Editörler : E.Kayı Han

Kinglbj123
Memur
13 Haziran 2019 06:59

Cezanın karşılığı 2 yıl ise tamam ama ep den faydalanmş olarak değerlendirilirse o cezanın indirimli hali 2 yıldır arada böyle bi fark var. Ep ileilgili vazgeçme hususunu 4 maddede inceliyolar her ne kadar vazgeçmiş olsada yararlı bilgi vermesi bu kapsama gireceğini gösteriyor diğer maddelere göre ise tamamen adamın ağzından çıkana bakıyolar bu nasıl çelişki bende anlamadım istinaf sürecine gelince tam bi muamma inşallah kısa sürede çözülür sizinkisi...

Ty66109
Memur
13 Haziran 2019 12:19

Şimdi anladım hocam sorunuzu ilk baştada dedim ya ep indirimi yaptı
Kinglbj123, 5 yıl önce

Cezanın karşılığı 2 yıl ise tamam ama ep den faydalanmş olarak değerlendirilirse o cezanın indirimli hali 2 yıldır arada böyle bi fark var. Ep ileilgili vazgeçme hususunu 4 maddede inceliyolar her ne kadar vazgeçmiş olsada yararlı bilgi vermesi bu kapsama gireceğini gösteriyor diğer maddelere göre ise tamamen adamın ağzından çıkana bakıyolar bu nasıl çelişki bende anlamadım istinaf sürecine gelince tam bi muamma inşallah kısa sürede çözülür sizinkisi...

Ty66109
Memur
13 Haziran 2019 18:00

Hocam bide yararlı Bilgi verme derken isim verme bile yok ki

Kinglbj123
Memur
13 Haziran 2019 18:03

Ben anlamadım o olayı zaten,insanlar ifade sırasında baskıyla,korkuyla ne oldğunu bilmeden faydalanıyor sonra vazgecmesine ragmen bu kapsamda değerlendirilmesi ilginç...Özür dileyerek tekrar sormak istiyorum eşiniz çıktığı ilk mahkemede yazılı ve sözlü olarak belirtti mi ep den faydalanmak istemediğini yanı duruşma tutanağına geçti mi??

Ty66109
Memur
13 Haziran 2019 19:36

Tabi ki hocam sözlü de sordu hakim o zaman da söyledik avukatımızda yazılı olarak verdi. Savcıya sordu mütalaanızı değiştirecek misiz diye yok dedi sonra da bu şekilde karar verdi işte
Kinglbj123, 5 yıl önce

Ben anlamadım o olayı zaten,insanlar ifade sırasında baskıyla,korkuyla ne oldğunu bilmeden faydalanıyor sonra vazgecmesine ragmen bu kapsamda değerlendirilmesi ilginç...Özür dileyerek tekrar sormak istiyorum eşiniz çıktığı ilk mahkemede yazılı ve sözlü olarak belirtti mi ep den faydalanmak istemediğini yanı duruşma tutanağına geçti mi??

Ty66109
Memur
13 Haziran 2019 19:37

Özür dilemenize gerek yok hocam istediğiniz soruyu sorabilirsiniz benlik bir sakıncası yoktur

Kinglbj123
Memur
13 Haziran 2019 19:43

Anladm aynı durum bende de var ilk mahkemede ep den vazgeçtim ikincisinde habg yi sordu ondan da vazgeçtim ısrarla sordu emin misin diye bende yineledim umarım 3 mahkemedir ısrarla söylediğim şekilde değerlendirme yapar çünkü ep olsun habg olsun üst mahkemelerde belliprosedürlerin önünü tıkıyor. 19. Da mahkeme var sonucu yazarım tek tanık beyanı ilgili yıllar 2006-2007

Ty66109
Memur
13 Haziran 2019 22:31

Hocam inşallah sizin ki farklı herkes farklı farklı kararlar veriyor sonuçta Rabbim yardımcınız olsun sonucu inşallah bekliyoruz
Kinglbj123, 5 yıl önce

Anladm aynı durum bende de var ilk mahkemede ep den vazgeçtim ikincisinde habg yi sordu ondan da vazgeçtim ısrarla sordu emin misin diye bende yineledim umarım 3 mahkemedir ısrarla söylediğim şekilde değerlendirme yapar çünkü ep olsun habg olsun üst mahkemelerde belliprosedürlerin önünü tıkıyor. 19. Da mahkeme var sonucu yazarım tek tanık beyanı ilgili yıllar 2006-2007

Kinglbj123
Memur
13 Haziran 2019 22:43

İnşallah ablacm eşinizde diğer tüm masumlarda hakettiğini alır inşallah...

Ty66109
Memur
28 Temmuz 2019 23:08

Arkadaşlar eşime ret geldi 2011 yılında 2 ay bile kalmadığı ev daha sonrasında irtibat yok astsubay olduktan sonra bir kez gittiği evde gören şahsın olabilir demesi birde elinizde bu yönde komisyon başvuru dilekçe örneği var mı

Gs store
Aday Memur
30 Temmuz 2019 00:48

2003 yılında bir şahıs ismimi vermiş ben 13 yaşında iken savcılığa davetiye usulu cagırdılar görüntülü ifade verdim hakkımda acılmıs dosya bile yok yapmam gereken neler var

Herkese geçmiş olsun

mavikartal2013
Aday Memur
27 Ağustos 2019 12:16

Merhaba arkadaslar sayfayi yeni gordum Ankesor sayfasindan tanidik isimler var. Benim dosyam 0 saniye tek arama ile benden sonraki aranan kisinin tanik beyani. Ilk mahkeme 6-3 ceza verdi. Arama uzerinden karar yazip arama sirasindaki kisininde beyani var diyip kapattilar. Istinafta dosyam bekliyor. Tanik mahkemeye gelmedi. Hakim emniyetteki ifadesi ile yetindi. Tanik beyani 2012-2014 yillari arasinda gruptuk dedi. Sadece bu kadar. Mahkemede kisinin EP den faydalanmak adina sahsima iftira attigini kendisinin Ust ruybeli oldugunu benim ise alt rutbede oldugumu ve sivil asker itiraf beyanlarinda boyke bir gruplasma olmadigini soz konusu tarihta 800 km uzakta baska bir ilde egitim aldigimi ve benzeri cok sey soylememe ragmen ceza aldim. Sivil imamlarin ufadesinde kendi adamimizdan once baska bir asker numara arariz sonra kendi adamimizi arariz itirafini bildikleri halde ceza aldim. Teyzemin kizi ile evli oldugumu bekarken tek kaldigimi 23 yasinda asker oldugumu o zamana kadar hicbir askeri okul sinavuna girmedigimi soykesende fayda vermedi. Sunu gordum kimin nasil bir imtihani var belki degil. Isyerinde bir cocuk arkadasinin beyaniyla ceza aldi ve isyinaf karari onayladi. Isyinaf kararina tanik beyani su kod adi kullanir diye soyledigini yazmis. Dusunebiliyormusunuz elde somut delil varmi yok. At topu yargitaya yani istinaftan da umut beklemek ne bilim

Memr92
Aday Memur
01 Eylül 2019 12:36

Konu ilk acldiginda daha umutluymus herkes bukadar karamsar olmamak lazim. Tabi mahkeme beklerken ihrac olanlar var Allah yardimciniz olsun. Bende de tek tanik iftiraci var. Aralikta Ankaa20. Agir ceza. Gelismeleri burdan yazacagim.

bera0
Memur
02 Eylül 2019 08:43

Merhaba herkese. Eşim ve iki abisi askeri personel(idi). Eşim 12.02.2018de GGU oldu. 20.02.2019da savunması alındı. Savunmasında birisi eşim adına iltisaklı olduğunu belirtmiş bunu sormuşlar. Ki eşim hiçbir zaman ayrıcalıklı bir konumda olmadı. İstediği branşı seçememiş okulda sicili bozuk vs vs vs. O kadar çok savunması vardı ki savunmasında bir de aldığı takdirleri sormuşlar. Aldığı takdirlerin %90ı da toplu takdir... Savunmasında bir de bi abisinn ihraç, diğerinin ggu oluşu soruldu. Savunma aslında formalite. Amaç atmak o da kılıfını hazırlamak gibi bir şey. 14.06.2019da da ihraç oldu. İdare mahkemesine başvurusunu yaptı. Bakalım neler olacak. Henüz adli bir şey yok çok şükür.

deltaforcecs
Aday Memur
09 Eylül 2019 09:49

merhabalar foruma yeni katıldım tsk mensubuym.benm suçlamada tek tanık ep den faydalanan kişi. cemaat evine sohbetlere beraber katıldık şeklinde beyanı var 2015 yılı.ev arkadaşlarima da aynı suçlamaya dahil etti. şahıs mahrem imam tarafindan aranmış sonra benim bekar evimde tanistirilmis ve grup yapildik demis. bu şahısı iddiname açıklaninca öğrendim ki aynı devreyiz ve birbirimizi tanıyoruz ve iş sonrası da ara ara görüşüyorduk.hakkimda memleketim branşım gibi birkaç bilgi vermiş ki bunlar beni tanıyan herkesin verebileceği bilgi.2015 den beri görüşmüyoruz iftiracıyla.fakat mahkeme de ev arkadaşlarim tanık olarak çağrıldı. savcılık aşamasında böyle birşey olmadigi şeklinde ifade verdiler. 2 tane lehime 1 tane aleyhime ifade var . sizin hangi il mahkeme oldu üst mahkemelerden karariniz onaylandı mi . kaç celse sürdü sizin durum hakkında bilgi verir misiniz
mhmtgktrk, 5 yıl önce

Tanık ifadesi varsa şu tarihte falan yerde gördüm derse ve mahkemede bunu tekrar ederse malesef mahkemeler ona inanıyor. İlk ifadesine göre tezini çürütecek şeyler bulun yalan olduğunu ispat edebileceğiniz sorular hazırlayın ve mahkemede sorun. Varsa somut deliller ile yapın bunu.

Benim 2010 yılına ait tek tanık ifadesiyle 6/3 verdi mahkeme.hakkımda yapılan hertürlü araştırmada hiç bir delil yoktur. Ancak mahkeme hele asker iseniz sizi yalancı gözüyle bakıyor. Ayrıca birlikten de savunma istendi galiba ihraç süreci başlayacak .

İstinaf süreci başladı umarım ordan döner.

azulazul
Aday Memur
10 Ekim 2019 21:44

Merhaba, 3 tanık ifadesi var dosyada balıkesir 2.acm tanıklardan 2si ifade değiştirdi, 2013 sonrası görüşmedik diye, diğer tanjk zaten öyle demişti. Üçü de ep. Var mı benzer durumda olan? İfade değişince sonuç etkileniyor mu?

Memr92
Aday Memur
15 Ekim 2019 21:55

nekadar azız tanık ep ifadesiyle işlem gören. hiç paylaşım yapamıyoruz. ekimde mahkemesi olanlar ?

deltaforcecs
Aday Memur
16 Ekim 2019 17:32

benim ilk duruşma oldu. aralığa ertelendi. ep olan şahısın tekrar mahkemeye ifadeye çağrıldı.
Memr92, 5 yıl önce

nekadar azız tanık ep ifadesiyle işlem gören. hiç paylaşım yapamıyoruz. ekimde mahkemesi olanlar ?

azulazul
Aday Memur
16 Ekim 2019 21:50

Evet sanırım tanık olan davalar çoğunlukla ya sonuçlansı ya da kimse ilgilenmiyor, herkese kolay gelsin, 4. Duruşma olacak sadece tanık vat dosyada, karar duruşması

azulazul
Aday Memur
23 Ekim 2019 23:02

Merhaba, var mı tanık ifadesi sebebiyle ceza veya beraat alan?

Toplam 138 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi