Editörler : Lanet
12345678910111213»

poseidon66
Memur
04 Ekim 2019 01:07

hocam kesin bilgi mi bu? hali hazırda işçi kadrosunda muhasebeci olarak çalışan gördünüz mü var mı gsb kurumda? eğer dediğiniz gibi ise başka kurum kovalamamıza gerek kalmaz.

gsbconi, 5 yıl önce

2400 maaşı kurumda güvenlik temizlik sağlık tesisatçı alıyor. 900 civarı da ikramiyeleri var. muhasebe antrenör gençlik lideri gibi kadroların da 3200 civarı maaşı ve senede 4 kere olmak üzere 1200 lira kusur ikramiyeleri vardır. ama bu söylediklerim eski taserondan kadroya geçen kadrolar için geçerli. siz yeni başlayacaklar normal işçi kadrosuna gecerse söylediğim rakamdan bir 400 lira falan daha fazla alacaksınız. ancak suanki calisanlarin kadrosuna geçerseniz dediğim maaşa yakın alırsınız. tabi +100 -100 lira fark olabilir şehirden şehire.

gsbconi
Aday Memur
04 Ekim 2019 03:40

şuan muhasebeci olarak çalışan 4Dli işçi kadrosunda görmedim. şöyle bir şey var ki o da görmezden gelinemez. bazı kadrolar var sözleşme gereği birbirlerine denk yapıldı. ornek veriyorum bir sağlıkçı ile güvenlik elektrikçi maaslari biribirine denktir. ayriyeten antrenör ve gençlik lideri maaşı ve bilgi işlem maaşı da aynıdır. bilgi işlem biraz daha az alir ortalarında yani. temizlik ise en düşük alıyordu bu sene başına kadar. ama 2019 asgari ücret zammından sonra temizliğe daha fazla zam geldi diğerlerinden. cunku hepsi yüzde 4 zamma esitlendi ve maaşlar sene sene azalmaya başladı. ama temizlik maaşı asgari ücretten az kaldigi için mecburen arttırıldı ve bir temizlik 300 lira zam aldıysa bir sağlıkçı 100 lira zam aldı ve maaşlar dengelendi. tabi sehirden sehire fark vardir az bucuk. uzatmayayım benim gorusum yeni gelen muhasebeci kadrosunu suanki bilgi islemin maasina dengeleyecekleri yönünde. yani bir lider kadar alamaz ama bir temizlik veya güvenlik kadar da düşemez. muhasebeciler için söylüyorum 2020 ocak ayı maaşınızı 3000den fazla alırsınız, az almazsınız. ikramiyeleri de ay olarak bölersen 3300u geçeceğinden emin olabilirsin. ve şöyle bir söylenti de var bu yeni alımda kpss isteyen kadrolara normal işçi kadrosu verileceği yönünde. yani taserondan kadroya geçenlerinki gibi çakma kadro değil. oyle olursa zaten sendikal haklariniz ikramiyeleriniz falan bambaska olacak. öyle olmasa bile 2020 icinde TİS yapılacak zaten her türlü iyileştirme olacak merak etmeyin. uzattığım için kusuruma bakmayın sevgiler

poseidon66, 5 yıl önce

hocam kesin bilgi mi bu? hali hazırda işçi kadrosunda muhasebeci olarak çalışan gördünüz mü var mı gsb kurumda? eğer dediğiniz gibi ise başka kurum kovalamamıza gerek kalmaz.

bindokuzyuzbess
Aday Memur
04 Ekim 2019 06:33

sağ olun size de hayırlı olsun
poseidon66, 5 yıl önce

hayırlı olsun. maaş konusunu bir netleştirebilsek keşke.

poseidon66
Memur
04 Ekim 2019 13:41

Estağfurullah güzel anlattınız. Bakalım hayırlısı olsun hakkımızda.

gsbconi, 5 yıl önce

şuan muhasebeci olarak çalışan 4Dli işçi kadrosunda görmedim. şöyle bir şey var ki o da görmezden gelinemez. bazı kadrolar var sözleşme gereği birbirlerine denk yapıldı. ornek veriyorum bir sağlıkçı ile güvenlik elektrikçi maaslari biribirine denktir. ayriyeten antrenör ve gençlik lideri maaşı ve bilgi işlem maaşı da aynıdır. bilgi işlem biraz daha az alir ortalarında yani. temizlik ise en düşük alıyordu bu sene başına kadar. ama 2019 asgari ücret zammından sonra temizliğe daha fazla zam geldi diğerlerinden. cunku hepsi yüzde 4 zamma esitlendi ve maaşlar sene sene azalmaya başladı. ama temizlik maaşı asgari ücretten az kaldigi için mecburen arttırıldı ve bir temizlik 300 lira zam aldıysa bir sağlıkçı 100 lira zam aldı ve maaşlar dengelendi. tabi sehirden sehire fark vardir az bucuk. uzatmayayım benim gorusum yeni gelen muhasebeci kadrosunu suanki bilgi islemin maasina dengeleyecekleri yönünde. yani bir lider kadar alamaz ama bir temizlik veya güvenlik kadar da düşemez. muhasebeciler için söylüyorum 2020 ocak ayı maaşınızı 3000den fazla alırsınız, az almazsınız. ikramiyeleri de ay olarak bölersen 3300u geçeceğinden emin olabilirsin. ve şöyle bir söylenti de var bu yeni alımda kpss isteyen kadrolara normal işçi kadrosu verileceği yönünde. yani taserondan kadroya geçenlerinki gibi çakma kadro değil. oyle olursa zaten sendikal haklariniz ikramiyeleriniz falan bambaska olacak. öyle olmasa bile 2020 icinde TİS yapılacak zaten her türlü iyileştirme olacak merak etmeyin. uzattığım için kusuruma bakmayın sevgiler

emreren16
Genel Müdür
04 Ekim 2019 15:45

Yedeklerin hakkı asiller sözleşmeleri imzalayana kadar mı? Yoksa göreve başlayanlar bıraktıktan sonra da yedekleri çağırıyorlar mı?

Elvan73
Aday Memur
05 Ekim 2019 14:29

Bir tanıdığım temşzlikçi olarak kazanmıştı. Dün çağırmışlar. Heralde yakın zamanda bizidr çağırırlar

Blackkartal23
Aday Memur
05 Ekim 2019 15:36

Hangi il ?
Elvan73, 5 yıl önce

Bir tanıdığım temşzlikçi olarak kazanmıştı. Dün çağırmışlar. Heralde yakın zamanda bizidr çağırırlar

reis1111
Aday Memur
05 Ekim 2019 18:46

Hangi il ? Gerçekten aramışlar mı ?
Elvan73, 5 yıl önce

Elvan73
Aday Memur
06 Ekim 2019 14:28

Evet çağrılmış. Kayseriye

dry glc
Aday Memur
06 Ekim 2019 18:26

ben de sivasta sonuc bekliyorum.insallah fazla surmez

gsbist
Aday Memur
06 Ekim 2019 21:31

Merhaba öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Eğer bilginiz varsa benim de bir kaç sorum olacak.

*Makine Teknikeri kurumda tam olarak ne iş yapacak?

*Kurumda döner sermaye var mı?

*Vardiyalı ve hafta sonu çalışma var mı? Var ise maaşta artış oluyor mu?

*Son olarak tekniker maaşları diğer kurumlara göre baya düşük sebebi nedir?

Saygılarımla.

gsbconi, 5 yıl önce

gsbconi
Aday Memur
07 Ekim 2019 10:18

-tesislerde klimalar var onlara falan bakar. gerçi şirketler hallediyor ama bi onların yanında durur yani. genelde pek işin olmaz işsizlikten temizlikcilere falan yardim edersin tesiste çalışırsan.

-döner sermaye yok.

-vardiyalı çalışma tabiki var ama maçlar olduğu zaman görevlendirilirsin belki yada bir iş olup uzayabilir ama genel olarak sabah 8 akşam 17 çalışırsın, hafta sonu da 5 saat yarim gun calisirsin. maaşta artış yok. ama maclara gorevlendirilirsen federasyondan para alabilirsin veya il müdürlüğünden alırsın.

-Genclik ve spor bakanliginda butun kadrolarin maaslari diger kurumlara gore dusuk. bunun da nedeni daha tam oturmamis bir bakanlik. is desen is de cok yok personel oturuyor genelde. bir de gsb torpilliye is kapisi sube mudurleri imam falan, onlara parayi vermekten isci kardeslere para bulunmuyor :)

gsbist, 5 yıl önce

Merhaba öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Eğer bilginiz varsa benim de bir kaç sorum olacak.

*Makine Teknikeri kurumda tam olarak ne iş yapacak?

*Kurumda döner sermaye var mı?

*Vardiyalı ve hafta sonu çalışma var mı? Var ise maaşta artış oluyor mu?

*Son olarak tekniker maaşları diğer kurumlara göre baya düşük sebebi nedir?

Saygılarımla.

dry glc
Aday Memur
07 Ekim 2019 13:08

cankurtaran maasi ne kadar bilginiz var mi ?

gsbconi, 5 yıl önce

-tesislerde klimalar var onlara falan bakar. gerçi şirketler hallediyor ama bi onların yanında durur yani. genelde pek işin olmaz işsizlikten temizlikcilere falan yardim edersin tesiste çalışırsan.

-döner sermaye yok.

-vardiyalı çalışma tabiki var ama maçlar olduğu zaman görevlendirilirsin belki yada bir iş olup uzayabilir ama genel olarak sabah 8 akşam 17 çalışırsın, hafta sonu da 5 saat yarim gun calisirsin. maaşta artış yok. ama maclara gorevlendirilirsen federasyondan para alabilirsin veya il müdürlüğünden alırsın.

-Genclik ve spor bakanliginda butun kadrolarin maaslari diger kurumlara gore dusuk. bunun da nedeni daha tam oturmamis bir bakanlik. is desen is de cok yok personel oturuyor genelde. bir de gsb torpilliye is kapisi sube mudurleri imam falan, onlara parayi vermekten isci kardeslere para bulunmuyor :)

Blackkartal23
Aday Memur
07 Ekim 2019 13:35

Kesin bilgimi
Elvan73, 5 yıl önce

Evet çağrılmış. Kayseriye

gsbconi
Aday Memur
07 Ekim 2019 14:55

cankurtaran maas, mesai hakkında hiçbir bilgim yok maalesef

dry glc, 5 yıl önce

cankurtaran maasi ne kadar bilginiz var mi ?

bindokuzyuzbess
Aday Memur
07 Ekim 2019 16:07

hocam size çok soru sorduk bunaltıyoruz belki ama bir şey daha sorsam, muhasebeci cumartesi günleri çalışır mı yoksa hem cumartesi hem de pazar tatil midir ?
gsbconi, 5 yıl önce

cankurtaran maas, mesai hakkında hiçbir bilgim yok maalesef

gsbconi
Aday Memur
07 Ekim 2019 16:36

estafurullah, muhasebeci cumartesi pazar tatil olur.

bindokuzyuzbess, 5 yıl önce
hocam size çok soru sorduk bunaltıyoruz belki ama bir şey daha sorsam, muhasebeci cumartesi günleri çalışır mı yoksa hem cumartesi hem de pazar tatil midir ?

bindokuzyuzbess
Aday Memur
07 Ekim 2019 16:42

teşekkürler hocam
gsbconi, 5 yıl önce

Blackkartal23
Aday Memur
07 Ekim 2019 22:18

Usta senin görev nedir kurumda nzmandır çalışıyorsun.
gsbconi, 5 yıl önce

gsbconi
Aday Memur
08 Ekim 2019 09:58

ben danışmanım ama kimin danışmanı olduğum bana kalsın. bir arkadaş arkadasinin çağırıldığını söylemiş cagirilmadaki neden ne? cunku sizin soruşturmalar il il gönderiliyor şuan il müdürlüklerine, ama bitmesi bisey değiştirmeyecek çünkü il müdürlükleri onu bakanlığa gönderiyor ve bakanlıktan yazı beklenecek şu tarihte başlatın veya başlatmayın diye tarih verecek. bu da ne zaman olur bilmem

Blackkartal23, 5 yıl önce
Usta senin görev nedir kurumda nzmandır çalışıyorsun.
Toplam 497 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi