Editörler : F16 Gökçen
15 Kasım 2012 22:40

yumurtalıkta kist zararları nelerdir?

2 ay önce doktora gittim ve bana sağ yumurtalığımda 4 cmlik kist olduğunu söyledi. Ne ilaç verdi nede ameliyat dedi ayda bir kontrol ediyor ama hala kist duruyor ne yapmam lazım bilgisi olanlar lütfen yardım.

paramedic89
Memur
18 Kasım 2012 01:14

ön tanınız: over kisti

Belirtileri çok açıktır zaten.bunlar;saç dökülmesiyle başlar,kilo alırsınız rahatça,menstrüel siklus (adet döngüsü) düzensizleşir 1 ayda 3 kez yada,2 ayda hiç olmayabilir.kasık ağrınız olailirçok nadir görülen.

size önerim dr nuz tarafından verilen doğum kontrol haplarıdır zaten dr unuz yazacaktır.

onun dışında %99 olumlu cvp gördüğünüz bitkisel bir tedaviye giriyor :)

bir soğanı 4 ebölüp kaynatın suyunu ılıtıp için

zordur içmesi ama en az 3 hafta kullanırsanız faydasını fazlasıyla görürsünüz hatta kist kaybolucaktır.

faydasını şu şekilde görceksniz,saç gürleşmesi,usg de kistin olmayışı,menstrüel siklusunuzun normal hale gelmesi...geçmiş olsun

be-kir
Aday Memur
18 Kasım 2012 01:45

Sizi kadin dogum uzmanina goturen probleminiz neydi ?

88funda
Aday Memur
18 Kasım 2012 14:16

açıklamalarınız için çok teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım.

paramedic89, 11 yıl önce

ön tanınız: over kisti

Belirtileri çok açıktır zaten.bunlar;saç dökülmesiyle başlar,kilo alırsınız rahatça,menstrüel siklus (adet döngüsü) düzensizleşir 1 ayda 3 kez yada,2 ayda hiç olmayabilir.kasık ağrınız olailirçok nadir görülen.

size önerim dr nuz tarafından verilen doğum kontrol haplarıdır zaten dr unuz yazacaktır.

onun dışında %99 olumlu cvp gördüğünüz bitkisel bir tedaviye giriyor :)

bir soğanı 4 ebölüp kaynatın suyunu ılıtıp için

zordur içmesi ama en az 3 hafta kullanırsanız faydasını fazlasıyla görürsünüz hatta kist kaybolucaktır.

faydasını şu şekilde görceksniz,saç gürleşmesi,usg de kistin olmayışı,menstrüel siklusunuzun normal hale gelmesi...geçmiş olsun

88funda
Aday Memur
18 Kasım 2012 14:17

aslında benim doktora gitme sebebim cok farklı bişeydi fakat doktor kisti ultrasonda tesadüfen fark etti

be-kir, 11 yıl önce

Sizi kadin dogum uzmanina goturen probleminiz neydi ?

sosyall05
Genel Müdür
20 Kasım 2012 18:04

aynı durum bende de vardı ama bayağı ilerlemişti.2 kez ameliyat oldm buyzden.bır kez laparoskopı yapıldı samsun tıpta ama kıstı alamdılar ve gerı kapttılar.sonra ankara numunde ferit hoca var sağolsun o yapabldi amelyatımı tam 1 ay hastanede yattım.buyuzden dikkat edin.çok fena ağrı yapar adım atamazsınız.eğer yenı oluşmussa yanı boyutu kuçukse ilaç tedavsı var ama ilerlemşse belli bır asamadn sonra amelyt sart.doktor takıp ettğine göre demekkı o asamaya ulaşmamış.iyi bır doktora gidin takip ettrn.samsundakı amelyatım sonucsuzdu bosyere amelyat ettiler bosuna okadar acı çektim.

paramedic89
Memur
20 Kasım 2012 20:00

öyle kafaya göre ameliyat olmaz,usg soncunda overkistin boyu ölçülür ve

6 cm den sonra operasyon yapmaya karar verilir.

sosyall05, 11 yıl önce

aynı durum bende de vardı ama bayağı ilerlemişti.2 kez ameliyat oldm buyzden.bır kez laparoskopı yapıldı samsun tıpta ama kıstı alamdılar ve gerı kapttılar.sonra ankara numunde ferit hoca var sağolsun o yapabldi amelyatımı tam 1 ay hastanede yattım.buyuzden dikkat edin.çok fena ağrı yapar adım atamazsınız.eğer yenı oluşmussa yanı boyutu kuçukse ilaç tedavsı var ama ilerlemşse belli bır asamadn sonra amelyt sart.doktor takıp ettğine göre demekkı o asamaya ulaşmamış.iyi bır doktora gidin takip ettrn.samsundakı amelyatım sonucsuzdu bosyere amelyat ettiler bosuna okadar acı çektim.

sosyall05
Genel Müdür
20 Kasım 2012 20:28

kafama göre ameliyat olmadım kafaya göre ameliyat olurda demedim.ayrıca sınırı herneyse blmyrm biliyrumda demedm belli bir sınırı derken de buyutunu kastettım.. ayrıca 1 ay yattım hastede ve aklınıza gelen nekadr film varsa çektiler usg de aynı sekilde defalrca çekildi ..anlatamadım herhalde

bale papucu
Aday Memur
21 Kasım 2012 08:55

benimde sol overde yaklaşık 5cmlik bir kistim var.

doğum kontrol hapının çok faydası olduğundan bahsetmişti doktorum..

bi kaç gün sonra başlamayı düşünüyorum bende umarım faydası olur.

88funda
Aday Memur
21 Kasım 2012 13:18

dün gittim tekrar doktoruma doğum kontrol hapı yazdı o kisti yok eder dedi inşallah yok olur sizede gecmiş olsun

bale papucu, 11 yıl önce

benimde sol overde yaklaşık 5cmlik bir kistim var.

doğum kontrol hapının çok faydası olduğundan bahsetmişti doktorum..

bi kaç gün sonra başlamayı düşünüyorum bende umarım faydası olur.

alfaer
Kapalı
23 Kasım 2012 16:45

soğan suyu çok işe yarıyormuş araştırdım bende. 9 gündür kullanıyorum 4 cm kist için..

alfaer
Kapalı
23 Kasım 2012 16:47

doğum kontrol hapı verdi bana da ama ben kullanamdım. Hangisi daha etkili bilmiyorum ama vücuduma kimyasal almaktansa doğal soğan suyunu kullanmayı tercih ederim.

Deneyip göreceğiz artık...

bale papucu
Aday Memur
24 Kasım 2012 12:34

doğum kontrol hapını kullanmayı düşünüyordum bikaç gün öncesine kadar

ama emin değilim şimdi

çünkü kistimin kaybolup olmadığını bilmiyorum kontrole gitmedim henüz..

adet söktürücünün faydası olmuşsa kaybolmuştur.belki gerekte kalmaz kullanmama..

ama kullanan arkadaşlardan biliyorum d.k.h hem kistin kaybolmasında hemde adet düzenlemesinde çok yardımcı bir ilaç..

paramedic89
Memur
25 Kasım 2012 01:02

senin anlamanda bir sorun var sanırım. ,kafana göre olmuşsun demedim oku ve ona göre yorum yaz.tıpçıyım ben alanıma göre cvp verdim.yani kafasına göre milleti 3 cm 4 cm e amliyat yapmazlar.6cm ve büyüktür diyorum ok toooooo

sosyall05, 11 yıl önce

kafama göre ameliyat olmadım kafaya göre ameliyat olurda demedim.ayrıca sınırı herneyse blmyrm biliyrumda demedm belli bir sınırı derken de buyutunu kastettım.. ayrıca 1 ay yattım hastede ve aklınıza gelen nekadr film varsa çektiler usg de aynı sekilde defalrca çekildi ..anlatamadım herhalde

sosyall05
Genel Müdür
01 Aralık 2012 21:21

2 yıllık bölüm bitiren kendini doktor zannediyor bir de teshis koyuyor vay arkadas..anlamamda sorun yok .uslubunu düzelt..ayrıca fikrını de sormadım basımdan geçen bir durumu paylastım arkadaslarımza belkı bir fikir olur faydası olur diye..bilmem anlatabildim mi ..

paramedic89, 11 yıl önce

senin anlamanda bir sorun var sanırım. ,kafana göre olmuşsun demedim oku ve ona göre yorum yaz.tıpçıyım ben alanıma göre cvp verdim.yani kafasına göre milleti 3 cm 4 cm e amliyat yapmazlar.6cm ve büyüktür diyorum ok toooooo

ihtimall
Aday Memur
02 Aralık 2012 19:01

öncelikle geçmiş olsun benimde vardir kistlerim adet düzensiz saç dökülmesi kilo alimi vs dr doğum kontrol hapı verdi üstelik tek bi drla yetinmedim iki üç dr gittim onlarda ayni doğum kontrol hapı bir hafta kullandim bu kadar zararli bi ilaç daha varmi bilmiyorum karnımı şişirdi pantalonlarim olmaz oldu neyse biraktim ilacı ve inanirmisin bir yerde okumuştu bir arkdasim sahlep iç dedi bende inanmadim denemeden ne çikar dedim haftada iki üç kutu hazir sahlep içtim ac karnina bir ay karnin ağridi ishal oldum sonrasinda adet gördüm daha sonraki aylardada düzenli adet görmeye basladim dr gittim kontrol için ultrsonda kist mist kalmadi dr bile sordu ne yaptin diye :) arkdaslar herkese tavsiye ederim ben sahleple gitti kistler vücuda zararida yok tavsiye ederim

sosyall05
Genel Müdür
02 Aralık 2012 19:34

çok geçmiş olsun.. paylastığınız için tesekkurler..ben 2 kez ameliyat oldum kıtlem alındı.şimdi de göğsümde çıktı takip ettiriyorum..kurtulamadım gitti bu yuzden 3. kez ameliyat olucam :(

paramedic89
Memur
02 Aralık 2012 23:14

kardeşim kendimi doktor zannetmiyorum 6 senedir tıp eğitimi aldım,hastanelerde edindiğim tecrübeyle konuşuyorum burda.insanlığın ve anlayışın bukadar senin üslubunu sen düzelt önce.ona görede yorum yap.

hadini biliceksin yoksa üzülürsün :)

istersen 40 amaliyat ol beni bağlamaz ,ölsen bile.....

ilgi alanım olduğu için konuyu açana fiklir verdim ben.senle bir alakam olamaz zaten....

sosyall05, 11 yıl önce

2 yıllık bölüm bitiren kendini doktor zannediyor bir de teshis koyuyor vay arkadas..anlamamda sorun yok .uslubunu düzelt..ayrıca fikrını de sormadım basımdan geçen bir durumu paylastım arkadaslarımza belkı bir fikir olur faydası olur diye..bilmem anlatabildim mi ..

Sehzade-45
Kapalı
03 Aralık 2012 10:37

ya bişi sorcam benimde cok ağrım oluyor korkuyorum doktora gitmeye bide çekiniyorum aslında. ?

kötü bi durum olur mu gitmesem

sosyall05
Genel Müdür
03 Aralık 2012 12:10

kendini doktor zannediyorsunkı teshıs koyuyorsun yok ön tanı filan komik olmayın..benle alakalı değilse yazdığım paylastığım yazıya cevap verme kı sana soru filan soran yok.benım ameliyat olup olamamam senı ilgilendirmez ha hosuna gittiyse allah sana da versin..senın 6 yıl çalşmış oldğun surede millet 6 yıl bu eğitimi alıyor yıne de ben tıpçıyım demiyor..kendini ne sanıyorsan öyle zannetmeye devam et.bildiğin bişey varsa paylaşmak ayrı ukalalık yapmak ayrı..senın seviyene inemedğim için kusura bakma..inasnlık dersi vermeye kalkma sözlerinden anlaşılıyorkı insanlık konusunda en son konusacak kışı sensin.sana laf anlatıp kendimi yoramam hadi sana kolay gelsin..

paramedic89
Memur
03 Aralık 2012 12:24

yavrucum ben konuyu açana cvp verdim zaten.ister geber ister kendini parçala umurum değil :) o yüzden seni tınmıyorum.ha gel gelelim 6 sene eğitim aldım yurtdışındada dahil.

doktor sanmıyorum zaten doktora yapmam 1,5 sene var...doktor olucam zaten :) bunu senn kıskanman çok doğal..yadırgamıyorum..öyle üniversite bitiremeyen ,kimseyi beğenmez çok gördüm bunu....üzülme sende birgün olursun (rüyanda)muck yavrucum byeee

sosyall05, 11 yıl önce

kendini doktor zannediyorsunkı teshıs koyuyorsun yok ön tanı filan komik olmayın..benle alakalı değilse yazdığım paylastığım yazıya cevap verme kı sana soru filan soran yok.benım ameliyat olup olamamam senı ilgilendirmez ha hosuna gittiyse allah sana da versin..senın 6 yıl çalşmış oldğun surede millet 6 yıl bu eğitimi alıyor yıne de ben tıpçıyım demiyor..kendini ne sanıyorsan öyle zannetmeye devam et.bildiğin bişey varsa paylaşmak ayrı ukalalık yapmak ayrı..senın seviyene inemedğim için kusura bakma..inasnlık dersi vermeye kalkma sözlerinden anlaşılıyorkı insanlık konusunda en son konusacak kışı sensin.sana laf anlatıp kendimi yoramam hadi sana kolay gelsin..

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi