Editörler : swat3410

Hck19
Şube Müdürü
13 Nisan 2021 11:45

1- Siz aradığınızda Polis gelir gürültüyü duyar ve sizde gürültüden şikayetçi olduğunuzu söylerseniz polis gürültü olduğuna ve sizinde şikayetçi olduğunuza dair tutanak tutar şikayetçi olmanız için sizi polis merkezine götürür.

2-Polis geldiğinde gürültü yoksa siz gürültüden dolayı şikayetçi olduğunuzu söylersiniz sizi alır polis merkezine götürür sadece sizin gürültüden dolayı şikayetçi olduğunuza dair tutanak tutar sizde polis merkezinde şikayetçi olursunuz ama bunu mahkeme aşamasında ıspatlamanız lazım.

Kişilerini huzur ve sukununu bozmaktan dava açılabilir tabi yine söyleyim ıspatı önemli. Diğer komşulardan da şahit bulabilirseniz sizin yararınıza olur.

Alıntı _ Goblin88

İstediğim bu tam olarak. Kabahatlerden tutanak tutması. Bu bile korkutucu olabilir. Bunu nasıl rica edebilirim polisten? Ne demem gerekir? Ben tek başımayım.

En son gelen polis memuru tanıdığıymış, abi biz de bir şey yapamayız, gelir gideriz dedi, üstteki de diyor ki ''bak gördün mü, boşuna uğraşma'', ''ben de seni şikayet edeceğim'' diyor.

polmuratmk
Genel Müdür
13 Nisan 2021 13:55

Aynen öyle kardeşim karşıdaki bayan olunca birşeyde yapamıyorsun, kocası da ve anneside zaten kadının ne mal olduğunu biliyordu onlarada bişey yapamıyorsun... Ekipteki arkadaşlar ne yapsın uyarıp gidiyorlar en fazla kabahatlerden yazarlar ama kadının ar damarı çatlamış burası benim evim istediğimi yaparım deyip polisin yanında bile tepinen biri... Allah evinde komşunun da hayırlısını versin çok zor bir durum gerçekten...
goblin88, 3 yıl önce

Bir polis olarak mı bunu yazdınız? Polisler de kendisine çare bulamıyorsa, vatandaş ne yapsın. Ne üzücü. Neyse ki, kurtulmuşsunuz.

hamlea26
Daire Başkanı
15 Nisan 2021 18:05

Yarın Bir Ses Ölçüm Cihazı Gönderirler Herkese Devrem Aman Duymasın kimse

aykılıç56, 3 yıl önce

Gürültü mevzunun esas görevlisi Çevre ve şehirciliktir Ses ölçümü yapmaya ve ceza yazmaya yetkileri vardır. Binaların içleri ve dışları belediyelerin kolluklarınca denetlenir nasıl biz ilgilenmiyoruz derler insanın aklı almıyor Sizi başlarından savmışlar Bununla ilgili cimer ve belediyeye yazılı başvuru yaparsanız en azından lütfedip kontrole geleceklerdir. Kolluğun bina gürültüsüyle ilgili bir yaptırım yok, sadece ve en fazla çevreye rahatsızlık vermekten kabahatler kanununa göre 200 lira ceza yazabilir. Adli olarak da savcılığa veya polise kişilerin huzur ve sükununu bozmaktan şikâyetçi olabilirsiniz ama genelde takipsizlik veriliyor. AVUKATINA SÖYLE POLİS GÜRÜLTÜYÜ NEYLE ÖLÇÜP TUTANAK TUTSUN??? HERŞEYİ POLİSTEN BEKLEMESİN bu devletin tek memuru polis değil. ölçüm cihazımız yok ki.

aykılıç56
Şube Müdürü
15 Nisan 2021 21:05

Yazdıklarımı iyice okudunuz mu? okuduysanız neresinde derdinin dermanı çevre şehircilik demişim? siz olmaması gerekini söylemişşiniz olması gereken nedir? onuda söylermisiniz. Zabıtanın işlerini yapmaktan gına geldi . Pazar yerlerini bile polise denetletiyorlar. dilenci seyyar satıcı kağıt toplayıcı hepsini bize yıktılar çılgınlar gibi yatıyorlar. BİNA İÇİ ADLİ OLMAYAN OLAYLAR ZABITANIN GÖREVİDİR. KOMŞU GÜRÜLTÜSÜ ZABITANIN KONUSUDUR. siz 155i ararsanız ekip oraya gelir fakat hiçbir sonuç alamazsınız. Nokta

Kobra070707, 3 yıl önce
herkes tutturmuş kahvede duyduğu bilgiyle gürültüye çevre şehircilik bakar diye:))) dostumlar çevre sehirciligin baktığı gürültü işletme gürültüsü :))))) gidip evdeki gürültyü çevre şehirciliğe şikayet etmek demek silahla vurulmuş birini veterine götürmek gibi bişey:D
16 Nisan 2021 14:34

gürültünün esas sorumlusu çevre sehircilik derken karakolu kastettin pardon
aykılıç56, 3 yıl önce

Yazdıklarımı iyice okudunuz mu? okuduysanız neresinde derdinin dermanı çevre şehircilik demişim? siz olmaması gerekini söylemişşiniz olması gereken nedir? onuda söylermisiniz. Zabıtanın işlerini yapmaktan gına geldi . Pazar yerlerini bile polise denetletiyorlar. dilenci seyyar satıcı kağıt toplayıcı hepsini bize yıktılar çılgınlar gibi yatıyorlar. BİNA İÇİ ADLİ OLMAYAN OLAYLAR ZABITANIN GÖREVİDİR. KOMŞU GÜRÜLTÜSÜ ZABITANIN KONUSUDUR. siz 155i ararsanız ekip oraya gelir fakat hiçbir sonuç alamazsınız. Nokta

16 Nisan 2021 14:36

sen polissen vay memeleketşn haline komşu gürültüsü polisin işyeri gürültüsü cevrenindir daha fazla uzatma bişey bilmediğin heryerden alıyoe. pazar konusuna gelince herkes biliyor bizim işimiz değil ama adamlar koşa koşa gidiyor
aykılıç56, 3 yıl önce

aykılıç56
Şube Müdürü
16 Nisan 2021 20:51

Bu usluba cevap bile verilmez...

Kobra070707, 3 yıl önce
sen polissen vay memeleketşn haline komşu gürültüsü polisin işyeri gürültüsü cevrenindir daha fazla uzatma bişey bilmediğin heryerden alıyoe. pazar konusuna gelince herkes biliyor bizim işimiz değil ama adamlar koşa koşa gidiyor
17 Nisan 2021 08:38

insanların bahsettiği iş bilmeyen senin polisler demekki sokakta yazanada ceza yazarsın sen kesin
aykılıç56, 3 yıl önce

Bu usluba cevap bile verilmez...

goblin88
Memur
19 Nisan 2021 18:44

Aynen öyle. Zabıta yerinden kalkmak bile istemedi. Polisi çağır dedi.

aykılıç56, 3 yıl önce

goblin88
Memur
20 Nisan 2021 15:07

Bir soru daha sorabilir miyim? Diyelim akşam 10 da polis çağırdım,sonra da şikayetçi olmak istediğimi söyledim. Hepimizi karakola götürürler mi? Onları özellikle? Mahalle görürse belki rezil olurlar o nedenle sordum.

szymek61
Şef
20 Nisan 2021 23:53

Şikayetçi olduğunu beyan edersen gidersiniz tabi.Yalnız ağız ucuyla değil kararlı olmak gerek. İllaki o da olacaktır çünkü,bende senden şikayetçiyim falan filan.

16kasim2016
Kapalı
21 Nisan 2021 01:18

arkadaşlar işin aslı şu ki, birçok konuda olduğu gibi bu konuda da adam akıllı bir düzenleme ve görevlendirme yok.

polisin haricinde kimse konuyla ilgilenmez. poliste gelir komşuyu uyarır, şikayetçi isen şikayetini işleme alır ama o kadar. Sana gürültü ile ilgili tutanak vermez, verse de doğru bir işlem olmaz. sen şikayetçi olunca bunu kendin ispatlamak zorundasın ki genelde bu şahitler ile olur.

keşke bu konuda adam akıllı bir yasal düzenleme yapılsaydı. Konuyla ilgili görevlendirmeler ve yaptırımlar belli olsaydı. Tabi ki öncelikle keşke insanlar hak hukuk gözetseydi.

Kolluk kuvveti
Yasaklı
21 Nisan 2021 02:23

Yahu senin de çevrende kavga etmediğin adam kalmamış.Nerde böyle bir konu açılsa senin bir anın var.Jopu alıp kadın dövmeye gitmekte nedir? Daha önce sana karşı yazdıklarımda haklıymışım :)
polmuratmk, 3 yıl önce
Konuyu bizzat yaşamış biri olarak söylüyorum çevre ve şehircilikten tutun, zabıtaya, belediye ye gitmediğim yer kalmamıştı, ekip arkadaşlarım bile bişey yapamadı bayan ve yırtık, utanmaz arlanmazın biriydi... Kaç defa artık ip koptu elime jopu aldım evdekiler zor tuttu... Ya sabır ya sabır olmadı üstüne evi basmaya gelmiş tekmelemiş kapıları, Allahtan görevdeydim eve geldiğimde daireden çıkamadı gitti falan dediler... Karakolluk olduk, Kocası rica minnet özür falan şikayeti geri al... Almadım şikayeti ama aldım dedim sonra aynen devam gündüz çocuk, saha sola eşya itme, gece 2-3 lere kadar gürültü yapırtı, süpürge, çamaşır makinesi çalıştırmalar...Tavana vurdunmu daha çok evin içinde bilerek zıplayıp tepiniyordu kaltak... Allahtan bir kaza olmadan tayinim çıktı çok şükür.. Çok zor bir durum heleki üst komşu ev sahibi ise... İlk defa insanlar neden katil olur derdim yani öldürsen yeridir 1,5 yıl evde oturamadık gürültüden...

polmuratmk
Genel Müdür
21 Nisan 2021 06:00

Lan bu çocuk harbi tayini Aydına çıkmadı diye bana hastalık derecesinde takmış nereye mesaj atsam takipte Paranoyaklığında böylesini ilk defa gördüm Allah sanada böyle komşunun daha beterimi versin inşallah... Bu arada artık boşuna torpilde arama memleket işi falanda bitti diyorlar artık emekli olunca gelirsin... Bu arada tedavide olmayı unutma bu yaşta bu paranoya hayra alamet değil... Son olarak yine cevap yazma öncekiler gibi yine okumayacağım buda içinde patlasın :))))))

Kolluk kuvveti
Yasaklı
21 Nisan 2021 16:23

Yahu senle ne uğraştım 2 senedir.Cevap vermiyecem diyorsun sonra sinirden çatlıyorsun. :) Sen ileri derecede şizofrensin. Zaten psikolojinin bozuk olduğu bu forumda herkese sataşmandan belli. Tedavini ihmal etme. :)))
polmuratmk, 3 yıl önce
Lan bu çocuk harbi tayini Aydına çıkmadı diye bana hastalık derecesinde takmış nereye mesaj atsam takipte Paranoyaklığında böylesini ilk defa gördüm Allah sanada böyle komşunun daha beterimi versin inşallah... Bu arada artık boşuna torpilde arama memleket işi falanda bitti diyorlar artık emekli olunca gelirsin... Bu arada tedavide olmayı unutma bu yaşta bu paranoya hayra alamet değil... Son olarak yine cevap yazma öncekiler gibi yine okumayacağım buda içinde patlasın :))))))

asikral1
Şef
22 Nisan 2021 00:01

Youtube de gürültü yapan komşuya 15.000 TL ceza yaz çıkar gürültü yönetmeliği çevre şehircilik sorumlu polis e fazla sen gider şahit ile yaa video kaydı ile kişilerin huzur ve sukunu bozmaktan işlem.yapar kolluk başka bir yetkisi yok bu konuda

mehmettt350035
Kapalı
22 Nisan 2021 10:09

Büyükşehirdeyim, merkez ilçe belediyesinin çevre koruma ve kontrol müdürlüğü var, burda o bakıyor.

goblin88
Memur
27 Nisan 2021 20:43

Ben buraları zaten okudum. Benim mahkemeye gitmem için elimde delil olması lazım, ya da tutanak, belediye polise yönlendiriyor, polis belediyeye. Bana göre de belediye ilgilenmeli ama onlar, topu polise atıp aradan çekilmeye çalışıyor. Hiçbir yaptırımı olmasa bile tutanak tutsalar ya da ceza kesseler sonradan iptal olsa bile, bu onların gözünü korkutur ama adam burası benim özel konutum polis çağıramazsın diye beni tehdit edecek kadar arsız.

goblin88
Memur
27 Nisan 2021 20:45

Bu ceza kağıt üstünde var, asla birine yazıldığını duymadım. Kabahatler kanunu madde 36 ya göre 200 tl cezası var, onu bile yazdıramadım.

asikral1, 3 yıl önce
Youtube de gürültü yapan komşuya 15.000 TL ceza yaz çıkar gürültü yönetmeliği çevre şehircilik sorumlu polis e fazla sen gider şahit ile yaa video kaydı ile kişilerin huzur ve sukunu bozmaktan işlem.yapar kolluk başka bir yetkisi yok bu konuda

asikral1
Şef
28 Nisan 2021 01:04

200 lira bile yazılsın canını alsan daha iyi parasını almaktansa canını verecekler var
goblin88, 3 yıl önce

Bu ceza kağıt üstünde var, asla birine yazıldığını duymadım. Kabahatler kanunu madde 36 ya göre 200 tl cezası var, onu bile yazdıramadım.

Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi