava kaybedecekleri bir hayat bir gelecek olanlara göre 1-0 önde başlıyorlar zaten.ben inanıyorum ki 100 net üstü yapan arkadaşlarımızdan yüzde 40 ı halihazırda devlette çalışıp da kadro için istediği alana atanabilmek için istediği şehre atanabilmek için girmiştir sınava.arkadaşımız diyorki yeni mezun oldum.sınava girmek aklımda yoktu.2022 için hazırlanacaktım.şartlarda değişiklikler olunca sınava hazırlanmaya karar verdim diyor.olabilir.arkadaş mühendismiş yeni mezun yani genç beyin.ben arkadaşı tebrik ediyorum.zaten matematiği gayetine iyi olan biri için gy 50.75 normal bir nettir(zaman sıkıntısı olmadığı için türkçe sorularına odaklanacaktır).ancak benim garibime giden kısmı da belirtmek isterim:gk 51.5 neti 2 ay için bana göre çok fazlamı desem.ne desem bilemedim bu noktada.sınava giren arkadaşların geneli gk kolaydı diyorlar bana göre 2014 kpss hariç diğer kpss lere göre ayrıntı bilgi gerektiriyordu.özellikle tarih ve anayasa.ben gk de yanlış hatırlamıyorsam 54.25 net verdim ama bu neti ayrıntı çalışmama ve şıklarda seçenekler arasında kalmamama borçluyum..arkadaş 2 ayda gk de bu nete ulaştıysa helal olsun diyorum.demekki doğru kaynaktan çalışmış.çalıştığı kaynakları bizlerle paylaşırsa daha sonraki sınava girecek arkadaşlara da kaynak olabilir.ben 35 yaşa takıldığım için bundan sonraki sınavlara giremiyorum.2010 dan bu yana giriyorum 86.9 gibi puanlar alıp atanamadım.bölümümü merak edenler için söyleyeyim kimya zedelerden biriyim.😳

tıpa
Memur
01 Ekim 2020 16:51

KPSS'de yaş sınırı yok diye biliyorum ben. Kullandığım kaynaklar yediiklim genel kültür-genel yetenek konu anlatım seti, 1 adet pegem soru bankası (kalındı baya 800 sayfa falan) ve bulabildiğim deneme sınavları internetten indirdim yazıcıdan çıkardım denemeleri başka kaynak kullanmadım çalışırken

Enginneerr
Memur
01 Ekim 2020 16:58

GK kısmı için; zor bir genel kültür sınavı değildi ama sınava öylesine bile girilse o GK netini yapabilmek için minimum 6 ay çalışılması gerekmekte bana göre.

Ki zaten 2 aylık bir sürede Ales sınavından bile üst seviyede bir Türkçe ile daha önce eşi benzeri görülmemiş matematik sorularını(?) nasıl halletti bende çok merak ediyorum doğrusu.

SVL-IRMAK, 4 yıl önce

Arkadaşlar bu net sakin kafayla sınava giren kaybedecek birşeyi olmayan veya halihazırda devlette çalışan biri için yapılamayacak bir net değil.çünkü bizler bir soruyu işaretlerken birkaç saniye acaba yanlışmı diye düşünürken onlar aman canım ne olacakki yanlış olsa zaten kendimi denemek için girdim,zaten bir işim var deyip rahat yaklaşıldığı için sınava kaybedecekleri bir hayat bir gelecek olanlara göre 1-0 önde başlıyorlar zaten.ben inanıyorum ki 100 net üstü yapan arkadaşlarımızdan yüzde 40 ı halihazırda devlette çalışıp da kadro için istediği alana atanabilmek için istediği şehre atanabilmek için girmiştir sınava.arkadaşımız diyorki yeni mezun oldum.sınava girmek aklımda yoktu.2022 için hazırlanacaktım.şartlarda değişiklikler olunca sınava hazırlanmaya karar verdim diyor.olabilir.arkadaş mühendismiş yeni mezun yani genç beyin.ben arkadaşı tebrik ediyorum.zaten matematiği gayetine iyi olan biri için gy 50.75 normal bir nettir(zaman sıkıntısı olmadığı için türkçe sorularına odaklanacaktır).ancak benim garibime giden kısmı da belirtmek isterim:gk 51.5 neti 2 ay için bana göre çok fazlamı desem.ne desem bilemedim bu noktada.sınava giren arkadaşların geneli gk kolaydı diyorlar bana göre 2014 kpss hariç diğer kpss lere göre ayrıntı bilgi gerektiriyordu.özellikle tarih ve anayasa.ben gk de yanlış hatırlamıyorsam 54.25 net verdim ama bu neti ayrıntı çalışmama ve şıklarda seçenekler arasında kalmamama borçluyum..arkadaş 2 ayda gk de bu nete ulaştıysa helal olsun diyorum.demekki doğru kaynaktan çalışmış.çalıştığı kaynakları bizlerle paylaşırsa daha sonraki sınava girecek arkadaşlara da kaynak olabilir.ben 35 yaşa takıldığım için bundan sonraki sınavlara giremiyorum.2010 dan bu yana giriyorum 86.9 gibi puanlar alıp atanamadım.bölümümü merak edenler için söyleyeyim kimya zedelerden biriyim.😳

Hewisel
Şube Müdürü
01 Ekim 2020 16:58

Yaw tıpa yalan bir başlık açmışsın. Milleti takmışsın peşine. Geleni kekliyorsun gönderiyorsun. Bu başlık halen kapanmadı ya, hayret ettim.

:)

Hewisel
Şube Müdürü
01 Ekim 2020 17:01

Dostum HANZEL nerdesin sen yaa. Senin için başlık açmıştım 3 gün önce. Gelmedin. Neredeydin engelli miydin :)

Senin 105 net yaptığını dünya aleme ilan ediyorduk orada :)

hanzel, 4 yıl önce

Enginneerr
Memur
01 Ekim 2020 17:02

Sadece tek bir tane tüm dersler soru bankası ile hazırlanıp 102 net yaptım diyor, ciddiye alıp yorum yazanlar sadece bu cümleden anlamalılar da neyse :)

Hewisel, 4 yıl önce

Yaw tıpa yalan bir başlık açmışsın. Milleti takmışsın peşine. Geleni kekliyorsun gönderiyorsun. Bu başlık halen kapanmadı ya, hayret ettim.

:)

tıpa
Memur
01 Ekim 2020 17:09

Dostum boş boş konuşma. Sınavda çıkan soruları sen 50 tane soru bankası bitirmiş olsan da çözemeyebilirdin. Senin mantığın ezberlemek belli ki. Ne yazık ki günlük hayattan okuduğun kitaplardan, dergilerden edindiğin genel kültür bilgini ve çalışmalarını harmanlayarak gayet de yapılabilir sorulardı. Senin yapamamış olman senin cehaletin, ezberciliğin bence. Kitap ezberlersen yapamamanman normal gayet :D Kafa lazım bu sınav için kafa, VERİMLİ çalışmayı bilmek önemli yoksa otur 80 tane kitap bitir ne yazar, böyle sap gibi kalırsın işte sınavdan sonra omo bon 80 tane kitap bitirmiştim nasıl olurr der kalırsın :D

Enginneerr, 4 yıl önce

Sadece tek bir tane tüm dersler soru bankası ile hazırlanıp 102 net yaptım diyor, ciddiye alıp yorum yazanlar sadece bu cümleden anlamalılar da neyse :)

Enginneerr
Memur
01 Ekim 2020 17:21

Şu üslubundan anladığım kadarıyla senden daha fazla genel kültürüm, kitap okumuşluğum ve hayata dair kazanımlarım olduğuna eminim.

Ezbercilik demişsin; 2 aylık sürede o tarihi olaylar arasındaki bağlantıları kurman olanaksız, bunu sınava çalışan herkes bilir. Tarih ile coğrafyayı bağdaştırman imkansızında ötesinde, yani bana ezber demişsin, aksine ben kendimden zaten eminim ve kanıtlamaya da ihtiyacım yok. Ancak sen mantığını anlamayı geçtim, o dediğin 2 aylık sürede ezberi dahi kuvvetli değilse ezberin yapamazsın.

Ayrıca bu tartışmanın her daim kaybedeni sen olacağını, çünkü savunduğun şeylerin sürekli birbiriyle çeliştiğini buradaki herkes farketmiştir zaten.

O yüzden üslubumu bozamayacağını, istediğin kadar liseli ağızlarla konuşsanda ağzının payını alacağını, hissettirdiğimi umuyorum.

tıpa, 4 yıl önce

Dostum boş boş konuşma. Sınavda çıkan soruları sen 50 tane soru bankası bitirmiş olsan da çözemeyebilirdin. Senin mantığın ezberlemek belli ki. Ne yazık ki günlük hayattan okuduğun kitaplardan, dergilerden edindiğin genel kültür bilgini ve çalışmalarını harmanlayarak gayet de yapılabilir sorulardı. Senin yapamamış olman senin cehaletin, ezberciliğin bence. Kitap ezberlersen yapamamanman normal gayet :D Kafa lazım bu sınav için kafa, VERİMLİ çalışmayı bilmek önemli yoksa otur 80 tane kitap bitir ne yazar, böyle sap gibi kalırsın işte sınavdan sonra omo bon 80 tane kitap bitirmiştim nasıl olurr der kalırsın :D

eemsoru
Aday Memur
01 Ekim 2020 17:22

hahaha bir 102 bir 105 bari eline falan yaz karaktersiz olabilir misn acaba attıgın yalanı unutuyosun : D

SVL-IRMAK
Kapalı
01 Ekim 2020 18:25

Sınava girerken yaş sınırlaması yok her yaşta girebilirsin.ama. kurumlar memur alırken 35 yaş şartı koyuyor.bazı kurumlar 30 yaş şartı bile getirebiliyor.arkadaşlar hepimiz bir üniversite bitirdik.hiçmi okul hayatımız boyunca final sınavına aylar öncesi çalışıp da dersten kalan 2-3 günlük ders çalışıpda final sınavından geçenlere hiç mi tanık olmadık.bu arkadaş da onlardan biri olabilir.adam demiyorki 60 ta 60 yaptım.bu arkadaşın bu kadar hedef tahtası olmasının nedeni yaptığı netler değil de bu netlerle atanabilirmiyim diye sorması ve daha sonraki yorumlarında da 2 ay tek çalıştım demesi.kardeşim keşke bu ifadeleri kullanmasaydın.seni eleştirebileceğim tek nokta şu:kpss hakkında fikrin olmayabilir ama 120 soruluk bir sınavda 102 net yapıp da atanabilirmiyim demen.çünkü az çok sınav sonrası burdaki yorumlara bakmışsındır yapılan netlerin düşük olduğu konuşuluyor.ben birşey daha söylemek istiyorum.ben kibirli biri değilim.eleştirilere de az çok açık biriyim.bana eksi veren arkadaşlara şunu demek istiyorum.ben hakaret küfür etmedim.kimseyi küçümsemedim.yazdıklarımı okudun sana uygun gelmediyse nedenini yazarsın yada daha güzeli nedir biliyormusun:ablacığım umarım bu defa güzel bir puan alıp atanırsın dersin bende Allah razı olsun kardeşim.sizler de güzel sonuçlar alır atanırsınız derim.böylece karşılıklı güzel duaların içinde yer alırız.güzel duaların içinde yer almak güzeldir.bir diğer konu burda sistemi eleştirmemiz gerekirken birbirimize saldırıyoruz.artık alımlar daha çok mülakatla oluyor.mülakatta en yüksek puanlı değil de en düşük puan alanları atıyorlar.eleştiri yapılacaksa bu eleştirilsin.bu arkadaş isterse kpss birincisi olsun.atanmak istediği kurum mülakatla alım yapıyorsa ismi yedekte bile olmayabilir.

analiz31
Yasaklı
02 Ekim 2020 00:48

katılmıyorum ben de bu nete yakın bir net çıkardım ancak gk ile.

katılmadığım nokta bu sınavda gk kolay denilebilecek bir sınavdı ancak türkçe ilk kez girenler için formatın dışında bir zorluktaydı. matematik de için ise; her sene bir dersten biraz seçici sorular olur işte matematik öyleydi. tamamı ile zor demiyorum. okurken işleme dökmek için zorlanıyordum.

tıpa
Memur
02 Ekim 2020 07:56

İlk zamanlar bunlar neden bana karşı böyle saldırgan diyordum sonraları anladım beni kıskandıklarını fesatlıklarından saldırdıklarını. Ben 2 ayda onların 2 senede çıkaramadığı kadar net çıkardım. Normalde böyle itici biri olmak istemezdim ama burdakilerin fesatlıktan çatladıklarını farkettiğimden beri sizin hak ettiğiniz muamelenin bu olduğuna karar verdim. Başkalarını kıskanarak bi şey elde edemezsiniz. Sizden daha zeki ve başarılı insanların var olabileceğini ipe ipe kabul etmek zorundasınız. Tekar söylüyorum 2 aylık bir çalışmayla 102 net yaptım ve ilk atamada DHMİ'ye yerleşeceğim siz de artık 2022'de ne yaparsınız bilemiyorum :D

Memur.olacak
Şube Müdürü
02 Ekim 2020 08:40

Standart sapma ile 115. 6 puan alman gerek hayrlı olsun :D
işinebak, 4 yıl önce

60 gy 60 gk netim var.ben kazanır mıyım aceba??? :)

ahmetbozkurt0145
Daire Başkanı
02 Ekim 2020 08:51

Adamların 22 ekime kadar zamanı var veriyor veriştiriyorlar yapılabilirlikle yapılmışlığı karıştırıyorlar sınavdan sonra bu arkadaşlar sınav sonuçlarını paylaşabilir mi forumca sizi alkışlamak istiyoruz da:)
Memur.olacak, 4 yıl önce
Standart sapma ile 115. 6 puan alman gerek hayrlı olsun :D
02 Ekim 2020 09:27

Hadi genel yetenegi anlarım temelin vardır 2 3 ay deneme çözersin halledersin ama temel diyorum bura önemli ama gk 2ayda 51.5 neti bok çıkartırsın.Ben 1yıl çalıştım tam 1.Tarihten 7 cografyadan 6 soru bankası vatandaşlıktan 3 soru bankası bitirdim.Keza her dersten 5er tane branş denemesi ve 85genel deneme çözdüm ve genel kültürüm 54-2 geldph sen 2 ayda bok yaparsın 51.5neti.

Toplam 147 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi