Editörler : Pangaea
07 Ekim 2012 13:07

kamu yönetimi mezunları öğretmenlik yapabilir mi?

adalet,ticaret meslek liselerinde iktisat,muhasebe vb öğretmenliği yapabilir mi?

Cembio32
Kapalı
07 Ekim 2012 13:13

Bu bölümlerde teknik eğitim fakültesi mezunlarını alıyorlar.Yani zaten bir yığın teknik eğitim fakülteli kadro açılmadığından şikayetçi.Sadece ücretli ya da vekil öğretmenlik yapabilirsin kardeşim.

tubiii58
Kapalı
07 Ekim 2012 13:15

evet bazı üniv kamu yönetimi bölümüne formasyon hakkı tanıdı. ve geçen yıl ilk atamasını yaptı 3 kişi aldı en yüksek puan da 68 di. bu yıl sanırım o sayıyı artırdılar. hatta en yüksek alanda gaziantep merkezde

saatim berene kurulu
Şube Müdürü
07 Ekim 2012 13:17

formasyon olayı kalktı biliyordum alabiliyormuyuz

continental3131
Kapalı
07 Ekim 2012 13:18

talim ve terbiye kurulunun 80 sayılı çizelgesinde hangi alanda kimler öğretmenlik yapabilir belirlidir. kamu yönetimi, sbf, hukuk mezunları adalet myo ve liselerinde formasyon aldığı takdirde öğretmenlik yapabilir.

tubiii58
Kapalı
07 Ekim 2012 13:22

mesela cumhuriyet üniv vermşti formasyonu ama sadece kendi öğrencilerine ve isteyenlere parasıyla. şuan veriliyo mu bilgim yok. arkdaşın dediği gibi adalet meslek yüksek okullarnda çalşyrlar

saatim berene kurulu
Şube Müdürü
07 Ekim 2012 13:22

hangi üniv veriorki formasyonu ve nasıl alınır,şansım az ise vakit kaybetmeyip 2014 kpss hazırlanim yada formasyon:/

continental3131
Kapalı
07 Ekim 2012 13:25

formasyon veren üniversiteler kontenjan sayılarını açıkladılar fakat hangi bölümden ne kadar alacaklar belli değil. onu da takip edeceksiniz

saatim berene kurulu
Şube Müdürü
07 Ekim 2012 13:30

formasyonsuz olmuyormu peki ücretli öğrtmndn ayrı:/

tubiii58
Kapalı
07 Ekim 2012 13:31

arkdşm formasyon almadan ücretli öğretmnlk dışında öğretmen alımı olur mu hiç

saatim berene kurulu
Şube Müdürü
07 Ekim 2012 13:34

acemiyiz bu konuda peki formasyonu aldık diyelim kpss eğitim bilimlerine girecekmiyiz

tubiii58
Kapalı
07 Ekim 2012 13:40

evet gireceksin ve p10 puanıyla ataman olcak. yani gk+gy+eb çalışacaksın bide formasyon için o kadar uğraşacaksın para vereceskn. onun yerine git A grubundan dersaneye yazıl yinegy+GK+ alan bilgisi çalış paşalar gibi uzmanlk sınavlarına çalış. yada ing kursuna git öyp yada bankaların müfettşliğini düşün. zaten formasyon alaym sınava hazırlanaym derken alan bilgisinden daha fazla zaman harcamş olcaksn. hem ne yapacan ne güzel hukuk iktisat çalşmak varken program gelştrme cart curt bakacaksın. hiç değlse lisansta görşmş olduğn dersler. tabi karar senin

saatim berene kurulu
Şube Müdürü
07 Ekim 2012 13:52

hallısın kardeş uzun ve yorucu gözüküyor bilmediğim eğitim bilimleri dersleri filan uzmanlıkta gözüm yok herhangibir memuriyette olur alan kpss hazılansam gy gk ağır kaçar gözüküyor ne zaman başlasam acaba aralıkta askerim haziranda gelsem yeterli olurmu 1senelik çalışma yoksa şimdiden başlasammı kpss :L

umitslam
Kapalı
07 Ekim 2012 14:05

ARKADAŞIM SENEDE 1-2 TANE ADALET ALANINA HUKUK VE KAMU YÖNETİMİ MEZUNU ÖĞRETMEN ATAR MEB. AMA FORMASYON ALMAN LAZIM. TABİ O 1-2 KİŞİ İÇİNEDE GİREBİLİRSEN :)

07 Ekim 2012 19:10

iktisat mezunları olabiliyomu?

atalay.90
Aday Memur
08 Ağustos 2013 20:28

ben 2. ciyim ama nasıl basvuracağımı bilmiyorum

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi