Editörler : crops35
24 Şubat 2019 10:10

Sözleşmeli memur merkezi atamada tercih yapabilir mi?

merhaba.Sözleşmeli memur,kpss merkezi atamada tercih yapma hakkına sahip midir? Dün rehber hocasıyla görüştüm,kit diye bişeyden bahsetti devlet yasakladı,kaldırıldı dedi ama nette bu konuda kesin bilgi yok ikna olamadım açıkçası. keisn bilgisi olan yazabilir mi lütfen? başvuru yapamıyorum bu yüzden...

muamma65
Şef
24 Şubat 2019 12:10

kit konusunda bilgi veremem ama sozlesmeli memur merkezi alimlarda kadrolu alinlara basvuru yapabilir. sozlesmeliden sozlesmeliye gecemezsin ama kadroluya basvuru yapip gecebilirsin

kaplumbaga155
Yasaklı
24 Şubat 2019 12:15

başka bi konudan copy paste yapıyorum:

,

,* MERKEZİ ATAMADA ATANIRSAN(merkezi atama kadrolu olur), bir daha merkezi atamada puanını kullanamazsın. Açıktan kadrolu atamalara başvurabilmen için istifa edip 6 ay geçmesini beklemelisin. Açıktan sözleşmeli alımlara ise süre geçmesini beklemeden başvurabilirsin.

* AÇIKTAN KADROLU ATANIRSAN, merkezi atamalara veya açıktan kadrolulara atanabilmen için istifa edip 6 ay geçmesini beklemelisin. Sözleşmelilere süre beklemeden başvurabilirsin.

* SÖZLEŞMELİ ATANIRSAN, herhangi bir bekleme süresi olmadan merkezi veya açıktan kadrolu alımlara başvurabilirsin. Başka bir sözleşmeli alıma başvurabilmen için istifa edip 1 sene beklemen gerek.

Yani kısacası kadroludan kadroluya geçişte istifa edip 6 ay bekleme süresi var.(usulüne uygun istifa).

Sözleşmeliden sözleşmeliye geçişte istifa edip 1 sene bekleme süresi var.

Kadroludan sözleşmeliye, sözleşmeliden kadroluya bekleme süresi olmadan geçilebilir.

Ayrıca ; kadroludan başka bir kurumun kadrolu alımına muvafakat alınarak da geçilebilir. Fakat bu çalıştığınız kurumun izin verip vermemesiyle alakalı. Bazı kurumlar onaylayabilir, bazıları ihtiyaçları olduğu gerekçesiyle onaylamayabilir. Bu kurumunuzun,ilgili amirinizin insiyatifinde. Eğer unvanda yükselme varsa kurumunuz izin vermese bile mahkeme yoluyla alabilirsiniz. Ancak eşdeğer kadroysa kurumunuzun tutumuna bağlı.

Halitsy
Aday Memur
25 Ocak 2022 20:49

Bende 4b sözleşmeliyim. Yani açıktan dahi kadrolu olursa bekleme süresi olmadan başvurabilirim.

Suleymandas
Aday Memur
29 Eylül 2022 02:47

Merhabalar bir sorum olacaktır.

Sözleşmeli personel olarak sosyal güvenlik kurumuna yerleştiğinizde tekrar merkezi alım ile kadrolu olarak atanabilirmiyiz, Aydınlatabilecek birisi var mıdır?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
29 Eylül 2022 09:42

Üst yorumda 2019 tarihli cevapta uzun uzun aydınlatma yapılmış zaten. Daha nasıl bir aydınlanma bekliyorsunuz ki? Neden yazılanları okumuyorsunuz?

Suleymandas, 2 yıl önce

Merhabalar bir sorum olacaktır.

Sözleşmeli personel olarak sosyal güvenlik kurumuna yerleştiğinizde tekrar merkezi alım ile kadrolu olarak atanabilirmiyiz, Aydınlatabilecek birisi var mıdır?

Gülbahar00
Aday Memur
02 Şubat 2023 14:59

Konu hakkında net bilgisi olan birisi cevaplarsa sevinirim şuan da sözleşmeli olarak çalışıyorum kadrolu olacağım kadrolu memur olunca yeniden kpss ile merkezi atamada farklı bir ünvan tercih etmek istiyorum atamam gerçekleşir kazanırsam bekleme süresi cezası olur mu yoksa istifa edip direkt başlayabilir miyim merkezi atamada atandığım ünvana?

Lifeisshort
Aday Memur
03 Şubat 2023 09:53

Hocam merhaba, ben kendi sürecimi paylaşayım İçişleri Bakanlığında sözleşmeli memur olarak çalıştım 1 yıl. İstifa sürecim tam 1 hafta sürdü, beklemeye gerek yok. Sonrasında başka kuruma ( üniversiteye) merkezi yerleştirmeyle ve kadrolu olarak aynı kpss puanı ile tekrardan atandım.

Gülbahar00, 1 yıl önce

Konu hakkında net bilgisi olan birisi cevaplarsa sevinirim şuan da sözleşmeli olarak çalışıyorum kadrolu olacağım kadrolu memur olunca yeniden kpss ile merkezi atamada farklı bir ünvan tercih etmek istiyorum atamam gerçekleşir kazanırsam bekleme süresi cezası olur mu yoksa istifa edip direkt başlayabilir miyim merkezi atamada atandığım ünvana?

Blue66
Aday Memur
25 Mayıs 2023 06:40

Merhaba sözleşmeli olarak büro personeli olarak. Atandım daha ise başlamadım ama temmuzda merkezi alıma başvurup gidebilir miyim

Turizmemre58
Aday Memur
05 Aralık 2023 17:41

güncel mi
Lifeisshort, 1 yıl önce

Hocam merhaba, ben kendi sürecimi paylaşayım İçişleri Bakanlığında sözleşmeli memur olarak çalıştım 1 yıl. İstifa sürecim tam 1 hafta sürdü, beklemeye gerek yok. Sonrasında başka kuruma ( üniversiteye) merkezi yerleştirmeyle ve kadrolu olarak aynı kpss puanı ile tekrardan atandım.

ElektronikDhmi
Aday Memur
05 Aralık 2023 20:12

aynı ünvandan sözleşmeli olarak çalişip kadroluya geçiş hakki oluyor mu oluyorsa belirli bir süresi var mı
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi