Editörler : supporters.
«9899100101102103104105106107108109110

Vizyon26
Aday Memur
25 Mart 2019 15:38

hocam bugün açıklandı. yönetim yapılmış anlamına geliyor. olumlu geldi

yenidocadayi, 5 yıl önce

Hocam, bu durumda yönetim kurulu yapıldığını düşünebilir miyiz? Sonucunuz olumludur umarım

gsklc
Aday Memur
25 Mart 2019 16:13

Sayın hocam tebrik ederim. Alanınız nedir acaba? Bir de raporlarınızın son giriş tarihini görebiliyor musunuz? Teşekkürler...

Vizyon26, 5 yıl önce

25 Mart 2019 16:21

Hocam tebrik ederim, darısı biz bekleyenlere..

Vizyon26, 5 yıl önce

görkymat
Aday Memur
25 Mart 2019 17:08

Hocam acaba bahsettiğiniz yayınla alakalı juri aşamasında bir problemle karşılaştınız mı?

Merve Dr, 6 yıl önce

evet kabul ediliyor. dosyanızı inceleyen kişi o yayına internetten üzerinden derginin online sayfasında erişiyorsa sorun yok. Yani issue volume page numarası almamış olan ama online da görülebilen yayınlar beyannameye ekleniyor. Ben ekledim ve başvurdum sorun olmadı, sorun olmadığını şöyle söyleyebilrim ki o yayınım kabul edilmese 100 minimum puanı sağlamadığım için jüri aşamasına geçemezdim.

direnen
Aday Memur
25 Mart 2019 17:32

Sonuç açıklandı. En sonunda 5/5 başarılı. Sağlık bilimleri alanım.

adaydoc2018
Memur
25 Mart 2019 17:33

Merhaba yonetim kurulu yapilmis (kesin bilgi), sonuclari aciklamaya devam edeekler sanirim.

Benim gibi sonucu aciklanmayanlar icin yeni umut nisan ayi :(

25 Mart 2019 21:28

Hocam yönetim kurulu ne zaman yapılmış, tarih dedilermi ? benim tahminim ayın 8 i civarı bu formlarda birisi 7 martta yönetim yapıldı demişti bende ihtimal vermemiştim çünkü o gün sağlık etik kurulu toplantısı vardı acaba 7 marttamı yapıldı ? çünkü 15 mart doç başvuruları öncesi yapmış olabilirler yoksa yönetim her ayın 3. haftası yapılıyordui bu durumda eğer yönetim 7 martta yapıldıysa bundan sonraki ilk yönetim 20 nisan civarı yapılır ve ekim dönemi içinde bir çok sonuç görüşülür ve açılamalar sanırsam bu defa biraz uzar ve 8-10 mayıs civarını bulur.

adaydoc2018, 5 yıl önce

Merhaba yonetim kurulu yapilmis (kesin bilgi), sonuclari aciklamaya devam edeekler sanirim.

Benim gibi sonucu aciklanmayanlar icin yeni umut nisan ayi :(

adaydoc2018
Memur
25 Mart 2019 22:22

Hocam 8 Mart'ta Komisyon toplantisi olmustu, benim dosyam komisyona girdigi icin biliyorum.

Bugun telefonda gorustugum gorevli, Mart ayi yonetim kurulunun da yapildigini ve sonuclarin aciklanmaya basladigini iletti.

O yuzden, bu ay sonucu aciklanmayanlar Nisan ayinin 3. haftasini beklemek durumundalar maalesef.

25 Mart 2019 22:34

Teşekkür ederim hocam sağolun.

adaydoc2018, 5 yıl önce

Hocam 8 Mart'ta Komisyon toplantisi olmustu, benim dosyam komisyona girdigi icin biliyorum.

Bugun telefonda gorustugum gorevli, Mart ayi yonetim kurulunun da yapildigini ve sonuclarin aciklanmaya basladigini iletti.

O yuzden, bu ay sonucu aciklanmayanlar Nisan ayinin 3. haftasini beklemek durumundalar maalesef.

sosyolojistt
Aday Memur
30 Mart 2019 17:12

Mrb değerli hocalarım. Bir konuda kafam karıştı. Biraz konu dışı olacak ama cevaplarsanız çok

sevinirim. Bir üniversitenin eğitim fak. dr. öğretim üyesi başvuru ilanına baktım. Şartlar şöyle (En az birini yani a ya da b’yi sağlamak gerekiyor):

a) En az 1 (bir) tanesi uluslararası indekslerde taranan hakemli dergilerde olmak üzere toplamdaen az 2 (iki) makale türünde yayın yapmış olmak,

b)Alan indekslerinde taranan dergilerde en az 2 (iki) makale türünde yayın yapmış olmak ve

ilaveten Tablo 1a ve 2’den en az 50 puan almış olmak.

Benim Sakarya Üniversitesi Eğitim Fak. Dergisi(SOBIAD, Türk Eğitim İndeksi, Google Scholar, ASOS İndex ve Akademik Dizi’nde taranıyor) ve Abant İzzet Baysal Eğt. Fak. dergisinde (Ulakbim,DOAJ, SOBIAD, TR Dizin, ASOS İndex’de taranıyor) olmak üzere iki makalem var. Ayrıca “Art Index (Art Research Database, EBSCO)” da taranan bir makalem daha var. İki sorum var:

1-Yukarıdaki şartları taşıyor muyum? Yukarıdaki (a) bendindeki “uluslararası indekslerde tarananhakemli dergiler” kapsamına “Art Index (Art Research Database, EBSCO)” giriyor mu?

2-(b) deki şartta “Tablo 1a ve 2’den en az 50 puan almak” derken toplamda mı yoksa ayrı ayrı 50 puan mı? Tablo 1a yayınlar, bildiriler vs. anladım da sadece tablo 2’den 50 puan almak akademisyen olmayanlar için çok zor değil mi? (Tablo 2’yi sanırım az çok biliyorsunuzdur: Davetli konuşmacı olmak, ödüller, burslar, Bilimsel kurul /Sanat kurulu üyelikleri, Süreli hakemli, uluslararası indekslerde taranan dergilerde görev almak (her bir dergi için), bilimsel toplantılar, idari görevler(üniversitede), soruşturma, Eğitim-öğretim ve diğer resmî faaliyetler (verilen dersler, jüri üyelikleri vs.) ve atıflar). Burada sadece atıflardan 50 puan almak çok zor.

sosyolojistt
Aday Memur
30 Mart 2019 17:26

Önceki mesajım bozuk çıkmış. Düzeltiyorum.

Mrb değerli hocalarım. Bir konuda kafam karıştı. Biraz konu dışı olacak ama cevaplarsanız çok sevinirim. Bir üniversitenin eğitim fak. dr. öğretim üyesi ilanına baktım. Şartlar şöyle (En az birini a ya da b'den birini sağlamak gerekiyor)

a)En az 1 tanesi uluslararası indekslerde taranan hakemli dergilerde olmak üzere toplamda en az iki (2) makale türünde yayın yapmış olmak,

b)Alan indekslerinde taranan dergilerde en az iki (2) makale türünde yayın yapmış olmak ve ilaveten tablo 1a ve 2'den en az 50 puan almış olmak.

Benim Sakarya Ünv. eğitim Fak. Dergisi (Sobiad, Türk Eğitim İndeksi, Google Scholar, Asos index ve Akademik dizinde taranıyor) ve Abant İzzet Baysal Eğt. Fak. Dergisinde (ULAKBIM, DOAJ, sobiad, TR dizin, ASOS indexte taranıyor) ve bir de "Art İndex (Art Research Database, EBSCO'da taranan) bir makalem var. İki sorum var:

1-Yukarıdaki şartları taşıyor muyum? Yukarıdaki "uluslararası indekslerde taranan hakemli dergiler" kapsamına "Art İndex (Art Research Database, EBSCO" da taranan makalem girer mi?

2-(b) bendindeki şartta "Tablo 1a ve 2'den en az 50 puan almak" derken toplamda mı yoksa ayrı ayrı 50 puan mı olacak? Tablo 1a yayınlar, bildiriler vs. anladım da sadece tablo 2'den 50 puan almak akademisyen olmayanlar için çok zor değil mi? (Tablo 2'yi sanırım az çok biliyorsunuzdur. Kriterler şunlar: Davetli konuşmacı olmak, ödüller, burslar, bilimsel/sanat kurulu üyelikleri, "süreli hakemli, uluslararası indekslerde taranan dergilerde görev almak", bilimsel toplantılar, idari görevler(üniversitede), soruşturma, eğitim-öğretim ve diğer resmi faaliyetler (Verilen dersler, jüri üyelikleri vs. ve atıflar. Burada sadece atıflardan 50 puan almak çok zor.

Teşekkür ederim.

Alpercam
Aday Memur
18 Nisan 2019 00:30

Herkezin süreç tamamlandı sanırım hiç bekleyen kalmadı mı benden başka.

adaydoc2018
Memur
18 Nisan 2019 01:18

Ben de beklemedeyim hocam.

Bir juri uyesi asgari sart demisti, komisyon beni hakli buldu. Gecen ay juriden raporunu tekrar girmesi istenmisti, o da girmis sanirim.

Nisan ayi docentlik komisyonuna girdi, bildigim kadariyla onumuzdeki haftaki yonetim kuruluna girecek.

Heyecanla bekliyoruz !!

Sizin durumunuz nasil?

Alpercam, 5 yıl önce

Herkezin süreç tamamlandı sanırım hiç bekleyen kalmadı mı benden başka.

vethekyusuf
Müsteşar
18 Nisan 2019 10:16

Bende beklemedeyim. Daha ne kadar beklerim onu da bilmiyorum. Her aşamada komisyonda 1 er aydan 3 ay kaybettim bundan sonra da ne kadar kaybederim bilmiyorum.

Kasım ayında son jürinin girme süresi vardı. Bu arada 1 yedek 1 asil düştü 5 jüriyle devam ettim. Aralık ayında ki açıklamada Asgariden bir hoca bırakmış. İtiraz ettim gönderdim fakat Aralık komisyonuna girmedi Ocak ayı Komisyonuna girdi. Haklı bulundum jüri sürecine geçtim. Normalde 15 gün 1 ay süre veriliyor deniliyor bu aşamada ona göre Şubat Komisyonunda belli olması gerekirken hiçbir değişiklik olmadı bende Yönetime girecek diye beklerken Mart Komisyonunda Jüri düşürüldü (büyük ihtimal ya rapor girmedi ya da asgaride ısrarcı oldu). Böylece jüri sayım 4 düştüğü için 3 yeni jüri atamasını bekledik oda Mart Yönetiminden sonra atandı. Bu hocalarda Ekim başvurusundan da dosya varsa kim bilir ne zaman girecekler. Hiç dosya yoksa 1 ay süre dersek Nisan Yönetimine ya da Mayıs Yönetimine girer diye düşünüyorum. Tabi en kısa süre olarak bu düşüncem.

Bekleyen tüm hocalarımıza sabırlar ve hayırlı sonuçlar diliyorum.

Alpercam
Aday Memur
18 Nisan 2019 15:54

Hocam benim durumda sizinki gibi. Yedek jüri asgari vermişti. Komisyon beni haklı buldu. Tekrar rapor istediler. Komisyona girdiğini ve yönetim kurulunda açıklanacağını söylediler. Heyecanla bekliyoruz

18 Nisan 2019 17:41

Benim de 2 jürim kadı raporunu girmeyen ve işin kötüsü Ağustos'a kadar sürelerinin olması.

bessginbekir
Daire Başkanı
19 Nisan 2019 11:02

cihan hocam son tarihleri nasıl öğrendiniz? bir de süreciniz etik-asgari itiraz nedeniyle mi uzadı biliyor musunuz? ben de 1 senedir meraktayım; academia.edu mudur nedir; oradan ileti gelince bile yüreğim pır pır ediyor - şuradan isminizi gugulladılar vs. diye. ekim 2018 liler bugün yönetim kurulu olacağını yazmış; dün yeni yönetim kurulu seçilmiş vs. bilginiz var mı? (p.s. açıkçası yönetim diye yenilendi anlamadım; senede 1 defa yazın olmuyor muydu o iş?)

bessginbekir
Daire Başkanı
19 Nisan 2019 11:04

hocam yönetim kurulu (raporu tamamlananların görüşüldüğü) gelecek hafta mıymış? bugün müymüş? ekim 2018 dekiler bugün diye yazmış ama...

adaydoc2018, 5 yıl önce

Ben de beklemedeyim hocam.

Bir juri uyesi asgari sart demisti, komisyon beni hakli buldu. Gecen ay juriden raporunu tekrar girmesi istenmisti, o da girmis sanirim.

Nisan ayi docentlik komisyonuna girdi, bildigim kadariyla onumuzdeki haftaki yonetim kuruluna girecek.

Heyecanla bekliyoruz !!

Sizin durumunuz nasil?

bessginbekir
Daire Başkanı
23 Nisan 2019 09:37

valla anlaşılan burada kimse kalmadı; ekim 2018 aktif biçimde havadis veriyor.

fragile999
Aday Memur
29 Nisan 2019 18:33

Sosyal Bilimler alanında etik kurulun önumuzdeki hafta (6 ile 10 Mayıs arası) toplanacağını ögrendim ama net olarak o hafta içinde hangi gün olacağını bilmediklerini söylediler. Herkese sabır ve şans diliyorum...

Toplam 2189 mesaj
«9899100101102103104105106107108109110

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi