Editörler : E.Kayı Han
«34567891011121314»

memur1818
Kapalı
14 Eylül 2017 01:24

İnşallah ümit bey aklanırız.Benimde hayatım boyunca hiç bir cemaatle alakam olmadığı gibi bu şerefsizlerle hiç yakınlığım yoktur. Diğer forumlarda bahsettiğim gibi ortak kullandığım internet dışında hiç bir kriterin içinde yokum.7 aylık süreçte önce açık 14 temmuzda da ihraç dışında ne bir ifade ne bir soruşturma hiç bir süreç yaşamadım.Tek bildiğim benim adıma kayıtlı olan ve ortak kullandığımız interneti kullanan şahıslardan birinin bir yıldır hapiste olmasıdır ve tek şüphelendiğim de o şahsın bylock vb. bir program kullanmış olabileceğidir.Hiç bir kurumdan ne bir belge ne de bir cevap vermediler.İnşallah yapmadığımız bir suçtan dolayı hayatımızı karartmazlar.Ama tek tesellim vicdanımın rahatlığıdır.

umit3432, 7 yıl önce

Adsl magduru olarak yaziyorum. Sizin onceki formunuzu da sessiz takip ediyordum. Konu basligini acan arkadas cok isabetli başlık atmış tebrikler. Diger sayfaniz gercekten sulandirma formuna dönmüştü. Biz masumlar bu işin sulanmasını kesinlikle istemiyoruz. Çünkü bizim magduriyetimize asıl bunar sebep oldu. Bunun bilincindeyiz. Sakın ümitsizliğe kapılmayın. Ben 5.5 ay yattım icerde, ben ilk mahkemede çıkarım dedigimde bile sırf kafamı bulandirmak icin cikanlari tekrar aliyorlar gibi algi olusturuyorlardi. Benim her gunum bu konuyu arastirmakla geciyor çünkü masumum. Cami cemaatiyle bile isi olmayan beni fetoyle sucladilar. Son olarak sunu soyliyeyim kullanan kisilerin user id leri belli kullanici adlari belli sifreleri belli arkadas guruplari belli bunlar illere gelmeye basladi. Benim elimde su an emsal bitane var. Icerik yok ama kullanici adi var sifre var kimle gorustugu var kimi sesli aradigi kime mail attigi var. Mail sayisi mesaj sayisi hepsi var. Kullanmayan korkmasin. Sonuna kadar. Sabir etsin surec yavas ilerliyor. Ama insallah masumlar aklanacak. Ben ihrac olmus cezaevi görmüş birisi olarak bunu soyluyorum. Simdi benim yazdiklarima gercek fetoculer kizacak uzulecek ama gercek bu. Kimse kendini kandirmasin gercek bu.

akademicdeli
Memur
14 Eylül 2017 06:38

Arkadaşlar ümidinizi sakın yitirmeyin. ByLock indirmeyip ceza alan yoktur. Birileri bize ümitsizlik pompalıyor haberiniz olsun. Amaçları kullananla kullanmayanı bir araya getirmek. Zaten bylock'u sulandırmaları bunu göstermektedir. Yalanın alasını ediyorlar.

Herşeyi inkar ediyorlar. Bizzat şahit oldum. Adam koğuşa gelirken ByLock kullandım dedi. Adamı araya aldılar biraz sonra detay istedim ne ByLock'u dedi. Bir gün mahkeme zabtlarını gördüm orada da itiraf etmiş ona rağmen inkar etti. Böyle bir yapıyla karşı karşıyayız malesef

Onun için burada her yazana inanıp moralinizi hiiiiç bozmayın. Tek suçu ByLock'tu diye de herkese inanmayın.

Ailesi Eşime biz de indirmedik diyenin babası bizzat bana hat benim adımaydı oğlum indirmişti itirafçı oldu. Oğlu ihraç kendisi açıkta hala. Eşime bahsettiğim kişi indirmiş deyince beyninden vuruldu.

Her yeri işgal eden Fetö forumu takipsiz bırakacak değil ya. Bu onların bileceği bir iştir. Biz kendi mücadelemizi verelim başkası şu aşamada bizi ilgilendirmez

Lovegame1
Şube Müdürü
14 Eylül 2017 06:56

Fetönün ve Fetöcülerin ruhunda bütünün

Bukalemunluk var. Bu hainler sürüsünden her şey beklenir. Takiye ve yalan bunların sıfatlarından biridir.

akademicdeli, 7 yıl önce

Arkadaşlar ümidinizi sakın yitirmeyin. ByLock indirmeyip ceza alan yoktur. Birileri bize ümitsizlik pompalıyor haberiniz olsun. Amaçları kullananla kullanmayanı bir araya getirmek. Zaten bylock'u sulandırmaları bunu göstermektedir. Yalanın alasını ediyorlar.

Herşeyi inkar ediyorlar. Bizzat şahit oldum. Adam koğuşa gelirken ByLock kullandım dedi. Adamı araya aldılar biraz sonra detay istedim ne ByLock'u dedi. Bir gün mahkeme zabtlarını gördüm orada da itiraf etmiş ona rağmen inkar etti. Böyle bir yapıyla karşı karşıyayız malesef

Onun için burada her yazana inanıp moralinizi hiiiiç bozmayın. Tek suçu ByLock'tu diye de herkese inanmayın.

Ailesi Eşime biz de indirmedik diyenin babası bizzat bana hat benim adımaydı oğlum indirmişti itirafçı oldu. Oğlu ihraç kendisi açıkta hala. Eşime bahsettiğim kişi indirmiş deyince beyninden vuruldu.

Her yeri işgal eden Fetö forumu takipsiz bırakacak değil ya. Bu onların bileceği bir iştir. Biz kendi mücadelemizi verelim başkası şu aşamada bizi ilgilendirmez

sfm61
Daire Başkanı
14 Eylül 2017 07:17

Hiçbir somut yahut soyut ilişkimin olmadığı bir örgüt/cemaatin gizli/özel yazışma programını neden yükleyecem yahu neden manyak mıyım ben? Ne dersanesine gitmişim ne okuluna gitmişim ne lanet gazetesini almışım ne sendikasını bilirim ki hiç bir sendika kaydım asla olmadı ne iktidar yanlısı ne yansızı... bir tek organizasyonunu bilmem etmem yahu ne işim olacak bunlarla benim akıl var mantık etrafımda bunlardan olan bir Allahın kulu yok ne işim olacak nu lanet olası alçak p.ç.....lerle of... asıl sacma olanı bu programı hem indirmiş görünüyorum hemde 18 kez girmişim falan da filan da... tüm durumlarımı resmi olarak kanıtladım savcıya 6 ay önce gözaltı aynı gün denetimli aldım o zamandır bekliyorum. Aynı gün mahkeme oldu devletin avukatı şunu dedi bulunduğum il için su ana kadar burada 300 ü aşkın dava oldu fetö ile ilgili hakkında baybok iddiiası olup serbest kalan ikinci kişi sensin birincisi wifi hatasıydı dosyan saglam davanı alabilirim... hts log digital sonucu bekliyoruz 6 ay bitti...

Volga 000
Şef
14 Eylül 2017 07:23

Dosyanız hakkında detay verebilir misiniz..18 gırıso gözaltında mı ogrendınız..btk raporunu geldı

sfm61, 7 yıl önce

Hiçbir somut yahut soyut ilişkimin olmadığı bir örgüt/cemaatin gizli/özel yazışma programını neden yükleyecem yahu neden manyak mıyım ben? Ne dersanesine gitmişim ne okuluna gitmişim ne lanet gazetesini almışım ne sendikasını bilirim ki hiç bir sendika kaydım asla olmadı ne iktidar yanlısı ne yansızı... bir tek organizasyonunu bilmem etmem yahu ne işim olacak bunlarla benim akıl var mantık etrafımda bunlardan olan bir Allahın kulu yok ne işim olacak nu lanet olası alçak p.ç.....lerle of... asıl sacma olanı bu programı hem indirmiş görünüyorum hemde 18 kez girmişim falan da filan da... tüm durumlarımı resmi olarak kanıtladım savcıya 6 ay önce gözaltı aynı gün denetimli aldım o zamandır bekliyorum. Aynı gün mahkeme oldu devletin avukatı şunu dedi bulunduğum il için su ana kadar burada 300 ü aşkın dava oldu fetö ile ilgili hakkında baybok iddiiası olup serbest kalan ikinci kişi sensin birincisi wifi hatasıydı dosyan saglam davanı alabilirim... hts log digital sonucu bekliyoruz 6 ay bitti...

yldzyldzz
Şef
14 Eylül 2017 07:27

Bisey dicem esim vpn kullandi ama twitter yasanlanmisti bi ara hatirlarsiniz belki twittera erisim icin kullanmisti bundan dolayi mi suclaniyor yoksa suan bi garip oldum valla

selomen37, 7 yıl önce

Bende aynı durumdayım hiç vpn bile kullanmadım ama listedeyim.Adli işlem geçirmedim henüz.muhtemelen 2014 malum aylar.

sfm61
Daire Başkanı
14 Eylül 2017 07:45

Gözaltı aynı gün bitti sabah basladı 8 gibi 16 sıralarında bitti. Aynı gün Önce emniyet ifade hakkımdaki iddiayı ögrendim baybok... saat 13 sıraları savcılık ifade gene iddia baybok 15 sıraları mahkeme 18 kez girmişsin ne yalan söylüyon itiraf et falan filan sonuç denetimli... bende geçmişime ait yaklasık 100 sayfalık dosyamı önlerine koydum devlet yurt kayıtlarım gittiğim dersane kayıtlarm banka bilgilerim kullandığım telefonumum faturası vs vs vs.... hepsini gösterdim sonuç çok şükür ki denetimli aldım bekliyorum...

Volga 000, 7 yıl önce

Dosyanız hakkında detay verebilir misiniz..18 gırıso gözaltında mı ogrendınız..btk raporunu geldı

Volga 000
Şef
14 Eylül 2017 08:51

Geçmiş olsun

sfm61, 7 yıl önce

Gözaltı aynı gün bitti sabah basladı 8 gibi 16 sıralarında bitti. Aynı gün Önce emniyet ifade hakkımdaki iddiayı ögrendim baybok... saat 13 sıraları savcılık ifade gene iddia baybok 15 sıraları mahkeme 18 kez girmişsin ne yalan söylüyon itiraf et falan filan sonuç denetimli... bende geçmişime ait yaklasık 100 sayfalık dosyamı önlerine koydum devlet yurt kayıtlarım gittiğim dersane kayıtlarm banka bilgilerim kullandığım telefonumum faturası vs vs vs.... hepsini gösterdim sonuç çok şükür ki denetimli aldım bekliyorum...

14 Eylül 2017 10:24

Benim eşim de Ünv olsun atandığı yer olsun asla onlara bulaşmadı banka idi sendika idi hiçbirşey Yok. Eşim sıhhı tesisat olarak görev yapıyordu adliyede ekim de açığa alıp Ocak'ta ihraç ettiler suçlama baylock.

Gözqltı vs olmadı direk savcı görüştü önce idarisoruşturma dendi temiz diye haber geldi ardından adli soruşturma dendi mahkeme oldu usülden haftada bir imza dendi imzayı hiç atmadan kaldırdılar

Nisa'n da ilk duruşması oldu dosyada 10 kişi vardı adliye çalışanları hepsi mahkemede birbiri ile irtibatlı old sohbete vs gittiğini kabül etmişler eşim de varsa beni bir sohbette ya da cemaate yakın biri ile gören çıkıp söylesin diyor telefonun arızalandığında ki faturalardan herşeyi ile telefonda hatta olan ne varsa herşey çıkabilir baylock ne ise içeriği yükleöediğim baylok ile kiminle ne konuşmuşsam normal mesaj watsap mesajı herşey çıksın dedi mahkemede savunmasını kendi yaptı ikinci mahkemede hakim dosyayı ayırmış mahkeme çıkıp konuşmadan erteleniyordu4. Mahkeme oldu içerik var mı Yok 6 yıl 3 ay itirazını bir üst mahkemeye yaparsın dediler

İçerik Yok kullanmadığı halde alakası olmadığı halde ceza aldı

Ayrıca eşim hep biraz maddi sıkıntı yaşarız ama devlet araştıracak ve hakikat çıkacak diyordu ve bu durum başımıza gelince kime göre neye göre demeye başladım artık ben.

Ayrıca eşime önce baylock diyorlar sonra Yok deniyor sonra var deniyor karma karışık bir durum söz konusu

Avukatımız yoktu sizce faydası olur mu arkadaşlar avukat olsa fikirleriniz nedir

yldzyldzz
Şef
14 Eylül 2017 11:02

Hangi sehir bu ? Genelde anadoluda boyle seylerle karsilasiyoruz. Insan bunlari gorunce korkuyor

Kfakarışık, 7 yıl önce

Benim eşim de Ünv olsun atandığı yer olsun asla onlara bulaşmadı banka idi sendika idi hiçbirşey Yok. Eşim sıhhı tesisat olarak görev yapıyordu adliyede ekim de açığa alıp Ocak'ta ihraç ettiler suçlama baylock.

Gözqltı vs olmadı direk savcı görüştü önce idarisoruşturma dendi temiz diye haber geldi ardından adli soruşturma dendi mahkeme oldu usülden haftada bir imza dendi imzayı hiç atmadan kaldırdılar

Nisa'n da ilk duruşması oldu dosyada 10 kişi vardı adliye çalışanları hepsi mahkemede birbiri ile irtibatlı old sohbete vs gittiğini kabül etmişler eşim de varsa beni bir sohbette ya da cemaate yakın biri ile gören çıkıp söylesin diyor telefonun arızalandığında ki faturalardan herşeyi ile telefonda hatta olan ne varsa herşey çıkabilir baylock ne ise içeriği yükleöediğim baylok ile kiminle ne konuşmuşsam normal mesaj watsap mesajı herşey çıksın dedi mahkemede savunmasını kendi yaptı ikinci mahkemede hakim dosyayı ayırmış mahkeme çıkıp konuşmadan erteleniyordu4. Mahkeme oldu içerik var mı Yok 6 yıl 3 ay itirazını bir üst mahkemeye yaparsın dediler

İçerik Yok kullanmadığı halde alakası olmadığı halde ceza aldı

Ayrıca eşim hep biraz maddi sıkıntı yaşarız ama devlet araştıracak ve hakikat çıkacak diyordu ve bu durum başımıza gelince kime göre neye göre demeye başladım artık ben.

Ayrıca eşime önce baylock diyorlar sonra Yok deniyor sonra var deniyor karma karışık bir durum söz konusu

Avukatımız yoktu sizce faydası olur mu arkadaşlar avukat olsa fikirleriniz nedir

14 Eylül 2017 11:17

Kayseri

Kinkine
Şube Müdürü
14 Eylül 2017 11:26

bu yazdıklarınızı indirip kullanmayan biri sevinçle karşılarım. korkum yok allaha ve kendime inancım tam. kullanmayan adama ne uid mesaj ne içerik ne kimle konuşmuşuz gelemez bakın gelemez. bu arada yeni başlık yazacağımız son başlık olur ve hayatımız eski mesut bahtihar günlerimize döner.

ha bu arada 2 gün önce eczanedeyim konuşuyorlar bu baylok öyle kolay kolay inmez referans lazım onay lazım adamlar birbirine yüklemişler öyle googleden inmezmiş. tuttum kendimi tuttum kendimi konuşamadım. şimdi orada yok efendim bu program googleden iniyor deseydim ne olacaktı. fetocu ağzımı olacaktı yoksa bir yalan ve yanlışı düzeltmiş olacaktım. her neyse sustum.

yani arkadaşlar yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal. allah bizi bulaşmadığımız bu insanların lanet programına bizi bulaştırana lanet etsin.

umit3432, 7 yıl önce

Adsl magduru olarak yaziyorum. Sizin onceki formunuzu da sessiz takip ediyordum. Konu basligini acan arkadas cok isabetli başlık atmış tebrikler. Diger sayfaniz gercekten sulandirma formuna dönmüştü. Biz masumlar bu işin sulanmasını kesinlikle istemiyoruz. Çünkü bizim magduriyetimize asıl bunar sebep oldu. Bunun bilincindeyiz. Sakın ümitsizliğe kapılmayın. Ben 5.5 ay yattım icerde, ben ilk mahkemede çıkarım dedigimde bile sırf kafamı bulandirmak icin cikanlari tekrar aliyorlar gibi algi olusturuyorlardi. Benim her gunum bu konuyu arastirmakla geciyor çünkü masumum. Cami cemaatiyle bile isi olmayan beni fetoyle sucladilar. Son olarak sunu soyliyeyim kullanan kisilerin user id leri belli kullanici adlari belli sifreleri belli arkadas guruplari belli bunlar illere gelmeye basladi. Benim elimde su an emsal bitane var. Icerik yok ama kullanici adi var sifre var kimle gorustugu var kimi sesli aradigi kime mail attigi var. Mail sayisi mesaj sayisi hepsi var. Kullanmayan korkmasin. Sonuna kadar. Sabir etsin surec yavas ilerliyor. Ama insallah masumlar aklanacak. Ben ihrac olmus cezaevi görmüş birisi olarak bunu soyluyorum. Simdi benim yazdiklarima gercek fetoculer kizacak uzulecek ama gercek bu. Kimse kendini kandirmasin gercek bu.

swadik
Müsteşar Yardımcısı
14 Eylül 2017 11:34

Arkaxaslar diger sayfada mihndis ve 16 kasim. Amirim güzel bir tespit yapmis en sonunda muhendis bylck hakinda kinaklayici yorumlarinyerine ellle tutulur bi konuyu tespit etmis dun tartissamda kendini tebrik ederim sbence bi bakin hatta savxisiyla gorusebilenler bi dosya seklinde sunsun

nusretkara
Aday Memur
14 Eylül 2017 11:40

gerçek kullanıcılar bir şekilde dışarı çıkıyor biz mağdurlar içeride. olmayan şeyin nesini itiraf edeceğiz.. Diğer husus ben bıktım artık gerçekten yok içerikler tespit edildi yok ediliyor.. Sürekli ayda bir içerikler tespit edildi haberleri.. sonra hala yeni içerikler var. birden 1000 tane grup mesajı çözülüyor... bunlar tamamen oyalamaca. kaç ay geçti hala ortaya somut birşey koyamıyorlar.. Userıd yok içerik yok gelen yazı içerikler henüz tespit edilemedi.. bu kafayla sonsuza kadar içerik aranır içerik yok çünkü.. ya allah aşkına tek kriter bylock olanı haftda bir imza ile tutuksuz yargıla neden bu şekilde insanlara işkence çektiriliyor. ya gerçekten mantığım aklım almıyor. kimsenin almıyordur. İçerik konusunda ise hep muamma..

Bnymnbyz, 7 yıl önce

Arkadaşlar bugün bulunduğum ilde bylocktan tahliye oldu.ama bu gerçek kullanıcı etkin pişmanlıkla 2 yıl 9 ceza aldı.bu kısım bizi ilgilendirmiyor asıl mesele 7-8 aydır tutuklu ve halen msj içerikleri yok gelmemiş.bazı arkadaşlar msj içeriklerinin gelmeye başladığı duyumları vardı

nusretkara
Aday Memur
14 Eylül 2017 11:44

benim için umut olan tek kısmı ilk mahkemesinde serbest kalması.. umarım aynısı bizim başımıza da sizlerin başınıda gelir.. Olayın tamamen düzelmesi içinde siyasi durumun değişmesi lazım.. Tabi öncelik tutuksuz yargılanma bizim için gerisi hallolur bir şekilde.. en geç 2-3 yıla herkes işinde döner onda sorun yokta işte bu zamanda yaşadıklarımız ne olacak?

Holmessherlock, 7 yıl önce

ÇOK GÜZEL HABERLER GELİYOR Desserap olsun beğenmesi çok iyi diğer konu başlığında bir yazı yazan akademisyen arkadaş vardı hemen yazayım

Cezaevinden üç Ay önce çıktım

Yaklaşık bir aydır Forumu TAKİP ediyorum. Twitter'da taglara destek veriyorum.

Cezaevinde 4 ay kaldım tek kriter ByLock ilk mahkemede serbest kaldım

3 Ekimde ikinci mahkemem var. Üniversitede Araştırma görevlisiydim

Darbe gecesi Bulunduğum ilde 23 sularında Ak Parti il binasının önüne ilk giden öncü ekiptendim. Darbe sürecinde yaptığım hizmetler tüm Türkiye tarafından duyuldu ( o bende saklı kalsın şimdi)

Asıl Konu

Bugün Eski bir Hukuk Fakültesi Dekanı çağırdı beni

Bayramdan önce Adalet Bakanlığında toplantı olmuş herkesin fikri sorulmuş; bu hoca arkadş Mekke'nin Fethini örnek vermiş. Hiçbir müşriğe dokunulmadığını, birçoğunu İslama kazandırıldığını ifade etmiş.

Aynı şekilde, darbe sonrası devletin darbeye karışmayan ibadet tabanına dokunmakla yanlış yaptığını Devletin bu insanları Fetö'nün kucağından kurtarması gerektiğini, şefkat elini uzatması gerektiğini ifade etmiş.

Toplantıda 2018 yılında birçok İADE olacağını söylemişler. Bu hocamız da 2018in geç olacağını mağduriyetlerin çok fazla olduğunu ifade etmiş.

Benim için, darbeyle alakası olmayan birçok kişi bile iade olacağını söyledi. Kaldıki sizin gibi Sahte ByLock lekesindekiler zaten iade olacağını söyledi.

Boz41
Memur
14 Eylül 2017 11:53

Sadece avea lilar icin bulunan bi tespit ve acikcasi beni sinirlendirdi , turkcell li ve vodafonlularda var bu magdurlarin arasinda

swadik, 7 yıl önce

Arkaxaslar diger sayfada mihndis ve 16 kasim. Amirim güzel bir tespit yapmis en sonunda muhendis bylck hakinda kinaklayici yorumlarinyerine ellle tutulur bi konuyu tespit etmis dun tartissamda kendini tebrik ederim sbence bi bakin hatta savxisiyla gorusebilenler bi dosya seklinde sunsun

Bahsizzz
Şef
14 Eylül 2017 11:55

Bunlar aynı sistemi kullanıyor dur. Sadece hizmet aldıkları firmalar farklı olabilir

Boz41, 7 yıl önce

Sadece avea lilar icin bulunan bi tespit ve acikcasi beni sinirlendirdi , turkcell li ve vodafonlularda var bu magdurlarin arasinda

swadik
Müsteşar Yardımcısı
14 Eylül 2017 11:57

Hocam onu oyle dusunmeyin bende dusundum ama bubsistemi tum. Oparatorler kullaniyor hizmeti baska yerden almislardir ama ayni sorunlar eminim vardir cun ki bu sorunlar sirketten degil sistemin kendinden kaynakli

Boz41, 7 yıl önce

erenpempe
Kapalı
14 Eylül 2017 12:22

Dostum avea bu firmayla iş yapmış olabilir ama şirketin yazdığı yazı ise genel geçer bir kural aslında sadece avea yönelik değil. Herkesin avea demesi doğru tabi ama maalesef ellerinde tek dayanak bu olunca oradan yükleniyorlar ama siz bu cevapları kullanabilirsiniz...

Boz41, 7 yıl önce

5sehersu5
Memur
14 Eylül 2017 13:02

6 yıldır kullanıyorum avea kamu paketi kendime aitti öğretmen oldum diye sevinçle almıştım ...

Holmessherlock, 7 yıl önce

AVEALI OLANLAR YAZABİLİR Mİ ?

1-) HATTINIZ KAÇ YILLIKTI ?

2-) SİZİN ADINIZA MI KAYITLI YOKSA ANNE-BABA FALAN MI ?

3-)PAKETİNİZ KAMU PAKETİ MİYDİ?

LÜTFEN CEVAPLARSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM. HERKESİN ORTAK YÖNÜ BU OLABİLİR

Toplam 324 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi