Editörler : Pangaea

Gobel1900
Şube Müdürü
03 Aralık 2020 23:03

Hocam linki paylaşabilir misiniz?
Didemm91, 3 yıl önce

Twitter?da bir öğretmen yetkili kişilerle görüşmesi sonucu 60 bine yakın bir atama olacak diye açıklama yapmış. Bilgi kesindir demiş. 30+20 olabilir, 25+25 olabilir. Bu benim tahminim. 60 bine yakın deyince 50 bin civarı bir şeyler anlıyorum ben.

Gobel1900
Şube Müdürü
03 Aralık 2020 23:13

Twitter a 60 bine yakın yazınca çıkıyor.Aynen öyle söylemiş.Birde bu konular hassas kimseyi boşuna ümitlendirmem vebali ağırdır demiş
Didemm91, 3 yıl önce

Twitter?da bir öğretmen yetkili kişilerle görüşmesi sonucu 60 bine yakın bir atama olacak diye açıklama yapmış. Bilgi kesindir demiş. 30+20 olabilir, 25+25 olabilir. Bu benim tahminim. 60 bine yakın deyince 50 bin civarı bir şeyler anlıyorum ben.

roodvan19
Aday Memur
03 Aralık 2020 23:31

Senin kuyruğuna kim bastı, sana bu iktidardan biri bir şey mi yaptı. Klasik karşıt görüşlü olup bel altı ne var ne yok vurmalar. Yazık sana arkadaşımızın attığı ekran görüntüsünde ne b*k olduğun belli olmuş. Sen kudursan da çatlasan da bizler inşallah atanacagiz. Senin oy verdiklerinde iktidar olamayacak. Sen de buralarda kudurmaya devam et :)
ekonomikk.çöküş, 3 yıl önce

1) 500 binden fazla atama bekleyen öğretmen adayı sayısı kimsenin çok umurunda değil.Böyle giderse 3-4 sene sonra atama bekleyen öğretmen adayı sayısı 700-800 bin olacak ve o zaman da pek umurlarında olmayacak.Umurlarında olsa 18 yıllık iktidarları boyunca 100'den fazla tabela üniversitesi açmazlardı.Sizlerin de çoğu bu umut taciri iktidara aileleri ile birlikte oy verdi,yani çorbada sizin de yüzünüz var, yakınmaya pek hakkınız yok!

2) Geçen senelerde de en az 60 bin veya 80 bin atama olacak diye çok emin konuşuyordu herkes ve ne kadar atama olduğunu hep beraber gördük.Zaten en az 40 bin atama yapacak olsalar emin olun bunun reklamını aylar öncesinden yapmay la başlarlardı.Çünkü geçen seneki 20 binlik atamanın bile reklamını 6 ay boyunca yaptılar.

3) "Ülke ekonomisi batıyor" yorumu gayet doğru bir yorum.Tabi çoğunuz ekonomiden zerre anlamadığınız ve kendi ülkenizin gerçek ekonomik halini merak da etmediğiniz için durumun ciddiyetinin farkında bile değilsiniz.Ama merak etmeyin 5-6 ay içinde ne ciddi ve uzun seneler sürecek bir ekonomik buhranda olduğumuzu sizler de göreceksiniz.

Uzun seneler sürecek bu ekonomik buhran sürecinde atanmış bile olsanız adeta kuşa dönmüş maaşlarınızla karnınızı doyurmakta bile zorlanacaksınız.Zaten Doğu veya Güneydoğu'da öğretmenlik yaparsanız öğrencilerinizin çoğu herhangi bir işte çalışıp ailesine yardım etmekten derslere bile gelmeyecek.

Bu yazım da tarihe not olarak düşülsün bakalım,ilerde haklı çıkacak mıyım çıkmayacak mıyım hep beraber göreceğiz!

04 Aralık 2020 00:21

Benim kuyruğuma kimse basmadı ama belki aralarında arkadaşlarınızın da olduğu 700-800 bin öğretmen adayı bundan 2-3 sene sonra öğretmenlikten tamamen umudu kesip kendilerine başka iş bakacaklar.Yani öğretmen adaylarının kuyruğuna fena şekilde basılacak,basit bir hesaplama yapınca böyle bir sonuç çıkıyor karşımıza.Sonuçta öğretmen ihtiyacı az çok belli ve çoğu tabela üniversitesi haline gelmiş yerlerden mezun olan öğretmen adayı sayısı da belli.

Ama tabi siz şimdi diyorsunuz ki ben paçamı kurtarayım ve atanayım gerisi çok da umurumda değil.Ben de size diyorum ki atansanız da çok sevinmeyin çünkü kuşa dönecek ögretmen maaşları ile kıçınıza don alırken bile 3 kere düşüneceksiniz ve sizler de Akp ve Mhp'nin düşük gelire sahip destekçi aileleri gibi sabah akşam makarna ve kuru ekmekle karın doyurmak zorunda kalacaksınız diyorum.

Tabi o zor zamanlarda da bu iktidar bu sefer içindeki öğretmenlerle birlikte tüm Meb'i petrol zengini Katar'a satarsa işte o zaman belki sizlere gün doğabilir.Meb'deki en güzel ve en yakışıklı öğretmenler de(bu sefer cinsiyet ayrımı yapmıyorum) hünerlerini gösterip Katarlı şeyhleri memnun ederlerse işte o zaman 20 lirayı aşacak olan dolar üzerinden maaşlarını alıp bayram edebilirler.

Codybt nickli kişinin alıntıladığı yazımda da ironi yapıp lidere tapınma ve kulluk psikolojisini eleştiriyordum ama tabi ironiden anlamak için de az bir miktar zeka gerekiyor!

roodvan19, 3 yıl önce
Senin kuyruğuna kim bastı, sana bu iktidardan biri bir şey mi yaptı. Klasik karşıt görüşlü olup bel altı ne var ne yok vurmalar. Yazık sana arkadaşımızın attığı ekran görüntüsünde ne b*k olduğun belli olmuş. Sen kudursan da çatlasan da bizler inşallah atanacagiz. Senin oy verdiklerinde iktidar olamayacak. Sen de buralarda kudurmaya devam et :)

Rodrigo91
Memur
04 Aralık 2020 00:23

Hocalarim twitter da yazan kişi mebin talebinin 60 bine yakin yani sanirim 50 bin olduğunu soyledi fakat burada baskı olması lazim diye de belirtti buradan baskı olmazsa meb istediğini alamaz sonucu çıkıyor sıkı baski ile 60 bine yakın bir sayi alabiliriz cumartesi etkinlik var 1 hafta boyunca

roodvan19
Aday Memur
04 Aralık 2020 00:46

2-3 sene sonra illaki kadrolar dolarsa alım da azalır, o zaman o gün ki şartlarda ona bakılır edilir. Sen kahin misin ki burda yok şu olacak yok bu olacak diyosun. Bu ülke kriz de atlattı, savaş da atlattı sen boşuna felaket tellallığı yapıp hem milletin canını sıkma hem de oy toplamaya çalışma. Neymiş ironi yapmış da biz anlamamışız, sen ve senin gibilerin ne b*k olduğu belli, kendin gibi düşünmeyenlere ver veriştir. Ha yok katara şunu veririm bunu veririm diye senin aklına geldi madem önden buyur tutan yok :) Sen kimsin arkadaş allasen anlat derdini çözüm düşünelim. Bu kadar olumsuz olma erken yaş da gidersin. Öğretmen mezunu olup atanamadın mi, nesin, derdin ne anlat.

Benim kuyruğuma kimse basmadı ama belki aralarında arkadaşlarınızın da olduğu 700-800 bin öğretmen adayı bundan 2-3 sene sonra öğretmenlikten tamamen umudu kesip kendilerine başka iş bakacaklar.Yani öğretmen adaylarının kuyruğuna fena şekilde basılacak,basit bir hesaplama yapınca böyle bir sonuç çıkıyor karşımıza.Sonuçta öğretmen ihtiyacı az çok belli ve çoğu tabela üniversitesi haline gelmiş yerlerden mezun olan öğretmen adayı sayısı da belli.

Ama tabi siz şimdi diyorsunuz ki ben paçamı kurtarayım ve atanayım gerisi çok da umurumda değil.Ben de size diyorum ki atansanız da çok sevinmeyin çünkü kuşa dönecek ögretmen maaşları ile kıçınıza don alırken bile 3 kere düşüneceksiniz ve sizler de Akp ve Mhp'nin düşük gelire sahip destekçi aileleri gibi sabah akşam makarna ve kuru ekmekle karın doyurmak zorunda kalacaksınız diyorum.

Tabi o zor zamanlarda da bu iktidar bu sefer içindeki öğretmenlerle birlikte tüm Meb'i petrol zengini Katar'a satarsa işte o zaman belki sizlere gün doğabilir.Meb'deki en güzel ve en yakışıklı öğretmenler de(bu sefer cinsiyet ayrımı yapmıyorum) hünerlerini gösterip Katarlı şeyhleri memnun ederlerse işte o zaman 20 lirayı aşacak olan dolar üzerinden maaşlarını alıp bayram edebilirler.

Codybt nickli kişinin alıntıladığı yazımda da ironi yapıp lidere tapınma ve kulluk psikolojisini eleştiriyordum ama tabi ironiden anlamak için de az bir miktar zeka gerekiyor!

Sr yl
Aday Memur
04 Aralık 2020 00:53

Hocam şu kalbi kararmış yaratığa cvp vermeyinde gitsin yaa her yere ayni seyleri yazip duruyor

Senemp
Aday Memur
04 Aralık 2020 00:57

MEB talep etmiş 60 bine yakın atamayı. Sayı veremezler arkadaşlar normal olan bu zaten ama en azından talep edilenin 60 a yakın olduğunu öğrenmiş yetkililerle iletişime geçebilen kişi. Burada olmazzzzz diyenlere inat bizde Meclis toplantıları sırasında Ziya Selçuk?u, Mustafa safran ı ve diğerlerini yalnız bırakmıcaz. 5-12 Aralık :))

Rodrigo91
Memur
04 Aralık 2020 12:37

Evet arkadaşlar geçtiğimiz senede 40 bin istenip baskı ile alinmis bu yıl pandemi donemindeki eksiklikleri de baz alıp ziya selcuk 50-55 bin civarında istemis maliye az vermek icin diretiyor fakat biz 5-12 aralikta twitterda sesimizi gür çıkarırsak 30+20 yada 30+30 u alabiliriz cok yaklaştık

Rodrigo91
Memur
06 Aralık 2020 11:37

Arkadaşlar eğer 5-12 aralik tarihlerinde düzenlenecek 8 günde de gündemde olursak 13 Aralık'ta 55 bin sayisini alabiliriz geçen sene meb 40 istemis ondan önce de 40 istemis almis bu sene 55 istemis eger baskı maliyeye kurarsak alabiliriz

Rodrigo91
Memur
06 Aralık 2020 11:38

Twitter etkinlikleri 18.00 da olcak saglik atamasi açıklanmadan önce de ayni sekilde yaptılar son gününde haberi aldılar aylardır bekliyorlardi bizde ayni sekilde 8 gün gündem olursak alacagiz 60 bini yada 55 bini

Rodrigo91, 3 yıl önce

Arkadaşlar eğer 5-12 aralik tarihlerinde düzenlenecek 8 günde de gündemde olursak 13 Aralık'ta 55 bin sayisini alabiliriz geçen sene meb 40 istemis ondan önce de 40 istemis almis bu sene 55 istemis eger baskı maliyeye kurarsak alabiliriz

PsikoCenter
Aday Memur
06 Aralık 2020 12:28

50 ile 60 bin arası olsa keşke

lunaaaa
Aday Memur
06 Aralık 2020 12:37

Mücadelemiz 60 bin için 50 lafı geçmezsin. 60 dan aşağısına razı değiliz

IBalabanI
Aday Memur
06 Aralık 2020 14:12

İnş 60 bin olur geleceğim buna bağlı resmen:/

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
03 Nisan 2021 21:28

60 bin atama beklemek ne yazık ki hayal dünyasında yaşamak hele de bu pandemi döneminde
04 Nisan 2021 15:43

Ne hayali, bu şartlar altında ek atama beklemek hayal ötesi bir şey.

Hatta birkaç sene sonra mevcut düz memur ve öğretmenlerin bile maaşını ödeyemeyecek bu devlet.Ondan sonra kamuda tasarruf gereği bazı sözleşmelilerin görevine son verilecek.

Daha bunlar çok iyi günlerimiz.Arjantin veya Venezüella gibi iflasa gidiyoruz.

hanzel, 3 yıl önce
60 bin atama beklemek ne yazık ki hayal dünyasında yaşamak hele de bu pandemi döneminde

Penrose
Yasaklı
04 Nisan 2021 22:19

Hey gidi hey şunun şurasında 4 ay olmuş 55 bin i beğenmeyen mi ararsın, 40 bin diyeni kırbaçlayan mı...

Ne hayali, bu şartlar altında ek atama beklemek hayal ötesi bir şey.

Hatta birkaç sene sonra mevcut düz memur ve öğretmenlerin bile maaşını ödeyemeyecek bu devlet.Ondan sonra kamuda tasarruf gereği bazı sözleşmelilerin görevine son verilecek.

Daha bunlar çok iyi günlerimiz.Arjantin veya Venezüella gibi iflasa gidiyoruz.

Penrose
Yasaklı
04 Nisan 2021 22:24

60 bin yam yamlarııı iıiı

Buradalar tesadüfen

Aynı rüyayı görür

Ayrı yerlere giden...

Melihsoy
Memur
05 Nisan 2021 00:31

Tarih 20 şubat 2020 Editörün masası programı (cnn türk) .."....aslında 2020 yılı 20 bin le sınırlıydı .Ama ekonominin iyileşmesi neticesinde bir 20 bin daha geldi ....." Evet ziya selçuk 'un 2020 ek atama müjdesi bu şekildeydi .pandemiye günler kala üstelik.Şimdi bu durumda sizce 60 bini geçelim + 20 de olsa gelirmi ???Demek ki 2019 da 20bin + 20 bin olması 2020 de 21 ...de de 40 bin gelecek demek değilmiş .Değilbki 60 bin ...:) o yüzden bırakın artk 40 bini 60 bini de derse çalışın derim.Bütün bunlara bide TTTK nın 10000 cv ....açıklamasını eklersek =Şuan +20000..dahi HAYAL...

Lojistisyenice
Aday Memur
05 Nisan 2021 12:16

Seneye 80 küsür puan alıp atanamadığında ders çalışın diyebilecek misiniz sayın hocam? Ne kadar yüksek puan alırsanız alın, alım 20 bin ile sınırlı kaldığında emin olun çok mağdur olacaksınız! Bunun içindir ki değil 60 bin 80 100 bin rakamlarını dahi telaffuz etmekten çekinmeyin bu bizim hakkımızdır, emeklerimizin karşılığıdır. Talep edilir gelirse ne ala 2021 için de çok umutlanmayın 2020 bu şekilde kapatırsa 2021 in bundan bir farkı olmaz emin olun. Olan bizlerin emeklerine olur her zaman ki gibi(!)
Melihsoy, 3 yıl önce

Tarih 20 şubat 2020 Editörün masası programı (cnn türk) .."....aslında 2020 yılı 20 bin le sınırlıydı .Ama ekonominin iyileşmesi neticesinde bir 20 bin daha geldi ....." Evet ziya selçuk 'un 2020 ek atama müjdesi bu şekildeydi .pandemiye günler kala üstelik.Şimdi bu durumda sizce 60 bini geçelim + 20 de olsa gelirmi ???Demek ki 2019 da 20bin + 20 bin olması 2020 de 21 ...de de 40 bin gelecek demek değilmiş .Değilbki 60 bin ...:) o yüzden bırakın artk 40 bini 60 bini de derse çalışın derim.Bütün bunlara bide TTTK nın 10000 cv ....açıklamasını eklersek =Şuan +20000..dahi HAYAL...

Toplam 186 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi