Editörler : swat3410E.Kayı Han
24 Temmuz 2021 17:38

Kuzenin görevden alınıp sonra beraat alması güvenlik soruşturmasını etkiler mi?

Kuzenim sanıyorum ki FETÖden bi süre görevden uzaklaştırılmış ama şuan çalışıyor yaklaşık 2 senedir. Akrabalarla görüşmüyoruz o yüzden detaylarını bilmiyorum davanın ama benim güvenlik soruşturmasına etkisi olur mu? Yeni kanun ile sadece bireysel olacak deniyor ama o bir şey değiştirir mi? Bahsettiğim kuzenin kardeşi de kamuda öğretmen olarak atanmıştı sanıyorum ki 4-5 sene önce.

komyrd3000
Aday Memur
24 Temmuz 2021 17:55

Adamın kardeşini etkilemediyse, seni neden etkilesin?

gvnlksrstrmasi
Aday Memur
24 Temmuz 2021 17:58

Öğretmenlere yapılıyor mu güvenlik soruşturması yapılıyor muydu o zaman bilmiyorum. Dediğim gibi baya oldu o atanalı hem de öğretmenlere daha basit bi soruşturma yapıyorlar diye duydum polis/asker/hakimlik gibi mesleklere göre.

komyrd3000, 3 yıl önce
Adamın kardeşini etkilemediyse, seni neden etkilesin?

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
24 Temmuz 2021 18:55

Ben kuzenimi yolda görsem tanımam. :)) Sıkıntı yapma bir şey olmaz.

gvnlksrstrmasi
Aday Memur
24 Temmuz 2021 19:42

Alın benden de öyle :) Ama insan şüpheleniyor internette görünce amcamdan/dayımdan vs elendim diye.

Kayıhan2020, 3 yıl önce
Ben kuzenimi yolda görsem tanımam. :)) Sıkıntı yapma bir şey olmaz.

Manchini
Aday Memur
25 Temmuz 2021 10:48

suçun şahsiligi ilkesi olduda böyle bir şey oldu dava açıp kazanırsın neden bu kadar takıyorsun sende sorun yoıksa

serkan_42
Şef
25 Temmuz 2021 10:51

Sinek pis mide bulandırır hesabı isterse sorun yapar isterse yapmazlar bilemezsin

gvnlksrstrmasi
Aday Memur
25 Temmuz 2021 13:08

Daha önce hiç dava falan açmadım bilmiyorum o işleri biraz çekiniyorum o yüzden olmasa çok daha iyi olur :D

Manchini, 3 yıl önce

suçun şahsiligi ilkesi olduda böyle bir şey oldu dava açıp kazanırsın neden bu kadar takıyorsun sende sorun yoıksa

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi