Editörler : Pangaea
11 Ocak 2019 17:36

Arkadaşlar lütfen başkalarının lafına bakarak tercih yapmayın lütfen. Geçen atamada da çok iyi puanlar imkanları çok kısıtlı yerlere atanmışlar. Ben sizin puanlarınızı sıralamalarınızı bile bile sizi yanlış yönlendiren insanları asla anlamıyorum. Lütfen kendiniz düzgünce araştırıp tercih yapın. Çok güzel puanlarınız ve sıralamalarınız var. Antep Urfa ve Diyarbakıra bile gidebilecek sıralamadasınız. Bazı insanlar bilerek yanlış yönlendiriyor. Benim puanım sizden düşük ama yine de elimden geldiğince yardımcı olurum size. Gerçekten bu sıralamalarla benden daha kısıtlı imkanlara sahip bir yere gitmenizi istemem
11 Ocak 2019 17:39

15 tercihinizin 3 4 tanesini gelebilme ihtimali düşük de olsa istediğiniz okulları yazın. Daha sonra 10 11 tanesini de gelme ihtimali yüksek olan yerleri yazın. Daha sonra son 4 5 tercihinize de kesin gelir bana burası dediğiniz yerleri yazın 21e kalmamak için. 20 tercihi de sakın sadece kendi puanınıza gelen okulları yazmayın. Benim puanım 80,5 ben 78,5 78e kadar olan yerleri yazacağım mesela. Her şeyi göz önünde bulundurun tercih yaparken

Feyzablbl
Şef
11 Ocak 2019 18:05

Hocam 79 puanla nasıl 1800 lerdesiniz benim puanım 78.94 1782 sıralamam anlayamadım kusura bakmayın .s

MerveCan17, 5 yıl önce
Hocam benim puanım da 79 sıralamam 1800lerde. 21'i açma konusunda tereddütlerim var ama açmazsam da atanma ihtimalim çok düşük. Atamalarda sıralama ne kadar kayıyor bilginiz var mı? 1600 kisi alınacak sıralaması en son kaç olan atanır yaklaşık olarak acaba?

MerveCan17
Aday Memur
11 Ocak 2019 18:36

Haklısınız hocam. Bu atamada sıralama- puan durumu da değişti her şey belirsiz. Okulların taban puanlarına bakarak en düşük puanlı okulları yazıp 21 i açıcam sanırım
okuloncesiegitimi, 5 yıl önce
Hocam ben 1800e kadar şans olduğunu düşünüyorum ama inşallah daha fazla atanıp sınava giren kişi vardır da kayma daha çok olur. Siz mutlaka açın 21i. Zaten atamanız olursa yüksek ihtimal 21den yerleşirsiniz. Ya da direkt tercihine hakkari merkez şırnak cizre vs yazın ki tercih ettiğiniz bir yer gelme ihtimali olsun. Ama lütfen 21i açın atanmak istiyorsanız. Ben sınırda değilim ama 21i mutlaka açacağım çünkü hiçbir şeyin garantisi yok.

MerveCan17
Aday Memur
11 Ocak 2019 18:43

Benim puanım 78.8 hocam. 1836.yım sıralamada
Feyzablbl, 5 yıl önce

Hocam 79 puanla nasıl 1800 lerdesiniz benim puanım 78.94 1782 sıralamam anlayamadım kusura bakmayın .s

KronikMuallime
Aday Memur
11 Ocak 2019 18:51

Mesela bana Urfa asla yazma çok kalabalık okul öncesi sınıfları yoruyor, insanları anlayışsız gibi şeyler dediler. Van'da gelmez dediler. Oysaki aklımda Van ve Urfa vardı. Bilmiyorum belki de doğru ama 4 yıl bomboş bir şehirde de yaşamak istemiyorum. İstanbul'da doğdum, büyüdüm Marmara mezunuyum. Doğu'ya giderim, 21i de açarım hakkımda hayırlısı olsun elbette ama dediğiniz gibi puanıma da sıralamama da yazık etmek istemiyorum. Urfa'da Karaköprü 80le de almış 82ile de. Merkez ilçesi bir de. Bilmiyorum umarım hakkımızda hayırlısı olur.

Hocam ipekyolu merkez ilçe zaten. Muradiye değil de Erciş yazabilirsiz orası daha gelişmiş bir ilçe. Benim puanım da 80,5 ben de Erciş tercih edeceğim gelir mi gelmez mi bilmiyorum ama geçen atamada 78,4 ile bile atama olmuş Erciş'e. Ki sizin puanınız benden çok daha iyi eminim daha güzel yerlere atanırsınız. Boşuna stres yapmayın. Arkadaşlarınız biraz abartmış.
11 Ocak 2019 19:10

Hocam benim tanıdığım Urfalı kişiler var ve şu an aileleri de orada yaşıyor. Onlar Karaköprü'de yaşıyorlar ve Karaköprü'yü yazsın demişler. Ben yazmayacağım çünkü bana gelmez oralar. Sınıflar mutlaka kalabalıktır o taraflarda o konuda haklılar. Ama sırf sınıfların kalabalık olması tercih etmeme sebebi olmamalı diye düşünüyorum. Ortada o kadar çok bilgi kirliliği var ki sorulan heryere kötü yazma diyen çıkıyor da kime göre kötü kime göre iyi tartışılır bir konu bu. Mesela kiralaryüksek diyerek kötü tanımlaması yapan var, kalabalık diyerek kötü tanımlaması yapan var. İnsanlara kalsa sen Şırnak Cizreyi yaz orası çok iyi derler. Ben şahsen bu süreçte kimsenin lafına bakarak tercih yapmayacağım. Ben araştırmayı seviyorum her il hakkında birçok yorum okudum birbirine zıt bir sürü görüş var ortada. O yüzden başkalarının sözleri kriter olmamalı diye düşünüyorum

KronikMuallime, 5 yıl önce

Mesela bana Urfa asla yazma çok kalabalık okul öncesi sınıfları yoruyor, insanları anlayışsız gibi şeyler dediler. Van'da gelmez dediler. Oysaki aklımda Van ve Urfa vardı. Bilmiyorum belki de doğru ama 4 yıl bomboş bir şehirde de yaşamak istemiyorum. İstanbul'da doğdum, büyüdüm Marmara mezunuyum. Doğu'ya giderim, 21i de açarım hakkımda hayırlısı olsun elbette ama dediğiniz gibi puanıma da sıralamama da yazık etmek istemiyorum. Urfa'da Karaköprü 80le de almış 82ile de. Merkez ilçesi bir de. Bilmiyorum umarım hakkımızda hayırlısı olur.

fayel
Kapalı
11 Ocak 2019 19:13

hocam nasıl van gelmiyor ya, benimde puanım 83.17 sıralamam 350 kalmıştı aklımda ama 369 imiş. yanı küçüköğretmenle neredeyse aynıyız. onada demiştim kesin vanı yazın. genelde düşük puanlı kişiler o çıkmaz bu çıkmaz der ki sizi kötü yere gönderip olaralara kendileri gidebilmek için. iyi niyetli olanları ayrı tutarak diyorum ama birisi size 77-78 ile alan bir ile 83 puanla atanamazsınız diyorssa bunun başka bir açıklaması yok. van çok guzel bir yer 2 yıl yaşadım. ve bende yazacağım vanı. haberleşelim..

11 Ocak 2019 19:14

Hocam bir de herkesin lafına bakarak tercih edecek olursak yazacak şehir bulamayız :) Mutlakakötüleyen birileri çıkıyor her şehir. Birisi o şehirde kötü şeyler yaşadı diye siz de yaşayacaksınız diye bir şey yok ayrıca. Herkes sanki heryerde yaşamış gibi davranıyor. Kulağınızı tıkayın ve mantıklı bir şekilde tercihinizi yapın. Arkadaşlardan ziyade bilen tecrübeli hocalarınıza danışın ki yanlış yönlendirilmeyin :)

Feyzablbl
Şef
11 Ocak 2019 19:15

Ben de sıralama da değilim Şırnak Cizre ağrı diyadin vs yazmayı düşüyorum bekli bir umut gelir diye açıkcası merkez ilçelerin kesinlikle gelmeyeceğini düşünerek

Feyzablbl
Şef
11 Ocak 2019 19:23

Sıralamalarda olan hocalarımız vana Diyarbakır?a vs başka gelişmiş merkezlere gitmeyecek de kim gidecek anlamıyorum 1-2 yer açılmıyor kiburalarda açılan birsürü güzel merkez il ilçeler var kendinizi çok fazla kötü tercih yapmam lazım diye şartlamayın derim hocalarım güzel puanlarınız varken ama en son sıralarda da tabiki dekendini garantiye alın

KronikMuallime
Aday Memur
11 Ocak 2019 20:19

Kesinlikle öyle hocam. Her şeyi düşünmek lazım. Ulaşım ve sosyal faaliyetler çok önemli benim için. Doğu'da olan arkadaşlarımın sınıfları 8-10 kişi çok rahatız, puan biriktiriyoruz diyorlar ama sosyal olarak epey zayıf sakin şehirler. Artıları ve eksileri koymak lazım. Ben Van İpekyolu, Tuşba, Erciş ve Urfa yazacağım. Kars'ta yazacağım başka şehir sanırım eklemem. Sonlara 77 78 puanlı okullar eklerim yeterli olur 21i de açarım.

Hocam bir de herkesin lafına bakarak tercih edecek olursak yazacak şehir bulamayız :) Mutlakakötüleyen birileri çıkıyor her şehir. Birisi o şehirde kötü şeyler yaşadı diye siz de yaşayacaksınız diye bir şey yok ayrıca. Herkes sanki heryerde yaşamış gibi davranıyor. Kulağınızı tıkayın ve mantıklı bir şekilde tercihinizi yapın. Arkadaşlardan ziyade bilen tecrübeli hocalarınıza danışın ki yanlış yönlendirilmeyin :)

KronikMuallime
Aday Memur
11 Ocak 2019 20:21

Hocam sistem açılsın ben de yazacağım haberleşiriz inşallah

fayel, 5 yıl önce

hocam nasıl van gelmiyor ya, benimde puanım 83.17 sıralamam 350 kalmıştı aklımda ama 369 imiş. yanı küçüköğretmenle neredeyse aynıyız. onada demiştim kesin vanı yazın. genelde düşük puanlı kişiler o çıkmaz bu çıkmaz der ki sizi kötü yere gönderip olaralara kendileri gidebilmek için. iyi niyetli olanları ayrı tutarak diyorum ama birisi size 77-78 ile alan bir ile 83 puanla atanamazsınız diyorssa bunun başka bir açıklaması yok. van çok guzel bir yer 2 yıl yaşadım. ve bende yazacağım vanı. haberleşelim..

fayel
Kapalı
11 Ocak 2019 20:23

hocam nasıl puan biriktiriyorlar :) sözleşmelide puan biritirme, hizmet yılı ilerleme vesaire hiç bir sey yok malesef

Kesinlikle öyle hocam. Her şeyi düşünmek lazım. Ulaşım ve sosyal faaliyetler çok önemli benim için. Doğu'da olan arkadaşlarımın sınıfları 8-10 kişi çok rahatız, puan biriktiriyoruz diyorlar ama sosyal olarak epey zayıf sakin şehirler. Artıları ve eksileri koymak lazım. Ben Van İpekyolu, Tuşba, Erciş ve Urfa yazacağım. Kars'ta yazacağım başka şehir sanırım eklemem. Sonlara 77 78 puanlı okullar eklerim yeterli olur 21i de açarım.

KronikMuallime
Aday Memur
11 Ocak 2019 20:25

Peki zorunlu görev olarak sayılmayacak mı bu? Tayin isteme durumu nasıl olacak ki? Daha atanmadan bu konuları konuşmam da komik aslında ama insan cahil cahil kalmakta istemiyor :)

fayel, 5 yıl önce

hocam nasıl puan biriktiriyorlar :) sözleşmelide puan biritirme, hizmet yılı ilerleme vesaire hiç bir sey yok malesef

11 Ocak 2019 20:29

Fayel.. :) siz samsundan mıydınız.. evet verdiginiz bilgiler hala aklımda
fayel, 5 yıl önce

11 Ocak 2019 20:31

Kesinlikle cok dogru diyosunuz hocam,, ama ilk defa böyle bir sey deneyimleyecek hocalarımız (örnek ben) hiç anlamadıgımız için tedirginiz, sanırım bu yüzden :)
Feyzablbl, 5 yıl önce

Sıralamalarda olan hocalarımız vana Diyarbakır?a vs başka gelişmiş merkezlere gitmeyecek de kim gidecek anlamıyorum 1-2 yer açılmıyor kiburalarda açılan birsürü güzel merkez il ilçeler var kendinizi çok fazla kötü tercih yapmam lazım diye şartlamayın derim hocalarım güzel puanlarınız varken ama en son sıralarda da tabiki dekendini garantiye alın

fayel
Kapalı
11 Ocak 2019 20:41

evet hocam samsun:) hocam bende geçen atamada tercih yaptm sdce ama ölü tercih yani. puanım düşüktü. ama onda bile insan tecrübe kazanıyor :) aramızda 2-3 kişi varmış sadece sanırım. :) benim 83.17 sıralama 369

kucukogretmenn, 5 yıl önce
Fayel.. :) siz samsundan mıydınız.. evet verdiginiz bilgiler hala aklımda

fayel
Kapalı
11 Ocak 2019 20:45

hocam orasını bende bilmiyorum. mebe soracağım. şimdi diyelimde 1e3 bir okula atandım. doğu görevi sayılmayan bir okul yanı. 4 ylı bitirdkten snra bana sen doğu görevi yapmamışsın diyip doğu görevimi verecekler yoksa 4 yıl çakılı öğretmenlik yaptığım için zaten bu doğu gorevi sayılmıyor mu? hizmet puanı vesaire hiç nbirşey bana verilmyince ben nasıl doğu görevi için tercih yapıcam? bana göre iyi bir okula dahi atansak bu doğu görevi olarak sayılacak çnkü hizmet puanı vesaire hiçbirşey almadan çalışıyoruz..

Peki zorunlu görev olarak sayılmayacak mı bu? Tayin isteme durumu nasıl olacak ki? Daha atanmadan bu konuları konuşmam da komik aslında ama insan cahil cahil kalmakta istemiyor :)

KronikMuallime
Aday Memur
11 Ocak 2019 20:48

Hocam benim arkadaşım Gaziantep Şehitkamil'de 1/6 okulu. Zaten hizmet alanı 4, 5 veya 6 olanlar açılıyor diye biliyorum. Onlarda zorunlu hizmet alanları. Zaten direkt doğuya gittiğimiz için sayılacağını düşünüyorum ben.

fayel, 5 yıl önce

hocam orasını bende bilmiyorum. mebe soracağım. şimdi diyelimde 1e3 bir okula atandım. doğu görevi sayılmayan bir okul yanı. 4 ylı bitirdkten snra bana sen doğu görevi yapmamışsın diyip doğu görevimi verecekler yoksa 4 yıl çakılı öğretmenlik yaptığım için zaten bu doğu gorevi sayılmıyor mu? hizmet puanı vesaire hiç nbirşey bana verilmyince ben nasıl doğu görevi için tercih yapıcam? bana göre iyi bir okula dahi atansak bu doğu görevi olarak sayılacak çnkü hizmet puanı vesaire hiçbirşey almadan çalışıyoruz..

Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi