Editörler : crops35

flexinn
Şube Müdürü
12 Ekim 2018 14:24

2012/1 377değil 351miş.müthiş sayılarmış be
flexinn, 6 yıl önce
2010 sıavının alımları 2010/2 88, 2011/1 293, 2011/2 152, 2012/1 377 toplam 910 avukat bu dönemde henüz mülakatlı alım uygulaması yok.
12 Ekim 2018 14:28

Bu sene sanırım 100 idari hakim de alınacak. Acaba halihazırda kurum avukatlarından kazananlar olur mu? Mezunlarla aynı sınava girerlerse kazanmaları çok kolay değil sanki.

Yasmin1988.
Aday Memur
12 Ekim 2018 16:41

Bu yılda bu sayıları görür bence inşallah🙏🏻Bende iki yıllık şartı da varda ilk atamada gidebilir miyim ilkinde çok alım yapsalar bu sene kpss yide geç yaptılar

firlama86
Şef
12 Ekim 2018 17:26

Teşekkür ederim arkadaşlar Matu14 ve dammit iyi dilekleriniz için Allah yardımcımız olsun ve hakkımızda hayırlısını diliyorum.

Fenster
Kapalı
18 Ekim 2018 19:04

500 hakim-savcı adayı alınacak avukatlar arasından. Genelde kamu avukatları arasından tercih ediliyor diye biliyorum doğru mu arkadaşlar? Eğer öyleyse yakın zamanda bu alımlar avukat kadrosu olarak döner mi acaba merkezi alımlarda?

blaiz
Şef
18 Ekim 2018 19:36

Genelde kurum avukatlarınca tercih ediliyor olmasına katılıyorum ve bu durum merkezi alımda kadro açılması bakımından olumlu yansıyacaktır. Ama hakimlik sınav tarihi ve mülakat tarihi göz önünde bulundurulduğunda merkezi atamaya etkisi (2019/2) 3. atamada anca görülecektir.

Fenster, 6 yıl önce
500 hakim-savcı adayı alınacak avukatlar arasından. Genelde kamu avukatları arasından tercih ediliyor diye biliyorum doğru mu arkadaşlar? Eğer öyleyse yakın zamanda bu alımlar avukat kadrosu olarak döner mi acaba merkezi alımlarda?

discernment
Memur
26 Ekim 2018 15:47

kurum vekillerinin incelediğim dilekçelerinden sonra söyleyebilirim ki en kötü yanlarından ilki söylediğiniz şey. Kurumun haksız olduğunu bildiğiniz halde, bunu görmezden gelip, bir takım paragraflarla vs adil olmayan sonuca ulaşmaya çalışmak... daha doğrusu ulaşmaya çabalamaya mecbur olmak

ikincisi malum hep aynı dilekçelerin dönüp durması. sosyal medyada vs hep söylenen ''körelme'' mevzusu. ama bu anladığım kadarıyla bazı kurumlar için geçerli değilmiş.

Adamin dibi, 6 yıl önce

Öğretmen 28 Şubat sürecinde başörtüsünden ötürü ihraç ediliyor. Danıştay "göreve dönebilir" diyor. MEB bu karara itiraz ediyor. Bence kurum avukatlığının en kötü yanı :( Kurumumuzun haksız olduğunu bile bile kuruma vekalet etmek..

https://m.mynet.com/basortulu-ogretmene-itiraz-gorevden-etti-110100733570

mrs.msd
Aday Memur
26 Ekim 2018 17:52

hangi kurumlar sizce mesela?
discernment, 5 yıl önce

kurum vekillerinin incelediğim dilekçelerinden sonra söyleyebilirim ki en kötü yanlarından ilki söylediğiniz şey. Kurumun haksız olduğunu bildiğiniz halde, bunu görmezden gelip, bir takım paragraflarla vs adil olmayan sonuca ulaşmaya çalışmak... daha doğrusu ulaşmaya çabalamaya mecbur olmak

ikincisi malum hep aynı dilekçelerin dönüp durması. sosyal medyada vs hep söylenen ''körelme'' mevzusu. ama bu anladığım kadarıyla bazı kurumlar için geçerli değilmiş.

Adamin dibi
Daire Başkanı
26 Ekim 2018 22:57

Tüm muvafakat davalarında savunma yaparken vicdanım sızlar :) Bir kamu kurumundan gitmek isteyen kişinin 1 dakika bile fazladan tutulmaması gerektiğini düşünüyorum.

Bide bazı disiplin cezası davalarında oluyor. Kurumun sırf cezalandırmak için disiplin cezası verdiği her halinden belli. Ama mecbursunuz kurumu savunmaya. Son olarak da sürgün cezasına karşı kuruma açılan davalar.

discernment, 5 yıl önce

Adamin dibi
Daire Başkanı
26 Ekim 2018 23:06

Size kendi gözlemlerimi söyleyeyim. Egm'de avukat olursanız büyük ihtimal il içi veya illerarası görevlendirme yazılarına karşı açılan davalar ve disiplin cezalarına karşı açılan davalar tüm davaların %60ını oluşturuyordur. Polis disiplin tüzüğü de oldukça ağır zaten. SGK, MEB, MSB, Kültür Bakanlığı, KYK, ÖSYM gibi kurumlarda da aynı şey geçerlidir muhtemelen.

Ama Belediyeler, DSİ, KGM bunlar yaptıkları işlerin niteliğinden dolayı daha farklı türdeki davalarla muhatap oluyorlardır.

mrs.msd, 5 yıl önce
hangi kurumlar sizce mesela?

mrs.msd
Aday Memur
27 Ekim 2018 00:20

açıkçası sürekli aynı mevzuatın döndüğü bir kurumda görev almak istemem. kgm dsi bence de daha iyi seçenekler
Adamin dibi, 5 yıl önce

Size kendi gözlemlerimi söyleyeyim. Egm'de avukat olursanız büyük ihtimal il içi veya illerarası görevlendirme yazılarına karşı açılan davalar ve disiplin cezalarına karşı açılan davalar tüm davaların %60ını oluşturuyordur. Polis disiplin tüzüğü de oldukça ağır zaten. SGK, MEB, MSB, Kültür Bakanlığı, KYK, ÖSYM gibi kurumlarda da aynı şey geçerlidir muhtemelen.

Ama Belediyeler, DSİ, KGM bunlar yaptıkları işlerin niteliğinden dolayı daha farklı türdeki davalarla muhatap oluyorlardır.

efulim9
Memur
30 Ekim 2018 14:24

Tamam şu Danıştay kararı uygulansın yeterki mülakat kalksın iyi hoş da inanin 86 gibi parlak olmayan bi puanimla nerden çıktı bu karar demiyor da değilim :/ En azından açıktan alım oluyordu ve bu puanla cagrilabilirdim. Şimdi bekle dur yılda 2 atamayi :/

Adamin dibi
Daire Başkanı
30 Ekim 2018 15:52

Ben de çok parlak bir puan alamadım. Ama benden yüksek puan alanları kutluyorum. Ben bu insanlarla farklı üniversitelerde aynı fakülteden mezun olmuşum, aynı ruhsatı almışım. Yani benim onlardan bir üstünlüğüm yok. Tıpkı onların benden bir üstünlüğü olmadığı gibi. KPSS puanına göre yapılan sıralama en adil sıralamadır.

Üniversiteye girişte mülakat olsaydı, sizin puanınızı düşürüp İİBFye yollasalardı; maliye okuyan birini de Hukuk fakültesine yollasalardı tepkiniz ne olurdu acaba?

efulim9, 5 yıl önce

Tamam şu Danıştay kararı uygulansın yeterki mülakat kalksın iyi hoş da inanin 86 gibi parlak olmayan bi puanimla nerden çıktı bu karar demiyor da değilim :/ En azından açıktan alım oluyordu ve bu puanla cagrilabilirdim. Şimdi bekle dur yılda 2 atamayi :/

efulim9
Memur
30 Ekim 2018 16:19

Aslında iyi okursaniz yazdığımı sözkonusu karara tam anlamıyla karşı değilim bencil değilim o kadar da :) Ben de mülakatlardan çektim yeterince zaten.Sadece beklemeye tahammül edemiyorum ondan açıktan alimlarin o yönü cezbedici

Adamin dibi, 5 yıl önce

Ben de çok parlak bir puan alamadım. Ama benden yüksek puan alanları kutluyorum. Ben bu insanlarla farklı üniversitelerde aynı fakülteden mezun olmuşum, aynı ruhsatı almışım. Yani benim onlardan bir üstünlüğüm yok. Tıpkı onların benden bir üstünlüğü olmadığı gibi. KPSS puanına göre yapılan sıralama en adil sıralamadır.

Üniversiteye girişte mülakat olsaydı, sizin puanınızı düşürüp İİBFye yollasalardı; maliye okuyan birini de Hukuk fakültesine yollasalardı tepkiniz ne olurdu acaba?

Yasmin1988.
Aday Memur
30 Ekim 2018 19:56

Bence mülakat olmadıgı için hak yenmiyecek ve merkezi atamayla birçok alım olcak kpss puanları çok düşer inşallahemek veren herkes atanırnull

efulim9
Memur
30 Ekim 2018 21:51

İnşallah

Yasmin1988., 5 yıl önce

Bence mülakat olmadıgı için hak yenmiyecek ve merkezi atamayla birçok alım olcak kpss puanları çok düşer inşallahemek veren herkes atanırnull

flexinn
Şube Müdürü
31 Ekim 2018 10:27

ordu sağlık bakanlığı avukatıyla konuştum biz 2 avukat istedik dedi.

blaiz
Şef
31 Ekim 2018 12:07

Bir bakanlık bir ilde 2 kişi alıyorsa (eğer gerçekten talep ettikleri şekilde 2 kişi alınırsa) açılacak kadro sayısı beklediğimizden çok gelebilir. Bu bakımdan bu çok iyi haber.

Tercih kılavuzu açıklansa daha sağlıklı yorum yapma imkanına kavuşmuş olacağız.

flexinn, 5 yıl önce

gürakansu
Memur
31 Ekim 2018 13:12

Güzel haber 👍🏼 İnsallah talep edilen kadar alım yapılır. Ben de Karabük hazineden arkadasla görüştüm 1 avukat talep etmisler.

flexinn, 5 yıl önce

flexinn
Şube Müdürü
31 Ekim 2018 14:52

'Bazı Kamu İktisadi Teşebbüslerine Ait Kadrolarda Düzenleme Yapılması Hakkında Karar' başlığı ile Resmi Gazete'nin 15 Mart 2018 Perşembe tarihli sayısında yayımlanan kararda, birçok kadroda değişiklik yapıldığı ve DHMİ'ye bu kapsamda 226 memur alımı için kadro ihdası yapıldı.

Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruda Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğüne ihdas edilen kadroların dağılımı şu şekilde; 1 Başmüfettiş, 1 Kurumsal İletişim Daire Başkanı, 2 Şube Müdürü, 1 Başmüdür Yardımcısı, 1 Emniyet ve Kalite Yönetimi Daire Başkanı, 1 Daire Başkan Yardımcısı, 2 Avukat, 2 Mimar, 1 İstatistikçi, 5 Tekniker, 100 Hava Trafik Kontrolörü, 60 ARFF Memuru, 17 Mühendis, 10 Tekniker, 25 Asistan AIM memuru.

Devlet Hava Meydanları İşletmei Genel Müdürlüğüne ihdas edilen bu kadrolara alımlar bu yıl içinde yapılacak. Başmüfettiş, Kurumsal İletişim Daire Başkanı, Şube Müdürü, Başmüdür Yardımcısı, Emniyet ve Kalite Yönetimi Daire Başkanı, Daire Başkan Yardımcısı kadrolarına alımlar kurum içinde yapılacak olup diğer kadrolara da alımlar merkezi atama ile yapılacak. Merkezi atama ile yapılacak alımda KPSS puan sıralaması dikkate alınacak ve mülakat yapılmayacak. Ancak Hava Trafik Kontrolörü alımı açıktan mülakat ile yapılmaktadır.

Toplam 267 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi