Editörler : supporters.
26 Mayıs 2020 14:59

kanaatim yl ve dr tezi alanı ne olursa olsun onlarla ilgili en az bir çalışma olması yeterli

KUNKUN, 4 yıl önce

Sa Hocam benim doçentlik alanım filoloji temel alan Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları ancak yüksek lisansım filoloji temel alan Yeni Türk Edebiyatı. Doçentlik kriterlerinde 3. maddede lisansüstü tezlerden en az bir yayın yapma zorunluluğu var. Bu minvalde yüksek lisans tezimi kitaplaştırdım. Yüksek lisans ve doktora tezimle ilgili de başka bir çalışmam yok. Lisansüstü tezlerden en az 1 çalışma zorunluluğu alanına bu kitabımı koysam Bu kitabım jüri tarafından farklı alan olarak görülüp doçentlik kriterlerini sağlamıyor diye ret gelir mi. Ayrıca diğer ulusal/uluslararası makale, kitap ve bildiri bölümünde lisansüstü tezlerden üretilmemiş olup doçentlik bilim alanı ile ilgili olmak şartı var ama lisansüstü tezlerden üretilmiş olan çalışmalarda doçentlik bilim alanıyla ilgili olmak şartı yok. bu durumda kendi tezimi kitaplaştırıp lisansüstü tezlerden üretilmiş en az 1 çalışma yapma şartını yerine getirmiş olur muyum. alan farklı görülür mü?

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
31 Mayıs 2020 10:56

hocam doçentlik başvurusunda kaç anahtar kelime seçmek zorundayız en az?

31 Mayıs 2020 14:49

en az 1 bildiğim kadarıyla

nickbulmakzorazizim, 4 yıl önce

hocam doçentlik başvurusunda kaç anahtar kelime seçmek zorundayız en az?

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
31 Mayıs 2020 16:11

O zaman sadece o seçtiğimiz alandan jüriler mi atanıyor?

akademisyenolma1905, 4 yıl önce

en az 1 bildiğim kadarıyla

31 Mayıs 2020 18:02

o alanda jürilik yapmayan isimlerden oluşur jüri. ancak sayı sıkıntısı halinde ya biraz dosya bekletilir ya da yakın alandan atama yapılabilir diye biliyorum. çalışmalar hangi alanda yoğunlaşmışsa o alanı anahtar kelime yapmak yeterli bence.

nickbulmakzorazizim, 4 yıl önce

O zaman sadece o seçtiğimiz alandan jüriler mi atanıyor?

Halil krkmz
Aday Memur
01 Haziran 2020 00:00

Merhabalar akademisyenolma1905 Hocam şuan şözleşmeli hemşire olarak görev yapıyorum aynı zamanda yüksek lisans mezuniyetim var yeni kurulan bir myo da öğretim görevlisi ilanına başvurdum ama sözleşmeli görev yaptığım için sağlık bakanlığına geri dönüş yapma imkanım olmadığı için iş güvencesi ile ilgili şüphelerim var ayrıntılı bilgiye de ulaşamadım öğretim görevlisinin şözleşmesi yenilenmeyebilir mi bölüm veya myo kapatılırsa öğretim görevlisinin durumu nasıl olur bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla

GLTSRY-1905
Aday Memur
01 Haziran 2020 00:13

öncelikle bir referans ile mi bu ilana başvuruyorsunuz ya da açıkça söylemek gerekirse bu ilan öncelikle siz düşünülerek mi açıldı? eğer öyleyse zaten sıkıntı yok. diğer taraftan bölümün myo nun kapanması sizin meseleniz değil en yakın bölüm okul neyse transfer ederler. ayrıca memuriyete aykırı bir eyleminiz olmadığı sürece sıkıntı çıktığını duymadım. zamanı geldiğinde sürenizi otomatik uzatırlar. yeterki ders görevlerinizi aksatmamış olun. zaten öğretim görevlileri için akademik çalışma yapma zorunluluğu yok. çünkü yükselme yok.

Halil krkmz, 4 yıl önce

Merhabalar akademisyenolma1905 Hocam şuan şözleşmeli hemşire olarak görev yapıyorum aynı zamanda yüksek lisans mezuniyetim var yeni kurulan bir myo da öğretim görevlisi ilanına başvurdum ama sözleşmeli görev yaptığım için sağlık bakanlığına geri dönüş yapma imkanım olmadığı için iş güvencesi ile ilgili şüphelerim var ayrıntılı bilgiye de ulaşamadım öğretim görevlisinin şözleşmesi yenilenmeyebilir mi bölüm veya myo kapatılırsa öğretim görevlisinin durumu nasıl olur bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla

babacaretta
Şube Müdürü
01 Haziran 2020 01:53

Hocam, o alanda olan ve halihazirda elinde dosya olmayan juriye mi gidecek demek istediniz?

akademisyenolma1905, 4 yıl önce

o alanda jürilik yapmayan isimlerden oluşur jüri. ancak sayı sıkıntısı halinde ya biraz dosya bekletilir ya da yakın alandan atama yapılabilir diye biliyorum. çalışmalar hangi alanda yoğunlaşmışsa o alanı anahtar kelime yapmak yeterli bence.

Halil krkmz
Aday Memur
02 Haziran 2020 12:53

referansla başvuru yapmadım tamamen gelme ihtimali durumuna ve daha sonra başvuracağım ilanlar olacağı için sordum sözleşmeli memur olduğum için istifa sonrası geri dönüş hakkım yok malesef

GLTSRY-1905, 4 yıl önce

öncelikle bir referans ile mi bu ilana başvuruyorsunuz ya da açıkça söylemek gerekirse bu ilan öncelikle siz düşünülerek mi açıldı? eğer öyleyse zaten sıkıntı yok. diğer taraftan bölümün myo nun kapanması sizin meseleniz değil en yakın bölüm okul neyse transfer ederler. ayrıca memuriyete aykırı bir eyleminiz olmadığı sürece sıkıntı çıktığını duymadım. zamanı geldiğinde sürenizi otomatik uzatırlar. yeterki ders görevlerinizi aksatmamış olun. zaten öğretim görevlileri için akademik çalışma yapma zorunluluğu yok. çünkü yükselme yok.

Halil krkmz
Aday Memur
02 Haziran 2020 13:53

unutmuşum yazmayı üniversitede sağlıkla ilgili hiç bölüm yok sağlıkla ilgili ilk defa myo açıyorlar onun için de sözleşme yenilenmeme durumunu merak ettim

GLTSRY-1905, 4 yıl önce

kimyageryldz
Aday Memur
16 Haziran 2020 08:48

Hocam merhabalar,

Kimya alanında doktoramı tamamladım. Kadro bulamadığım için özel sektörde çalışmaya başladım ama akademide olmayı çok özledim. Dr. öğretim üyesi kadrolarına başvuruyorum ama hepsi kişiye açıldığı için hiç şansım olmuyor. Rektörlerden randevu talep ediyorum geri dönüş olmuyor.

Ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Önerebileceğiniz bir yol var mı?

kıravatlı_amele
Daire Başkanı
16 Haziran 2020 09:40

Ben de aynı durumdaydım hocam. Maalesef özellikle Batı'daki ilanlar sürekli kişiye çıkıyor. Ben bir gün oturdum, özgeçmişimi tüm üniversitedelerdeki bölüm başkanlarına döndüm. Doğudaki iki bölüm bşk geri dönüş yaptı. Birisi yan çizdi, diğeri çıkardı kadroyu. Doğu'yu deneyim derim.

kimyageryldz, 4 yıl önce

Hocam merhabalar,

Kimya alanında doktoramı tamamladım. Kadro bulamadığım için özel sektörde çalışmaya başladım ama akademide olmayı çok özledim. Dr. öğretim üyesi kadrolarına başvuruyorum ama hepsi kişiye açıldığı için hiç şansım olmuyor. Rektörlerden randevu talep ediyorum geri dönüş olmuyor.

Ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Önerebileceğiniz bir yol var mı?

kimyageryldz
Aday Memur
16 Haziran 2020 09:52

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Doğu batı hiç fark etmiyor benim için. O yöntemi bende denedim. Ama hiç kimse yardımcı olmadı. İlanları takip edin denildi. Yardımcı olacak birini arıyorum. Cv si boş biri değilim. Çok sayıda bildirisi ve makalesi olan biriyim. Özel sektörde çalışmama rağmen 2 yılda 3 makelem yayınlandı.

kıravatlı_amele, 4 yıl önce

Ben de aynı durumdaydım hocam. Maalesef özellikle Batı'daki ilanlar sürekli kişiye çıkıyor. Ben bir gün oturdum, özgeçmişimi tüm üniversitedelerdeki bölüm başkanlarına döndüm. Doğudaki iki bölüm bşk geri dönüş yaptı. Birisi yan çizdi, diğeri çıkardı kadroyu. Doğu'yu deneyim derim.

kıravatlı_amele
Daire Başkanı
17 Haziran 2020 12:16

Haklısınız hocam, özellikle norm kadro yönetmeliği çıkınca sanırım kimi bölümler kadroları kendi öğrencileri/tanıdıkları için saklıyor olabilir. Umarım dileğinizce sonuçlanır süreç

kimyageryldz, 4 yıl önce

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Doğu batı hiç fark etmiyor benim için. O yöntemi bende denedim. Ama hiç kimse yardımcı olmadı. İlanları takip edin denildi. Yardımcı olacak birini arıyorum. Cv si boş biri değilim. Çok sayıda bildirisi ve makalesi olan biriyim. Özel sektörde çalışmama rağmen 2 yılda 3 makelem yayınlandı.

kimyageryldz
Aday Memur
17 Haziran 2020 13:02

Umarım hocam,

Hayallerimiz başkalarının merhametine bırakılmış. Çok üzücü gerçekten

kıravatlı_amele, 4 yıl önce

Haklısınız hocam, özellikle norm kadro yönetmeliği çıkınca sanırım kimi bölümler kadroları kendi öğrencileri/tanıdıkları için saklıyor olabilir. Umarım dileğinizce sonuçlanır süreç

Xwga
Genel Müdür
27 Haziran 2020 16:07

way-way
Şef
01 Temmuz 2020 11:20

sayın hocam ben doktora eğitimim sırasında uluslararası projede 18 ay bursiyer olarak görev aldım. doçentlik başvuru şartlarında bulunan şu maddeye giriyor;

c) Devam eden veya başarı ile tamamlanmış a ve b bendi dışındaki uluslararası destekli bilimsel araştırma projelerinde (derleme ve rapor hazırlama çalışmaları hariç) görev almak yazıyor

Ben bu görev aldığım projeyi nasıl puanlayacağım? Projede görev almanın doktora öncesi sonrası ayrımı var mı? Teşekkür ederim.

Toplam 57 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi