Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
29 Kasım 2019 11:22

Güvenlik soruşturması iptali

arkadaşlar anayasa mahkemesi̇ni̇n vermi̇ş olduğu karar mevcutda var olan davalari etki̇ler mi̇ hukukçu arkadaşlar bu konuda yardimci olurmusunuz

29 Kasım 2019 13:04

Benim de bu yüzden açtığım dava var avukat bugün yüzde 99 iptal olacak bi dayanağı kalmadı dedi. Tabi bir kesinlik yok ama umarım bu hukukusuz anlayıştan biran önce dönülür. Ben kardeşimin devletin teşvik verdiği okulda bir yıl öğrenim görmesinden dolayı işe baslatilmadim..

gorrkem
Aday Memur
29 Kasım 2019 15:33

Merhaba benim de devam eden bir sureç var buni da etkiler mi acaba ?
EkonomistZiraatci, 4 yıl önce
Benim de bu yüzden açtığım dava var avukat bugün yüzde 99 iptal olacak bi dayanağı kalmadı dedi. Tabi bir kesinlik yok ama umarım bu hukukusuz anlayıştan biran önce dönülür. Ben kardeşimin devletin teşvik verdiği okulda bir yıl öğrenim görmesinden dolayı işe baslatilmadim..
29 Kasım 2019 16:24

Güvenlik soruşturması sebep gösterilerek olumsuz sonuç aldıysanız mutlaka etkileyecektir hocam sadece bundan sonrası için verilecek bir karar olduğunu sanmıyorum birsürü insanin davası sürüyor ve konu ortak
gorrkem, 4 yıl önce
Merhaba benim de devam eden bir sureç var buni da etkiler mi acaba ?

gorrkem
Aday Memur
29 Kasım 2019 19:16

Ben memur olarak calisiyorum fakat davam var ve de baska kuruma atandim ama dava oldugu icin guvenlik sorusturmasini bekletiyorlar. Mahekemenin bitmesini bekliyorlar. Bu durumda gs ya bakmadan kuruma atanmam gerekmez mi?
Güvenlik soruşturması sebep gösterilerek olumsuz sonuç aldıysanız mutlaka etkileyecektir hocam sadece bundan sonrası için verilecek bir karar olduğunu sanmıyorum birsürü insanin davası sürüyor ve konu ortak
29 Kasım 2019 19:34

Güvenlik soruşturması kaldırıldığına göre mantıken atamayı bekletmemeleri gerekiyor ama kurumlar da ne yapacağını bilmiyordur şimdi. Mecliste acil görüşülüp yerine bir kanun çıkarırlar diye tahmin ediyorum
gorrkem, 4 yıl önce
Ben memur olarak calisiyorum fakat davam var ve de baska kuruma atandim ama dava oldugu icin guvenlik sorusturmasini bekletiyorlar. Mahekemenin bitmesini bekliyorlar. Bu durumda gs ya bakmadan kuruma atanmam gerekmez mi?

gorrkem
Aday Memur
29 Kasım 2019 19:36

Bana da oyle geliyor ama sonuçta anayasa mahkemesinin karari var yeni kanun ciksa bile anayasanjn mah. verdigi karar onu da kapsamasi lazim.
Güvenlik soruşturması kaldırıldığına göre mantıken atamayı bekletmemeleri gerekiyor ama kurumlar da ne yapacağını bilmiyordur şimdi. Mecliste acil görüşülüp yerine bir kanun çıkarırlar diye tahmin ediyorum

Nyzmtn
Aday Memur
29 Kasım 2019 20:47

Gs nın iptalinin belli bir süresi var mı bazı sitelerde 9 ay tarzında şeyler gördüm ama bu sitede de g.s için belli bir zaman belirtilmemiştir diyor bu konuda bir fikri olan var mı

berke2510
Daire Başkanı
08 Aralık 2019 12:51

berke2510

Şube Müdürü

AYM güvenlik soruşturması iptal sonucunda istinafta devam Eden davaya kararı sundum istinaf Anayasaya aykırı işlemler ile yapılan islemleri ne zaman iptal eder yine bir şey olmamış gibi davranarak dosya sırasını mı bekler yoksa ivedi olarak görür ve idari işlemleri iptal mi eder

Bunun bir kriteri varmı bekleyecekmiyiz dosya sırasını ek beyan verdim 29.11.2019

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi