Editörler : Pangaea

Yasaklı
24 Mart 2020 11:42

Corona Virüs ve 2020/1 Merkezi Ataması Hakkında
Şu zor ve sancılı zamanlarda atama mağdurları ve memurlar.net olarak elimizi taşın altına koyma vakti. Zaten lise+önlisans+lisans'ta 1000-1500 olan kadro sayıları 2020/1'de daha da düşürülürmesi büyük bir haksızlık olur. Bu tarz sancılı zamanlar geçicidir ama zaten az olan 1000/2000 kişilik alımlar iyice makaslanıp azaltılırsa bu vebal herkesin boynunadır. Böyle zamanlarda devletimizin tam tersi olarak istihdamı artırması lazım ve artırılmasını devletimizden, kurumlarımızdan ve maliye bakanlığından rica ediyoruz. Çünkü Şu an talep toplama dönemleri ve muhtemelen kurumlar pek talep etmiyordur. Umarım böyle bir hata şu an yapılımıyordur ve memurlar.net bu mağduriyetimizi duyurur. Bu başlığın son talep toplama gününe kadar yukarıda olması lazım arkadaşlar..

Roket61
Aday Memur
24 Mart 2020 12:04

90,2 inşaat mühendisi olarak bizde bekliyoruz fazla kadro ama zor

kaanmmf
Aday Memur
24 Mart 2020 14:52

91.33 bekliyorum

serhat99
Müsteşar Yardımcısı
24 Mart 2020 16:23

Kurumlar tarafından talep bildirim süresi 9 Mart 29 Mayıs arasındadır. Bu zorlu süreçte kamunun personel ihtiyacını ertelemesi rasyonel olmaz. Tüm kurumların konuda gereken hassasiyeti göstermesi gerekir.

halil(gs)
Kapalı
24 Mart 2020 16:51

bölümünüz neydi? bu puanla nasıl açıkta kaldiniz, son atamada puanlar düşük diyorlardı
kaanmmf, 4 yıl önce

91.33 bekliyorum

Thevrus
Kapalı
24 Mart 2020 19:55

92.42 ile atanamadik inşaat

halil(gs), 4 yıl önce
bölümünüz neydi? bu puanla nasıl açıkta kaldiniz, son atamada puanlar düşük diyorlardı

kaanmmf
Aday Memur
25 Mart 2020 00:14

diyen yalan söylüyor , inşaat mühendisi kardeşim , yds isteniyordu yada farklı evraklar , örneğin iş güvenliği uzmanlığı belgesi filan

halil(gs), 4 yıl önce

Medeniyet-Turnusolu
Aday Memur
25 Mart 2020 08:30

Şuan kamuda çalışıyorum. Neredeyse bütün kurumlar esnek çalışma modeline geçmiş bulunmaktadır. Norm kadrolar haricinde talepler bu dönemde elzem olmadığı takdirde çok düşük olacak gibi geliyor.

Canınızı sıkmak istemem ama şuan biz bile yeterli muhattabı bulamıyoruz. Ki hepsini geçtim şuan çoğu kurum şartlardan dolayı giderlerini maksimize gelirlerini minimize etmiş durumda. Böyle bir durum da kadro konusunda belirleyici olur kanaatindeyim.

Allah kolaylık versin bu süreçte size, çok kötü bir dönem gerçekten. Ama realite bu maalesef.

serhat99, 4 yıl önce

Kurumlar tarafından talep bildirim süresi 9 Mart 29 Mayıs arasındadır. Bu zorlu süreçte kamunun personel ihtiyacını ertelemesi rasyonel olmaz. Tüm kurumların konuda gereken hassasiyeti göstermesi gerekir.

murdock reis
Genel Müdür
25 Mart 2020 09:59

e madem giderler çoğaldı o zaman bu kadar öğretmen bu kadar sağlıkçı nasıl atanıyor?

Medeniyet-Turnusolu, 4 yıl önce

Şuan kamuda çalışıyorum. Neredeyse bütün kurumlar esnek çalışma modeline geçmiş bulunmaktadır. Norm kadrolar haricinde talepler bu dönemde elzem olmadığı takdirde çok düşük olacak gibi geliyor.

Canınızı sıkmak istemem ama şuan biz bile yeterli muhattabı bulamıyoruz. Ki hepsini geçtim şuan çoğu kurum şartlardan dolayı giderlerini maksimize gelirlerini minimize etmiş durumda. Böyle bir durum da kadro konusunda belirleyici olur kanaatindeyim.

Allah kolaylık versin bu süreçte size, çok kötü bir dönem gerçekten. Ama realite bu maalesef.

oduncuk
Yasaklı
25 Mart 2020 10:10

Süper(!) Özelde de iş ve istihdam olmayacak zaten. Hepimiz evde oturup Netflix izleriz. Belki bu şekilde kriz zincileri bir an önce toparlanır böylece. Bir kaç güne alınacak 32 bin sağlık personelinin 2000 lise+önlisans+lisansa verilseydi o zaman. Sağlık bu sene yaklaşık 80 bin kişi aldı. Ya yazın orman yangını oldu 1200 tane orman mühendisi alındı. Yani alım olması için illa bir felaket mi olması lazım. Eğer devlet bize desteğini esirgeyecekse önümüzdeki ay Netflix üyeliğini başlatacam..
Medeniyet-Turnusolu, 4 yıl önce

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
25 Mart 2020 10:31

Arkadaşın yazdıkları doğru. Öğretmen, sağlık, polis, asker bu alımları bizim alımlarla karşılaştırmak gerçeklikten uzaklaştırır. İşler durdu, projeler durdu. Günde bilmem kaç kere çalan telefonlar şuan 1 kere bile çalmıyor. Dua edelim de bu süreç hızlı geçilsin, işler normale girsin alımlar çoğalsın, işsizlik azalsın.

murdock reis, 4 yıl önce

e madem giderler çoğaldı o zaman bu kadar öğretmen bu kadar sağlıkçı nasıl atanıyor?

Murat BİLDİK
Aday Memur
25 Mart 2020 12:39

Daha 3 ay var rahat olun....

25 Mart 2020 18:51

92 ile bekliyorum hocam ben de, samsun vs ilan çıkıyordu ama şu virüs işi biraz azalsa tekrar ilanlar çıkar inşallah

Roket61, 4 yıl önce

90,2 inşaat mühendisi olarak bizde bekliyoruz fazla kadro ama zor

oduncuk
Yasaklı
03 Nisan 2020 13:35

up.

Thevrus
Kapalı
03 Nisan 2020 16:58

92.42 ile inşaat bekliyorum herkesin puani yandi gecmis olsun herkese. kadro madro gelmez boşuna beklemeyin.2020 Kpss ye çalışın( gidip su mühendisi almaya devam etsinler kurumlar )

vefa23
Kapalı
03 Nisan 2020 17:08

Aynen iyke
Thevrus, 4 yıl önce

92.42 ile inşaat bekliyorum herkesin puani yandi gecmis olsun herkese. kadro madro gelmez boşuna beklemeyin.2020 Kpss ye çalışın( gidip su mühendisi almaya devam etsinler kurumlar )

vefa23
Kapalı
03 Nisan 2020 17:09

Aynen öyle yazık oldu.
vefa23, 4 yıl önce
Aynen iyke

harita94
Genel Müdür
03 Nisan 2020 17:24

92 puanı olan adamın kadro korkusu olmaz.yazar üniversite 4001 kadrosu bakar işine

Murat BİLDİK
Aday Memur
03 Nisan 2020 19:48

91 puanla bende beklemedeyim son atama son şans İnşAllah çok kadro çok atama olur...

04 Nisan 2020 18:18

Oğlum 4 yıl mühendislik okumuşum 92 almışım neden düz memurluk yazayım sanane ayrıca kendi işine bak

harita94, 4 yıl önce

92 puanı olan adamın kadro korkusu olmaz.yazar üniversite 4001 kadrosu bakar işine

specialeducation5
Şube Müdürü
09 Nisan 2020 01:24

guncel
Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi