Editörler : supporters.
«979899100101102103104105106107108»

veteriner06
Aday Memur
17 Şubat 2021 14:52

Sayın Hocalarım merhaba 2020 mart dönemi yapanlardanım. Tek jürim ağustos ayında etiğe vermiş. Bütün jürilerimin sonuç girme tarihi 16 eylüldü. Eylül 26 da yapılan üak toplantısından sonra savunmam istendi. Ekim başında savunmamı yolladım. Hala beklemedeyim. Dosyam ne durumda nerede kimde hiçbir bilgim yok? Sistemde hala etik sürecinde gözüküyor. Sizce sonucum direkt başarılı yada başarısız olarak mı gelir? Yoksa Jüri sürecine mi döner? Bu durumu yaşayan hocalarım varsa bilgilendirirse sevinirim.

Lycurgus
Memur
17 Şubat 2021 20:13

Öncelikle geçmiş olsun hocam, kısaca: Alanınızla ilgili etik kurul toplanacak, jürinin/jürilerin iddiasını inceleyecekler. Eğer sizden savunma istenirse size posta ile tebligat yapılacak. İçeriğini ancak o zaman öğrenebileceksiniz.

blueDr, 3 yıl önce
Arkadaşlar merhaba güncel durumum etik inceleme oldu bugün. Bu aşamada jürinin gerekçesine ulaşabiliyor muyuz? Yoksa kurul sonrası etik ihlal şeklinde karar çıkarsa mı görüyoruz!?

climated
Aday Memur
18 Şubat 2021 11:00

Merhaba Hocam. Etik ihlal gerekçelerini merak ediyorum açıkçası. Paylaşabilecek durumda olan hocalar olursa yol gösterir, henüz açıklanmamakla riskli bir durumum olduğunu öğrendim ya asgari ya etik ihtimali olabileceği icin okumaya başladım sizleri
veteriner06, 3 yıl önce

Sayın Hocalarım merhaba 2020 mart dönemi yapanlardanım. Tek jürim ağustos ayında etiğe vermiş. Bütün jürilerimin sonuç girme tarihi 16 eylüldü. Eylül 26 da yapılan üak toplantısından sonra savunmam istendi. Ekim başında savunmamı yolladım. Hala beklemedeyim. Dosyam ne durumda nerede kimde hiçbir bilgim yok? Sistemde hala etik sürecinde gözüküyor. Sizce sonucum direkt başarılı yada başarısız olarak mı gelir? Yoksa Jüri sürecine mi döner? Bu durumu yaşayan hocalarım varsa bilgilendirirse sevinirim.

veteriner06
Aday Memur
18 Şubat 2021 11:51

yüksek lisans tez öğrencimin tezinden yaptığımız yayını kendi tezimden üretilen bölümde puanlamamışım :) tez benim değil ki öğrencimin bununla alakalı dönmüş durmuş sayın hocam sağolsun 6 aydır beni bekletiyor boş yere....

climated, 3 yıl önce
Merhaba Hocam. Etik ihlal gerekçelerini merak ediyorum açıkçası. Paylaşabilecek durumda olan hocalar olursa yol gösterir, henüz açıklanmamakla riskli bir durumum olduğunu öğrendim ya asgari ya etik ihtimali olabileceği icin okumaya başladım sizleri

climated
Aday Memur
18 Şubat 2021 11:54

İnanılmaz. Kendi tezinden makale yazdığı icin etiğe sevkedilen bir hoca vardı, onun paylaşımı ile yarışır bu da.
veteriner06, 3 yıl önce

yüksek lisans tez öğrencimin tezinden yaptığımız yayını kendi tezimden üretilen bölümde puanlamamışım :) tez benim değil ki öğrencimin bununla alakalı dönmüş durmuş sayın hocam sağolsun 6 aydır beni bekletiyor boş yere....

veteriner06
Aday Memur
18 Şubat 2021 12:21

Alıştım artık hocam 2016 yılında da başvuru yapmıştım. Onda da 3 e 2 kaldım. Üniversitemizde BAP yok ve verdiğim Tübitak projeleri geçmemesine rağmen 3 hocamızda yeterli proje yürütücülüğüm olmadığı için red vermiş. Sisteme gülüyorum artık az da canım sıkılmıyor değil....

18 Şubat 2021 13:05

Bundan dolayı sizden savunma mı istendi hocam???!!!

veteriner06, 3 yıl önce

veteriner06
Aday Memur
18 Şubat 2021 14:20

Sayın hocam bunu 3 madde de evirip çevirince savunma istediler( projeden olduğunu beyan etmemiş demiş ettim hatta ilişkilendirdim ama bakmaya lütuf etmemiş... bunun gibi şeyler bende her şeyi ayrıntısıyla yazıp gönderdim) bende şaşırdım hatta bilirkişiye bile gitmiş herhalde 6 aydır ses yok ..... Allah'a havale ediyorum herkesi bu kandil gününde ... neyse hocalarım herkese kolay gelsin

Ydocent
Şef
18 Şubat 2021 14:30

Beni de yayinlarin projeden olduğunu anlayamadım demiş asgari den birakmis bir juri uyesi. Yayinlarin icinde proje ye atif dolu bakan yok.

Yayınlar proje ile iliskilendirilmis bakan yok. Bunun faturasını bizlere çıkartıyorlar. Gercekten su kandil gününde Allah bildiği gibi yapsın bunlara sebep olanlari

veteriner06, 3 yıl önce

Sayın hocam bunu 3 madde de evirip çevirince savunma istediler( projeden olduğunu beyan etmemiş demiş ettim hatta ilişkilendirdim ama bakmaya lütuf etmemiş... bunun gibi şeyler bende her şeyi ayrıntısıyla yazıp gönderdim) bende şaşırdım hatta bilirkişiye bile gitmiş herhalde 6 aydır ses yok ..... Allah'a havale ediyorum herkesi bu kandil gününde ... neyse hocalarım herkese kolay gelsin

18 Şubat 2021 15:55

Çocuklarımızı teslim ettiğimiz akademisyenlere psikoloji testleri yapılmalıdır.

Psikopat, riyakar, inanç yoksunu, vicdan yoksunu, manipulasyona yatkın, karakter yoksunları akademi gibi kutsal bir göreve alınmamalıdır.

Bırakın yayınlarla ünvan dağıtmayı öncelikle insan mı değil mi onu sınayın.

Sistem top yekün değişmeli...

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
18 Şubat 2021 23:30

Hocam sizin bölümde proje zorunlu mu? sosyal bilimlerde zorunlu değil de.

veteriner06, 3 yıl önce

Alıştım artık hocam 2016 yılında da başvuru yapmıştım. Onda da 3 e 2 kaldım. Üniversitemizde BAP yok ve verdiğim Tübitak projeleri geçmemesine rağmen 3 hocamızda yeterli proje yürütücülüğüm olmadığı için red vermiş. Sisteme gülüyorum artık az da canım sıkılmıyor değil....

veteriner06
Aday Memur
19 Şubat 2021 00:27

komik yanı bizde de değil ama hocalarımız sağolsun...

nickbulmakzorazizim, 3 yıl önce

Hocam sizin bölümde proje zorunlu mu? sosyal bilimlerde zorunlu değil de.

19 Şubat 2021 10:48

Bilgiyi UAK tan aldim.

benim etik durumu eylul sonu gorusuldu. savunam istendi ekim basi gibi gonderdim.

kasim daki toplanti sonrasi bilirkisilere gitti.

Sizin durumda yakin oabilir ama olmazsa da 1 ay daha atar en fazla.

UAK artik bilirkisileri arayip hadi gonderin demeye baslamis.

Surecin hizlanmasi icin.

associatetobe, 3 yıl önce

Sayın hocam ben de mart2020de başvuruda bulundum. Kasım ayında etik için bildirim aldım ve savunma gönderdim. 8 ocaktaki etik toplantısında bilirkişiye gönderilme kararı çıkmış. Forumda sonraki iletilerde bilirkişilerin raporlarının şubat-mart toplantısına yetişmesi yönünde görüş olduğu belirtilmiş. Bütün dosyalar için geçerli midir ki? Bu bilgiyi nereden öğrendinizacaba? Saygılar

docentadayidr.
Aday Memur
19 Şubat 2021 12:10

11:05 de mesaj geldi 2020 ekim başvurum. sosyal bilimler alanım başarılı.

blueDr
Aday Memur
19 Şubat 2021 14:28

Arkadaşlar sonraki etik toplantısı ne zaman bilgisi olan var mı

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
19 Şubat 2021 14:51

Hocam o zaman idare mahkemesine gidiyorsunuz. hukuk dışı üak kararına yürütme durdurma açıyorsunuz. mahkeme yeni bilirkişi atıyor ve doçent oluyorsunuz. keşke mahkemeye gitseydiniz. onlarca kişi var böyle hakkını alan.

veteriner06, 3 yıl önce

komik yanı bizde de değil ama hocalarımız sağolsun...

19 Şubat 2021 15:18

Tebrikler hocam.

docentadayidr., 3 yıl önce

11:05 de mesaj geldi 2020 ekim başvurum. sosyal bilimler alanım başarılı.

veteriner06
Aday Memur
19 Şubat 2021 15:23

teşekkürler hocam

DocentDoktorAday, 3 yıl önce

Bilgiyi UAK tan aldim.

benim etik durumu eylul sonu gorusuldu. savunam istendi ekim basi gibi gonderdim.

Surecin hizlanmasi icin.

Doçentmoçent
Aday Memur
19 Şubat 2021 16:30

Kemalus asıl senin anana babana yazık seni dünyaya getirmiş, Kemal bile olamamışsın kemalus olmuşsun.

associatetobe
Aday Memur
19 Şubat 2021 17:06

Teşekkürler hocam, inşallah hayırlısıyla sonuçlanır hepimiz için

DocentDoktorAday, 3 yıl önce

Bilgiyi UAK tan aldim.

Surecin hizlanmasi icin.

Toplam 8087 mesaj
«979899100101102103104105106107108»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi