Editörler : Lanet
11 Ocak 2012 22:02

Facebook hesabıma ve hotmail hesabıma giriş yapamıyorum.

Merhabalar. Akşam üzeri lap topumdan facebooka girmeye çalıştım. Şöyle bir uyarı verdi:

Üzgünüz, eski bir şifre girdin

Şifrenin değiştirilme zamanı:

Bu değişikliği yaptığını hatırlamıyorsan, buraya tıkla.

Tıkladım. hotmailime yeni bir şifre gönderdiğimi belirttiler. Sonra hotmailime girmeye çalıştım ama ona da giremedim. Tahminlerime göre biri her iki hesabımı da hacklemiş. Arkadaşlarımın hesabından kendi profilime bakıyorum herhangi bir değişiklik yok.son paylaşımlarım resimlerim aynen duruyor. sayfalarımda halen yönetici konumundayım. Acaba teknik bir nedenden dolayı giriş yapamıyor olabilir miyim? çünkü doğru kullanıcı adı ve şifre girdiğim halde facebooka bir kaç saat giremediğim zamanlar olmuştu ama hem facebooka hem de hotmail hesabına girememem illk defa oluyor.

yapabileceğim başka bir şey var mı?

ögrtmn memur
Kapalı
11 Ocak 2012 22:35

arkadasım aynı soruyu ben de sormustum burada siz di galiba cevap vermiştiniz. aynısı benim abim için oldu. önceleri en azından guvenlik sorusunu giriyordum su anda o da girilmiyor.

diyecegim guvenlik sorusunu biliyorsan gir ve 3 arkadas seciliyor onlara sifre gidiyor sen de onlardan o sifreleri alıyorsun. zaman kaybetmeden bakın. ben su anda onu da yapamıyorum guvenlik sorusunu değiştirmişler galiba. baska da bir sey yapılmıyor malesef.

o yuzden facebook a artık hiç guvenmiyorum sikayet edbileceğin bir yer yok. bunların hepsi bir tuzaktan baska birşey deil.

dilemma784
Şef
14 Ocak 2012 12:49

aynı sorunu bende yaşadım dediğiniz gibi üç arkadaş seçip kodları girdim ama fayda etmedi en son resmi bir kurumdan alınmış kimliğinizi gönderin dedikleri bölümü doldurup kimliğimin sadece adım, doğum tarihim ve resmimin olduğu bölümü gösterir halini gönderdim ve geri alabildim ancak bunu kabul ediyorlar sanırım...

mnvvrrr
Kapalı
14 Ocak 2012 13:57

dilemma gercekten oluyro mu öyle. cok iyi o zaman.

dilemma784
Şef
16 Ocak 2012 13:35

evt mnwrrr ben şükür o şekilde geri alabildim...

umarım sizde alırsınız...

mnvvrrr
Kapalı
16 Ocak 2012 14:56

ben de alabildim cok sükür. bundan sonra olmaz böyle seyler insallah. ama canım ben kimliğin ön yuzunun tamamını göndermiştim bir sorun bir aksilik cıkmaz insallah deil mi? internet ortamında hersey olabiliyor malesef :(

dilemma784
Şef
17 Ocak 2012 13:14

çok sevindim sizin adınıza... inşallah bir daha gelmez başımıza ama keşke diğer bilgileri paint gibi programlarda karalayıp öyle gönderseydiniz... inşallah bir sorun çıkmaz... evt internet ortamında hiç birşeye güven olmuyor artık...

enjoy0663
Aday Memur
18 Ocak 2012 20:47

ama benim facedeki nickin ismi kimlikle ayni değil verirlermi

enjoy0663
Aday Memur
11 Şubat 2012 20:26

yardım lutfen kimlik bilgilerimi gönderdım kac gunde cevap gelir acaba

i m a j
Yasaklı
11 Şubat 2012 23:22

kardeş benim arkadasa da oldu ,

benim lidtede normal gozukuyor ama hesabına giremiyor

hesabın hacklenmiş.

şifre unuttum desende geri alamıyosun.. malesef

msn le face hesabın ayrı olsaydı sorun olmazdı

çözüm : yeni bir facebook hesabı alacan yada almayacan

hesabın hacked olmuş

Mütefekkir
Genel Müdür
12 Şubat 2012 19:50

evet bütün yolları denedim malesef geri alamadım. bir daha açmayı düşünmüyorum. facebook hesabım olduğu zaman günde 1-2 saatimi harcıyordum, yaklaşık 1 aydır facebooka giremiyorum, daha fazla kitap okuduğumu film izlediğimi hatta ders çalıştığımı falan gözlemledim:) sanki böylesi daha hayırlı oldu gibi neyse.. :)

Mütefekkir
Genel Müdür
27 Mart 2012 22:55

Arkadaşlar facebook hesabımı geri aldım çok şükür :)

Umudum tamamen tükenmişti, neredeyse 2.5 ay geçti, ta ki uludağsözlükte "ölenlerin facebook hesabı" isimli konuyu okuyana kadar. meğer facebookun böyle bir hizmeti varmış. eğer -Allah korusun- bir yakınınz vefat ederse bunu belgelerle ispatlamanız durumunda facebook yönetimi ölen kişinin bu hesabını tamamen kapatıyor. Ben de hesabı geri almaktan tamamen umudumu kesmiştim, bari hesabı kapatayım da hacker kötü niyetiyle kullanmasın umuduyla internetten indirdiğim bi ölüm belgesini ablamın ağzından doldurdum ve ( https://www.facebook.com/help/?faq=265593773453448#-Vefat-etmiş-birinin-sitedeki-hesabı-için-nasıl-özel-bir-istek-gönderebilirim ) linkindeki formu doldurup sahte ölüm belgemi ekleyerek gönderdim. bir gün sonra bana "gönderdiğiniz ölüm belgesi yeterli değil(nihayetinde mühürsüz imzasız bi şeydi) tarzında bi şey gönderdiler ama daha önemlisi mesajın sonunda "hesabınızın başkasının eline geçtiğinden şüpheleniyoruz" tarzında bir şeyler de eklemişlerdi. galiba meseleyi anlamışlardı çünkü ben daha önce çok kez hesabımın çalındığını bildirdiğim mesajlar göndermiştim. bu iyi bir mesajdı çünkü hesabın bana ait olduğunu anlamışlardı. ben de zaman kaybetmeden nüfus cüzdanımın fotoğrafını çektim(kimlik no bölümünü paintten karaladım) yeniden hem yukarda linkini verdiğim formla hem de bana gelen maile cevap olarak gönderdim. 3-4 gün sonra bana mail geldi, şu linke tıklayın hesabınızı geri alın ama hesabınızı dondurun tarzında bir mesaj gönderdiler. ben de linke tıkladım yeni mail adresimi ve şifremi girdim hesabımı geri aldım. hesabımı neden dondurmam gerektiğini anlamadım ama yine de her ihtimale karşı dondurdum. zaten bir daha kullanma niyetinde değilim. başkalarının elinde olmasındansa donuk kalması daha iyi..dersimi aldım zaten ben.. :)

dlgz10
Aday Memur
01 Nisan 2012 17:57

:)

04 Nisan 2012 21:55

ben de hotmail hesabımı açamıyorum, facebook şifrem farklı olduğu için onda sorun yok ama maillerimi açamıyorum, kod gönder diyorum açamadığım hesabıma gönderiyor, ne yapabilirim sizce?

Mütefekkir
Genel Müdür
04 Nisan 2012 22:56

mailinize giriş yaptığınız hotmail sayfasını açın. "hesabınıza erişemiyor musunuz?"a tıklayın. "parolamı unuttum"a tıklayıp "parolanızı sıfırlayın"a tıklayın. mailinizi ve ekrandaki harfleri girdikten sonra "müşteri desteği" sekmesini seçin. sizinle iletişimde bulunacakları kullandığınız başka bir mail adresini girin ve Devam'a tıklayın. Ekrana gelen formda sorulan soruları eksiksiz doldurun. eğer mailinizle ilgili bilgilere sahipseniz hesabınızı geri alabilirsiniz... kolay gelsin.

ögrtmn memur
Kapalı
04 Nisan 2012 23:21

malesef o dedikleriniz o kadar kolay olmuyor. msn almak için farklı sorular var hepsini girmek zorundayız ama sacma seyler var. anlamadım ben. gercekten msn hesabını kurtaran biri varsa yardımcı olsun.

Mütefekkir
Genel Müdür
05 Nisan 2012 01:06

çevremde hotmaili çalınan arkadaşlarım ya güvenlik sorusunu cevaplayarak ya da yukarıda yazdığım yöntemi deneyerek maillerini geri aldılar.. ama benim yazdığım yöntemle geri alabilmek için formda sorulan soruları eksiksiz ve doğru şekilde doldurmak zorundasınız..

1789__ÖKK
Müsteşar Yardımcısı
05 Nisan 2012 21:58

peki zaman tünelinden nasıl çıkılır??

Mütefekkir
Genel Müdür
06 Nisan 2012 00:05

zaman tünelinden çıkılmanın çaresi yok.kısa bir zaman sonra geçmeyen herkes de zorla geçirilecek:) sayfalar da o formatta paylaşım yapacak..

size "şu linke tıklayın şu adımları izleyin zaman tünelinden çıkın" gibi linkler gönderen kişilere kesinikle itibar etmeyin. bu kişiler facebook formatına sahip sayfalar tasarlıyorlar ve sizler bu linklere tıklayıp hesap bilglierinizi girdiğinizde hesabınızı hackliyorlar.dediğim gibi zaman tünelinden çıkmanın çaresi yok. girenler çıkamayacak, girmeyenler de bir kaç ay içinde zorla geçirilecek..

Mütefekkir
Genel Müdür
06 Nisan 2012 00:13

karikatürü bilem yapılmış :)

http://www.medyafaresi.com/haber/76742/guncel-zaman-tuneline-gecmek-zorunda-miyim.html

07 Nisan 2012 20:25

cvplarınız için teşekkürler...

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi