Editörler : E.Kayı Han

tarihçi_08
Kapalı
09 Ağustos 2022 12:12

Arkadaş mülakat mülakat diyorsunuz sanki mülakatsız personel alan kurum kaldı da. Bu kuruma girmek diğerlerinden biraz daha zor. Katip olanlar özellikle. Sınava elleriniz tir tir titreyerek girdiniz hepiniz. Adını sınava girecekken öğrendiğiniz diderali kullandınız o parmaklar titremesin de yazabileyim diye. İşe girdikten sonra dosya ve vatandaş yoğunluğunu duruşmaları siz hukuk fakültesi bitirmeden kurum içi eğitimler almadan uzmanlık gerektiren bu işi yaparken size kaliteli kalitesiz gözüyle mi baktılar da bakanlık personelini aşağılıyorsunuz? Ne kadar zor ve riskli bir kurumda ve kendimizi nasıl motive ederek çalıştığımızı bilmiyormuş gibi bir de personeli aşağılıyorsunuz. Personel buradaki yazanlardan ibaret değil ya da sizin çevrenizde olanlarla da. Koskoca camia bu. İyisi de var kötüsü de. Öğretmenler arasında hiç mi çürük yok? Her meslekte kalitesiz insanlar vardır. Öğretmenler birbirine hocam hocam derler çünkü adı üstünde öğretmen. Bir meslektaşınıza nasıl yaklaştığınız onunla samimiyet derecenizi gösterir kaliteli olduğunuzu falan değil. Bana reis, hacı vs diye yaklaşan arkadaşlar benle candan samimi olanlardır, hocam diye hitap edenler de yakın samimiyet kuramadığım ama meslektaşım olan kişilerdir.

creep35
Memur
09 Ağustos 2022 15:48

Her kurumda torpil ile alım var yalnız Adalet Bakanlığı'nda eğitim seviyesi düşük, üstüne liyakatsizlik de eklenince sonuç bu oluyor malesef.

İnfaz34
Aday Memur
09 Ağustos 2022 15:50

Yoo bence çok kaliteli en azından Bim de satılmıyor

mndshkn
Aday Memur
09 Ağustos 2022 16:00

BİREYSEL HATALAR PERSONELİN KALİTESİZ OLDUĞU, YAPTIĞI İŞLERİN ÖNEMSİZ OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ.!

09 Ağustos 2022 16:15

Eskiden herşey daha güzeldi, iş çoktu personel azdı ama sıcaklık vardı, iyi niyet vardı, yardımlaşma vardı, eğlenceliydi, şimdi personel doldu ama herkes herkesin kuyusunu kazar, ispiyonculuk yapar, ortamda çıkıntılır yapar, ben şucuyum ben bucuyum diye kendini farklı görür, devlet memurluğu bitti artık, cemaat tarikat memurluğu yada siyasi parti memurluğu geldi. Bir bütün olan çalışanlar 5-10 parçaya bölündüler, kalite malite hak getire

Malatyalimemur78
Yasaklı
09 Ağustos 2022 21:33

Zabıt katipleri göreve başladığında sadece 3 dakikada 90 kelime yazma kıstası aranır, (kpss ve mülakatı tüm memurluklarda zaten aranan hususlar) ama göreve başladıktan sonra karar ve gerekçe yazması vs gibi hukuk bilgisi gerektiren pekçok hususu yapması beklenir. Alırken de çalıştırırken de doğru olmayan yöntemler. Belki sebeplerden biri de budur.
10 Ağustos 2022 09:50

personel kalitesi görmek için promosyon konulu sayfaya bakın, ökkeş kaliteyi gösteriyor

creep35
Memur
11 Ağustos 2022 16:11

Bence bu kişi dikkate alınmamalı, bu şekilde hayatında görmediği ilgiyi görmüş oluyor. Amacı da bu olmalı, vasıfsız ve var olmayan kimliğin acısını dikkat çekerek gidermeye çalışıyor.

Metalik-Siyah, 2 yıl önce

personel kalitesi görmek için promosyon konulu sayfaya bakın, ökkeş kaliteyi gösteriyor

11 Ağustos 2022 16:20

kime diyon sen bana mı?

creep35
Memur
11 Ağustos 2022 16:23

Kalitesiz ökkeşe..

Metalik-Siyah, 2 yıl önce

kime diyon sen bana mı?

11 Ağustos 2022 16:29

ok

ArDıL_1905
Müsteşar Yardımcısı
11 Ağustos 2022 16:45

Adalet Bakanlığına merkezi atamayla(ösym tarafından tercih yaparak) atandım. Allaha şükür mülakat yoktu. Olsaydı atanamazdım herhalde(referansım yok). Adalet bakanlığı çalışanlarının büyük çoğunluğunda şunu sezdim. Bir birlerinin arkasından kuyu kazma, ayak kaydırma ve arkadaşını çok kolay bir şekilde savcı hakim veya diğer yetkili amire gammazlama olayı var. Dedikodu çok, birisi iyi çalışırsa hemen kıskançlık duyguları devreye girmeye başlıyor. Oysa çalışma verimi iyi arkadaşlık ve birlikte grup olma bilinciyle başlar. Savcı gelir 2 yıl sonra gider belki onu görmezsin bir daha ama çalışma arkadaşınla orada yüz yüze bakmaya devam edersin. Umarım çalışanlar birbirlerine yardımcı olur ve sorunları ortadan kalkar ama bu düşünce tarzlarıyla zor gibi görünüyor.

Behzatçç
Yasaklı
11 Ağustos 2022 17:03

Her çalıştığım yerde aynen böyleydi herkes birbirine girdi amine şikayet etti. işle ilgisi yok asla katip mübaşirin falan. Zor mahkemeden hemen kavga edip kaçma derdinde Kadınlar asla anlaşamadı. Neden acaba hiç rahat görmücekmi gözlerimiz.
ArDıL_1905, 2 yıl önce

Adalet Bakanlığına merkezi atamayla(ösym tarafından tercih yaparak) atandım. Allaha şükür mülakat yoktu. Olsaydı atanamazdım herhalde(referansım yok). Adalet bakanlığı çalışanlarının büyük çoğunluğunda şunu sezdim. Bir birlerinin arkasından kuyu kazma, ayak kaydırma ve arkadaşını çok kolay bir şekilde savcı hakim veya diğer yetkili amire gammazlama olayı var. Dedikodu çok, birisi iyi çalışırsa hemen kıskançlık duyguları devreye girmeye başlıyor. Oysa çalışma verimi iyi arkadaşlık ve birlikte grup olma bilinciyle başlar. Savcı gelir 2 yıl sonra gider belki onu görmezsin bir daha ama çalışma arkadaşınla orada yüz yüze bakmaya devam edersin. Umarım çalışanlar birbirlerine yardımcı olur ve sorunları ortadan kalkar ama bu düşünce tarzlarıyla zor gibi görünüyor.

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi