Editörler : Pangaea
07 Ocak 2020 19:56

Matematik dersinde netlerimi nasıl yükseltirim?

selam.2018 mat net 21..ortalama 21 23 arasinda gidip gelitor.2020 de 30 olmasada en az 28 29 yapmak istiyorum.ne tavsiye edersiniz. klasik kpss mat kitaplari sıkıyor.sacma sorular.gercekten ciddi, kafa açıcı kaynaklar lazım.ne tavsiye edersiniz ?

07 Ocak 2020 20:13

arkadaşım eem mezunuydu dersanelerin türkiye geneli denemelerinde 30 net yapıyordu sınavda 25 net yaptı mat genelde 90 net yaptı atandı evet matemat önemli ama genele bak mat kaybını nerden tamamlarsın ona bak sınav çok farklı oluyor sizde bilirsiniz ki

harita94
Genel Müdür
07 Ocak 2020 21:34

Denemelerde 30 yapsan da sınavda 5-6 düşüğünü yapıyorsun.eğer 22-23 yapıyorsan kalan açığı diğerlerinden tamamlamaya çalış.benim arkadaşım 25 net matematik yaptı 89 puan aldı 2018 lisanstan ancak sözel mantık sorularının tamamı boştu mesela.yukardaki arkadaşın dediğigibi başka derslere yönel.

MuhMachine
Aday Memur
07 Ocak 2020 22:20

Tyt kaynaklarını çöz hatta bulursan ygs kaynakları da olur. ALES ve DGS de çözebilirsin sonraki zamanlarda.KPSS matematik alma eğer alt yapın varsa ki 20 üstü yapıyorsan zaten temelin var demektir. Bazı konularda bazı kritik kurallar oluyor onları unutmuş olabilirsin onlarda da konu çalış video izle iyi öğren ve tabiki bol soru

petterpam
Aday Memur
07 Ocak 2020 22:35

Bende sizinle aynı dertten muzdaribim ve bende çözümünü çok merak ediyorum doğrusu. Ama sanırım bolca soru çözmekten başka çözümü yok gibi . ALES DGS vs çözmek faydalı olabilir sahiden.

emrayz
Memur
07 Ocak 2020 22:39

kaynak tavsiye edicek olan var mi daha önce cozdum diyen.apotemi ve zafer yayinlari haricinde

emrayz
Memur
07 Ocak 2020 22:43

çok soru cozmektense doğru sorulari cozmek daha onemli 29 30 net icin..yoksa ver bana murat yayinlarini , yargiyi vs 1 2 haftada kitabi bastan sona max 10 soru 15 soru hata ile bitir..hicbisey katmio insana..soru tipi cok degismis son 3 4 yilda mat da..sinavda süre ile birlesince insan afalliyor.sözelim kotü.o yuzden baska alana yonelmektense iyi oldugum yerde fule oynamak daha mantikli gelio
07 Ocak 2020 23:00

soru bankasını bitireceksin ve max 15 hata ile öyle mi?

kandırma kendini.

sen o soru bankasını % 90 başarı ile bitir 27 netin benden garanti

emrayz, 4 yıl önce
çok soru cozmektense doğru sorulari cozmek daha onemli 29 30 net icin..yoksa ver bana murat yayinlarini , yargiyi vs 1 2 haftada kitabi bastan sona max 10 soru 15 soru hata ile bitir..hicbisey katmio insana..soru tipi cok degismis son 3 4 yilda mat da..sinavda süre ile birlesince insan afalliyor.sözelim kotü.o yuzden baska alana yonelmektense iyi oldugum yerde fule oynamak daha mantikli gelio

emrayz
Memur
07 Ocak 2020 23:03

15 hata derken 15 tane hiç yapamadığım soru oluru kastetim..sayılara takılma.20 olur 25 olur..kitaplarin geneli beni zorlamiyoyu kastediyorum.
Trolawy ve Funglaw, 4 yıl önce

kandırma kendini.

emrayz
Memur
07 Ocak 2020 23:04

liseden sayisal cikisliyim dostum hemen tribe girme..sadece matematigimin iyi oldugunu dusunuyorum.sözelim felaket .dokuz yanlis cografyadan var sirf.

kandırma kendini.

memur2020
Kapalı
07 Ocak 2020 23:21

Haklı. bir soru bankasını 10-15 hatayla bitiririm diyeceksin ve hala ben denemelerden 21lerde geziyorum diyeceksin. Tutarlı değil.

Ben tekrar amaçlı şu an bir matematik soru bankası çözüyorum daha üçte birine gelmedim kimi testi fulluyorum kiminde 1,2,3 yanlışım çıkıyor daha şimdiden yanlışlarımı toplasam 20 aşmıştır. Çünkü dalgınlık dikkatsizlik vs.

15 felan gy gk deneme çözdüm daha mat 25 netin altına düşmedim bir kaçında fulledim. Yani bence soru bankalarını küçümsemek yerine aç bi çözmeyi dene.

Marka model farketmez bir soru bankası sıkıntısız halleden biri gy mat 25 netin altına düşmez.

kandırma kendini.

07 Ocak 2020 23:22

ya kanki anlamadım.

test başına 15 fire mi veriyorsun yoksa 1 soru bankasından totalde mi 20-25 fire veriyorsun.

sanırım totalde.

sanırım soru bankasından ki bunlar ales olsun ygs dahi olsun çıkmış sorulardan türetilen sorulardır.

% 97 gibi bir başarı demek olur dediğine göre.

eğer öyle bir durum varsa 27-28 den aşağı yapmaman gerekir.

emrayz, 4 yıl önce
liseden sayisal cikisliyim dostum hemen tribe girme..sadece matematigimin iyi oldugunu dusunuyorum.sözelim felaket .dokuz yanlis cografyadan var sirf.
07 Ocak 2020 23:24

ya hacı. niye kasıyoruz ki.

herhangi bir sınav testinde 25ten 30a çekmek, 23ten 27ye çekmek, 8den 9 a çekmek. vs vs.

bunlar çok zor. ultra şeyler.

şans olacak full bilgi olacak. çeldiricilere düşmeyeceksin.

o yüzden en mantıklısı homojenize yaklaşım.

memur2020, 4 yıl önce

Haklı. bir soru bankasını 10-15 hatayla bitiririm diyeceksin ve hala ben denemelerden 21lerde geziyorum diyeceksin. Tutarlı değil.

Ben tekrar amaçlı şu an bir matematik soru bankası çözüyorum daha üçte birine gelmedim kimi testi fulluyorum kiminde 1,2,3 yanlışım çıkıyor daha şimdiden yanlışlarımı toplasam 20 aşmıştır. Çünkü dalgınlık dikkatsizlik vs.

15 felan gy gk deneme çözdüm daha mat 25 netin altına düşmedim bir kaçında fulledim. Yani bence soru bankalarını küçümsemek yerine aç bi çözmeyi dene.

Marka model farketmez bir soru bankası sıkıntısız halleden biri gy mat 25 netin altına düşmez.

07 Ocak 2020 23:26

ya panpa ben de sayısalcıyım.

ygsde 35/40 lysde 68/80 yapmışım. şimdi baktım. çok iyi değiller ama kalburüstü.

neden istediğimi alamamışım.

kızlar gibi biyolojiye çalışamadığım için.

bilmem anlatabildim mi?

emrayz, 4 yıl önce
07 Ocak 2020 23:30

birde 18de 21 net yapmışsın.

19a bak. bir tık daha zordu.

onu çözdün mü?

çözmediysen bir çöz üzerine tekrar konuşuruz burada.

ama dediğim gibi. biyolojim 22ye6 değil de 26ya2 olsaymış ah şu kalemlerinin rengine yandığımın kızları gibi.. :)

yani adam akıllı bir soru bankası bitir mattan üzerine ales çıkmışları çak.

sonra başka sulara ak. takılma orada.

emrayz, 4 yıl önce
15 hata derken 15 tane hiç yapamadığım soru oluru kastetim..sayılara takılma.20 olur 25 olur..kitaplarin geneli beni zorlamiyoyu kastediyorum.

emrayz
Memur
07 Ocak 2020 23:33

saol pampa :)

birde 18de 21 net yapmışsın.

19a bak. bir tık daha zordu.

onu çözdün mü?

çözmediysen bir çöz üzerine tekrar konuşuruz burada.

ama dediğim gibi. biyolojim 22ye6 değil de 26ya2 olsaymış ah şu kalemlerinin rengine yandığımın kızları gibi.. :)

yani adam akıllı bir soru bankası bitir mattan üzerine ales çıkmışları çak.

sonra başka sulara ak. takılma orada.

07 Ocak 2020 23:35

son olarak 18de 26ya 2 yaptım. 2 boşu da sınavdan sonra çözdüm. yanlışın birini de sınavdan sonra çözdüm. diğeri öyle kaldı allah var. boşların bir tanesinde 3 soruluk vakit harcadım. beynim tutuldu çok basit bir soruyu yapamadım. bu hesapla 29a 1 olmalıydı ama olmadı :) sınav anı farklıdır. hiç soru bankası çözmedim. zamanım yoktu sadece deneme ve ales çıkmışlar o kadar.

emrayz, 4 yıl önce
saol pampa :)

muhendisimbenya
Yasaklı
13 Ocak 2020 12:13

öncelikle konu eksiği bırakma, "olasılık sorusu da boş kalsın, şu konudan da çıkarsa yapmayı veririm" gibi düşüncelerden kurtulup bütün konuları öğrenmeye bak. sonrası ise tamamen ne kadar soru gördüğünle alakalı. soruların genel olarak çözümleri çok kısa oluyor ama nereden başlaman gerektiğin 3-5 saniyede anlamak istiyorsan görebildiğin kadar soru çeşidi görmeye bak ve kesinlikle soruları tam ve düzgün okumaya bak. en büyük, en küçük, hangisi olamaz-olabilir gibi vurgusu en sonda olan soru öbeğini kaçırma. soruyu tam okumadan işle yapma, soruyu bitirdiğinde tekrar ne sormuştu bu, ben ne buldum diye göz ucuyla bak.

cepgoz
Aday Memur
13 Ocak 2020 13:52

19 15 net matematigi mi nasil 20 nete cikarurum

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi