Editörler : swat3410E.Kayı Han
22 Eylül 2019 01:39

Paem askerlik meselesi

Arkadaşlar merhaba ben bu sene üniversiteden mezun oldum Paeme girmek istiyorum. Askerlikle 31.12.2019 tarihine kadar ilişiğim bulunmamakta. Fakat Paemin başvuru şartlarında Ocak 2020'ye kadar ilişiği bulunmamak yazıyor. Tecil ettirmeye çalışsam bir 5 gün kaldı başvurunun bitmesine yetişir mi? Bu şekilde başvursam sorun teşkil eder mi? Yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum.

1818123
Aday Memur
22 Eylül 2019 01:51

Ocak 2020 ye kadar demekle 31.12.2019 aynı anlam ifade etmiyor mu?? Sorun olmaz gibi kardeş akademiyi ara

Mustafaaseckin
Aday Memur
22 Eylül 2019 05:37

Bilmiyorum ki ama kafa karıştırıyor

1818123, 5 yıl önce
Ocak 2020 ye kadar demekle 31.12.2019 aynı anlam ifade etmiyor mu?? Sorun olmaz gibi kardeş akademiyi ara

Mocker
Kapalı
22 Eylül 2019 10:03

Kardeşim aynı durumu yaşadım. Bu yıl mezun oldum sorun olmayacağını düşündüm ama yinede ne olur ne olmaz e devletten tecil etme başvurusu gönderdim 1 gün sonra sorguladığımda 2021e kadar tecilli göründü. Yani sorun olmaz ama yinede ettir bence

dolas
Memur
22 Eylül 2019 11:23

Akademi için büyük şey ifade ediyor o 1 gün. Kendileri geçen sene 31.12 diye olan başvuru şartını 1.1 diye değiştirdi bu sayede yaşı tutmayanlar yaşı tuttuğu için girebiliyor.

Ama akademiyi arayıp bu durumu bildirebilirsiniz geçen sene girdiğimde bize dilekçe imzalattılar.Bu sene yine aynı sorundan muzdaribim ben de aradım kesin cevap vermediler. Siz de arayın sorun mutlaka

1818123, 5 yıl önce

kasabadaki yabanci
Aday Memur
22 Eylül 2019 13:13

hocam bence akademinin de umurunda değil. hasbelkader bakıp değiştirirler, alırlar veya almazlar sınava. sizinle benim bedelli sorunumuz var. kaldı öyle. ben parayı yatırmadım bile.toplam gidip gelmem ile 500 tl ye patlar bana . parkur dersleri de hariç.hayal kırıklığı da cabası.pazartesi yine arayacağım kızdırana kadar soracağım.

1818123
Aday Memur
22 Eylül 2019 15:08

Yaşla askerlik tecili birbirinden çok farklı. Büyük ihtimal Ocak'tan önce açıklanacak sonuçlar adamın tecili bitti diye okuldan yollamazlar gerekeni yaparlar daha önce mülakatta duydum bakaya kalın sorun olmaz bile dediler
dolas, 5 yıl önce

Akademi için büyük şey ifade ediyor o 1 gün. Kendileri geçen sene 31.12 diye olan başvuru şartını 1.1 diye değiştirdi bu sayede yaşı tutmayanlar yaşı tuttuğu için girebiliyor.

Ama akademiyi arayıp bu durumu bildirebilirsiniz geçen sene girdiğimde bize dilekçe imzalattılar.Bu sene yine aynı sorundan muzdaribim ben de aradım kesin cevap vermediler. Siz de arayın sorun mutlaka

kasabadaki yabanci
Aday Memur
22 Eylül 2019 15:30

bakaya kalanın bile başvurularını kabul ediyorlar iyiymiş.

bir arkadaşım bekçi alımında yaşamış bunu , kabul etmemişler başvurusunu.

paem daha farklı bir yapıya sahip o zaman.

1818123, 5 yıl önce
Yaşla askerlik tecili birbirinden çok farklı. Büyük ihtimal Ocak'tan önce açıklanacak sonuçlar adamın tecili bitti diye okuldan yollamazlar gerekeni yaparlar daha önce mülakatta duydum bakaya kalın sorun olmaz bile dediler

1818123
Aday Memur
22 Eylül 2019 16:01

Kardeş bekçilikte askerlik yapma zorunluluğu var bakaya kalmakla felan bi alakası yok yani
kasabadaki yabanci, 5 yıl önce

bakaya kalanın bile başvurularını kabul ediyorlar iyiymiş.

bir arkadaşım bekçi alımında yaşamış bunu , kabul etmemişler başvurusunu.

paem daha farklı bir yapıya sahip o zaman.

paemadayı23
Memur
22 Eylül 2019 21:50

tecil etme şansınız vars tecil ettirin şubeden 5dk sürüyo yaş kaç

acapello
Aday Memur
23 Eylül 2019 02:50

arkadaşlar selam,bu sene mezun oldum ve tecilim 12/2019'du.perşembe günü şubeye gidip tecil başvurusu yaptım fakat tecil 15 iş günü içerisinde e devlet'te görüntülenebilecek.şubedeki memur tecilin 12/2021 olacağını söyledi ben de paem başvurusu sırasında bu tarihi işaretledim.tecil tahminen 10 ekim'de görüntülenebileceği için ön başvuruda sorun olur mu?yanlış beyandan dolayı çağrılmamaktan çekiniyorum hele zaten tecilim olacakken.konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Bosyapmayanadam
Aday Memur
23 Eylül 2019 17:53

universiteye kac yilinda girdin kardesim.
acapello, 5 yıl önce

arkadaşlar selam,bu sene mezun oldum ve tecilim 12/2019'du.perşembe günü şubeye gidip tecil başvurusu yaptım fakat tecil 15 iş günü içerisinde e devlet'te görüntülenebilecek.şubedeki memur tecilin 12/2021 olacağını söyledi ben de paem başvurusu sırasında bu tarihi işaretledim.tecil tahminen 10 ekim'de görüntülenebileceği için ön başvuruda sorun olur mu?yanlış beyandan dolayı çağrılmamaktan çekiniyorum hele zaten tecilim olacakken.konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

oski91
Şef
27 Eylül 2019 23:59

Zaten şahsi olarak başvuru yaparsanız 2 sene tecil hakkınız var niye bukadar dert ettiniz ki. Yada uzaktan yüksek lisans var ona yazılın.

kasabadaki yabanci
Aday Memur
28 Eylül 2019 18:06

bnm 21 aralık bedelli yükümlülüğüm var ben de başvurdum paem e.

almazlarsa önce beni almazlar sınava.

dolas
Memur
28 Eylül 2019 22:38

Bu şekilde askerlik sorunu olan arkadaşlar başvuruda tecilli mi yazdınız? yapmadı mı yazdınız?

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi