Editörler : F16 Gökçen

Aries.
Aday Memur
14 Ocak 2021 01:31

Bakanlae kurulu kararı ile 2018 yılında öncelikle kamuda daha sonra tüm vatandaşların kullanımına açılmak üzere PttMessenger isimli haberleşme programını ballandıra ballandıra tanıtımını yaptılar. 2 ay sonra adının yerinde yeller esiyor. Eğer başlanılan iş bitirilseydi bu gün bu tartışmaların ve sözleşme dayatmasının hiç biri umrumuzda olmayacaktı.

askinofficial
Aday Memur
14 Ocak 2021 04:18

Signal

Drjacob
Aday Memur
14 Ocak 2021 10:22

Signal

14 Ocak 2021 17:39

Whatsapp güvenli değil diye BIP'e geçmek kadar komedi yok ya. Telefonundaki şarkıya, fotoğrafa kadar her şeye erişim izni var BİP'in. Kaldı ki Whatsapp güvensiz de niye kendi ellerinle Instagram'dan Facebook'dan fotolarını paylaşırsın ey vatandaş..

Gerçekten güvenli iletişim ihtiyacın varsa SIGNAL

sonra Telegram sonra Whatsapp en son BIP

knightank
Aday Memur
14 Ocak 2021 22:58

telegram,signal,whatsapp

izleyici06
Şef
15 Ocak 2021 10:16

Nacizhane görüşümdür;

Ne kadar yerli ve milli bir uygulama yapılırsa yapılsın netice itibari ile android işletim sistemi üzerinde kullanılacak. Örneğin sizin bir aracınız olsun kullandınız yol başkasına ait ise aracın bir ehemmiyeti kalmaz. Kendi yolunuzda yapmamız gerekir.

Android işletim sistemi Amerika merkezli bir işletim sistemidir. Yani Amerikada bulunan Google ve Open Handset Alliance şirketleri tarafından kurulmuştur diyebiliriz. Diğer işletim sistemi de malum ülkenin... Aslında işe temel olarak yerli ve milli yazılım yerine yerli ve milli bir işletim sistemi kurma çalışmalarından başlamak gerekir. Işte bu zeminde yerli uygulamaları geliştirmeyi başarabilirsek ve bunu dünya ülkelerine pazarlayıp teknoloji şirketlerine bizde varız didiyebilirsek fevkaladenin fevkinde olur. O yüzden dır ki daha çok çalışmamız ve çalışkan olmamız lazımdır zira insana ancak ve ancak çalıştığının hakkı verilir.

15 Ocak 2021 17:07

Reise ilettim. 2071 hedeflerine koydu bile kardeş. Sen şimdi rahatça uyabilirsin

izleyici06, 3 yıl önce

Nacizhane görüşümdür;

Ne kadar yerli ve milli bir uygulama yapılırsa yapılsın netice itibari ile android işletim sistemi üzerinde kullanılacak. Örneğin sizin bir aracınız olsun kullandınız yol başkasına ait ise aracın bir ehemmiyeti kalmaz. Kendi yolunuzda yapmamız gerekir.

Android işletim sistemi Amerika merkezli bir işletim sistemidir. Yani Amerikada bulunan Google ve Open Handset Alliance şirketleri tarafından kurulmuştur diyebiliriz. Diğer işletim sistemi de malum ülkenin... Aslında işe temel olarak yerli ve milli yazılım yerine yerli ve milli bir işletim sistemi kurma çalışmalarından başlamak gerekir. Işte bu zeminde yerli uygulamaları geliştirmeyi başarabilirsek ve bunu dünya ülkelerine pazarlayıp teknoloji şirketlerine bizde varız didiyebilirsek fevkaladenin fevkinde olur. O yüzden dır ki daha çok çalışmamız ve çalışkan olmamız lazımdır zira insana ancak ve ancak çalıştığının hakkı verilir.

Noluyola
Yasaklı
15 Ocak 2021 21:56

Maşallah kafa pırıl pırıl nazar değmesin, güzel ülkemin güzide cevherleri bunlar !!!
lutt, 3 yıl önce

tiktok

berfin-meb
Müsteşar
15 Ocak 2021 23:27

Bu kadar çok kişinin kendini yok saymasından korktu herhalde..

https://www.cnnturk.com/bilim-teknoloji/son-dakika-haberi-whatsapptan-yeni-aciklama-ertelendi

Aquamarine06
Aday Memur
16 Ocak 2021 00:53

signal

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
19 Ocak 2021 00:58

Tuşlu telefon kullanıp bu saçmalıklardan uzak kalmayı düşünüyorum

Vita Es Muorte
Genel Müdür
19 Ocak 2021 02:47

Telegram WhatsApp dan daha tehlikelidir.

Bip ise uçtan uca şifreleme ile resmi bir açıklama dahi yapamıyor, var mı yok mu?

Açıkçası uçtan uca şifreleme olanlara bile güven yok iken bu durumda iki kez düşünmek gerek.

Aralarında en güvenlisi Signal gibi duruyor.

Ancak mesleğim gereği gruplar toplu olarak nerede olursa bende onu kullanırım.

Ama özelde Signal kullanılabilir.

candela
Yasaklı
17 Şubat 2021 10:49

Watsapa devam

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi