Editörler : swat3410
19 Temmuz 2010 19:07

Emekli Polis Memuru Maaşları

Bugünlerde emekli memur maaşlarına zam geldi haberi var internet sitelerinde. Ama polis memuru var mı diye baktım, maalesef yok. Emniyet Genel Müdürü, paşalar, müsteşarlar vs. üst kademe yöneticileri var. Acaba şu an yeni zamlarla birlikte emekli olan polis memuru abilerimiz ne kadar emekli maaşı alıyor bilen var mı? Saygılar...

kemal_ist
Aday Memur
20 Temmuz 2010 12:07

Bilgisi olan yok mu arkadaşlar, abiler?

falcon_x
Şef
20 Temmuz 2010 14:00

Arkadaşım bugün bir emekli abiyle konuştum; 27 yıl görev yaptığını ve lise mezunu olduğunu maaşının ise 1 050 civarı bir şey olduğunu söyledi.....

kemal_ist
Aday Memur
20 Temmuz 2010 19:38

Teşekkürler abicim. Bu konu hep bir muamma. Hiçbir yerde de geçmiyor. Emekliliğimize daha var ama insan iter istemez merak ediyor. Üniversite bitirince sanırım 100-150 tl artıyordur. Alaho günleri görmeyi nasip eder inşallah. Ama mesleğe 27 yıl hizmet eden bir abimizin 1050 lira emekl aylığı alması gerçekten yazık. İnşallah emekli aylıklarındaki bu adaletsizlik düzeltilir bir an önce. Gerçi çalışmalar hep devam ediyor ama olsun. Belki günün birinde bir babayiğit çıkıp değiştirir.

dokuzsafak
Yasaklı
20 Temmuz 2010 21:06

polisin emekli maaşının düşük olması kadar doğal ve olağan bir şey yok polisin görevdeyken aldığı paranın büyük çoğunluğu tazminat değilmi aynı işi yada çok benzer işleri yapanlara verilmeyen birçok tazminat poliste var silah taminatı,jop tazminatı,risk tazminatı vs... emekli olunca bu durumlar söz konusu olmadığı için emekli maaşı doğal olrak düşüyor

Manguday
Kapalı
21 Temmuz 2010 23:46

Cop ya da silah tazminati adi altinda tazminatimiz yok. Dusuk olmasi da, dogal falan degil. Pek cok diger memur grubu gibi, emekli polis memurlarimizin da emekli maaslarinin dusuk olmasi; "dogal" degil, olsa olsa "uzucu" olabilir.

Keza disaridan gazel okumak kolay, emekli maasiyla gecinmek zordur.

Bunu da sadece emekli polis memurlari icin degil, tum memur kardeslerimiz icin soyluyorum.

byrus18
Memur
22 Temmuz 2010 18:08

arkadaşlar benim babam yeni emekli oldu 27 yıl hizmet süresi var ve lise mezunu son maaşınıda ben cektim 1130 tl para alıyor ama son gelen zam hariç

kemal_ist
Aday Memur
23 Temmuz 2010 13:10

Peki,emekli olunduğu zaman maaşlarımızın eksilmesi olayını herkes en azından bir kez ilgili yerlere şikayet olarak gönderse. Biz hakkımız olanı istiyoruz sadaka değil.

melih--
Daire Başkanı
14 Şubat 2011 20:16

Dokuzsafak Polis emeklisine görevdekinden daha fazla risk tazminatı ödenmeli mesleği gereği...Bir öğretmen veya başka bir memur heryerde oturabilir ama polis heryerde oturamaz ikamet edemez emekliside görevdekide.

Arfmin
Kapalı
14 Şubat 2011 23:48

Polis emeklisinin hali içler acısı diyebilirim. Emekliliği gelen polisin çocukları büyümüş, üniversite veya evlilik çağındadır. Bu aşamada masraflar dahada arttığından tek bir maaş ile bu yükün altından kalkması mümkün değildir.

30 yılın karşılığında aldığı en düşük emekli maaşı 40-45 bin civarındadır ve bir ev bile almaya yetmez. Ya kredi çekecek ya da çocuklarının geleceğine harcayıp ömür boyu kirada oturacak.

(Polis Memuru-Emniyet Amiri) Emekli olduğunuzda karşılaşacağınız durum yukarıdaki gibidir. Tavsiyem, geleceğinizi emekliliğe bağlamayın.

Geçmiş zaman içinde mevzuat hükümlerinde yapılan düzenlemeler ile emekli olan 1. sınıf emniyet müdürlerin maaşlarında güzel düzenlemeler yapıldı. Emekli olduklarında sanırım çok fazla maaş kaybına uğramıyorlar.

Emekli polisin yaşadığı sorunları ve neticesini görmek için Internet'te arama yapmak yeterlidir.

edro29
Şef
17 Şubat 2011 19:04

Sevgili Meslektaşlarım

Emniyet hizmetleri Kategorisindeki

? http://forum.memurlar.net/konu/1162976/?page=1 ?

Link?li Konumuza girin. Sayfayı inceleyin yorum yapın birleşelim kamuoyu yaratıp baskı oluşturalım müracaat ediceğimiz dilekçe örneği var mail atacağımız e-posta adresleri var. Hepsine müracaat yapalım Bi kopyala yapıştır yapmanız yeterli ..

Biz Balıkesir / Burhaniye kadrosu olarak gerekli girişimlere başladık Desteklerimizi tek bi çatı altında birleştirelim?

Sebahattin KALEMER

Arfmin
Kapalı
23 Şubat 2011 21:07

http://www.turkiyesesver.com/index.php/haber-detay/id/3821

Sesinizi Fatih Portakal ile daha fazla duyurun.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi