Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Kasım 2006 01:23

nasıl sözleşmeli öğretmen olunur?

merhaba

ben elektronik-haberleşme önlisans mezunuyum. 4 yıl önce bir devlet okulunda 2 yıl sözleşmeli ingilizce öğretmenliği yaptım. tabi o zaman ilçe milli eğitime başvurmak ve okul müdürüyle görüşmek yeterliydi. şimdi tekrar yapmak istiyorum. ancak sistem değişti. şimdi yapabilirmiyim. yapabileceksem de hangi öğretmenliği ve nasıl yapabilirim bilemiyorum. ayrıca boğaziçi üniversitsi ingilizce yeterlilik sertifikam var.eğer bilen birileri bana yardımcı olursa inanın çok mutlu olucam. herkese teşekkür ederim..

ebleksin
Şube Müdürü
17 Kasım 2006 10:03

arkadasım sen sözleşmeli öğretmenlik yapmamışsın. sözleşmeli öğretmenlik uygulaması 2005 eylul ayında ortaya çıkan bir uygulama. senin yaptıgın ücretli öğretmenlik. sözleşmeli öğretmenlik yapabilmen için dgs sınavını kazanıp lisans tamamlaman lazım senin bölümün için bunu teknik egitim fak. elektronik yada bilgisayar öğretmenliği bölümlerinde lisans tamalayabilrisin.

pegasus1
Aday Memur
18 Kasım 2006 00:39

Evet aynen öyle oluyo.

bandit
Şef
18 Kasım 2006 01:53

yanlış biliyosunuz sevgili arkadaslar

sozlesmeli ogretmenlik yeni degil. yıllardır yapılan bi uygulama ama tum branslarda degildi sadece ingilizce ve bilgisayar branslarında idi.2005 de tum branslara yayıldı.

KARAYELjakal
Yasaklı
19 Kasım 2006 00:10

MABEL ARKADSASIM YOL YAKINKEN VEZGEÇ..SÖZLEŞMELİ OLMAYAN BİR PİŞMAN ,OLAN BİN...MADEM İNGİLİZCEN İYİ GİT ÖZEL SEKTÖRDE İNGİLİZCE HER ZAMAN İŞ YAPAR...Bİ ARKADAS TAVSİYESİ KABUL ET...MİLLİ EĞİTİMLE MUHATTAP OLMAYA DEĞMEZ İNAN Kİ...

mabel77
Aday Memur
19 Kasım 2006 01:01

bilgisini ve yorumunu benimle paylaşan tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. anladım ki bu işe tekrar başlamam biraz zor görünüyor.:) neyse kısmet..

ama karayel yüzümde bi tebessüm oluşturdun. ayrıca teşekkür ederim..

KARAYELjakal
Yasaklı
20 Kasım 2006 03:30

arkadasım ingilizce öğretmenliği mezunu değilsen maalesef sözleşmeli olman mümkün değil.Çünkü kpss puanıyla atama usülü biliyosun.branş dışı almıyolar.

Teşekkürüne bi teşekkür de benden olsun...Hersey gönlünce olsun...

gurleyen57
Aday Memur
29 Aralık 2006 22:00

merhaba arkadaşlar ben 2005 malıye mezunuyum sozleşmelı veya yedek öğretmenlık yapma sansım varmı acaba?bu arada kpss ye gırmedım .cevp yazarsanız sevınırım

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi