Editörler : Pangaea

Kapalı
12 Eylül 2007 14:46

Maliye Bölümü Mezunları

ARKADAŞLAR MALİYE BÖLÜMÜ KAMU SEKTÖRÜNE DAHA YATKIN DERSLER VERMESİNE RAĞMEN B GRUBU KADROLARA ALIMLARDA DAHA AZ MALİYE BÖLÜMÜ MEZUNU ALINIYOR.ŞÖYLEKİ 2007/5 ATAMALARINDA 6000 KİŞİLİK LİSANS MEZUNUNDAN SADECE 20 KİŞİLİK KADRO MALİYE BÖLÜMÜNDEN ALINMIŞ.lÜTFEN HAKKINIZI ARAYIN.iÇİŞLERİ BAKANLIĞI,MALİYE BAKANLIĞI,ÇALIŞMA SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI AKLINIZA HANGİ DEVLET KURUMU GELİYORSA MALİYE BÖLÜMÜNE DAHA FAZLA KADRO AYRILMASI İÇİN MAİL ATIN.BİR DAHAKİ ATAMALARDA İNŞALLAH DAHA FAZLA MALİYE BÖLÜMÜ MEZUNU ALINIR...

berin_nehir
Aday Memur
08 Ocak 2008 23:33

MERHABA BENDE MALİYE MEZUNUYUM VE ATAMALARDA ÇOĞU YER SİNİR BOZUCU BİRŞEKİLDE MALİYEYİ DIŞLAMIŞ.EN SİNİR OLDUĞUMDA SON ATAMADA PTT, İİBF NİN BÜTÜN BÖLÜMLERİNİ İSTERKEN MALİYE DEMEMİŞ. BENCE BU KONUDA TAM OLARAK NEREYE DİLEKÇE VERECEĞİMİZ KONUSUNDA BİLGİ EDİNİP FORUMDA BİR BAŞLIK AÇALIM. DİĞER MALİYE BÖLÜMÜ MEZUNU ARKADAŞLARDA ORAYA DİLEKÇE GÖNDERSİNLER.BELKİ ÇOK SAYIDA DİLEKÇE GİDERSE DEĞİŞİKLİK YAPARLAR. EN KISA ZAMANDA BU ŞİKAYETİMİZİ BİLDİRECEĞİMİZ KURUMU BULMAYA ÇALIŞICAM. BENCE BİRÇOK YER YERİNE BU KONUYLA İLGİLENEN EN YETKİLİ YERE GÖNDERMEMİZ DAHA FAYDALI OLUR..

yunusemre_751
Şube Müdürü
09 Ocak 2008 09:50

HAKLISINIZ HEMDE ÇOKK

09 Ocak 2008 10:05

Evet kardeşimiz önemli bir sorunu gündeme getirmiş özellikle İİBF ler arasında büyük haksızlık var hemen hemen her yere işletme-iktisat mezunu alıyorlar ama biz maliyecileri almıyorlar. Sanırım en doğru karar bütün İİBF ler ortak olarak bölüm ayrımı yapılmadan bavuru yapabilmeli.

sibelimesk
Aday Memur
09 Ocak 2008 10:58

bencede bu ayrıma bir son verilmesi gerek

bolumumuz iktisat ve işletmeden daha agır

bolumumuze yer verlmesi için ne yapalım soyleyin yapalım

s.sen
Kapalı
09 Ocak 2008 11:30

bütün atamalarda özellikle bu son atamada en gariban bölümlenden biride maliye sadece maliyelere 9 kişilik kontenjan ayırmışlar tercih klavuzuna bakarken keşke işletme okusaydım dedim akıllıca tercihlerle rahatlıkla 70 altında biyer tutturulabilir bide derlerdiki maliyenin kamuda ağırlığı ve avantajı var, ben hiçbir avantajını görmedim, hayırlısı bakalım...

s.sen
Kapalı
09 Ocak 2008 11:37

yapmamız gerekene gelince personel daire başkanlığına mail atabiliriz...

BELGİNL
Kapalı
09 Ocak 2008 15:06

Arkadaşlar bende maliye bölümü mağduruyum.Gerçekten de bize büyük bir haksızlık yapılıyor. Bu atamalar da sadece 10 tane maliye bölümüne kadro açılmış. PTT Kadrolarına hiç maliye bölümü talebinde bulnulmamış. Size mail adreslerini verdiğim yerlere mail atalım. Birlilkten kuvvet doğar.

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı: ı[email protected]

Maliye bakanlığıpersonel genel müdürlüğü:[email protected]

PTT genel müdürlüğü:[email protected]

T.C DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI:[email protected]

BELGİNL
Kapalı
09 Ocak 2008 15:12

Zaten tapu dairesine geçen atamalarda iktisat bölümü mezunları tercih edildi. Puanları 72'ye kadar düştü. Genel de derslerimiz itisat bölümüyle ortaklık gösteriyor. Lütfen gerekli yerlere çok fazla mail atalım. Bu atamalar da az memur aldılar. Bir de büyük bir atamadan bahsediyorlar. Böyle giderse maliye bölümü mezunları kolay kolay atanamaz. Bari genel atamalarda kadro sayımızı artıralım...

s.sen
Kapalı
10 Ocak 2008 11:23

mail adresleri için saol kardeşim göndermeye başlayalım bende tüm maliyeci arkadaşları davet ediyorum..

s.sen
Kapalı
11 Ocak 2008 14:30

güncel

BELGİNL
Kapalı
13 Ocak 2008 15:00

Birşey değil arkadaşım.Bizim yapmamız gereken maliye bölüm mezunlarını tercih etmeyen kamu kurumlarınada amail atmalıyız. Örneğin tapu dairesine,ptt ye bu atamalarda işletme yada iktisadı tercih edipde bizi tercih etmeyen bütün kamu kurumlarına mail atmak. Bu sadece bir maille kalmamalı sürekli çok mail atmalıyız. Gerekirse telefon görüşmeside yapabiliriz. Bu haksızlığın önüne geçmeliyiz.Sizde maliye bölümünü tercih etmeyen kurumlar varsa bize bildirin.Onlarında mail adreslerini bulalım.

BELGİNL
Kapalı
13 Ocak 2008 15:26

Tapu dairesinin a-mail adresi [email protected]. Kolay gelsin...

BELGİNL
Kapalı
13 Ocak 2008 15:37

2007/7 Aralık atamalarına şöyle bir baktım.Puanlar 73 lere kadar düşmüş. Ptt puanları ise 75 lere kadar düşmüş...

s.sen
Kapalı
13 Ocak 2008 16:35

sadece bize açılan yerlerin puanıda 80lerde maalesef... aslında 2006 ve 2007 dahil olmak üzere 2004-2006 arasındaki zamana kıyasla iyi memur alımı oldu, puanlara gelince genel itibariyle 80 ler çoğunlukta kısmen 78 77 mart veya nisan alımında inşallah iyi bir alım olur ama gecen temmuzdaki gibi iyi bir alım olurmu bilmiyorum olursada biçok yerin 70 altını göreceği kesin ama maliyelere iktisat ve işletme gibi kontenjan ayrılmassa bize yine hüsran

s.sen
Kapalı
13 Ocak 2008 16:45

adresleri şöyle bir toparlayacak olursak:

Tapu dairesinin a-mail adresi [email protected]

T.C DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI:[email protected]

PTT genel müdürlüğü:[email protected]

Maliye bakanlığıpersonel genel müdürlüğü:[email protected]

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı: ı[email protected]

lakin maliye mezunlarını buraya toplayabilsek, hepsi atandımı nedir

BELGİNL
Kapalı
16 Ocak 2008 15:13

Mart ayının sonu gibi bir alım olacağından bahsediliyor. Bu alımlarda da İçişleri bakanlığı ve devlet demiryolları ve ptt memur alacakmış. Bizim yapmamız gereken bu kurumlara mail atıp maliye bölünden kadro artırılmasını istemek.Ancak hiç maliye bölümü mezunu yokmu. Bu kurumların bilgi edinme mail adreslerindenden de bilgi isteyebiliriz. EN azından cevep veriyorlar. Devlet personel başkanlığının bilgi edinme adresinden gelen cevapta:bu kadroları talep eden kurumlara başvurmam gerektiğini yazdılar. Anlayacağınız bizi tecih etmeyen kurumlar PTT,Tapu,dsi(devlet su işleri),Devlet şeker fabrikaları.Bu kurumlara mail atalım. Bu kurumların bilgi edinme adreslerien azından cevap yazıyorlar. ..

BELGİNL
Kapalı
16 Ocak 2008 15:46

maliye mezunlarını hepsi atanmadı;forum da iibf'lerin puan havuzunda Maliye bölümü mezunları var ancak fazla ilgilenmiyorlar.Böyle giderse puan havuzunda puan yazan tek bölüm maliye olacak diğerleri zaten atanacak. İşletme ve iktisatların puanları 74-75 lere kadar düştü.Bizim puanlar 79 larda...Aslında forumdaki bütün maliye mezunlarına mail atmak lazım.Bilgilendirmek lazım...

BELGİNL
Kapalı
17 Ocak 2008 15:55

Sevgili maliye bölümü bu gidişle atanamayacaksınız;çünkü kamu kurumları Maliye bölümü mezunlarını tercih etmiyor.Maliye bölümünün kadro sayısı bir elin parmaklarını geçmez.Bu yüzden puanlarımız iibf mezunlarına oranla yüksek. Bu durumu Devlet personel başkanlığına bildirdim. Bana gelen cevapta bu durumu Maliye bölümünü tercih etmeyen kurumlara bildirmem gerektiğini yazdılar. Bu kurumları araştırdım. WEB Adreslerini ve a-mail adrelerini yazıyorum. WEB adresinin bilgi edinme sayfasından hakkkımızı arayacağımız gibi mail de atabiliriz.

PTT: www.ptt.gov.tr adresinden bilgi edinme hakkınızı kullanıp hakkımızı arayabiliriz ya da a-mail: [email protected]

Tapu kadastro genel müdürlüğü:www.tkgm.gov.tr mail:[email protected]

DSİ(Devlet su işleri:www.dsi.gov.tr mail:[email protected]

[email protected]

Devlet demiryolları: www.tcdd.gov.tr mail: [email protected]

Yurtkur:www.kyk.gov.tr mail: siteyö[email protected]

BELGİNL
Kapalı
17 Ocak 2008 16:00

Size mai adreslerini bildirdiğim kurumlar sayıca fazla memur aldığından önemli.Bu kurumlar maliye bölümünü tercih ettiklerinde puanlarımız bayağı düşer. diyelimki bir atama oldu atanan kişi sayısından hangi kadroların tercih edildiği daha önemli.6000 kişilik atamada bile 20 kişilik maliye mezunu tercih edildi. Bu durumda maliye puanlarının yüksek kalmasına sebep oldu

BELGİNL
Kapalı
17 Ocak 2008 16:29

ÜST YAZIDAKİ KURUMLARININ DEVAMI

Devlet personel dairesi başkanlığı: www.dpb.gov.tr

mail: [email protected]

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına da mail atalım

Her atamada maliye bölümünden tercih edilen kadro sayısı azalıyor. Son atamalarda şansımızı artıralım.

Toplam 220 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi