Editörler : oto-danisman-expert

dagstan66
Memur
26 Ocak 2023 09:02

Hocam hava soğukta olsa her gün yada 2 gunde bir marş yaptığımda yapmiyor ta ki 3 4 gün çalıştırmayım veriyor uyarıyı sinir bozucu bi durum müşürü değiştirme ile duzelir mi acaba
metin1225, 1 yıl önce

Fiat dünyasına hoş geldin :) Malesef bende de 5 yildir Linea var arabada hiç bir sorun yaratmaz sadece soğuk havalarda yapar 5 sn sonra Soner. Çok kafana takma.

sınıff76
Aday Memur
26 Ocak 2023 12:18

Aynı sorunu ben de yaşadım yağ pompasının değiştirilmesi gerekiyor başka çözümü maalesef yok

dagstan66
Memur
26 Ocak 2023 12:22

100 binde düzenli bakim yapilmis arabanin yag pompasi nasil bozulur hocam mantikli gelmiyor
sınıff76, 1 yıl önce
Aynı sorunu ben de yaşadım yağ pompasının değiştirilmesi gerekiyor başka çözümü maalesef yok

sınıff76
Aday Memur
26 Ocak 2023 12:26

Benim 128 bindeydi hiç aksatmadan bakımlarını yaptırdım fakat bu uyarı veriyordu yağ pompasını değiştirdim 1 sene oldu artık uyarı vermiyor
dagstan66, 1 yıl önce
100 binde düzenli bakim yapilmis arabanin yag pompasi nasil bozulur hocam mantikli gelmiyor

Unforgiven_01
Aday Memur
26 Ocak 2023 14:29

O zaman tek çare karteli söktürmek ama arkadaşların da dediği gibi yağlama gecikmesi motora zarar verir acele etmen gerek. Eğer altta darbe yoksa yağ pompası Yağı geri kaçırıyor kartele yağ pompası değişimi ile düzelir ancak
dagstan66, 1 yıl önce
Hocam altında muhafaza var onda da darbe izi yok onu söküp anca karteli görebilirim onada bakıcam

dagstan66
Memur
26 Ocak 2023 14:38

Yag pompasi degisimi icin karteli sökmek yeterli mi
Unforgiven_01, 1 yıl önce
O zaman tek çare karteli söktürmek ama arkadaşların da dediği gibi yağlama gecikmesi motora zarar verir acele etmen gerek. Eğer altta darbe yoksa yağ pompası Yağı geri kaçırıyor kartele yağ pompası değişimi ile düzelir ancak

Erhan5525
Aday Memur
26 Ocak 2023 21:24

Servistekilere yağ pompasını hatırlatırsan sorununu çözeceklerdir

dagstan66
Memur
28 Ocak 2023 12:58

Teşekkürler
Erhan5525, 1 yıl önce
Servistekilere yağ pompasını hatırlatırsan sorununu çözeceklerdir

dagstan66
Memur
17 Mart 2023 17:52

2 kere filitre değişti bi orjinal birde bosch marka,orjinali ile yağ müşürü de değişti hatayı sabahları ilk marşta hala veriyor usta yağ pompası süzgecinde ya pislik var yada yağ pompası yorgun değişmesi lazım dedi sizler ne önerirsiniz?

dagstan66
Memur
17 Mart 2023 17:54

Sadece sabahları ilk marşta 4 5 sn yanik kalıyor tek problemim bu sonrasında hiç bir şekilde yağ lambası yanmıyor yağ seviyesi max seviyesinde yagda anormal bi kirlilik vs bir seyde göremedim kartelde darbe vs de yok

dagstan66
Memur
27 Nisan 2023 19:42

Başına gelenlere bilgi mahiyetinde yazıyorum ilk önce yağ filitresini değiştirdim üretim hatası yanlış montaj olma ihtimale karşı yağ lambasi ilk marşta geç sönmeye devam etti ardından yağ müşürü değişti sorun düzelmedi en son yağ pompasi alındı kartel temizligi motor ici temizleyici atılip sistem temizligi yapıldı yeni pompa takıldı ariza geçti kartelde en ufak darbe yoktu araç 100 bindeydi ama pompa zayiflamis anladığım kadarıyla
Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi